Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Διπλοκαμπινα τι ισχυει επιτελους?

4x4 βελτιώσεις, tips, συμβουλές κ.α.

Διπλοκαμπινα τι ισχυει επιτελους?

Δημοσίευσηαπό panayiotis » 18 Σεπ 2008, 23:26

Οτι λεει ο τιτλος .Τι ισχυει ρε παιδια επιτελους?
Μπορω να βαλω την οικογενεια και να γυρισω την Ελλαδα ή θα με σταματανε τα οργανα αναλογα με το κεφι τους και θα πρεπει να δινω εξηγησεις?
Θα μου πεις κανε τον ψοφιο κοριο, αλλα ρε γαμωτο θελω να ειμαι νομιμος και να μην αφηνομαι στην καλη θεληση του τροχονομου.
73 DE SW3JBY
KIA SORENTO 2.5 CRDI -Ενα TOD Sorento που συνδιαζει την αυτοματη τετρακινηση της Borg-Warner με το μηχανικο κλειδωμα του κεντρικου συμπλεκτη.
Άβαταρ μέλους
panayiotis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: 30 Σεπ 2004, 20:55
Τοποθεσία: Καλαματα

Δημοσίευσηαπό xtrail » 19 Σεπ 2008, 09:46

Από τους 4τροχούς:
"Μπορεί κάποιος να αγοράσει ένα τετράθυρο pick up, μόνο αν δικαιολογήσει την επαγγελματική ή την αγροτική του χρήση. Θα πρέπει βέβαια να ξέρει πως, ενώ στην έγκριση τύπου του αυτοκινήτου αναγνωρίζεται η μεταφορά τεσσάρων επιβατών, στην άδεια αναγράφονται μόνο δύο. Για να μεταφέρει χωρίς πρόβλημα επιβάτες και στην πίσω σειρά καθισμάτων πρέπει να μεταβεί στην πλησιέστερη Υπηρεσία Μεταφορών και να λάβει την ανάλογη έγκριση, η οποία ορίζει ότι «ο τόπος εκτέλεσης του παραγωγικού έργου ή της εργασίας μιας επιχείρησης πρέπει να απέχει περισσότερο από 800 μέτρα από την πλησιέστερη στάση λεωφορείου. Αυτό πρέπει να επιβεβαιώνεται κάθε χρόνο, με σημείωμα ελέγχου από την Υπηρεσία Μεταφορών της αρμόδιας Νομαρχιακής Αυτοδιοίκησης». Από εκεί και πέρα κάθε μετακίνηση από και προς οπουδήποτε είναι ελεύθερη, αφού η απελευθέρωση της αγοράς των διπλοκάμπινων έγινε ουσιαστικά για να χρησιμοποιούνται και ως επαγγελματικά και ως επιβατικά, προκειμένου οι αγρότες-επαγγελματίες να μην αναγκάζονται να κατέχουν και δεύτερο αυτοκίνητο (επιβατικό) για να εξυπηρετούνται."
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό panayiotis » 19 Σεπ 2008, 10:46

Φιλε xtrail ευχαριστω αλλα το εχω διαβασει αυτο.
ΝΑ με συγχωρεσετε αλλα τα περιοδικα δεν τα εχω πολυ σε εμπιστοσυνη,δεν ειναι λιγες οι φορες που ειναι μη ενημερωμενα.
Υπαρχει καποια εγκυκλιος που να καθοριζει τι ισχυει και τι οχι για αυτα τα αυτοκινητα?
73 DE SW3JBY
KIA SORENTO 2.5 CRDI -Ενα TOD Sorento που συνδιαζει την αυτοματη τετρακινηση της Borg-Warner με το μηχανικο κλειδωμα του κεντρικου συμπλεκτη.
Άβαταρ μέλους
panayiotis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: 30 Σεπ 2004, 20:55
Τοποθεσία: Καλαματα


Επιστροφή στο 4x4 Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 46 επισκέπτες