Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

3ος Αγώνας TrailRide CUP 2005: Στο Βουνό των Κενταυρων 12/6!

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Δημοσίευσηαπό littledevil » 03 Ιουν 2005, 08:40

Berg έγραψε:
ANTON1$ έγραψε:Στο κάτω κάτω είναι μοναδική ευκαιρία να κρατήσουμε το Γιώργο πίσω μας αφού η Εγγλέζικη "φορτηγίδα" του μπορεί να μη χωράει στη "σφικτή και τεχνική" διαδρομή ,όπως λέει ο Doc.


Ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες αναφέρουν ότι ο Γιώργος έχει αρχίσει εξαντλητική δίαιτα στο 110 :oops: :oops: ωστε να χωράει στην διαδρομή.

Καταλαβα.....παλι θα γδαρουμε το pajero......(χαρα που θα κανουν στην χρονομισθωση)!!!!
Άβαταρ μέλους
littledevil
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: 25 Φεβ 2004, 17:22
Τοποθεσία: ΚΗΦΙΣΙΑ

Δημοσίευσηαπό sacram » 03 Ιουν 2005, 09:25

καλημέρα. με το θέμα του ανεφοδιασμου έχουμε κανα νέο :
Άβαταρ μέλους
sacram
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: 28 Μάιος 2005, 19:49
Τοποθεσία: ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΣΠΗ

Re: MAD DOGS !

Δημοσίευσηαπό aapo » 03 Ιουν 2005, 11:20

superspy έγραψε:
markd έγραψε:....
Την ίδια μέρα έχει trial η Εκάλη και βλέπω κάποιους να το προτιμούν (ένας από αυτούς είμαι κι εγώ).
Αν και από ότι ε'ιδα από τα δύο προηγούμενα raid τελευταία στιγμή δήλωσαν οι περισσότεροι.

Ναι.... στην αρχή είχε πεί η Εκάλη ότι θα μεταφέρει το trial για άλλη ημερομηνία, με στόχο να βοηθήσει, μερικούς που τρέχουν και στα δύο.
Τελικά δεν το έκανε.... :!:


Σχετικά μέ την αναβολή του Trial υπήρχε ολη η καλή διάθεση για να αναβληθή. Δυστηχώς όμως απο έρευνα που κάναμε διαπιστώσαμε οτι στίς 19 Ιουνίου είναι το τριήμερο του Αγίου Πνεύματος και 26 Ιουνίου είναι το Ραλλυ Ακρόπολις. Ημερομηνίες απαγορευτικές για αγώνες. Από τήν πείρα μας εχουμε διαπιστώσει οτι ΙΟΥΛΙΟ και ΑΥΓΟΥΣΤΟ δεν είναι δυνατόν να μεταφέρουμε αγώνα.
Απεφασίσθη λοιπόν το Trial να παραμείνη στήν ημερομηνία που ειχε τοποθετηθή στο ημερολόγιο της ΕΘΕΑ .
aapo
aapo
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 290
Εγγραφή: 14 Οκτ 2003, 17:05
Τοποθεσία: Αγιος Στέφανος

Re: Convoy για Πήλιο

Δημοσίευσηαπό bebekos » 03 Ιουν 2005, 11:29

AXAROS έγραψε:
bebekos έγραψε:Για το κονβόι, μέσα κι άλλος ένας ! Μόνο που μιλάμε για χαλαρααααα... έτσι ;
Μην ξεχνάμε οτι θα έχουμε και ψηλοτάκουνα ! 10 το Σάββατο μήπως είναι αργά ;


:oops: Ξέρω γω ... Να πούμε 8 ;

:D Kenny σε βλέπω μόνο σου την Παρασκευή παρέα με τις κουκουβάγιες :D !!!!
Κουκου ... Κουκου ...



Νομίζω οτι στις 8 θα είναι καλύτερα.Βέβαια και η ιδέα του Kenny δεν είναι άσχημη.Αντιθέτως μάλιστα αν μιλάμε για σκηνή.Βέβαια την ώρα του αγώνα την σκηνή τί θα την κάνουμε ; Αν κάποιος μη καπνιστής είναι μόνος του και σκέφτεται ξενοδοχείο,ας στείλει πμ.Ακούω απόψεις και ιδέες.
Άβαταρ μέλους
bebekos
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 216
Εγγραφή: 17 Ιαν 2005, 16:13
Τοποθεσία: Νίκαια, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό bebekos » 03 Ιουν 2005, 11:32

Και μία διευκρίνιση : 8 το πρωί Σαββάτου ή αλλιώς όσο πιο κοντά στις 17.00 το απόγευμα Παρασκευής.Πάντως προτιμότερο είναι σκηνούλα κι άγιος ο Θεός...
Είναι κανείς άλλος για camping ; Αν υπάρχουν κι άλλοι που γουστάρουν να το οργανώσουμε τηλεφωνικά...
Άβαταρ μέλους
bebekos
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 216
Εγγραφή: 17 Ιαν 2005, 16:13
Τοποθεσία: Νίκαια, Αθήνα

Re: Convoy για Πήλιο

Δημοσίευσηαπό AXAROS » 03 Ιουν 2005, 11:49

bebekos έγραψε:
AXAROS έγραψε:
bebekos έγραψε:Για το κονβόι, μέσα κι άλλος ένας ! Μόνο που μιλάμε για χαλαρααααα... έτσι ;
Μην ξεχνάμε οτι θα έχουμε και ψηλοτάκουνα ! 10 το Σάββατο μήπως είναι αργά ;


:oops: Ξέρω γω ... Να πούμε 8 ;

:D Kenny σε βλέπω μόνο σου την Παρασκευή παρέα με τις κουκουβάγιες :D !!!!
Κουκου ... Κουκου ...



Νομίζω οτι στις 8 θα είναι καλύτερα.Βέβαια και η ιδέα του Kenny δεν είναι άσχημη.Αντιθέτως μάλιστα αν μιλάμε για σκηνή.Βέβαια την ώρα του αγώνα την σκηνή τί θα την κάνουμε ; Αν κάποιος μη καπνιστής είναι μόνος του και σκέφτεται ξενοδοχείο,ας στείλει πμ.Ακούω απόψεις και ιδέες.



Και εγώ γουστάρω την ιδέα camping αλλά ούτως ή άλλως Παρασκευή μάλλον δεν μπορώ. Το θέμα είναι ότι το Σάββατο ένα μπάνιο δεν θα το κάνουμε ?
Αν δεν παίζει οργανωμένο camping άντε μετά να μείνεις με τ' αλάτια ...
ΧΩΜΑ και ξερό ψωμί
Άβαταρ μέλους
AXAROS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: 18 Ιαν 2005, 14:13
Τοποθεσία: Να μη σας νοιάζει αδιάκριτοι

Δημοσίευσηαπό bebekos » 03 Ιουν 2005, 12:14

Πρός AXAROS :
Έχεις δίκιο για το Σάββατο και για τα δύο.Ή δεν κάνεις μπάνιο ή συμβιβάζεσαι με το αλάτι.Μάλλον το πρώτο...Έχεις κλείσει δωμάτιο ; Στείλε πμ αν θέλεις να σου δώσω το τηλέφωνο μου να τα πούμε εκτός....
Άβαταρ μέλους
bebekos
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 216
Εγγραφή: 17 Ιαν 2005, 16:13
Τοποθεσία: Νίκαια, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό ANTON1$ » 03 Ιουν 2005, 12:27

Σοβαρά τώρα...

Στις φωτογραφίες φαίνεται ένα XR να προσπαθεί να ανέβει τα φύλλα ανάμεσα στα δέντρα !!!

Θα περάσουν και αυτοκίνητα από κει ???

Εχω δεί σε ένα DVD κάτι πρωτότυπα κοντά LR με δύο χειρόφρενα, ένα γιά κάθε πίσω τροχό, ειδικά γιά μονοπάτια!

Δεν προφταίνω να το φτιάξω έτσι....λέτε να μας κόψουν στον Τ.Ε. ?
Άβαταρ μέλους
ANTON1$
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: 04 Φεβ 2005, 18:15
Τοποθεσία: ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

Δημοσίευσηαπό doc » 03 Ιουν 2005, 12:40

littledevil έγραψε:
Berg έγραψε:
ANTON1$ έγραψε:Στο κάτω κάτω είναι μοναδική ευκαιρία να κρατήσουμε το Γιώργο πίσω μας αφού η Εγγλέζικη "φορτηγίδα" του μπορεί να μη χωράει στη "σφικτή και τεχνική" διαδρομή ,όπως λέει ο Doc.


Ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες αναφέρουν ότι ο Γιώργος έχει αρχίσει εξαντλητική δίαιτα στο 110 :oops: :oops: ωστε να χωράει στην διαδρομή.

Καταλαβα.....παλι θα γδαρουμε το pajero......(χαρα που θα κανουν στην χρονομισθωση)!!!!


Δεν θα το γδάρεις πουθενά! Δεν υπάρχει φόβος...
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Δημοσίευσηαπό doc » 03 Ιουν 2005, 12:46

sacram έγραψε:καλημέρα. με το θέμα του ανεφοδιασμου έχουμε κανα νέο :


Φέρε συ μπιτόνι και θα τη βρούμε την άκρη...
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Δημοσίευσηαπό doc » 03 Ιουν 2005, 12:51

ANTON1$ έγραψε:Σοβαρά τώρα...

Στις φωτογραφίες φαίνεται ένα XR να προσπαθεί να ανέβει τα φύλλα ανάμεσα στα δέντρα !!!

Θα περάσουν και αυτοκίνητα από κει ???

Εχω δεί σε ένα DVD κάτι πρωτότυπα κοντά LR με δύο χειρόφρενα, ένα γιά κάθε πίσω τροχό, ειδικά γιά μονοπάτια!

Δεν προφταίνω να το φτιάξω έτσι....λέτε να μας κόψουν στον Τ.Ε. ?


Αν δεν έχεις 3 (ΤΡΙΑ) χειρόφρενα, ένα εμπρός, ένα πίσω κι ένα κεντρικό... κόπηκες!

Οι φωτογραφίες είναι για να δείτε τι χάνουν οι 4Χ4 σε σχέση με τους 2Τροχους... Καλά, δεν μιλάμε για τις δυνατότητες... ΔΥΣΤΥΧΩΣ για σένα, το κομμάτι δεν είναι μέσα στη διαδρομή, αλλά μπορεί να δεις μοτοσυκλέτες να παίζουν σε κάτι τέτοια και να σκας από τη ζήλια σου!!!
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

ΚΑΜΠΙΝΓΚ !

Δημοσίευσηαπό IzabellaBros » 03 Ιουν 2005, 14:14

bebekos έγραψε:Και μία διευκρίνιση : 8 το πρωί Σαββάτου ή αλλιώς όσο πιο κοντά στις 17.00 το απόγευμα Παρασκευής.Πάντως προτιμότερο είναι σκηνούλα κι άγιος ο Θεός...
Είναι κανείς άλλος για camping ; Αν υπάρχουν κι άλλοι που γουστάρουν να το οργανώσουμε τηλεφωνικά...


Εγω πάντως θα ξηγηθώ σκηνούλα. Θα ανέβω με τρέιλερ και ευελπιστώ να είμαι Ζαγώρα κατα τις 17:00 το Σάββατο . Αν σε ενδιαφέρει να γειτονέψουμε τις σκηνές το τηλ. είναι 6977912823 (απο 17:00και μετά). Τωρα που θα κατασκηνώσουμε δεν έχω ιδέα αλλά όλο και κάπου θα βρούμε!
ΚΤΜ EXC 300 Tέλης
Άβαταρ μέλους
IzabellaBros
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: 01 Μαρ 2005, 11:27
Τοποθεσία: Aθηνα ,Αττική

Re: ΚΑΜΠΙΝΓΚ !

Δημοσίευσηαπό bebekos » 03 Ιουν 2005, 15:23

IzabellaBros έγραψε:
bebekos έγραψε:Και μία διευκρίνιση : 8 το πρωί Σαββάτου ή αλλιώς όσο πιο κοντά στις 17.00 το απόγευμα Παρασκευής.Πάντως προτιμότερο είναι σκηνούλα κι άγιος ο Θεός...
Είναι κανείς άλλος για camping ; Αν υπάρχουν κι άλλοι που γουστάρουν να το οργανώσουμε τηλεφωνικά...


Εγω πάντως θα ξηγηθώ σκηνούλα. Θα ανέβω με τρέιλερ και ευελπιστώ να είμαι Ζαγώρα κατα τις 17:00 το Σάββατο . Αν σε ενδιαφέρει να γειτονέψουμε τις σκηνές το τηλ. είναι 6977912823 (απο 17:00και μετά). Τωρα που θα κατασκηνώσουμε δεν έχω ιδέα αλλά όλο και κάπου θα βρούμε!
ΚΤΜ EXC 300 Tέλης


Αν περισσεύει θέση στο τρέιλερ για 2ο μηχανάκι,βάζω το αυτοκίνητο και την οδήγηση !! Δεν ξέρω αν θα είσαι μόνος σου αλλά εγώ προς το παρόν...καλαμιά στον κάμπο.
Άβαταρ μέλους
bebekos
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 216
Εγγραφή: 17 Ιαν 2005, 16:13
Τοποθεσία: Νίκαια, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό L/R110 » 03 Ιουν 2005, 16:45

Να το ευχαριστηθείτε ...και για μένα
Από τις φωτο φαίνεται ότι θα είναι σούπερ
δυστυχώς δεν θα μπορέσω να είμαι στην παρέα σας

Καλά να περάσετε...
The Best 4x4xFar
L/R110
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 24 Νοέμ 2003, 16:16
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό Bleu » 03 Ιουν 2005, 20:44

Ρε τρελοκομεία αυτοκινητάδες.
Που θα βρείτε καλύτερη διαδρομή από το Πήλιο.
Ποιό trial και τρίχες.
Το Πήλιο είναι ο ορισμός της Ελλάδας.
Βουνό και θάλασσα διπλα διπλα.
Το ξαναλέω εσείς θα χάσετε.
Άσε για τη μάσα.
Αλήθεια το trial σας πού είναι?
Άβαταρ μέλους
Bleu
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 518
Εγγραφή: 10 Απρ 2005, 18:20

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 14 επισκέπτες