Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Να το πάρω????

KTM - HUSABERG - HQV - BMW - GASGAS - VOR - Exotics - κλπ κλπ κλπ!

Ποιο (ΚΤΜ) να πάρω???

ΚTM EXC 250 2T
2
40%
ΚΤΜ EXC 300 2T
3
60%
Να αλλάξω μάρκα???
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Husqvarna WR??????
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Gas-Gas μήπως???
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 5

Να το πάρω????

Δημοσίευσηαπό Boomerang » 04 Φεβ 2005, 23:45

Θέλω να πάρω καινούρια μηχανή(enduro και σίγουρα δεν είμαι ο μόνος)!!!Ακολούθησα λοιπόν την παρακάτω απολαυστική (για μένα) διαδικασία:διαβάσα ότι συγκριτικό υπάρχει και δεν υπάρχει,ρώτησα όποιον ξέρει και δεν ξέρει ή νομίζω οτι ίσως να ξέρει,έσπασα τα νεύρα από όλους τους εμπόρους τους οποίους επισκέφτηκα 1000 φορές τον έκαστο και ακόμα τίποτα δεν αγόρασα και οδήγησα και ότι έτυχε να βρώ μπροστά μου....και μόλις έβαλα και ένα δημοψήφισμα!!!!!Σίγουρα το θέλω δίχρονο!!!Γιαπωνέζικο???Enduro???Το άλλο με τον Τοτό το ξέρετε???Δεν βγάζουν τίποτα αυτοί!!!Για εντουροποιημένο motocross...να λείπει το βύσσινο τελικά....Ευρωπαικό λοιπόν!!!Ποιο όμως???ΚΤΜ??Μάλλον...Εκεί κατέληξα..Ποιο όμως???ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
Boomerang
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: 24 Ιαν 2005, 01:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό SPULSE » 05 Φεβ 2005, 00:51

ΕΧΕΙΣ ΧΕΡΙΑ ΓΙΑ 300 ΔΙΧΡΟΝΑ ΚΥΒΙΚΑ? ΑΝ ΝΑΙ ΔΕΝ ΤΙΘΕΤΑΙ ΘΕΜΑ ΑΦΟΥ ΩΣ ΓΝΩΣΤΟΝ Ο ΒΗΧΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΥΒΙΚΑ ΔΕΝ ΚΡΥΒΟΝΤΑΙ...
Άβαταρ μέλους
SPULSE
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: 11 Φεβ 2004, 14:20
Τοποθεσία: Ν. ΙΩΝΙΑ ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό on-off » 07 Φεβ 2005, 09:53

ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΑ ΜΑΤΙΑ KTM 300 EXC. ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΡΟΠΗ ΑΠΟ ΧΑΜΗΛΑ ΠΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΤΕΤΡΑΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΜΕ ΣΩΣΤΟ ΡΥΘΜΙΣΜΑ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΜΠΑΝΤΑ ΣΤΡΟΦΩΝ. ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ 300 ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΔΙΧΡΟΝΗ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΠΟΧΩΝ.
ΣΤΑ 250 ΤΩΡΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΑ.
HUSKY WR 250. ΜΟΤΕΡ ΞΥΡΑΦΙ ΠΛΑΙΣΙΟ ΑΠΟΛΥΤΑ ΕΠΑΓΕΛΜΑΤΙΚΟ ΚΑΙ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ (ΜΕ ΤΟ ΚΑΤΑΛΗΛΟ ΣΤΗΣΗΜΟ ΤΗΣ ΕΜΠΡΟΣ)ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΧΕΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΕΙ. ΟΙ WP ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΓΕΛΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥΣ.
ΧΕΡΑΚΙΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ;
Άβαταρ μέλους
on-off
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: 04 Φεβ 2005, 09:09
Τοποθεσία: N.ERITHREA

Δημοσίευσηαπό Gorgorofteros » 07 Φεβ 2005, 11:03

Αν έχεις διαβάσει ολα τα συγκριτικά τότε θα ξέρεις ότι έχεις πολές λύσεις, τις εξής τέσσερις δίχρονες, 250άρες: GAS GAS , ΤΜ , HUSQVARNA , KTM .

Κάπου χάνει το ένα κάπου κερδίζει το άλλο.

Το σημαντικότερο είναι να πάρεις αυτό που αρέσει εσένα καλλύτερα.

Το καλλύτερο είναι το δεξί σου χέρι , μην ξεχνάς το ταπεινό και υποδεέστερο (ανάμεσα σε μια στρατιά μεγάλων τετράχρονων) WR 250 του DOC σε ενα αγωνα 600 χλμ. που βγήκε πρώτο , και το ακόμη ταπεινότερο DT 200 στο ΑΤΤΙΚΟ TRAIL RIDE που βγηκε τρίτο.

Μην κολλήσεις με μάρκες και τύπους, πάρε κάτι που σου αρέσει και γ@μ@το στην προπόνηση, σε λίγο καιρό θα πετάς.

Ηδη που κάθεσαι και ρωτάς χάνεις χρόνο, χθές έπρεπε να το είχες αγοράσει.
KΕΡΑΣΙ CLUB
Άβαταρ μέλους
Gorgorofteros
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 372
Εγγραφή: 13 Απρ 2004, 08:19
Τοποθεσία: Χαλάνδρι - Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Boomerang » 07 Φεβ 2005, 23:16

ΕΧΕΙΣ ΧΕΡΙΑ ΓΙΑ 300 ΔΙΧΡΟΝΑ ΚΥΒΙΚΑ?

ΧΕΡΑΚΙΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ;

Το καλλύτερο είναι το δεξί σου χέρι

Ναι ρε παιδιά έχω χέρια τι πάθατε όλοι?????Λοιπόν για να μην ξαναρωτήσει κανένας παραθέτω τα εξής τεχνικά μου στοιχεία:
α)Σε δύο(2) υπάρχουν τα χέρια,πόδια,μάτια,αυτιά,@ρχι..@ :D
β)1,75 μ ύψος και 90 βάρος (δεν είμαι χοντρός...βλέπε γεροδεμένος)!!!!
γ)Σκέφτηκα να ελαφρώσω(τον εαυτό μου) και θα επισκεφτώ βελτιωτικό οίκο(φεύγω για φαντάρος!! :sucking: ).Οπότε υπολογίστε 80 κιλά!!!Φυσικά κάνω πλάκα για όλα τα παραπάνω(εκτός από τον στρατό..εκεί όντως πάω)!!!Χέρια για 300 κυβικά δεν ξέρω αν έχω πάντως ψυχή έχω για πολύ περισσότερα!!!!Εξάλλου όλα συνήθεια δεν είναι???Και προπόνηση φυσικά!!!Και τώρα που έχουμε και πρωτάθλημα Trail Ride...ποιος μας πιάνει???Όλο προπονήσεις θα κάνουμε!!!!Αφού απολυθούμε φυσικά....
Άβαταρ μέλους
Boomerang
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: 24 Ιαν 2005, 01:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Gorgorofteros » 08 Φεβ 2005, 07:21

Boomerang έγραψε:πάντως ψυχή έχω


Μας κάλυψες πλήρως, η ψυχή σου και η λύσσα θα σε κρατήσουν ζωντανό.

Πάρε οτι γουστάρεις και στίψτο, στούς αγώνες θα σε ψάχνουμε με τα κυάλια αν δουλέψεις με το μηχανάκι σου.

Στρατιωτικό ?? οι βροχές πολλές, η οξείδωση δεν θα αργήσει να κάνει την έμφανισή της, τι θα΄λεγες να μου το δώσεις να το κρατήσω ζωντανό και ακέραιο μέχρι να γυρίσεις απο φαντάρος ???.
KΕΡΑΣΙ CLUB
Άβαταρ μέλους
Gorgorofteros
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 372
Εγγραφή: 13 Απρ 2004, 08:19
Τοποθεσία: Χαλάνδρι - Αθήνα


Επιστροφή στο Ευρωπαϊκά!

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 4 επισκέπτες