Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Συνάντηση για... κουβεντούλα για τα RALLY-RAID στην Ελλάδα!

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Δημοσίευσηαπό pino » 23 Νοέμ 2004, 17:05

Καλά ε!! Άμα με προδώσουν τα κοκαλάκια μου (κατά 50+) θα πάρω κι εγώ μια γουρούνα κακιά σαν των παληκαριών.... :D
Ώς τότε 2 weels rules
:rockout3: :rockout3: :rockout3: :rockout3: :rockout3: :rockout3: :rockout3: :rockout3:
Άβαταρ μέλους
pino
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 514
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57

Δημοσίευσηαπό Berg » 23 Νοέμ 2004, 17:41

pino έγραψε:Καλά ε!! Άμα με προδώσουν τα κοκαλάκια μου (κατά 50+) θα πάρω κι εγώ μια γουρούνα κακιά σαν των παληκαριών.... :D
Ώς τότε 2 weels rules
:rockout3: :rockout3: :rockout3: :rockout3: :rockout3: :rockout3: :rockout3: :rockout3:


Τα λές αυτά για δύο λόγους: Δεν έχεις δεί τον Αλέξανδρο να οδηγεί και μάλλον έχεις καιρό ακόμα για να φτάσεις τα 50+. Ρώτα και μας 45+!!! :happy:

Πάντως εγώ θα ακολουθήσω τον δρόμο του Meoni. Δήλωσε: Άν δεν μπορώ να οδηγήσω μηχανή θα αποσυρθώ. Είμαι αναβάτης και όχι οδηγός. :horseshit:

Φίλε Pino ελπίζω να μας κάνετε την χάρη και να ξανδιοργανώσετε αγώνα στην Δράμα. Ας είναι και ο ίδιος δεν μας πειράζει καθόλου. Και τρέξε και εσύ. Μόνο να εξασφαλιστεί στόκ από μπουγάτσες γιατί μερικοί την προηγούμενη φορά τις έφαγαν όλες!!

Όσο για τις γουρούνες πιστεύω ότι αν δημιουργηθεί ανεξάρτητη κατηγορία θα κάνει μεγάλο καλό σε όλους και θα μαζέψει και πάρα πολλά γουρουνάκια που περιφέρονται αδέσποτα στα βουνά και στους κάμπους. :megaman:
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό superspy » 23 Νοέμ 2004, 17:58

Με τα Raid, εμφανίσθηκαν αρκετά γουρουνάκια....
Αν συνεχίσουν (μαθαίνω ότι και άλλος γνωστός αναβάτης πήρε γουρουνάκι - kawasaki) θα "παίζουν" στη δικιά τους κατηγορία!
:walk:

Berg, από ότι είδα ετοιμάζεσαι να "σπρώξεις" το Berg.... Τι έχεις βάλει "στόχο";
:werecomingforyou:
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό Berg » 23 Νοέμ 2004, 18:20

Berg, από ότι είδα ετοιμάζεσαι να "σπρώξεις" το Berg.... Τι έχεις βάλει "στόχο";


Τι ερώτηση είναι αυτή????
Husaberg 550. :alright: :alright: Ως γνωστόν δεν είμαστε καλά δεν έχουμε μυαλό.
Τελευταία επεξεργασία από Berg και 23 Νοέμ 2004, 21:21, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό alexandros » 23 Νοέμ 2004, 18:36

αχα αχα αχα !!!!!!!!!!!!! :oops: :oops: :oops:

τι βλέπουν τα ματακιαμμμμμμμμμμμμμμμ :shock: :shock:

σαν να βλεπου πελατς κιάλλουςςςςς !!!!! :D :D

ειμεις τα γρουνια δεχουμαστε κιάλλους πολλόυς αν θετε !!!! :D :D

pino φιλαράκκι δεν είναι ποτέ νωρίς !!!! :wink: :wink: :wink:

παρατάτε τα εκείνα τα πως ττα λέτε ... ... ... μαχανάκια και αρπάξτε κανα μοτέρ της προκοπιάς !!!!!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

ιπισης θελου να πω του ηξής !!!!! :roll: :roll: :roll:

berg φιλαράκκι ηυχαριστούμε για τα καλάς λόγια :D :D
αλλά πάρ κι συ κανά γρούν να δείτη πους πάν !!!!!!

ηχάαααααααααααά :roll: :roll: :evil: :roll: :roll:

τέρμα γκάζι σου λέω !!!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό alexandros » 23 Νοέμ 2004, 18:46

σοβαρά τώρα,

οκ να αλλάξουμε κατηγορία αλλά πόσα γουρούνια χρειάζονται για να δημιουργηθεί αυτή η ιστορία ??

φαντάζομαι ότι και με 4 είναι πάρα πολύ μικρή ακόμα η υπόθεση για να χρειάζεται να το συζητάμε ??

απλά λέω ότι με τόοσα λίγα μήπως δεν χρειάζεται να γίνει ακόμα

superspy ??

pino ??

υπόλοιποι ??
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό HUSQY » 23 Νοέμ 2004, 20:26

Husaberg 550. Ως γνωστόν δεν είμαστε καλά δεν έχουμε μυαλό.


Α ρε BERG!! Να δω πότε θα βάλουμε μυαλό να πάρουμε κανένα σοβαρό μοτοσακό!!!!! :clubbed: :clubbed:
Άβαταρ μέλους
HUSQY
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: 24 Μάιος 2004, 18:12

Δημοσίευσηαπό Berg » 23 Νοέμ 2004, 21:17

berg φιλαράκκι ηυχαριστούμε για τα καλάς λόγια :D :D
αλλά πάρ κι συ κανά γρούν να δείτη πους πάν !!!!!!


Αλέξανδρε άστο καλύτερα. Τώρα στα γεράματα καλύτερα να πέφτω με την μηχανή παρά με κανά raptor.

Όσο για την κατηγορία σας πιστεύω ότι είναι στο χέρι σας να φέρετε και άλλους στο χώρο. Απλώς τώρα στην αρχή θα χρειαστεί περισσότερο τρέξιμο. Για το θέμα του αριθμού για να μετρήσει κατηγορία αυτό που γενικά ισχύει μέχρι στιγμής είναι 5 ή 6 εκκινήσαντες.
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό alexandros » 24 Νοέμ 2004, 07:40

Βρε παιδιά πια γεράματα ??

Σας έχετε δει πως πηγαίνετε στα βουνά ??????

Δεν κάνω κολακείες, εγώ θα είμαι ακριβώς 1 χρόνο στο χώρο αυτό στις 5-12 (παρέλαβα το raptor πέρυσι τέτοια μέρα)

και όταν μπήκα με το ‘’Η ΣΚΟΤΕΙΝΗ ΠΛΕΥΡΑ ΤΗΣ ΠΑΡΝΗΘΑΣ’’ δεν καταλάβαινα από πού έρχονται όλοι αυτοί ! ! !
άσε που μετά σας έβλεπα μετά έναν έναν στις ταβέρνες και έλεγα, δεν είναι δυνατόν, δεν πίστευα στα μάτια μου !!

μα πως πάτε έτσι !!

πάντως είναι και γεγονός πως όταν κάποιος βολευτεί ένα τετράροδο καταλαβαίνει πως οι πιθανότητες για πτώση από κούραση, βλακεία ή κακό χειρισμό (πάντα με νορμάλ χιλιόμετρα έτσι, όχι πηγαίνοντας δίχως αύριο) εξαλείφονται τόσο πολύ που σου δίνει μια σιγουριά παραπάνω.

Γιαυτό σας λέω … … … πάρτε κανα γουρουνάκι !!!
Είδη 2 έχουν αφήσει τα HONDA τους για … … … τους 4 τροχούς !!

Berg
Πάντως εγώ θα ακολουθήσω τον δρόμο του Meoni. Δήλωσε: Άν δεν μπορώ να οδηγήσω μηχανή θα αποσυρθώ. Είμαι αναβάτης και όχι οδηγός.


Σε αυτό πραγματικά δεν ξέρω ακριβώς να σου πώ, σίγουρα είναι και τα 2 μαζί, αλλά δεν μπορώ να πω με ακρίβεια, μάλλον αν οδηγούσα μηχανή να συμφωνούσα μαζί σου αμέσως αλλά λέω ότι δεν είμαι σίγουρος γιατί δεν μου λείπει ακόμα τόοσο η μηχανή, αλλά μου έχει δώσει και μου δίνει ακόμα πολλά το γουρούνι !!!
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό Gorgorofteros » 24 Νοέμ 2004, 10:34

Φίλε Berg είπες κάτι για τους μπουγατσοφάγους ???
Εμείς φταίμε που δεν τα καπαρώσαμε όλα.

Λοιπόν για να σας ταρακουνήσω λίγο, σας λέω ότι κάποια καλόπαιδα έχουν επαφή με Γαλλία προκειμένου να προμηθευτούν πολύ κακά εργαλεία, τι Berg και Raptor μου λέτε, ετοιμαστείτε για ομηρικές μάχες .

Ως την επόμενη Ροδόπη θα είναι έτοιμα για συμμετοχή, γιατί όπως καταλάβατε η Ροδόπη θα γίνει, καθώς ο φίλος μας ο Pino μας αγαπάει και δεν θα μας αφήσει έτσι.

Και μην ξεχνάτε η ηλικία δεν έχει καμμιά σημασία, ο Picasso στα 90 πηδ@γε ακόμη, ο πατέρας της Andrea Mayer αν και 60 συμμετέχει στο Dakar, εμείς δηλαδή στα 40-50 μας , θα δείχνουμε ταυτότητα για να πιούμε ποτό.
KΕΡΑΣΙ CLUB
Άβαταρ μέλους
Gorgorofteros
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 372
Εγγραφή: 13 Απρ 2004, 08:19
Τοποθεσία: Χαλάνδρι - Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Gorgorofteros » 24 Νοέμ 2004, 11:50

Γύρισα απο επείγουσα δουλειά και συνεχίζω.

Αν τα Quad ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΟΥΝ κατηγορία, ο συναγωνισμός θα είναι ανεβασμένος και αναγκαστικά θα ανέβει το επίπεδό όλων μας .

Αν τα Quad ΑΛΛΑΞΟΥΝ κατηγορία, θα είναι πιο εύκολα για όλους μας τα κύπελλα και κάποια στιγμή δεν θα υπάρχει εξέλιξη.

Δίκαιο και σωστό θα είναι να αλλάξουν κατηγορία γιατί εκεί που χάνουν αυτοί κερδίζουμε εμείς, και το αντίστροφο, πώς να συναγωνιστείς κάποιον που πάει αέρα-πατέρα στον καλό δρόμο.
Οταν πρωτόδα τον Alexandro στην Ρούμελη, κάθε διάθεση για επικριτικό σχόλιο (απέναντι στα Quad) χάθηκε και κέρδισε τον σεβασμό όλων, συγγνώμη που δεν αναφέρω τους άλλους Quadάκηδες αλλά δεν έτυχε να συναγωνιστώ μαζί τους.

Μακάρι να αυξηθούν οι συμμετοχές απο καλά Quad και οχι Utility , μπας και βελτιωθούν αγωνιστικά οι τερτράτροχοι μοτοσυκλετιστές, και πάρουμε και μεις κανα κύπελλο .

Οι φίλοι μας οι 4χ4 βολεύτηκαν καλά , τον Ιανουάριο έχουν αγώνα, εμείς ?

Οσοι θέλουν να κάνουν Mbike την Κυριακή στίς 10:00 απο τα γήπεδα Ζωγράφου μια ομάδα απο ποδηλάτες θα ανέβει τα μονοπάτια του Υμηττού, πιθανών να γίνει βόλτα και το Σάββατο σε Βαρυπόμπη, το σίγουρο όμως είναι ο Υμηττός την Κυριακή.
Αχ καταραμένες μπουγάτσες, πως θα σας κάψω ???
KΕΡΑΣΙ CLUB
Άβαταρ μέλους
Gorgorofteros
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 372
Εγγραφή: 13 Απρ 2004, 08:19
Τοποθεσία: Χαλάνδρι - Αθήνα

Δημοσίευσηαπό alp » 24 Νοέμ 2004, 12:03

Gorgorofteros έγραψε:Γύρισα απο επείγουσα δουλειά και συνεχίζω.


σνιφφφφ- σνιφφφ, μπουγάτσα μυρίζομαι ? :lol:
Άβαταρ μέλους
alp
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: 15 Σεπ 2004, 09:54

Δημοσίευσηαπό Gorgorofteros » 24 Νοέμ 2004, 12:15

alp έγραψε:σνιφφφφ- σνιφφφ, μπουγάτσα μυρίζομαι ? :lol:


οχι,οχι , ήμουνα με την ντροπή της Ευρυτανίας τον tsunami στην καντίνα, αναλύαμε τα 660 Rallye , ήπιαμε 2 Leffe , κάτι ποικιλίες με φουα γκρά και γυρίσαμε .
KΕΡΑΣΙ CLUB
Άβαταρ μέλους
Gorgorofteros
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 372
Εγγραφή: 13 Απρ 2004, 08:19
Τοποθεσία: Χαλάνδρι - Αθήνα

Δημοσίευσηαπό alexandros » 24 Νοέμ 2004, 13:50

Gorgorofteros
ήπιαμε 2 Leffe


Αν θυμάμαι καλά μιλάμε για 12.5% αλκοόλ ??????

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό alexandros » 24 Νοέμ 2004, 14:01

Φίλε μου καλέ gorgoroftere θέλω να σου εκμυστηρευτώ κάτι που με βασανίζει από τότε που είδα το post σου με το … … ΜBIKE και τις … … … μπουγάτσες !!!!!!!!!

ΤΑ QUAD ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ‘’ΠΟΔΙΑ’’ όπως ΟΙ ΜΗΧΑΝΕΣ οπότε ούτε και προπόνηση με … … … τα κωλοποδήλατα !!!!!!!!!!!!!
γι ‘αυτό σου λέω, πάρε και εσύ ένα βρε παιδί μου να δεις χαρά !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αμ το άλλο ?? !! ?? !! ??

ΕΧΟΥΝΕ ΚΑΙ ΟΠΙΣΘΕΝ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
για φαντάσου την άνεση εκεί που πηγαίνεις άνετος και ξέγνοιαστος … … … τσακ νάσου ο φούρνος της γειτονιάς με τις ολόφρεσκες μπουγάτσες ……… πλακώνεσαι λοιπόν στα φρένα και τσούπ βάζεις όπισθεν, ήδη ο φούρναρης εντωμεταξύ έχει βγεί έξω να δεί τι πέρασε έτσι και νασου λοιπόν την ώρα που βγαίνει όξω με το φτυάρι στο χέρι ξεχασμένος μέσα στον πανικό του ‘’ τιιν τούτο ωρέ ‘’ του αρπάζεις την φτυαριά με τις μπουγάτσες και τις τρώμε όλοι μαζί παρέα !!!!!!!!!!!!!

Γιαυτό σου λέω, πάρε ένα γουρούνι και εσύ, θα με θυμηθείς !!!!!!!!!!!!!!!!

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 23 επισκέπτες