Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΛΟ ΒΑΦΕΑ... ΜΕ ΚΑΛΟ ΜΑΤΙ

Honda - Yamaha - Suzuki - Kawasaki

ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΛΟ ΒΑΦΕΑ... ΜΕ ΚΑΛΟ ΜΑΤΙ

Δημοσίευσηαπό panopapa » 31 Μαρ 2008, 11:41

Παιδιά καλημέρα,
Μου έχουν κάνει μία γρατζουνιά στο χρώματος ασημί ρεζερβουάρ του KLR μου. Δυστυχώς είναι βαθιά και μήκους περίπου 5 πόντους οπότε δεν μπορεί να επισκευασθεί με κρέμες κλπ. Επιπλέον είναι κολλητά στα δεξιό αυτοκόλλητο του ρεζερβουάρ και δεν μπορεί να γίνει όπως μου είπαν τοπική βαφή (ξέρετε σε αυτούς που κάνουν τοπική επισκευή χωρίς εξαγωγή του ρεζερβουάρ) αλλά και κυρίως χωρίς καταστροφή του αυτοκόλλητου του ρεζερβουάρ. Πέρα από αυτό όπως μου είπαν από την αντιπροσωπεία της Kawasaki ότι δεν υπάρχει κωδικός χρώματος οπότε πρέπει να γίνει ταίριασμα με το μάτι από τον βαφέα!!!! Ομολογώ ότι αν αυτό το ήξερα θα το σκεπτόμουν πάρα πολύ να αγοράσω Κawasaki. Ένας βαφέας τον οποίο μου σύστησε η ΤΕΟΜΟΤΟ (αντιπροσωπεία)(προσοχή η αντιπροσωπεία δεν αναλαμβάνει τέτοια εργασία ούτε έχει εξουσιοδοτημένο ανάλογο βαφείο) βρίσκεται στην Χαμοστέρνας και δεν έχει καν μαγαζί ενώ μου ζήτησε να βγάλω εγώ το ρεζερβουάρ και να το πάω γιατί δεν έχει χώρο να κρατήσει αυτός την μοτοσικλέτα. Ωραία εξυπηρέτηση. Σκέφθηκα να βάλω τανκμπαγκ αλλά μου είπαν ότι κρατάει υγρασία και είναι χειρότερα ενώ επιπλέον δεν υπάρχει και πρέπει να το παραγγείλω. Ξέρω ότι η εργοστασιακή βαφή δεν συγκρίνεται με καμία αλλά πάλι δεν μπορώ να βλέπω καινούργια μηχανή με μία μεγάλη γρατζουνιά στο ρεζερβουάρ. Μήπως κανείς γνωρίζει κάποιο καλό βαφέα (εξ ιδία αντίληψης βέβαια γιατί όλοι καλοί είναι μέχρι να την πατήσεις) στα νότια προάστια (Αργυρούπολη, Ηλιούπολη, Άλιμο, Άγιο Δημήτριο κλπ) για να μου συστήσει?
Άβαταρ μέλους
panopapa
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 02 Ιουν 2007, 08:56

ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΛΟ ΒΑΦΕΑ... ΜΕ ΚΑΛΟ ΜΑΤΙ

Δημοσίευσηαπό Mauragoritis » 17 Ιαν 2009, 06:38

Φίλε μου έμπλεξες...Όλα αυτά που ανέφερες είναι έτσι ακριβός.Και η γρατζουνιά σου εκεί που είναι πολύ δύσκολα επισκευάζετε και δεν υπάρχουν κωδικοί χρωμάτων στην KAWASAKI αλλά και σε άλλες...Επίσεις οι ποιό πολύ βαφείς που ασχολούνται με μοτο δεν έχουνε χώρο.Και κάποιοι ειναι και σε ορόφους ουτε καν σε ισόγεια καταστήματα.Το καλήτερο που έχεις να κάνεις είναι να βρείς στην περιοχή σου κάποιο κατάστημα που να ασχολείτε με αερογραφίες και να σου κάνει ένα τοπικό μαζεματάκι.Οχι οτι θα γίνει όπως πρίν.Απλός να μην κάνει μπάμ! Όσο για το τανκμπάγκ, πρώτη φορά ακούω κάτι τέτοιο και έχω αρκετούς φίλους που φοράνε στις μηχανές τους.Για ψάξτο λίγο καλήτερα.
Άβαταρ μέλους
Mauragoritis
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 17 Ιαν 2009, 04:16
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό panopapa » 04 Φεβ 2009, 12:39

Φίλε Μαυραγορίτη,
Ευχαριστώ για την απάντησή σου έστω και καθυστερημένα. Σε πληροφορώ λοιπόν ότι το άφησα όπως είναι και όταν παλιώσει βλέπουμε. Δυστυχώς καμία βαφή δεν είναι όπως η εργοστασιακή και γι αυτό αποφάσισα να μην το πειράξω για την ώρα.
Άβαταρ μέλους
panopapa
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 02 Ιουν 2007, 08:56


Επιστροφή στο Ιάπωνες!

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 2 επισκέπτες