Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Trail Ride απο το 0300 στις 30/1/2005

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Δημοσίευσηαπό nec-r » 29 Ιαν 2005, 15:06

ChrisG έγραψε:
NEC-R έγραψε: Νομίζω οτι προτιμότερο θα ήταν να ξεκινούσαν πρωτα τα 8-10 αυτοκίνητα-πληρωματα που θα διεκδηκήσουν θεσεις στη γενική και στις κατηγορίες τους και μετα να ξεκινούν τα σουβ


Φιλε ΝEC-R Ποιος θα το κρινει αυτο ? Μην βαζεις ιδεες γιατι αν γινει αυτο θα γινει πανικος. :) Δεν νομιζω πως υπαρχει καποιος που δεν θα ηθελε να παρει μια καλη θεση στην γενικη :twisted: :twisted:
Να σου θυμισω πως σε αρκετους αγωνες τετοιου ειδους τα SUV αποτελουν ευχαριστη εκπληξη με θεσεις στην πρωτη 6αδα :shock: :shock:


Ναί βεβαίως,και αυτό είναι δυνατόν.
Για αυτο διευκρίνισα οτι μόνο θεωρητικά σεναρια αναφερουμε σήμερα.
Παίζει ρόλο ο καιρός ,το τερέν ,η διαδρομή ,οι οδηγοί,οι συνοδηγοι και ενα καρο αλλα πραγματα.Ας αφήσουμε τα πραγματα να λειτουργήσουν ώς εχουν και τα συμπερασματα μετά. :wink:
Άβαταρ μέλους
nec-r
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 184
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:38
Τοποθεσία: Ολυμπιακό χωριό - Αχαρναί

Δημοσίευσηαπό 747 » 29 Ιαν 2005, 21:06

Δεεεεεν ξέρω τι λέτε εσείς για προσπεράσεις και να αφήνουμε τους πιο γρήγορους. Εγώ αυτόν με την κοτσίδα και τα προβόλια δεν το αφήνω......κι ας έχει περάσει πάνω από τους μισούς μέχρι να με βρεί 8) 8) 8) :twisted: :twisted: :twisted:
Τελευταία επεξεργασία από 747 και 30 Ιαν 2005, 00:07, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
747
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: 09 Δεκ 2003, 13:16
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό denis » 29 Ιαν 2005, 22:08

steliosh έγραψε:ωχ ωχ!!!!

(1/8 από τους Jimn-ηδες)

We painted her (τη.. βάψαμε!!!! Από πάνω θα μας περάσουνε!!!!!)



ΜΗ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΦΡΑΠΕΔΕΣ..... :wink: :wink:
QUAD GARAGE

Q.R.T
quad racing team
Άβαταρ μέλους
denis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 540
Εγγραφή: 02 Φεβ 2004, 23:47
Τοποθεσία: N.ΙΩΝΙΑ ΑΤΤΙΚΗΣ

Δημοσίευσηαπό forester » 29 Ιαν 2005, 22:45

NEC-R έγραψε:
jdelis έγραψε:
superspy έγραψε: Τα SUV θα βρούν στα δύσκολα σημεία της αρχής, το δυνατόν καλύτερο έδαφος μπροστά τους, χώρις να έχει ταλαιπωρηθεί απο τα "μεγάλα", επίσης σε όλη την υπόλοιπη διαδρομή, θα είναι ΠΟΛΥ πιο γρήγορα.


Για ποιά σουβ συζητάτε ρε παιδιά ?
Δύο μείναμε ,εμεις και ο forester.Oι υπόλοιποι αποχώρησαν για ευνόητους λόγους. Ο ρυθμός που θα ακολουθήσουμε ειναι απλώς να φτασουμε στο τέρμα , για δύο λόγους :Ο πρώτος ειναι γιατι το αυτοκίνητό μας δεν ειναι κατασκευασμένο για κατι άλλο , αλλά και οτι δεν ''απειλούμε'' και δεν ''απειλούμαστε'' από κανένα.
Σίγουρα αισθανόμαστε λίγο αβολα να εχουμε πίσω μας συνδυασμους ''γενικής''. Νομίζω οτι προτιμότερο θα ήταν να ξεκινούσαν πρωτα τα 8-10 αυτοκίνητα-πληρωματα που θα διεκδηκήσουν θεσεις στη γενική και στις κατηγορίες τους και μετα να ξεκινούν τα σουβ (βεβαια για δύο αυτοκίνητα μιλάμε έτσι?) ετσι ωστε ουτε το εδαφος να εχει χαλασει πολύ αλλά ουτε και να φανούν ''εμπόδιο'' στους ταχύτερους.
Ομως όλα αυτα αποτελούν σεναρια και μονο η πραξη αυριο θα δειξει...
Εμεις παντος εννοείτε οτι οπου μπορουμε θα ανοιγουμε δρομο στον οποιοδήποτε ταχυτερο θελει να περάσει :wink:
Καλό δρόμο σε όλους !



Σαφώς και δεν θα εμποδίσουμε όποιον μας φτάσει!!!
Αφού σε φτάνει κάποιος, είσαι πιο αργός και με την 1η ευκαιρία πρέπει να κάνεις άκρη. :!:
Θα το κάνω (μια και ξεκινάω 2ος) όσες φορές χρειαστεί, χωρίς δισταγμό.
Αν όμως χάσω το δρόμο και φτάσω κάποιους (πχ σε πατημένο χώμα που είμαι αρκετά γρήγορος....) θα ήθελα να το κάνουν κι αυτοί που θα βρεθούν μπροστά μου.
Το αναφέρω, δοθήσης ευκαιρίας, για 1η φορά μετά από 1 χρόνο, ότι σε "Σκοτεινή" και Ξυλόκαστρο πέρσι, ελάχιστοι "μέριαζαν" όταν τους έφτανε πιο γρήγορος. Ένας από τους καλύτερους συναθλητές ήταν ο "Denis".

Τέλος πάντων, ΚΑΛΟ ΑΓΩΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΑΥΡΙΟ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΖΗΜΙΕΣ 8) 8) 8) 8) 8)
ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ...
ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ!!!!
forester
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 343
Εγγραφή: 07 Δεκ 2003, 20:36
Τοποθεσία: Άλιμος, Αθήνα

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 51 επισκέπτες