Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Hellenic Rally Raid 2009

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Δημοσίευσηαπό kalpakis » 29 Ιουν 2009, 10:07

ωπ! πάλι πατάτα έκανα και δεν απάντησα..
Σεβαστή η απάντησή σου.
Λοιπόν, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα απλή απορία ήταν για να προγραμματιστώ.
Και όπως καταλαβαίνεις επειδή είμαι και ΕΛΛΗΝΑΡΑ πρίν πάρω κάτι, ζητάω καλύτερη τιμή. ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ
Είμαι σίγουρος, επειδή με γνωρίζεις αρκετό καιρό - από εκείνο το Dakar... -,ότι έχεις καταλάβει ότι ο λόγος που συμμετέχω σε τέτοιου είδους αγώνες είναι απλά μία προσωπική ευχαρίστηση.
Ασ μπούμε λοιπόν σε ρυθμούς προετοιμασάις
Άβαταρ μέλους
kalpakis
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 12 Οκτ 2006, 09:22
Τοποθεσία: Attiki

Δημοσίευσηαπό drMel » 29 Ιουν 2009, 13:58

Συγχωρήστε με για την αφελή μου ερώτηση αλλά μπορεί κάποιος έμπειρος να μου εξηγήσει ποιά είναι τα "κρυφά κόστη" των άλλων αγώνων??
drMel
 

Δημοσίευσηαπό kosdros » 29 Ιουν 2009, 19:40

"κρυφό κόστος" ήταν το αμαρτωλό χέρι της αφέντρας στο rally albania!

Τόσο ανατριχιαστικά επίπονο, αλλά δεν μπορείς χωρίς αυτό!
O Δρ. Δρακατώρ!
kosdros
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 06 Μαρ 2004, 17:26

Δημοσίευσηαπό Berg » 29 Ιουν 2009, 22:43

drMel έγραψε:Συγχωρήστε με για την αφελή μου ερώτηση αλλά μπορεί κάποιος έμπειρος να μου εξηγήσει ποιά είναι τα "κρυφά κόστη" των άλλων αγώνων??


Αντε πάλι αρχίσαμε. Λοιπόν 1ον λάθος έκφραση. 2ον μην αρπάζεστε.

"Κρυφά κόστη" δεν υπάρχουν για αυτούς που υπολογίζουν ΣΥΝΟΛΙΚΟ κόστος αγώνα και δεν κοιτάνε μεμονομένα το κόστος συμμετοχής.

Το ξέρω καλά ότι όλοι οι διοργανωτές προσπαθείτε για το καλύτερο και από πλευράς διαδρομής και από οικονομικής πλευράς. Και πραγματικά το επίπεδο ανεβαίνει.

Μόνο (και ισχύει για ΟΛΟΥΣ) μην μας σπάτε τα νεύρα διότι από εμάς εξαρτάστε. Το ψώνιο μας και τα Ευρώ μας. Σωστά???

Το ήθος είναι ΤΣΑΜΠΑ αλλά ανεκτίμητο.

Φιλικά

Πάρις Berg
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό megalexandros » 29 Ιουν 2009, 23:16

Καλησπερα.Κρυφα κοστολογια δεν υπαρχουν,εκτακτα υπαρχουν αναλογα τις ορεξεις του καθενος(βλεπε αφεντρα).Περα απο τη προετημασια του οχηματος, που εξαρταται απο τον αγωνα(μονοημερος,διημερος κ.τ.λ) αλλα και απο την κατασταση του ιδιου του οχηματος τα εξοδα εχουν ως εξης:1)παραβολο συμετοχης 2)βενζινες αγωνα 3)διατροφη 4)υπνος 5)εξοδα μεταφορας.Το καλο με το συγκεκριμενο αγωνα ειναι οτι παραλιπετε το 3 και, αναλογως των συνθηκων το 4.Ολα αυτα ειναι η βασικη θεωρια.Τα παντα αξαρτιονται απο τις ορεξεις του καθενος.Πρωσοπικα το κοστος το βρισκω καλο τυρουμενων των αναλογιων.
Άβαταρ μέλους
megalexandros
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: 22 Μάιος 2009, 22:14

Δημοσίευσηαπό geco » 30 Ιουν 2009, 00:22

leipsippos έγραψε:
geco έγραψε:Γιατί, εγώ δηλαδή, ΠΟΥ θέλω να είμαι; Ε; Ε; Ε;


Ελα μου, ντε; Πουουουου;


Που 'σαι συ ρε παιδί, και δεν απαντάς στα τελέφωνα??? Γιά κοντακτ που σε θέλω ...
Ένας στο χώμα - χιλιάδες στον αγώνα !
Άβαταρ μέλους
geco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1523
Εγγραφή: 03 Μαρ 2004, 13:47
Τοποθεσία: Όπου έχει χώμα !

Δημοσίευσηαπό drMel » 30 Ιουν 2009, 13:58

Berg έγραψε:Αντε πάλι αρχίσαμε. Λοιπόν 1ον λάθος έκφραση. 2ον μην αρπάζεστε.

"Κρυφά κόστη" δεν υπάρχουν για αυτούς που υπολογίζουν ΣΥΝΟΛΙΚΟ κόστος αγώνα και δεν κοιτάνε μεμονομένα το κόστος συμμετοχής.

Το ξέρω καλά ότι όλοι οι διοργανωτές προσπαθείτε για το καλύτερο και από πλευράς διαδρομής και από οικονομικής πλευράς. Και πραγματικά το επίπεδο ανεβαίνει.

Μόνο (και ισχύει για ΟΛΟΥΣ) μην μας σπάτε τα νεύρα διότι από εμάς εξαρτάστε. Το ψώνιο μας και τα Ευρώ μας. Σωστά???

Το ήθος είναι ΤΣΑΜΠΑ αλλά ανεκτίμητο.

Φιλικά

Πάρις Berg


Εσύ τελικά αρπάχτηκες εγώ απλά ρώτησα,
it takes two to tango λεγανε στο χωριό μου και πίστεψε με ισχύει και στην περιπτωσή μας

τελικά είναι ατυχές το "κρυφά κόστη των άλλων αγώνων", το κατάλαβα απλά ρώτησα μήπως μου διαφεύγει κάτι

αυτό για το ήθος με βρίσκει σύμφωνο...........
drMel
 

Δημοσίευσηαπό Berg » 30 Ιουν 2009, 19:08

drMel έγραψε:
Berg έγραψε:Αντε πάλι αρχίσαμε. Λοιπόν 1ον λάθος έκφραση. 2ον μην αρπάζεστε.

"Κρυφά κόστη" δεν υπάρχουν για αυτούς που υπολογίζουν ΣΥΝΟΛΙΚΟ κόστος αγώνα και δεν κοιτάνε μεμονομένα το κόστος συμμετοχής.

Το ξέρω καλά ότι όλοι οι διοργανωτές προσπαθείτε για το καλύτερο και από πλευράς διαδρομής και από οικονομικής πλευράς. Και πραγματικά το επίπεδο ανεβαίνει.

Μόνο (και ισχύει για ΟΛΟΥΣ) μην μας σπάτε τα νεύρα διότι από εμάς εξαρτάστε. Το ψώνιο μας και τα Ευρώ μας. Σωστά???

Το ήθος είναι ΤΣΑΜΠΑ αλλά ανεκτίμητο.

Φιλικά

Πάρις Berg


Εσύ τελικά αρπάχτηκες εγώ απλά ρώτησα,
it takes two to tango λεγανε στο χωριό μου και πίστεψε με ισχύει και στην περιπτωσή μας

τελικά είναι ατυχές το "κρυφά κόστη των άλλων αγώνων", το κατάλαβα απλά ρώτησα μήπως μου διαφεύγει κάτι

αυτό για το ήθος με βρίσκει σύμφωνο...........


Όκι εγκώ ντεν αρπάζομαι. Χαλλαρά είμαι.

To Tango δεν μου αρέσει σαν χορός. Και ως μοναχογιός και μοναχοπαίδι πάντα κοιτάω την πάρτη μου. Το μου το τονίζω.

Αντε καλούς μας αγώνες και καλές σας διοργανώσεις. :P :P
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό superspy » 17 Ιούλ 2009, 19:32

THANOS_KTM έγραψε:
superspy έγραψε:Επέστρεψα :-)

Παρακαλώ αφήστε τις.... "κόντρες" για την Αύρα.... ;-)





Βοηθήστε να βγάλουμε άκρη :-)


Πώ πώ...που την θυμήθηκες την Αύρα?Είσαι πολύ ΠΑΛΙΟΣ τελικά. :D


Μπα.... το έσκαγα από τα γαλλικά και το πιάνο για να πηγαίνω να βλέπω... :-)

superspy έγραψε:Αν περισσέψει καμμιά συμμετοχή χωρίς όνομα....είναι η δικιά μου. :roll: 8)


Με... αυτοκίνητο;
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό ayrton » 20 Ιούλ 2009, 11:45

Παρατηρήσεις-διορθώσεις.

1)Στην φωτό του Blue υπάρχει copyright αλλά δεν πειράζει γιατί σε αυτήν μικροδείχνει.
2)Ο Οικονομάκος από πότε υπογράφει σαν geko??
3) Εχω κάποιες καλές του bebekou, δεν μπορεί να είναι αδειο το προφίλ του factory. :wink:
Άβαταρ μέλους
ayrton
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 555
Εγγραφή: 15 Ιαν 2004, 20:49
Τοποθεσία: Aθήνα

Δημοσίευσηαπό superspy » 20 Ιούλ 2009, 11:52

:-) :-)
Tις φωτό τις στέλνουν οι ... "υποψήφιοι" για την πρώτη θέση....
Ο Factory κάποιο πρόβλημα θα έχει με τον manager. Κάτι ακούστηκε για αλλαγή στρατοπέδου, μια και η KTM σταμάτησε τη συνεργασία με τη Michelin :-)
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό bebekos » 20 Ιούλ 2009, 12:21

Δυστυχώς αγαπητοί "θαυμαστές" η fucktory υποστήριξη αποσύρθηκε !! Από εδώ και πέρα μόνο με ίδια κεφάλαια ! θα με στηρίξουν η γυναίκα, η κόρη και ο γιός μου !!!
Αλλά, όπως λέει ο "υπερΣπύρος" φωτό στέλνουν οι υποψήφιοι για την 1η (;;;;;) θέση !!! Οπότε....

Γείτονα, στείλε μου καμιά φωτό γιατί εγώ δεν έχω καμία !!

Υ.Γ. οι μπλέ φατσούλες που εμφανίζονται είναι σημαδιακές ; από go!!!!!!! ή από Michelin μεριά ; χαχαχαχα
ΠΑΜΕ για..ΠΛΕΞΙΜΟ !! Είναι πιο φτηνό !!
Άβαταρ μέλους
bebekos
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 216
Εγγραφή: 17 Ιαν 2005, 16:13
Τοποθεσία: Νίκαια, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό megalexandros » 21 Ιούλ 2009, 00:39

Οι φωτογραφιες εχουν μπει;Αν ναι πως μας βλεπουμε;
Άβαταρ μέλους
megalexandros
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: 22 Μάιος 2009, 22:14

Δημοσίευσηαπό superspy » 21 Ιούλ 2009, 09:12

Από το μενού -> Χώρος αγωνιζομένων -> Συμμετοχές Μοτο/Quad http://www.hellenicrally.gr/2009/index.php?cPath=2_6
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό megalexandros » 21 Ιούλ 2009, 22:27

superspy έγραψε:Από το μενού -> Χώρος αγωνιζομένων -> Συμμετοχές Μοτο/Quad http://www.hellenicrally.gr/2009/index.php?cPath=2_6
Σπυρο δε μου τα εβγαζε χτες, δε γνωριζω γιατι.Παρατηρησεις 1)ο Economakos γιατι ειναι κρυπτοπροσωπος με κρανος και δεν αναφερεραιτε η ημ.γεννησης;2)Ο BEBEKOS γιατι δεν εχει παραδωση φωτογραφια;Α!Διορθοσε τους χορηγους μου σε παρακαλω
Άβαταρ μέλους
megalexandros
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: 22 Μάιος 2009, 22:14

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 32 επισκέπτες