Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Εκδοση Greece13 απο Αναβαση

Ο προσανατολισμός είναι μια βασική ικανότητα του ανθρώπου. Τι γίνεται όμως όταν τον βοηθάει και η τεχνολογία;

Εκδοση Greece13 απο Αναβαση

Δημοσίευσηαπό vayero4_4 » 29 Απρ 2005, 09:40

Μολις παρελαβα το GPS μου (Garmin Legend C) απο την Αναβαση, με αναβαθμισμενο τον χαρτη Ελλαδας στην εκδοση 13 και θα ηθελα να πω ενα μεγαλο "Μπραβο" στους ανθρωπους εκει για τη δουλεια που κανουν.
Ο χαρτης ειναι πολυ γρηγορος ακομα και στο LegendC (τον εχω δει σε 276C και ζηλεψα :P ), αποτελεσμα πιθανον βελτιστοποιησης αλλα κυριως του τεμαχισμου του σε μικροτερες περιοχες, κατι που ειχα παρατηρησει κι εγω παλιοτερα απο εδω. Ο Greece12 ηταν ενα μεγααααλο κομματι που ταλαιπωρουσε το gps κατα τη σχεδιαση, τωρα ομως τον παει μαλλιοκουβαρα!
Οσο για τη λεπτομερεια, απλα δεν υπαρχει συγκριση, ειναι ο καλυτερος χαρτης για gps που μπορει να βρει καποιος για την Ελλαδα.

Ας μη θεωρηθει το παρον διαφημιση, επειδη ομως ειχα γκρινιαξει πριν λιγο καιρο για τα υψομετρα θεωρησα απαραιτητο να επαινεσω την πραγματικα μοναδικη δουλεια που εχουν κανει. Το σωστο ειναι να μην παρατηρουμε μονο τα κακα αλλα να λεμε και τα καλα.

Και παλι ευγε στην Αναβαση.
Kia Sorento 2.5 CRDi - BFG M/T 245/75R16 :l33t:
Άβαταρ μέλους
vayero4_4
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 309
Εγγραφή: 14 Οκτ 2004, 18:56
Τοποθεσία: Ιωάννινα

Εκδοση Greece13 απο Αναβαση

Δημοσίευσηαπό fanhs76 » 19 Ιαν 2006, 19:17

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΓΑΛΕΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΟΥ ΧΑΡΤΗ
Η ΑΝΑΒΑΣΗ?
Άβαταρ μέλους
fanhs76
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: 17 Οκτ 2004, 18:23


Επιστροφή στο GPS Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 2 επισκέπτες