Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Hellenic Rally Raid 2009

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Δημοσίευσηαπό superspy » 04 Σεπ 2009, 11:40

Ψιτ...... Κύριοι (sic)

Για ετοιμάστε τα μοτοσακάσας σας γιατί έμαθα ότι ο ολιγομίλητος εκπρόσωπος αναβατών παρέλαβε νέα προϊόντα και μάλιστα τα έχει τοποθετήσει και όλας.

Το έχει ρίξει στη στρατηγική :-) :-) :-)


Οι σκηνές θα δοθούν στην οργάνωση που θα τι έχει έτοιμες για να μείνετε γκέ-γκε όποτε μην ακούσω κανένα τρυφερό πόδι ότι έχει κλείσει ξενοδοχείο :twisted: :twisted:

Blue εσύ είσαι παντρεμένος και δεν έχεις ψυχη... οπότε τα μοντέλα (αν υπάρξουν) θα είναι για τους ελεύθερους - σφριγηλούς, δυναμικούς κλπ κλπ κλπ
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό Bleu » 04 Σεπ 2009, 11:55

Να σου πω .........
Αυτοκινητα ....δεν περιμενες περισσότερες συμμετοχές?
Τι πρεπει να εχει ενα αμαξι για να τρεξει?
Ο οδηγός?
Συνοδηγοι απο τι ηλικία και πανω τρέχουν.
Αμα ξερουν αριθμητική και να διαβαζουν?
Ε............................. αστο τωρα σκεφτηκα ότι δεν θα φτασει το φαϊ.
Ξεχνα το.
Άβαταρ μέλους
Bleu
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 518
Εγγραφή: 10 Απρ 2005, 18:20

Δημοσίευσηαπό superspy » 04 Σεπ 2009, 12:03

Μπα.... δεν είναι το φαγητό.... 8)
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό Bleu » 04 Σεπ 2009, 12:08

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
Να σε καλα γελάσαμε παλι.

Στρατηγική ΧΑΧΑΧΑ

Ελα πες και αλλο.

Τα ματοσακά που λεει και ενας φιλος ειναι ετοιμα
Εμεις δε κανουμε πατεντες.
Φακτορυ πραμματα
Πλερώνουμε...........Γκούχου γκούχου...... Κατι σταθηκε στο λαιμό μου

Αν τους δεις να τρωνε θα καταλαβεις
Ρωτα το Παρη
Άβαταρ μέλους
Bleu
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 518
Εγγραφή: 10 Απρ 2005, 18:20

Δημοσίευσηαπό superspy » 04 Σεπ 2009, 12:14

Καλά.... κανόνισε πάλι να σε δώ με τη σέλα σε τεύχη :-) ;-)
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό Bleu » 04 Σεπ 2009, 13:22

Την εραψα με αργκον
Αυτην δεν τη φοβαμαι.
Τον κοκορικο σκεφτομαι
Άβαταρ μέλους
Bleu
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 518
Εγγραφή: 10 Απρ 2005, 18:20

Δημοσίευσηαπό megalexandros » 05 Σεπ 2009, 00:13

Αργη αρκετα αυτος ο Οκτωβρης φετος.Σπυρο καλητερες φωτογραφιες δεν ειχες να βαλεις;μας ξενεροσες :D Αν καταλαβα καλα ο Δημητριαδης μας παραχωρη σκηνες για τη διαρκεια του αγωνα, τον ευχαριστω πολλη.Ερωτηση προς την οργανωση Αι επαρχιοται τη πεμπτη το βραδη που θα κοιμηθουμε στο autofestival δε δικαιουμαστε φαγητο ;Με τις licance για οσους εχουν ΟΜΕ τι γινετε;
Άβαταρ μέλους
megalexandros
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: 22 Μάιος 2009, 22:14

Δημοσίευσηαπό Kost@s » 06 Σεπ 2009, 19:19

superspy έγραψε:Ψιτ...... Κύριοι (sic)
Οι σκηνές θα δοθούν στην οργάνωση που θα τι έχει έτοιμες για να μείνετε


Σπύρο εαν κατάλαβα καλά... να ΜΗΝ αγοράσω δική μου. Ε ?
Επίσης, με τα δελτία/λισανς τι γίνεται ? Έχω μπερδευτεί. Kάπου πιο πάνω αναφέρεις ΜΟΤΟΕ.
ΑΜΟΤΟΕ έχω αλλά θέλει ανανέωση. Please advise.
Άβαταρ μέλους
Kost@s
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 24 Ιουν 2009, 14:10

Δημοσίευσηαπό gste » 07 Σεπ 2009, 09:06

μια διευκρινηση παρακαλω για τις λισανς............

χρειαζεται τελικα να παω να βγαλω ? και εαν ναι απο ποιον αρμοδιο ? :evil: :evil:
Άβαταρ μέλους
gste
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 02 Σεπ 2009, 08:53
Τοποθεσία: N. Erithrea Arthens

Δημοσίευσηαπό Berg » 07 Σεπ 2009, 17:17

gste έγραψε:μια διευκρινηση παρακαλω για τις λισανς............

χρειαζεται τελικα να παω να βγαλω ? και εαν ναι απο ποιον αρμοδιο ? :evil: :evil:


Λέσχες Μέλη της Α.ΜΟΤ.Ο.Ε.

ΛΕ.Μ.Ο.Τ. http://www.lemot.gr/portal/

E-75 http://www.e-75motoclub.gr/

ΑΡΗΣ Πεντέλης 6972-244440
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό superspy » 07 Σεπ 2009, 19:12

Kost@s έγραψε:
superspy έγραψε:Ψιτ...... Κύριοι (sic)
Οι σκηνές θα δοθούν στην οργάνωση που θα τι έχει έτοιμες για να μείνετε


Σπύρο εαν κατάλαβα καλά... να ΜΗΝ αγοράσω δική μου. Ε ?
Επίσης, με τα δελτία/λισανς τι γίνεται ? Έχω μπερδευτεί. Kάπου πιο πάνω αναφέρεις ΜΟΤΟΕ.
ΑΜΟΤΟΕ έχω αλλά θέλει ανανέωση. Please advise.


Ναι οι σκηνές παραχωρούνται στην οργάνωση για να χρησιμοποιηθούν απο τους αγωνιζόμενους.

Για την έκδοση δελτίων μπορείτε να απευθυνθείτε σε οποιαδήποτε λέσχη της AMOTOE http://www.amotoe.gr/index.php?option=c ... &Itemid=52 ή στην ΑΡΤΕΜΙΣ με τη συνδρομή της οποίας γίνεται ο αγώνας (info@ironteam.gr – 2109576930)

Λεπτομέρειες για την έκδοση δελτίων θα βρείτε και στην κεντρική σελίδα της AMOTOE http://www.amotοe.gr .
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό Bleu » 09 Σεπ 2009, 19:33

Που είσαι ρε υπερλαμογ....... εε υπερκατασκοπε ήθελα να πω. Πέρασε η Δευτερα, πέρασε η Τριτη, παει κι η Τεταρτη.
Δεν γυρισες;
Στείλε καμία νέα πληροφορία.
Άβαταρ μέλους
Bleu
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 518
Εγγραφή: 10 Απρ 2005, 18:20

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 09 Σεπ 2009, 19:40

Bleu έγραψε:Που είσαι ρε υπερλαμογ....... εε υπερκατασκοπε ήθελα να πω. Πέρασε η Δευτερα, πέρασε η Τριτη, παει κι η Τεταρτη.
Δεν γυρισες;
Στείλε καμία νέα πληροφορία.
Αυτή την στιγμή είναι στα χέρια μου και τον βασανίζω σκληρά για να τα μαρτυρήσει όλα 8)

Αν μιλήσει, θα σας γράψω :roll:
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό superspy » 09 Σεπ 2009, 21:48

Bleu έγραψε:Που είσαι ρε υπερλαμογ....... εε υπερκατασκοπε ήθελα να πω. Πέρασε η Δευτερα, πέρασε η Τριτη, παει κι η Τεταρτη.
Δεν γυρισες;
Στείλε καμία νέα πληροφορία.



Αποστολή: ΝΕΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ!
:twisted: :twisted: :twisted:

Δηλαδή τι θέλεις να σου πώ; :-)

Ότι ύστερα από τόσα χρόνια και με τόσες χιλιάδες χιλιόμετρα καταγραφής για RoadBook στην πλάτη, εκεί που νόμιζα ότι τα έχω δει όλα, τελικά....
άλλαξα κατά 80% την τρίτη μέρα!

Γιατί;
Γιατί; Ακόμα βρίσκω ξεχασμένα δρομάκια που είναι απάτητα εδώ και πολύ καιρό!
Γιατί; Νόμιζα ότι την περιοχή της Σπερχειάδας την είχα δεί όλη!
Γιατί; Όσα ξέρεις δεν είναι τίποτα μπροστά σε αυτά που έχεις να μάθεις! (Έλεγε πέρσι ένας καλός φίλος.)
Και να που το διαπίστωσα για μια ακόμα φορά στα υπέροχα βουνά μας.

Με στόχο να αφαιρεθούν κάποια κομμάτια που οι τοπικοί, έκριναν ότι Οκτώβρη θα έχει πολύ ομίχλη, έκανα το γύρω και έπεσα σε μέρη – πραγματικούς θησαυρούς!
Βρήκα τη ζούγκλα του Βιετνάμ αλλά και τα μονοπάτια της Τρανσιλβανίας μαζί.

Προσπάθησα να αποφύγω ένα χωριό και με πέτυχε ο δήμαρχος της περιοχή που ΑΠΑΙΤΗΣΕ να περάσουμε μέσα απο αυτό! Και είχε τόσο δίκιο!
Βέβαια το 110 κόντευε να βρει στα χαμηλά μπαλκόνια ενώ για να στρίψω έκανα τις άπειρες μανούβρες!

Διάσχισα ένα ποτάμι αμέτρητες φορές κάτω από τα δέντρα.
Ανέβηκα δρομάκια γεμάτα με πούδρα και νεροφαγώματα που με τη βροχή θα γίνουν ένα εντούρο ένα και ένα.
Γιατί... περιμένουμε βροχή έτσι;

Τελικά η τρίτη μέρα έκλεισε στη νέα της μορφή με 225 χιλιόμετρα – 194 τουλίπες- από το Καρπενήσι στην Ελάτεια + τα χιλιόμετρα για την επιστροφή στο Autofestival.
Και μόνο αυτή αποτελεί ένα λόγο για να λάβεις μέρος στον αγώνα.

Εδώ θα «ζορίσει» το θέμα ανεφοδιασμός μια και θα πρέπει να καθαρίσετε 144 χιλιόμετρα. Υπάρχει ανεφοδιασμός και στα 68 χιλιόμετρα αλλά δυστυχώς όχι εντός διαδρομής.


Γιατί τριήμερο αγώνα Rally Raid έχουμε να δούμε από την εποχή της Οδύσσειας!

Γιατί η Ελλάδα μας είναι πανέμορφη και ο φετινός αγώνας δεν είναι παρά μόνο η προετοιμασία για τον μεγαλύτερο της επόμενης χρονιάς που θα ξεκινήσει πιο ψηλά και θα μας πάει ακόμα πιο μακριά.

Γιατί τόσα χρόνια εσείς οι φίλοι μου γνωρίζετε ότι θέλω και εγώ να είμαι μαζί σας και ότι μου αρέσει να σας παρασέρνω και εσείς να γουστάρετε!

Γιατί θυμάμαι τη φάτσα του Husky στο Αττικό του 2006 λίγο πριν τον τερματισμό που τα είχε παίξει και ήθελε να με «βαρέσει» για τα 360+ χιλιόμετρα και που ακόμα έχει να το θυμάται και να το λεει!

Γιατί ο άτυχος Bebekos στο Αττικό του 2007 πρέπει να πάρει το αίμα του πίσω!

Γιατί ο Griu -Γρηγορίου- ήρθε στη Ροδόπη 2004 μόνος του και την έβγαλε διαβάζοντας καπνίζοντας τα πούρα του και οδηγώντας, καθαρίζοντας και την τρίτη θέση με χαρακτηριστική άνεση


Γιατί ο Kosdros μπήκε στο πλυντήριο μαζί με το μηχανάκι μετά το Αττικό του 2006 και μετά πέταξε τα ρούχα του μια και δεν καθάριζαν από .... τις ακαθαρσίες εκεί πίσω από την Τιτάν :-) :-)

Γιατί ο Τασούλης στη Ροδόπη του 2004 έπεσε - έσπασε την κλείδα του, πέρασε από το ασφενοφόρο και δεν άφησε να τον μεταφέρουν στη Δράμα γιατί ήθελε να φέρει ο ίδιος τη μοτοσυκλέτα στον τερματισμό μετά από 110 χιλιόμετρα χώμα.

Γιατί τα Rally Raid γίνονται στα βουνά και όχι στην ταβέρνα.

Γιατί όταν πέτυχα τον Geco στα τελευταία χιλιόμετρα της Ρούμελης του 2006 και κούτσαινε ΔΕΝ με άφησε να του βάλω το $%$% XR μπροστά αλλά πάλαψε μόνος του να το βάλει και στη συνέχεια για να τερματίσει - κάτι που το έκανε και συνεχίζει να το κάνει (να παλεύει να τερματίσει γιατί το XR το πούλησε :-) ) ακόμα και μακάρι να μπορούμε και εμείς στην ηλικία του να το κάνουμε :oops:

Γιατί ο Δουκέρης πήρε φόρα και πέρασε το Jimny με το πλάι στον αέρα εκεί που είχε φύγει ο δρόμος στο Αττικό του 2006.

Γιατί ο Πάρις έχει... το ίδιο μηχανάκι με εμένα :-)

Γιατί ο Αλέξανδρος ήρθε με τον "τάφο" το BMW 1000 για πρώτη φορά στη Ροδόπη και συνέχισε με αυτόν μέχρι που τον "έστειλε" στο Καρπενήσι του 2006.

Γιατί ο Σπύρος ο Δουράκος ήρθε για πρώτη φορά στον αγώνα της Ρούμελης του 2004 με ένα normal ΧTrail και καθάρισε την κατηγορία του με τέτοια άνεση που σε μερικούς φαινόταν απίστευτο!

Γιατί θυμάμαι την έκφραση του Blue όταν τον έστειλα να ... κυνηγήσει τον τραυματισμένο Τασούλη (που ώς συνήθως δε γουστάρει να σταματάει αν έχει τραυματιστεί - αντιθέτως τα παίρνει παραπάνω) στην Ρούμελη του 2006.

Γιατί το "Γκρί 110" έκανε όπισθεν σε ένα ΣΕΔ και... πήρε παραμάζωμα το αυτοκίνητο του διευθυντή της Τροχαίας Καβάλας στη Ροδόπη του 2004 και μετά καθάρισε και τον αγώνα και όποτε του μιλάω (του Κουτά όχι του Τροχαίου :-) ) μιλάει για τη Ροδόπη


Γιατί ... Γιατί ... Γιατί....

Γιατί το χρωστάω στο Λιάκο.
Τελευταία επεξεργασία από superspy και 09 Σεπ 2009, 22:42, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό Berg » 09 Σεπ 2009, 22:35

superspy έγραψε:Γιατί ... Γιατί ... Γιατί....

Γιατί το χρωστάω στο Λιάκο.


Ε ψιτ και της Μιχαλούς χρωστάς και τρέχεις στα βουνά και μας ψήνεις και εμάς για να γουστάρουμε. 8)
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 37 επισκέπτες