Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Yamaha WR 450F 2X2 .... revolution

Honda - Yamaha - Suzuki - Kawasaki

Yamaha WR 450F 2X2 .... revolution

Δημοσίευσηαπό pino » 23 Ιαν 2004, 12:17

Λοιπόν ή YAMAHA έκανε πάλι το θαύμα της και κατάφερε να μπει στην 10άδα (7η θέση γενικής) του Dakar με έναν οδηγό που έτρεχε για πρώτη φορά στον αγώνα.
Για αυτούς που δεν πίστευαν πως οι Αυστριακοί θα χάσουν τον ύπνο τους έχω να πω πως άν δεν εδίναν εντολή στον Fretigne να τερματίσει μόνο και ν ακερδίσει την κατηγορία του, τα αποτελέσματα θα ήταν διαφορετικά.
Τα 50 άλογα του μοτερ μπορεί να μην είναι περισσότερα των ΚΤΜ 660 αλλά για του χρόνου θα κατέβει μια πανστρατιά από ιδιώτες με YAMAHA 2X2 καθώς βγαίνει στην παραγωγή.
Η επισημη Yamaha ετοιμάζει ένα 2Χ2 με 660cc αν παραμείνουν ως έχουν οι κατηγορίες ή θα μείνει στο 450 αν γίνει κατηγορία μόνο για αυτά τα κυβικά.
Η ΚΤΜ μπορεί να κερδίζει το dakar μόνο όταν λείπουν οι άλλες μεγάλες εταιρίες ΥΑΜΑΗΑ BMW HONDA.

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
pino
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 514
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57

Δημοσίευσηαπό superspy » 23 Ιαν 2004, 12:43

Χα.... γιαυτό πουλάς το "λουλούδι" σου πουλάκι μου;
Δε λέω καλά πήγε το 2X2, αλλά θυμάσαι τη φάτσα του Fretigne πως ήταν για να καταφέρει να μείνει απλώς πίσω από τα ΚΤΜ;

Εικόνα

Πάντως με λίγα κυβικά ακόμα θα κυριαρχήσει στην άμμο!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό pino » 23 Ιαν 2004, 22:16

Του χρόνου περιμένω YAMAHA WR660 F 2X2 με αναβάτη τον Richard Sainct .
Η υπεροχή του 2Χ2 είναι απλά υπέροχη.
Φαντάσου να βρίσκεσε όχι στην άμμο, αλλά σε ένα μονοπάτι όπου ο μπροστινός τροχός σου πατάει σε βράχο με κλίση και ο πίσω σε βρεγμένη πέτρα. Μέχρι τώρα λιώναμε τα λάστιχα προσπαθώντας να ξεκινήσουμε από στάση σε τέτοιες καταστάσεις. Με το 2Χ2 απλά αφήνεις τον συμπλέκτη και τα υπόλοιπα τα κάνουν οι τροχοί.
Δες το video για να καταλάβεις για τι κομμάτια μιλάω.


http://www.off-road.gr/albums/album03/aca.avi
Άβαταρ μέλους
pino
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 514
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57


Επιστροφή στο Ιάπωνες!

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 4 επισκέπτες