Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

RR Ρούμελης 2006: Εντυπώσεις απο τον ΑΓΩΝΑ!

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Re: ΜΠΡΑΒΟ

Δημοσίευσηαπό superspy » 29 Μάιος 2006, 14:53

Ρεεεεε! Ακόμα κοιμάστε;
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Re: ΜΠΡΑΒΟ

Δημοσίευσηαπό Berg » 29 Μάιος 2006, 15:43

superspy έγραψε:Ρεεεεε! Ακόμα κοιμάστε;


Ρε δεν πας για ύπνο και εσύ να ησυχάσουμε! :lol: :lol: :lol:

Άσε που από συνήθεια ξύπνησα σήμερα στις 5 το πρωί! :oops:

Πάλι καλά που δεν καβάλησα την μηχανή.

Α και είπαμε το ποταμάκι το έχω καβατζώσει και αύριο πάω στην πολεοδομία για τα χαρτιά. :lol: :lol: :lol:
Τελευταία επεξεργασία από Berg και 29 Μάιος 2006, 16:03, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΜΠΡΑΒΟ

Δημοσίευσηαπό Berg » 29 Μάιος 2006, 15:52

superspy έγραψε:Ρεεεεε! Ακόμα κοιμάστε;


Μια που είσαι ξύπνιος δεν ανεβάζεις και τα αναλυτικά αποτελέσματα για τις δύο μέρες?

Υ.Γ. Κάποιος πάει το 4x4 για καθάρισμα από λουκουμόσκονη!
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Συγχαρητήρια !!!

Δημοσίευσηαπό geco » 29 Μάιος 2006, 16:18

«ΡΟΥΜΕΛΗ 2006»

Λοιπόν αυτός ο … υπερκινητικός, υπερδραστήριος, υπερβολικός, υπερκατάσκοπος ζητάει τις εντυπώσεις μας. Επειδή όμως μετά μια τέτοια δοκιμασία δεν έχει μείνει και πολύ … μυαλό, κάνει τα πράγματα ευκολότερα βάζοντας έτοιμους τίτλους για να απαντήσει ο καθένας.
Εγώ πάλι, είμαι της … κλασσικής παιδείας, προτιμώ την ελεύθερη καταγραφή των γεγονότων και όχι έτοιμες ερωταπαντήσεις multiple choice που τσεκάρεις το σωστό κουτάκι.
Π.χ. Τι σας χτύπησε πιό δυνατά; α. Η μοναξιά β. Το κλαρί γ. Ο τράγος (κοκκινιστός)

Το είπε ο κατάσκοπας : «Η διαδρομή δεν έχει ιδιαίτερες τεχνικές δυσκολίες και το μόνο πρόβλημα είναι η μεγάλη της απόσταση …»
Είχε δίκιο ! Η διαδρομή ήταν μια βόλτα σε βατούς (κυρίως) χωματόδρομους με κάποιες δόσεις off road και κάποια τεχνικά κομμάτια (με …άποψη και ενδιαφέρον).

Ξεκίνησα και 'γω «ζεστά» τον αγώνα μέσα στο σκοτάδι, μαζί με τον Αλέξανδρο Νικολάου με το R 100 GS που έχει …φωτάρες και όλα πήγαιναν καλά εκτός από την σκόνη που με τύφλωνε. Στο δρόμο πετύχαμε κι άλλους που περάσαμε, ενώ μας πέρασαν το «βουβάλι» κι ο «κουβαλητής» του.
Και εκεί που έχουμε μαζευτεί 4-5 και πηγαίνουμε, μπαίνω σε λούκια από ρόδες και ξαφνικά νοιώθω να σέρνομαι με τα μούτρα στο έδαφος! Ο βρόντος ήταν δυνατός και ευτυχώς με βοήθησε ο «Senninha» να σηκωθώ και να ανέβω ξανά στο μηχανάκι μου.
Λίγα χιλιόμετρα αργότερα και ενώ προσπαθώ να συνέλθω και να ανακτήσω τον ρυθμό μου, μπαίνω πάλι σε λούκια και τρώω ξανά … χώμα! Πέφτοντας έσβησε ο κινητήρας και δεν είχα φώτα αφού λειτουργούν μόνο όταν δουλεύει. Όπως είμαι πεσμένος μέσα στη νύχτα, πέφτει και ο «Senninha» που ακολουθούσε, με φόρα απάνω μου και γινόμαστε «κουβάρι» άνθρωποι και μηχανές!

Εκεί τελείωσε ο αγώνας μου για το «καλύτερο» και ξεκίνησε ο αγώνας για το … «μη χειρότερο»!
Με αχρηστευμένο το ηλεκτρικό road book, στραβό τιμόνι-μανέτες-χούφτες το XR ήταν κατά τ' άλλα … λειτουργικό.
Δεν ήταν αντίστοιχα λειτουργικό το σώμα μου, με εκτεταμένες εκδορές και μελανιές σε γόνατα, κνήμες, αριστερό μηρό, ώμο, δεξιό καρπό και δυνατό πόνο! Με μεγάλη δυσκολία ανέβαινα στη μοτοσυκλέτα και με ακόμη μεγαλύτερη την έβαζα μπροστά!

Κατάφερα να επιτύχω τον (αναθεωρημένο) στόχο μου : Τον τερματισμό !

Με μισή ώρα ύπνο το βράδυ της Παρασκευής και πέντε ώρες το Σάββατο, με ένα ασήκωτο σακίδιο στη πλάτη, με πόνο και δυσκολία στην κίνηση, με εξάντληση από την μεσημεριανή ζέστη, με 12 ώρες οδήγηση κάθε μέρα και 700 σκληρά χιλιόμετρα κατάφερα να γυρίσω στη Λειβαδιά !

Η «Ρούμελη» έδειξε το σκληρό της πρόσωπο ακόμη και στους καλύτερους όπως ο Χρήστος Τασούλης που είχε τον αγώνα στην «τσέπη» του μέχρι που μία πτώση και σοβαρός τραυματισμός σε δάχτυλο του χεριού τον ανάγκασαν να εγκαταλείψει.

Τι μου άρεσε περισσότερο; Η … άσφαλτος !!! Αφού μόνο εκεί δεν πόναγε από το κοπάνημα το ταλαιπωρημένο μου κορμί !
Μου άρεσαν πολύ τα off road κομμάτια! Αν και ετοιμόρροπος τα φχαριστήθηκα όλα!
Μου άρεσε το bivouac! Άκουγες ροχαλητά σε όλους τους … τόνους!
Μου άρεσαν πολύ οι ντόπιοι στον Άγιο Δημήτριο! Χαλαροί και κεφάτοι, φιλόξενοι και χαβαλέδες! Αυτοσαρκάζοταν και αλληλοπειράζονταν μοναδικά!
Μου άρεσε ο βενζινάς στην Αρτοτίνα! Σωστά τον περιέγραψε ο Doc!
Μάγκας, ευέλικτος, με πρόχειρους υπολογισμούς προσπάθησε να μην αδικήσει κανέναν!
Ακουσα παράπονα για την τιμή και τον τρόπο υπολογισμού που θεωρώ επιοικώς Άδικα! Σκεφθείτε ότι ο άνθρωπος αγόρασε την βενζίνη, την μετέφερε με φορτηγό, την φόρτωσε και την ξεφόρτωσε, έφαγε την μέρα του περιμένοντας τον καθένα και ζητάτε να την πληρώσετε 0.983 το λίτρο;

Χόρτασαν τα μάτια μου ομορφιά ! Είδα τη λίμνη λίγο πριν το χάραμα, τον Αθανάσιο Διάκο σε μια πανδαισία τόνων του πράσινου, το Λιβαδάκι και την Αλπική του ζώνη, τα έλατα, τα χιόνια στις βουνοκορφές, υπέροχες, μοναδικές εικόνες.

Άκουσα τα αηδόνια !!! Είδα το ξημέρωμα! Έζησα δυνατά την κάθε στιγμή!

Σας ευχαριστώ πολύ !!!
Τελευταία επεξεργασία από geco και 30 Μάιος 2006, 10:48, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
geco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1523
Εγγραφή: 03 Μαρ 2004, 13:47
Τοποθεσία: Όπου έχει χώμα !

Re: ΜΠΡΑΒΟ

Δημοσίευσηαπό markd » 29 Μάιος 2006, 16:41

superspy έγραψε:Ρεεεεε! Ακόμα κοιμάστε;


Εσύ μάλλον κοιμάσαι!!!
Πού είναι το άρθρο ρεεεεεεεεεεε!!!
Το πηρα το ρημαδι!
Άβαταρ μέλους
markd
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 5349
Εγγραφή: 07 Μαρ 2005, 21:26
Τοποθεσία: ή εδώ ή εκεί

Re: RR Ρούμελης 2006: Εντυπώσεις απο τον ΑΓΩΝΑ!

Δημοσίευσηαπό panmal » 29 Μάιος 2006, 16:47

superspy έγραψε:Τι σας άρεσε;

1. Η απίστευτη ομορφιά της φύσης
2. Οι ΠΟΛΛΕΣ φλαταδούρες (oδηγική απόλαυση στο maximum!!!)


superspy έγραψε:Τι ΔΕ σας άρεσε;

1. Το νυχτερινό κομμάτι. Ήταν το πρώτο μου και επιβεβαιώθηκε η άποψή μου και στη πράξη. Τι το θέλετε βρε παιδιά, εφόσον για να είναι κάποιος αποτελεσματικός γεμίζει το αυτοκίνητο με προβολείς για να κάνει τη νύχτα ΜΕΡΑ;;; Και αν δεχθούμε ότι απλά θέλετε να είναι πιο δύσκολη η πλοήγηση, τότε που πάει ένα από τα βασικά στοιχεία αυτών των αγώνων που έχει να κάνει ΚΑΙ με την ομορφιά της φύσης;;; (Προσωπική άποψη ... άλλους τους ξετρελαίνει ... τι να πω)
2. Το σχολείο-hotel στο Φράγμα. Θα παρακαλούσα στο μέλλον να μην ακούτε το κάθε μ@λ@κ@ και μια και περνάτε από εκεί για τη σχεδίαση της διαδρομής, να ρίχνετε και μια ματιά σε τέτοιου είδους “προσφορές”.
3. Η πέτρα στο τελευταίο κομμάτι της δεύτερης μέρας.

superspy έγραψε:Οικόπεδα; Αγοράσατε; Με θέα;

Παραλίγο τη δεύτερη μέρα, όταν ξαφνικά πέσαμε σε ξεραμένα λούκια και μας “πέταξαν” με αποτέλεσμα να κρεμαστεί η μούρη του Pajero απ’ έξω, στην άκρη της πλαγιάς! Ξέρω – ξέρω, 10 φορές είπατε να προσέχουμε τα λούκια ... συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες.

Σε γενικές γραμμές ήταν ένας πολύ όμορφος αγώνας, κουραστικός αλλά συνάμα ευχάριστος. Θέλω να εκφράσω τα συγχαρητήρια μου στην οργάνωση που κατάφερε και τον έστησε, στους νικητές φυσικά και σε όλους τους συμμετέχοντες γενικά άσχετα αν κατάφεραν να τερματίσουν ή όχι. Η προσπάθειά τους και μόνο τους βραβεύει από μόνη της.
Αυτά από μένα προς το παρόν. Τα λέμε στο Πήλιο!!!
Άβαταρ μέλους
panmal
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 213
Εγγραφή: 14 Μάιος 2005, 18:27
Τοποθεσία: ΜΕΛΙΣΣΙΑ, ΑΤΤΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό markd » 29 Μάιος 2006, 16:54

Ξέχασα κάτι!
Μάριε - Ανδρέα, ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!!!
Χωρίς εσάς θα πέθαινα στο σπρώξιμο!!!
Το πηρα το ρημαδι!
Άβαταρ μέλους
markd
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 5349
Εγγραφή: 07 Μαρ 2005, 21:26
Τοποθεσία: ή εδώ ή εκεί

Re: ΜΠΡΑΒΟ

Δημοσίευσηαπό doc » 29 Μάιος 2006, 17:16

Berg έγραψε:Α και είπαμε το ποταμάκι το έχω καβατζώσει και αύριο πάω στην πολεοδομία για τα χαρτιά. :lol: :lol: :lol:


To έχω όλο στο βίντεο, καρέ καρέ!
Τι μας δίνεις για να ΜΗΝ το εμφνίσουμε στο διαδύκτιο? :lol: :lol: :lol:


...και ειδικά στα τρωκτικά της Δημ/λου? :twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Re: RR Ρούμελης 2006: Εντυπώσεις απο τον ΑΓΩΝΑ!

Δημοσίευσηαπό SeNNinhA » 29 Μάιος 2006, 18:26

geco έγραψε:Λίγα χιλιόμετρα αργότερα και ενώ προσπαθώ να συνέλθω και να ανακτήσω τον ρυθμό μου, μπαίνω πάλι σε λούκια και τρώω ξανά … χώμα! Πέφτοντας έσβησε ο κινητήρας και δεν είχα φώτα αφού λειτουργούν μόνο όταν δουλεύει. Όπως είμαι πεσμένος μέσα στη νύχτα, πέφτει και ο «Senninha» που ακολουθούσε, με φόρα απάνω μου και γινόμαστε «κουβάρι» άνθρωποι και μηχανές!

Εκεί τελείωσε ο αγώνας μου για το «καλύτερο» και ξεκίνησε ο αγώνας για το … «μη χειρότερο»!


Συμφωνώ απόλυτα στα παραπάνω. Καθώς ανεβαίναμε την πλαγιά μετά τα χωράφια και έχω μπροστά μου τον GECO (που μάλλον είχε βάλει στόχο να ξαναπιάσει την προηγούμενη παρέα ξεχνώντας τα ξεραμένα λούκια), ξαφνικά μετά από μια αριστερή στροφή τον χάνω και αναρωτιέμαι πόσο κοντά βρίσκεται η επόμενη στροφή ώστε να μην βλέπω τα φώτα του, και τότε.... συνειδητοποιώ ότι έχει πέσει στην μέση του δρόμου μπροστά μου. Φρένα τελευταίας στιγμής χωρίς να αποφευθεί όμως η στούκα (τον κεντράρισα καλά). Ήταν και κολλημένος κάτω από την μηχανή και φοβήθηκα μήπως και τον χτύπησα παραπάνω. Με το πέσιμο έχουν σβήσει τα φώτα και των 2 και ευτυχώς το τζιπάκι που ακολουθούσε δεν πήγαινε κομμάτια και προλαβε να δει το συνιάλο μου στην μέση του δρόμου αλλιώς θα είχε περάσει κυριολεκτικά από πάνω μας.

Σηκώνουμε μηχανές και ξεκινάμε αλλά ανακαλύπτω ότι λείπει το κοντεράκι το ποδηλατικό απότην θέση του. Επιστροφή και ψάξιμο μέσα στο σκοτάδι και τελικά το βρίσκω (πατημένο αλλά όχι σπασμένο). Ευτυχία προσωρινή όμως αφού η βάση του τελικά είχε σπάσει όπως και είχε κοπεί και το καλώδιο στο πιρούνι. Συνέχεια με το κοντέρ του DT το οποίο α) χάνει χιλιόμετρα (δείχνει λιγότερα) β) δεν φωτίζεται γ) εκεί που βρίσκεται πρέπει να σκύβεις περίεργα για να το δείς και είναι επικινδυνο αν πας γρήγορα δ) έπρεπε να κάνω συνέχεια προσθέσεις τις επι μέρους αποστάσεις και να μηδενίζω συχνά γιατί μετα μπερδευόμουνα.

Και κάτι άλλο που κατάλαβα μετά και όσο περνανε οι ώρες πονάει και πιο πολύ. Πρέπει να έχω τελικά σπασμένο ή ραγισμένο πλευρό από την πτώση.

Όπότε μπορώ να πώ και εγώ:
Εκεί τελείωσε ο αγώνας μου για το «καλύτερο» και ξεκίνησε ο αγώνας για το … «μη χειρότερο»!


Σχετικά με τα καλά και άσχημα...

Τι σας άρεσε;

Η οργάνωση και το συνολικό στήσιμο του αγώνα
Το χωρίς λάθη και περιτά πράγματα road book
Οι πηγές της Κρύας
Το βάθρο του τερματισμού
Και πιο πολύ από όλα... Η ΒΡΑΔΥΝΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ


Τι ΔΕ σας άρεσε;

Τα ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ χιλιόμετρα. Αποτελεί πάντα προσωπική εκτίμηση αλλά δεν μου άρεσε καθόλου το μέγεθος της διαδρομής. Αν και καταλαβαίνω το σκεπτικό ότι η οργάνωση ήθελε να μας βάλει στο κλίμα των πολλών χιλιομέτρων, σε εμένα αυτό δεν μου λέει τίποτε. Σίγουρα δεν έχω την φυσική κατάσταση που απαιτείται (αλλά πιθανότατα αυτό ισχύει και για πολλούς άλλους) και ίσως με άλλο μηχανάκι από το DT (όπως παλαιότερα που είχα το BMW) να είχα πάει πιο αεράτα, αλλά δεν είμαι πια αθλητης και ούτε και θέλω να τρέχω σε διεθνεις αγωνες για να μπαίνω σε διαδικασίες σκληρής προπόνησης για τέτοιες αποστάσεις. Επιπλέον λόγω της φύσης του βουνού, από ένα σημείο και μετά τα εδάφη και το περιβάλλον ήταν επαναλαμβανόμενα σε σημείο που δεν είχαν κάτι νεο να σε κρατήσει το ενδιαφέρον (δεν φταίει η οργάνωση γι αυτό φυσικά). Για παράδειγμα στην Δράμα τα πολλά χιλιόμετρα δεν φάνηκαν τόσο πολύ λόγω της τρομερής φυσικής ομορφιάς και εναλλαγών του τοπίου. Ας πούμε ότι ο κύκλος του βουνού ανάμεσα στα 2 τελευταία πριν τον τερματισμό ΣΕΧ θα μπροούσε χαλαρά να λείψει. Πιστεύω ότι ειδικά για διήμερους αγώνες η ημερήσια απόσταση δεν πρέπει να ξεπερνάει τα 200-250χλμ για να μπορούμε να ανταποκριθούμε και στις 2 ημέρες.

Την δεύτερη ημέρα δεν ξέρω πως ήταν γιατι δεν είχα ούτε το κουράγιο αλλά ούτε και την διάθεση να συνεχίσω και σε συνδιασμό με το σπασμένο κοντέρ καθώς και πλευρό εκανα τουριστική βόλτα στην περιοχή.


Τι σας κτύπησε πιο ΔΥΝΑΤΑ;

Εγώ κτύπησα δυνατά τον GECO


Οικόπεδα; Αγοράσατε;Με θέα;

Μετά το πρώτο δεν αγοράσαμε τίποτα και γι αυτό είναι κριμα που τα πολλά χιλιόμετρα που όντως ήταν πολύ εύκολα (που να ήταν και δύσκολα δηλαδή, θα είχα αφήσει τα κοκκαλά μου εκεί πάνω!!!) με κούρασαν τόσο πολύ και δεν έκανα την δεύτερη ημέρα. Πάντως από την κούραση σε κάποιες στιγμές κοντεψα να αγοράσω σε διάφορα σημεία και μάλιστα σε ευθείες..


Ζημιές;

Σπασμένο πλευρό
Σπασμένη βάση ποδηλατικού κοντέρ

Κατά τα αλλα το DT την έβγαλε καθαρή


ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ;

Γενική εντύπωση (προσωπικά πάντα) είναι ότι δεν ξαναμπαίνω σε αγώνα με παραπάνω από 200-250χλμ/ημέρα. Τέσταρα τις αντοχές μου (ο κόλος μου δεν είνα αρκετά σκληρός ούτε και ο δεξίς καρπός μου αντέχει) και δεν μου λέει τίποτε πια το να κάνω χιλιόμετρα στο βουνό που μπορώ να τα κάνω και χαλαρά μόνος μου σαν βόλτα ούτε και με βελτιώνει σε κάτι ως αναβάτη αυτό.

Ααα... Η ΒΡΑΔΥΝΗ πάντως ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ !!!!!!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ πάντως στην οργάνωση και στους ανθρώπους που δούλεψαν σε κάθε πόστο γιατί έγινε πολύ καλή δουλειά σε ένα αγώνα που ήταν ίσως πιο εκτεταμένος κι από ένα Rally Acropolis. Αν προσέξετε τον χάρτη και δείτε την έκταση που καλύψαμε θα καταλλάβετε την οργάνωση που χρειάστηκε!!! Πάντως κόψτε κάτι την άλλη φορά ρε παιδιά για να το ευχαριστιόμαστε και λίγο.

Άντε και ίσως καταφέρω να είμαι και στο Πήλιο
Τελευταία επεξεργασία από SeNNinhA και 29 Μάιος 2006, 18:52, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
SeNNinhA
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: 06 Δεκ 2003, 23:05
Τοποθεσία: Αμπελόκηποι, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό supermario » 29 Μάιος 2006, 18:50

markd έγραψε:Ξέχασα κάτι!
Μάριε - Ανδρέα, ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!!!
Χωρίς εσάς θα πέθαινα στο σπρώξιμο!!!
ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΜΑΣ ΗΤΑΝ!
Άβαταρ μέλους
supermario
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: 28 Μάιος 2005, 17:46
Τοποθεσία: ΝΑΥΠΑΚΤΟΣ

Δημοσίευσηαπό markd » 29 Μάιος 2006, 19:03

supermario έγραψε:
markd έγραψε:Ξέχασα κάτι!
Μάριε - Ανδρέα, ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!!!
Χωρίς εσάς θα πέθαινα στο σπρώξιμο!!!
ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΜΑΣ ΗΤΑΝ!


Μακάρι να είχαν όλοι αυτή τη λογική!!!
Το πηρα το ρημαδι!
Άβαταρ μέλους
markd
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 5349
Εγγραφή: 07 Μαρ 2005, 21:26
Τοποθεσία: ή εδώ ή εκεί

Δημοσίευσηαπό alexandros » 29 Μάιος 2006, 20:02

Λοιπόν, R.R.Ρούμελη 2006 τέλος !!

Πάνε 2 χρόνια πλέον από το μικρόβιο που κολλήσαμε, doc & superspy συγχαρητήρια όλα άψογα - όλα υπό έλεγχο !!

Θα ήθελα πολύ να ρίξω το φταίξιμο της ποινής μου από την απλή σε κάποιον άλλον αλλά .. δυστυχώς έκανα πατάτα !! βλέπετε έχοντας πολύ όρεξη για την νυχτερινή πλοήγηση – παρεπιπτόντως όλα τα λεφτά ήταν το off-road κομμάτι με τα στάχια – έκανα στο ακρόμπαρο μου ένα στραβωματάκι τόσο δα που χρειάστηκε να τακάρω το γρούν, να λύσω ανάρτηση, να το βγάλω και να το φέρω με μια 2κιλη βαριοπούλα που ευτυχώς δανείστηκα από τον ευγενέστατο κύριο που με χρέωσε με 35Χ2 λεπτά προπορείας χα χα !! :twisted: :twisted: :twisted:

Στην πορεία μια το roadbook, μια το camelbag, μια ο άξονας που για ακόμα μια φορά έλυσε από το ψαλιδι μαζι με τις ζαντες και όοολα αυτά σε συνδυασμό με την ατελείωτη διαδρομή με διέλυσαν !! παιδιά κόψτε κάτι !! πεθάναμε την πρώτη μέρα !! εντάξει όλα όμορφα αλλά … ουφ !! στο 3ήμερο δηλαδή τι θα κάνουμε ??

Καλά τον Άγιο Δημήτριο που τον ξεθάψατε ??

Η δεύτερη ημέρα ήταν μακράν πιο ενδιαφέρουσα, πιο ωραία, πιο κάτι τις διαφορετικό !! κρίμα που τα γουρουνάκια δεν μπόρεσαν όλα να συνεχίσουν, ήταν πολύ πιο ωραία ! Συγχαρητήρια στον Ψηλέα για τον άθλο που έκανε με το 450, όποιος το έχει καβαλήσει μονάχα ξέρει τι πέρασε !! μπράβο του !! άντε και στο Πήλιο με το raptorακο !!

Denis μη μασάς, θα έρθουν καλύτερες μέρες και τα βουνά πάλι δικά μας είναι !

Γκανή & Καϊπάνο, δεν ήταν η μέρα σας, θέλετε προπόνηση, πάρτε τηλ να τα πούμε !!

Σπύρε, δικαιολογήσε μονάχα επείδη ήταν σκληρός αγώνας και καινούργιο το γρούν σου αλλα την επόμενη… το νου σου !!

Markd έιχες δίκιο για την διαφορά μας, ξερεις…

Pino, γιατι βιαζόσουνα ??

Bleu & Husqy τελικά ήταν λάθος η τουλίπα ή όχι ?? χα χα !!

Geco, τα σέβη μου !!

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Εγγλεζόπουλο για την μεταφορά του χοιρινού και ιδιαίτερα της επιστροφής μιας και … θα μπορούσες να ήσουν ήδη Αθήνα !! ευχαριστώ !!

Όσοι μέιναν το Σάββατο πάνω στο σχολείο ελπίζω να είδαν τι σημαίνει Q.R.T !!
Και έμειναν και κρέατα έτσι !! Ευχαριστώ πολύ τον Πρόεδρο με την Κυρία του και το Γιάννο για την υπομονή τους (πουστ@κι@ η γεννήτρια μου)
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό markd » 29 Μάιος 2006, 20:10

alexandros έγραψε:δυστυχώς έκανα πατάτα !!


Δεν έκανες πατάτα......Μ@Λ@ΚΙ@ έκανες!!! :P :lol: :razz: :lol: :P
Το πηρα το ρημαδι!
Άβαταρ μέλους
markd
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 5349
Εγγραφή: 07 Μαρ 2005, 21:26
Τοποθεσία: ή εδώ ή εκεί

Ρούμελη και ... τα μυαλά στα κάγκελα !!!

Δημοσίευσηαπό geco » 29 Μάιος 2006, 22:04

alexandros έγραψε:
Geco, τα σέβη μου !!



Και τα δικά μου !!!

Αλλά, συ-γκε-ντρώ-σου επιτέλους βρε παιδί μου !
Άβαταρ μέλους
geco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1523
Εγγραφή: 03 Μαρ 2004, 13:47
Τοποθεσία: Όπου έχει χώμα !

Δημοσίευσηαπό forester » 29 Μάιος 2006, 22:28

alexandros έγραψε:


Όσοι μέιναν το Σάββατο πάνω στο σχολείο ελπίζω να είδαν τι σημαίνει Q.R.T !!
Και έμειναν και κρέατα έτσι !! Ευχαριστώ πολύ τον Πρόεδρο με την Κυρία του και το Γιάννο για την υπομονή τους (πουστ@κι@ η γεννήτρια μου)



Πάαααρα πολύ ωραίο το camp εκεί στο σχολείο!!!
Κυρίως το ηλεκ/κο ψυγειάκι, όπου αφήναμε τις ζεστές μας μπύρες και πέρναμε κρύες!!! :D :D :wink: :wink: :wink:
ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ...
ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ!!!!
forester
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 343
Εγγραφή: 07 Δεκ 2003, 20:36
Τοποθεσία: Άλιμος, Αθήνα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 4 επισκέπτες