Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Trail Ride 0-300, 30/1/2005 - Εντυπωσεις!!!

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Δημοσίευσηαπό TSiTas » 31 Ιαν 2005, 15:16

Μπραβο παιδια!

Αν και ειναι το τριτο trail ride που παιρνω μερος ειναι η πρωτη φορα που δεν μπορω να περιμενω για το επομενο!

Πολυ καλη η οργανωση και η διαδρομη μια χαρα! Μας ψαρωσατε βεβαια για την διαδρομη..Οποιος παει παρνηθα γνωριζει οτι υπαρχουν ανηφοροκατηφορες (αγωγος αεριου) που ειναι αρκετα δυσκολες! Ευτυχως λειπανε ομως και ετσι μας εκαναν τη ζωη ευκολοτερη!(δεν ειναι οτι καλυτερο να μενεις κολημενος εχοντας μπροστα σου αλλα 150 χλμ!!)

Τελικα πρεπει να υπαρχει οντως διαφορα μεταξυ οδηγων μοτο και αυτοκινητων (αν οσα λεγονται παραπανω για τους οδηγους αυτοκινητων ισχυουν βεβαια). Ενω η παρεα μου δεν μπορεσε να ερθει, πραγματικα ηταν σαν να ημουν στο βουνο με ατομα που γνωριζομασταν καιρο.

Κατα ταλλα δυο τρια χασιματα λογο βιασυνης και ενα πισω σκασμενο λαστιχο (που τη βρηκα τη προκα στα τελευταια 30 χλμ ειναι αλλο θεμα..καλα που ειχα φαστ...καλα που επιασε!!)

....και ποτε θα γινει το επομενο????

Συνεχιστε την καλη δουλεια παιδια!!

Γοργοροφτερε μηπως εχεις φοτο απο το 31????? και δεν καταλαβα ρε φιλε γιατι πρεπει να γεμισω τις μποτες μου νερο απο τα πρωτα χιλιομετρα????? :nono:
TSiTas
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: 13 Ιαν 2005, 12:23
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό Tetrakinisi » 31 Ιαν 2005, 15:24

koninos έγραψε:Συγχαρητηρια στην οργάνωση ηταν πολυ καλή!
Αλλα και στους συμμετέχοντες αξίζουν μπράβο.
Είδα αρκετό αλτρουϊσμό μεταξύ των αγωνιζόμενων
που είναι και η ομορφιά σε τετοιου είδους αγώνες!
Το μόνο που με ξένισε λιγο ήταν η απόπειρα για προσπέραση
που επιχειρήθηκε απο μεγάλο 4κίνητο σε κλειστή ανηφορική φουρκετα
(από την εσωτερική παρακαλώ) την ωρα που ειμασταν σχεδον
σταματημένοι απο μηχανες μπροστά μας!
Η προσπέραση δεν τελεσφόρησε και στην πρώτη ευθεία
κάναμε στην ακρη για να περάσει το τέρας (αν και δεν μας ξέφευγε απο
γκάζι αλλά από την επιλογή μας να φυλάξουμε το οχημα μας)
Λιγο ψυχραιμία αν μη τι άλλο μια θέση πάνω η κάτω δεν
ειναι τόσο σπουδαία
Τελος η γκρίνια... πάντα τέτοια και καλυτερα!

Συνοδηγός Νο 234 Vitara


Εσάς ακριβώς εννοούσε η συγνώμη μου για το πώς περάσαμε κάποιους!!!

Sorry και πάλι... Ξέρω πως σας τρομάξαμε. Αλλά δεν σας βάλαμε σε κίνδυνο, μια και τα χιλιόμετρα ήταν μηδενικά στη φουρκέτα.
Tetrakinisi
 

Δημοσίευσηαπό TSiTas » 31 Ιαν 2005, 15:30

Ευτυχως που το κατεμακι μου ειναι ψηλο και δεν μου βραχηκαν και μενα τα ....δια μου οπως του φιλου με το DT!! :?
TSiTas
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: 13 Ιαν 2005, 12:23
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό dista » 31 Ιαν 2005, 15:37

Γεια σας και από εμένα.
Μπράβο Σπύρο για τη διαδρομή. Άξιζε (για μας που τρέξαμε) οι τόσες μέρες και όλος ο κόπος για να τη βγάλεις και να τη γράψεις. Ελπίζω να την ευχαριστήθηκες και συ, τουλάχιστον γράφοντάς τη.

Τώρα για τα υπόλοιπα, τη γκρίνια τα μούτρα κλπ. Όταν μιλάμε για αγώνα (έστω και αν στα χαρτιά για τυπικούς μόνο λόγους αναφέρεται σαν παιδιά) όπου υπάρχουν κανονισμοί, χρονόμετρα, κριτές, αριθμοί, κατάταξη, κύπελλα κλπ οι περισσότεροι, αν όχι όλοι, τρέχουν για να πάρουν τη καλύτερη θέση που μπορούν και αυτό είναι και θεμιτό και λογικό. Άλλοι τα χώνουν χοντρά για να φτιάξουν αυτοκίνητα, άλλοι τα σπάνε, άλλοι πάνε στο όριο, άλλοι παθιάζονται (με την καλή ή τη κακή έννοια) αλλά πιστεύω πώς όλοι το ευχαριστιούνται. Αν θέλουμε κάτι διαφορετικό τότε πάμε ή οργανώνουμε μια βόλτα ή μια εκδρομή και κανείς δεν αγχώνεται (αν και εκεί ακόμα θα βρεθούν κάποιοι που θα κάνουν μούτρα :evil: ), αν θέλουμε και κύπελλα αγοράζουμε μερικά και τα κληρώνουμε μεταξύ μας :D . Kαι επειδή και μένα μου αρέσουν πολύ και οι βόλτες, οργανώνουμε με το Stratego αρκετές και μερικές μάλιστα μάχιμες. Από κει και πέρα σε έναν αγώνα όλα πρέπει να γίνονται με ξεκάθαρους και γνωστούς εκ των προτέρων κανόνες. Τα μούτρα και οι γκρίνιες, αν κατάλαβα καλά στη ταβέρνα, ήταν γιατί τα αποτελέσματα άλλαξαν μερικές φορές, δεν ήταν, στην αρχή τουλάχιστον, ξεκάθαρο που έγινε η μέτρηση του χρόνου τερματισμού, δεν ήταν από την αρχή και από το roadbook ξεκάθαρο από πού θα άρχιζε η μέτρηση ώστε όλοι όσοι ήθελαν να βγάλουν τους χρόνους τους, κάποια στιγμή ειπώθηκε ότι η μέτρηση τέλους δεν έγινε σε τουλίπα (άντε τώρα εσύ να υπολογίσεις χρόνους και χλμ) κλπ. Οπότε μάλλον δικαιολογημένοι ήταν όλοι αυτοί που έτρεχαν έναν αγώνα και δεν κατέβηκαν για βόλτα.
Όλα αυτά βέβαια δεν αναιρούν το δικαίωμα αλλά και τη χαρά στον οποιοδήποτε να έλθει σε έναν αγώνα να δει πως είναι, να κάνει τη βόλτα του και να γεμίσει με εικόνες και εμπειρίες τη Κυριακή του και αν του αρέσει ο συναγωνισμός και η προσπάθεια να εμπλακεί περισσότερο.
Για να μη παρεξηγηθώ, όλα τα παραπάνω δεν έχουν καμιά σχέση με την αλληλοβοήθεια και το φίλαθλο πνεύμα που πρέπει να διακατέχει όλους τους συμμετέχοντες. Αυτό όμως εναπόκειται στο χαρακτήρα του καθενός και δεν έχει σχέση με τους κανόνες του “παιχνιδιού”. Για τη περίπτωση κινδύνου ή ατυχήματος δεν το συζητάμε φυσικά.
Μακάρι να ακουστούν και άλλες απόψεις για να ξεκαθαρίσουμε αυτό το θέμα των “αγώνων”.

ΥΓ. Κάτι άκουσα για περισσότερους αγώνες και ίσως κύπελλο και ΠΟΛΥ μου άρεσε :P :P :P .
Εκεί να δείτε φωτιά που θα πάρουν τα χρονόμετρα και οι υπολογισμοί αλλά και οι γκρίνιες :twisted: .
Άβαταρ μέλους
dista
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 479
Εγγραφή: 03 Νοέμ 2003, 10:24
Τοποθεσία: Μαρούσι Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Gorgorofteros » 31 Ιαν 2005, 15:40

Οι φίλοι που μου στέλνουν μηνύματα για φωτό δεν κατάφερα να τους ικανοποιήσω εκτός του coupe 333, γιατί πολλές τραβήχτηκαν απο πίσω (μην πάει το μυαλό σας στο κακό)ή πλάγια κ.λ.π.

Υπομονή όμως καθώς ο superspy θα ξενυχτήσει για να ετοιμάσει μια χιλιάδα φωτό απο διάφορες πηγές, οπότε μείνετε συντονισμένοι στο site.

Tedo σου βρήκα ενα βιντεάκι, σου το στέλνω.

Επειδή είναι γνωστό οτι είμαι τυχερός, γυρίζοντας πίσω πέρασα απο την πίστα καρτ, όπου είχε αγώνα supermoto, φυσικά έκατσα παρακολούθησα τον αγώνα, τράβηξα φωτό , και έτσι για να τριτώσει το κακό και να ζηλέψετε περισσότερο, στο σπίτι με περίμενε αρνάκι στο φούρνο με πατάτες και άφθονο κόκκινο κρασί.
KΕΡΑΣΙ CLUB
Άβαταρ μέλους
Gorgorofteros
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 372
Εγγραφή: 13 Απρ 2004, 08:19
Τοποθεσία: Χαλάνδρι - Αθήνα

Δημοσίευσηαπό koninos » 31 Ιαν 2005, 15:56

Tetrakinisi έγραψε:
Εσάς ακριβώς εννοούσε η συγνώμη μου για το πώς περάσαμε κάποιους!!!

Sorry και πάλι... Ξέρω πως σας τρομάξαμε. Αλλά δεν σας βάλαμε σε κίνδυνο, μια και τα χιλιόμετρα ήταν μηδενικά στη φουρκέτα.


Δεκτή ασφαλώς η συγνώμη... (δεν κατάλαβα την αναφορα σου σε εμας
γιατί δεν ειμαστε αυτοι που δεν καναμε στην ακρη...απλά γιατι δεν υπήρχε ακρη στο συγκεκριμενο σημείο)
... δεν τρομάξαμε ουτε φυσικά κινδυνεύσαμε.
Απλα επειδή ξέρουμε την ποιότητα, την εμπειρία και το ήθος
του Mr. Tetrakinisi εκπλαγήκαμε...οφείλεται μάλλον στην
πίεση του αγώνα και στη πρότερη καθυστέρηση!

Τέλος καλό-όλα καλά!
Άβαταρ μέλους
koninos
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: 13 Ιαν 2003, 13:26

Δημοσίευσηαπό coupe333 » 31 Ιαν 2005, 16:30

Gorgorofteros έγραψε:Οι φίλοι που μου στέλνουν μηνύματα για φωτό δεν κατάφερα να τους ικανοποιήσω εκτός του coupe 333, γιατί πολλές τραβήχτηκαν απο πίσω (μην πάει το μυαλό σας στο κακό)ή πλάγια κ.λ.π.

Υπομονή όμως καθώς ο superspy θα ξενυχτήσει για να ετοιμάσει μια χιλιάδα φωτό απο διάφορες πηγές, οπότε μείνετε συντονισμένοι στο site.

Tedo σου βρήκα ενα βιντεάκι, σου το στέλνω.

Επειδή είναι γνωστό οτι είμαι τυχερός, γυρίζοντας πίσω πέρασα απο την πίστα καρτ, όπου είχε αγώνα supermoto, φυσικά έκατσα παρακολούθησα τον αγώνα, τράβηξα φωτό , και έτσι για να τριτώσει το κακό και να ζηλέψετε περισσότερο, στο σπίτι με περίμενε αρνάκι στο φούρνο με πατάτες και άφθονο κόκκινο κρασί.



Φιλε σε εθχαριστο πολι, ι φοτο. που μου εστιλες ινε το δικο μου!
www.goo-design.com


ΣΙΓΝΟΜΙ ΓΙΑ ΤΑ ΕΛΛΙΝΙΚΑ ΜΟΥ .. ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΙΤΑΛΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!
coupe333
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: 20 Οκτ 2004, 18:24
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό tedos » 31 Ιαν 2005, 16:45

Gorgorofteros έγραψε:Οι φίλοι που μου στέλνουν μηνύματα για φωτό δεν κατάφερα να τους ικανοποιήσω εκτός του coupe 333, γιατί πολλές τραβήχτηκαν απο πίσω (μην πάει το μυαλό σας στο κακό)ή πλάγια κ.λ.π.

Υπομονή όμως καθώς ο superspy θα ξενυχτήσει για να ετοιμάσει μια χιλιάδα φωτό απο διάφορες πηγές, οπότε μείνετε συντονισμένοι στο site.

Tedo σου βρήκα ενα βιντεάκι, σου το στέλνω.

Επειδή είναι γνωστό οτι είμαι τυχερός, γυρίζοντας πίσω πέρασα απο την πίστα καρτ, όπου είχε αγώνα supermoto, φυσικά έκατσα παρακολούθησα τον αγώνα, τράβηξα φωτό , και έτσι για να τριτώσει το κακό και να ζηλέψετε περισσότερο, στο σπίτι με περίμενε αρνάκι στο φούρνο με πατάτες και άφθονο κόκκινο κρασί.


Ευγε αητε μου!! :D :D Σου στελνω pm
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό xontros » 31 Ιαν 2005, 17:03

Πολλά συγχαρητήρια και από μένα στην οργάνωση, αν και δεν καταφέραμε να δούμε όλη τη διαδρομή :oops: Λόγω ξαφνικής ασθένειας του συνοδηγού, σταματήσαμε 3 φορές για δεκάλεπτο τσιγάρο (...), και μόνο καλά λόγια έχω να πω για τα υπόλοιπα πληρώματα που μας προσπέρασαν: όλοι ενδιαφέρθηκαν να δουν αν χρειαζόμαστε κάτι έστω και με νοήματα, και ορισμένοι σταμάτησαν εντελώς!!!
Εκτός από τους γνωστούς γρήγορους, προσωπικά εντυπωσιάστηκα από ένα λαδί νέο Cherokee που (για μένα...) πήγαινε αέρα όσο το έβλεπα!
Ελπίζω να υπάρχει σύντομα συνέχεια σε τέτοιες διοργανώσεις, και ειδικά με τέτοιο κλίμα!!!
<i>Brizola Raiders Adventure Team</i>
Άβαταρ μέλους
xontros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: 28 Ιαν 2003, 00:54

Δημοσίευσηαπό KamenosAfricanos » 31 Ιαν 2005, 17:18

Πολλά συγχαρητήρια και από μένα στην οργάνωση, και ενα πολυ μεγάλο ευχαριστώ στον Forester που μάζεψε τον σάκο μου (το πήρα πρέφα 40χλμ μετα, εκεί κόλησα για πρώτη φορά).
Άβαταρ μέλους
KamenosAfricanos
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 31 Ιαν 2005, 16:16

Εντυπώσεις από GEONIK

Δημοσίευσηαπό geonik » 31 Ιαν 2005, 18:00

Να πω και εγώ με την σειρά μου ότι πραγματικά πέρασαμε υπέροχα.

Η διοργάνωση ήταν παρα πολύ καλή και το road book ακόμα καλύτερο.
Εμείς τρέξαμε με ένα πράσινο Pajero Pinin με all terain φαγωμένα λάστιχα.
Και ευτυχώς ο Θεός εισάκουσε τις προσευχες μας και δεν εβρεξε/ έβρεχε,
γιατί αλλιώς θα ήμασταν κολημένοι σε κάποια λασπούρα.

Η μόνη μου παρατήρηση είναι πως ήταν λίγο ενοχλητικό ενώ βρίσκόμαστε στο ποτάμι προσπαθώντας να περάσουμε για να μην κολήσουμε - σπάσουμε το αυτοκινήτο να υπάρχουν κάποιοι από πίσω μας οι οποίοι να κορνάρουν για να κάνουμε στην άκρη.Μα που να πηγαίναμε ήμασταν μέσα στην κοίτη του ποταμού!.

Τέλος πάντων και εμείς τερματίσαμε, παρά τους αρχικούς ενδοιασμούς των οργανωτών (Ρε που πας εσύ με τέτοια λάστιχα..) και μάλιστα σε καλή θέση.

Συγχαρητήρια σε όλους τους αγωνιζόμενους και φυσικά στους διοργανωτές.

Θα τα πούμε στο επόμενο

Φιλικά

:P :P :P
geonik
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 16 Απρ 2004, 11:46
Τοποθεσία: Ζωωγράφου Αθήνα

Δημοσίευσηαπό QUADMAN » 31 Ιαν 2005, 18:57

ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!!!! ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!!!!!!! ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!!!!!!!!
στα παιδια που το διοργανωσαν( ολοι γνωστοι πια)
στους συμετεχοντες που το διασκεδασαν (και ετσι επρεπε)
κουραγιο στους φιλους με τα γουρουνακια με τις ατυχιες τους
και οσο αναφορα την μουρμουρα εγω και το HONDA QUAD χασαμε τον αγωνα στο τριτο ΣΕΔ (ημασταν μια ωρα εκτος χρονου ) γιατι βοηθησαμε ενα kymco που εφυγε 40 μετρα σε ενα γκρεμο ( ευτυχως δεν χτυπησε το παιδι) και το ανεβασαμε πανω
δηλαδη θα επρεπε να τον αφησουμε εκει για να παρουμε κυπελο?
ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΟΣΑ ΤΖΙΠ ΜΑΣ ΑΦΗΣΑΝ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΛΙΓΟ ΙΠΤΑΜΕΝΟΙ
Τελευταία επεξεργασία από QUADMAN και 31 Ιαν 2005, 19:06, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Good roads bring bad people
Bad roads bring good people

Απο γουρουνα σε ΚΤΜ 640 ADV τωρα αυτο ειναι καλο??????!!!!
Άβαταρ μέλους
QUADMAN
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: 08 Μαρ 2004, 17:14
Τοποθεσία: ΚΗΦΙΣΙΑ

Εντυπώσεις από GEONIK

Δημοσίευσηαπό YiannisM » 31 Ιαν 2005, 18:57

Ένα μεγάλο ευχαριστώ και απο εμάς για την οργάνωση και την καταπληκτική ημέρα που περάσαμε χτές.
Παρά την απειρία οδηγού-συνοδηγού σε τέτοιου είδους αγώνες και χρήση roadbook (χαθήκαμε μόνο 4-5 φορές) :roll: τερματίσαμε και το ¨καταχαρήκαμε¨ :D

Είναι γεγονός ότι όταν τα 110 σού γεμίζουν τούς καθρέπτες τα πόδια και τα χέρια βγάζουν φτερά!!!
Συγνώμη από 2 DF 110 πού καθυστέρησα λίγο στη διαδρομή (Γιάννη ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΣΗ μετά απο ώρα έφυγα αριστερά και περάσατε - και 1 μάλλον πορτοκαλί χρώματος).

Η μόνη μου παρατήρηση είναι πως ήταν λίγο ενοχλητικό ενώ βρίσκόμαστε στο ποτάμι προσπαθώντας να περάσουμε για να μην κολήσουμε - σπάσουμε το αυτοκινήτο να υπάρχουν κάποιοι από πίσω μας οι οποίοι να κορνάρουν για να κάνουμε στην άκρη.Μα που να πηγαίναμε ήμασταν μέσα στην κοίτη του ποταμού!.


Ένα συγνώμη για την κόρνα στο ποτάμι (δέν συνηθίζω να κορνάρω ούτε οδηγώντας στην πόλη, πόσο μάλλον στο βουνό) απλά ήμουν και εγώ¨ενοχλημένος¨ με εσένα και ένα ασπρο VITARA για κάτι που έγινε λίγο νωρίτερα (ποδήλατα). Άν θέλεις στέλνω pm και σού εξηγώ το λάθος σας.

Και πάλι ένα ευχαριστώ σε όλους τους υπεύθυνους της διοργάνωσης για την καταπληκτική Κυριακή 30/01/2005.

Γιάννης "YiannisM" Μιχαλάς
SUZUKI JIMNY B.R.A.T. No 218
www.quads.gr
Άβαταρ μέλους
YiannisM
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2003, 20:27
Τοποθεσία: Ζωγράφου, Αθήνα

Γρατζουνιές...

Δημοσίευσηαπό steliosh » 31 Ιαν 2005, 19:45

Είπα νωρίτερα ότι την βγάλαμε αγρατζούνιστοι, αλλά μια δεύτερη ματιά έδειξε άλλα!
Η μαμά μας στενοχωρήθηκε, γιατί το κουκλι σχολικό της γδάρθηκε λίγο στα πλαινά, από τα πεύκα... τα γνωστά...

Καμμιά ιδέα, κανείς;!
Άβαταρ μέλους
steliosh
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: 21 Ιαν 2005, 00:57
Τοποθεσία: Penteli, Athens

Re: Γρατζουνιές...

Δημοσίευσηαπό tedos » 31 Ιαν 2005, 19:50

steliosh έγραψε:Είπα νωρίτερα ότι την βγάλαμε αγρατζούνιστοι, αλλά μια δεύτερη ματιά έδειξε άλλα!
Η μαμά μας στενοχωρήθηκε, γιατί το κουκλι σχολικό της γδάρθηκε λίγο στα πλαινά, από τα πεύκα... τα γνωστά...

Καμμιά ιδέα, κανείς;!


Βεβαιως!! Το βγαζεις παλι στο βουνο και το επιστρεφεις καταλασπωμενο και απλυτο.....να δεις για ποτε θα ξεχασει τις γρατζουνιες !!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 42 επισκέπτες

cron