Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΙΓΙΔΑ - ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΚΑΝΟΝΙΣΜΩΝ RALLY RAID

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Δημοσίευσηαπό superspy » 26 Νοέμ 2004, 17:02

Tetrakinisi έγραψε:
superspy έγραψε:Γιάννη δεν καταλαβαίνω..... οι κατηγορίες που συμφωνήθηκαν για το ΕΠΑΘΛΟ και όχι για ΤΑ TRAIL RIDE είναι 4Χ4, 4Χ4 Raid & SUV.
Ποιο είναι το πρόβλημα, μίλησα καθόλου για το έπαθλο αντοχής και δεν το θυμάμαι;

Επίσης έγινε πρόταση για συγκεκριμένα μέγιστα παράβολα. Αν δηλαδή βρεθεί χορηγός σε έναν αγώνα και καλύψω τα έξοδα, δεν μπορώ να ζητήσω μικρότερο παράβολο; Να πάρω τα ρέστα πακοτίνια;

Επίσης, αν βρεθεί χορηγός, ώστε να αναβαθμιστούν οι αγώνες Trail Ride, θα… του πω όχι, δεν γουστάρω τα χρήματα που θα με βοηθήσουν σε καλύτερη οργάνωση;

Τέλος έτσι και αλλιώς το έπαθλο αντοχής δε θα γίνει (όπως σε διαβεβαίωσαν απο την ΕΘΕΑ) με τους αγώνες 24, χωρίς τους κανονισμούς του trail ride αλλά με αυτούς που εσύ και οι άλλοι οργανωτές θα καταθέσετε;;;;


Σπύρο μου

αν τα είχες πει ετσι την Τετάρτη, δεν θα είχε δημιουργηθεί κανένα θέμα!

Γι' αυτό και δεν κατάλαβα και εγώ την Τετάρτη.



!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!! !!!!!!! !!!!! !!!!! !!!!
??????????????????????????????????

Τι λες τώρα;

Πέρα απο την ανακοίνωση του forum εδώ:
http://www.off-road.gr/modules.php?op=m ... 94&start=0

με τίτλο: Συνάντηση για... κουβεντούλα για τα RALLY-RAID στην Ελλάδα!

Τρεις φορές είπα στη ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ότι οι ενδεχόμενες αλλαγές δεν αφορούν το έπαθλο αντοχής και τα 24ώρα αλλά τα RALLY-RAID!

Το ίδιο αφορά και η επόμενη συνάντηση της ΤΡΙΤΗΣ!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό tedos » 26 Νοέμ 2004, 17:08

:shock: :shock: :shock: :shock:

παρακολουθω οπως και αλλοι υποθετω απορημενος!!! (να το πω ευγενικα)

Οταν τελειωσετε πειτε και σε μας τι θα γινει.......

Λιγη σοβαροτητα ρε παιδια.....σηκωστε ενα τηλεφωνο και λυστε το προβλημα!!!!!
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό tedos » 27 Νοέμ 2004, 07:58

Επιτρεψτε μου λοιπον να συγκεντρωσω οτι εχουμε πει εως τωρα (συγχωρωντας την αγνοια μου) μπας και τα χρησιμοποιησουμε σαν βαση συζητηςης. Συγχωρηστε τυχον ελλειψεις, ουτε οργανωτης ειμαι ουτε αγωνιζομενος απλα μου αρεσει το παιχνιδι οπως και στους περισσοτερους εδω πιστευω!!! :D :D :D

1. ΕΠΑΘΛΟ ΑΓΩΝΩΝ ΑΝΤΟΧΗΣ ΓΙΑ ΤΟ 2005

Το θελουμε ολοι!! Να συμπεριλαμβανονται και μοτοσυκλετες (Εχει ηδη δωθει λυση για την 12 ωρη συμμετοχη τους στα 24ωρα).

Να υπαρξει προβλεψη για την συμμετοχη και SUV. Ta θελουμε και αυτα.

Το αν θα οργανωθει και κυπελλο TRAIL RAID βασισμενο πανω στους αγωνες αυτους εγω το βλεπω ευπροσδεκτο

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

Εχουν ηδη προταθει με βαση τα κυβικα! Να μιλησουμε πανω σε αυτο να τα βρουμε (κυβικα-μετατροπες)

ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ

Τα περισσοτερα 4χ4 ζητανε ειδικες κατω των 100χλμ και προτασσουν την ασφαλεια σε χωρια και γκρεμια! Συμφωνω! Τεχνικα ολοι συμφωνουν οτι μπορει να γινει. Να το κανουμε λοιπον!!

ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ

Εχει ηδη φτιαχτει απο τους οργανωτες

ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ
Εχει ηδη προταθει και παρακαλω οι τελικες τιμες να ειναι.....φιλικες :D :D

Που ειναι οι διαφορες μας λοιπον??? Λιγη καλη διαθεση και παμε :D :D :D [/i][/b]
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό Berg » 27 Νοέμ 2004, 14:27

superspy έγραψε:Μπορώ να υποχρεώσω τον πχ Pino να κάνει έναν αγώνα με το ζόρι στη Ροδόπη, αν εκείνος δε θέλει?

ΝΑΙ! :P ΝΑΙ! :P ΝΑΙ! :P ΝΑΙ! :P ΝΑΙ! :P ΝΑΙ! :P
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό superspy » 29 Νοέμ 2004, 10:52

Το νέο ραντεβού είναι για την Τρίτη 30/11 στα Goody's Αγ. Στεφάνου στις 19:00 (κλείνουν πιο αργά!) και αφορά συζήτηση για τα Trail Ride - Raid / Rally Raid και ΜΟΝΟ.
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό tedos » 29 Νοέμ 2004, 19:08

Δυστυχως για μενα αυριο αδυνατον (του αγ.Ανδρεα οποτε εχω υποχρεωσεις) Καλο κλιμα να επικρατησει και θα τα μαθω εδω στο Forum ελπιζω :D :D :D
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό dista » 29 Νοέμ 2004, 23:28

Σπύρο σίγουρα η βασική κουβέντα πρέπει να είναι για τα Raid αλλά μήπως θα έπρεπε να συζητηθούν και ίσως να λυθούν και τα θέματα των κατηγοριών με κάποια μορφή συναίνεσης απ’όλους τους οργανωτές αγώνων που θα μπορούσαν να συμπεριληφθούν στο έπαθλο, αλλά και ανεξάρτητα από το έπαθλο πολλά αυτοκίνητα θα τρέχουν και σε 24ωρα και σε εντούρο και δε μπορούν να αλλάζουν πχ. λάστιχα ή καθίσματα για κάθε αγώνα. Ακόμα καλό είναι να ξεκαθαρίσει το θέμα με τα 12ώρα των μηχανών στα 24ωρα, μιας και βλέπω ενδιαφέρον από τους φίλους με τις μηχανές και που φαντάζομαι πολλοί θα είναι παρόντες. Ίσως και κάποια άλλα θέματα που μπορεί να παρουσιαστούν πχ. ημερομηνίες αγώνων (δεν είναι εύκολο να τρέχουμε συνεχόμενα Σ/Κ, θα πρέπει και εκεί να τα βρείτε).

Τα γράφω αυτά γιατί όπως το έθεσες παραπάνω ίσως αποθαρρύνεις τους υπόλοιπους οργανωτές από το να παρευρεθούν για να βρεθεί, ελπίζουμε όλοι, μια συμφωνία για τους αγώνες αυτού του είδους.
Άβαταρ μέλους
dista
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 479
Εγγραφή: 03 Νοέμ 2003, 10:24
Τοποθεσία: Μαρούσι Αθήνα

Δημοσίευσηαπό superspy » 30 Νοέμ 2004, 11:34

Κάποια Post που δεν είχαν σχέση με το θέμα, μεταφέρθηκαν στο "Διαξιφισμοί και άλλα..." στο Αγώνες 4Χ4.
Παρακαλώ τα post να είναι σχετικά με το θέμα μας.
Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό IKE » 01 Δεκ 2004, 00:10

Πολύ ενδιαφέρουσα η συνάντηση και σε πολύ φιλικό και ωραίο κλίμα, λεπτομέρειες θα γράψουνε πιο αρμόδιοι απο εμένα αργότερα αλλα έχω μια απορία:

Εγω σε ποια κατηγορία ανήκω τελικά, στα μεγάλα on-off ή στα quad ?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
IKE
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 760
Εγγραφή: 27 Φεβ 2003, 15:38
Τοποθεσία: ΒΑ Αττική

Δημοσίευσηαπό alexandros » 01 Δεκ 2004, 12:40

kai ti mixani exeis vre IKE ??
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό IKE » 01 Δεκ 2004, 12:45

alexandros έγραψε:kai ti mixani exeis vre IKE ??


Για το Jimny μου λέω :roll:

εχω και ενα superfour που μάλλον κατατάσεται στα βαριά on-off κάτω των 450 : P
Άβαταρ μέλους
IKE
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 760
Εγγραφή: 27 Φεβ 2003, 15:38
Τοποθεσία: ΒΑ Αττική

Δημοσίευσηαπό alexandros » 01 Δεκ 2004, 12:55

oops !!!!!!!!!!!!!!!!

ok !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:clubbed: ! :clubbed: ! :clubbed: ! :clubbed: ! :clubbed: ! :clubbed: !
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό Berg » 01 Δεκ 2004, 14:28

ANAΣΚΟΠΗΣΗ ΤΗΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ 30/11/2004 GOODYS

Διορθώστε με όπου κάνω λάθος.

1) Διοργανώνεται από την ΕΛΠΑ "Έπαθλο αγώνων αντοχής". Περιλαμβάνει τους 24ωρους αγώνες και τους αγώνες Rally Raid, (όσους γίνουν). Ισχύει ή είναι δύο διαφορετικά Έπαθλα?

2) Εφόσον είναι κοινό έπαθλο τότε οι κατηγορίες αυτοκινήτων και μοτοσυκλετών θα είναι κοινές και στα δύο είδη αγώνων.

3) Κατηγορίες Αυτοκινήτων: SUV, 4x4, 4x4 RAID. Ίσως πρέπει να γίνει και διαχωρισμός ανάλογα με τα κυβικά. Πρέπει να δοθεί λύση το συντομώτερο δυνατόν.

4) Κατηγορίες Μοτοσυκλετών: A1 Enduro ή Superproduction με διαχωσμό κυβικών έως 450cc και πάνω από 450cc. A2 Οn-Off ή Production ή Marathon με αντίστοιχο διαχωρισμό στα κυβικά. A3 Quad ανεξαρτήτως κυβισμού.

5) Στα χωριά θα υπάρχουν ΣΕΔ ή ΣΕΧ και επιτήρηση της ταχύτητας. Η μέγιστη ταχύτητα θα αναγράφεται στο Road Book. Όποιος την υπερβή θα τίθεται εκτός αγώνα.

6) Μεγάλη σημασία για την προσέκλυση χορηγών, έχει η δημιουργία ειδικής διαδρομής κατάταξης, σε χώρο προσβάσιμο από θεατές και τηλεοπτικά συνεργεία.

7) Οι "διοργανωτές" πρέπει να κάνουν μεταξύ τους συνάντηση πριν καταθέσουν τις προτάσεις τους στην ΕΛΠΑ. Αν νομίζουν ότι αυτό δεν είναι δυνατόν ας μας το πούνε για να φέρουμε την Γιάννα. Μετά την Ολυμπιάδα είναι άνεργη.

Συμπληρώστε ότι έχω ξεχάσει.

Πάρις
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Berg » 01 Δεκ 2004, 15:02

IKE έγραψε:Πολύ ενδιαφέρουσα η συνάντηση και σε πολύ φιλικό και ωραίο κλίμα, λεπτομέρειες θα γράψουνε πιο αρμόδιοι απο εμένα αργότερα αλλα έχω μια απορία:

Εγω σε ποια κατηγορία ανήκω τελικά, στα μεγάλα on-off ή στα quad ?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Επειδή όλοι χθές έκαναν αναφορά στο ΣΟΥΖΟΥΚΑΚΙ προτείνω: :idea:
Το γυρνάς σε ΣΟΥΤΖΟΥΚΑΚΙ! και μαζί με τα SUVλάκια τρέχετε στην κατηγορία ΣΧΑΡΑΣ. :!:
ΧΟΡΗΓΟΣ ΨΗΣΤΑΡΙΕΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ :smilecolros:
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Pajo » 01 Δεκ 2004, 18:35

superspy έγραψε:Κάποια Post που δεν είχαν σχέση με το θέμα, μεταφέρθηκαν στο "Διαξιφισμοί και άλλα..." στο Αγώνες 4Χ4.
Παρακαλώ τα post να είναι σχετικά με το θέμα μας.
Ευχαριστώ.


Και φυσικα μετα απο αυτο ΜΟΝΟ το 1 post ηταν σχετικο και τα αλλα 5 ασχετα.
:?
Άβαταρ μέλους
Pajo
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2004, 20:05

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 70 επισκέπτες