Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΚΥΠΕΛΛΟ TRAIL RIDE/RAID 2005 απο το 0-300 & Οff-road.gr

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

ΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΣΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ!!

Roadbook Superspy Special
2
7%
To 1 και Φιλικες Τιμες
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Το 1,2 και τους φιλους μας με τα 4χ4
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Τα 1,2,3 και ταβερνα στον τερματισμο!!
4
14%
Τα 1,2,3,4 και ειδικες μεχρι 80 χλμ μαχιμουμ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Τα 1,2,3,4,5 και φανερη χρονομετρηση! Δεν ειμαστε ολοι μαθηματικοι!
15
52%
Τα 1,2,3,4,5,6 και φυσικα λιγη πετρα Superspy Special
8
28%
 
Σύνολο ψήφων : 29

Δημοσίευσηαπό IKE » 02 Φεβ 2005, 22:01

Γειά σου φίλε μου πειρατή!!!!!

Αφού είσαι εσύ μέσα εγω πώς να μείνω απ'έξω :P

Aλλωστε είμαι δηλωμένος fan του super :P
Άβαταρ μέλους
IKE
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 760
Εγγραφή: 27 Φεβ 2003, 15:38
Τοποθεσία: ΒΑ Αττική

Δημοσίευσηαπό tedos » 02 Φεβ 2005, 22:03

blackchris έγραψε:Ναι με τα τσαρούχια !!!!!! (με βάζετε στην πρίζα παλιο @#$$%/(+*%)


Βλεπω καλα????? :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό alexandros » 03 Φεβ 2005, 08:44

για να γίνει το κύπελλο πρέπει να γίνουν οι αγώνες πρώτα !

superspy πότε με το καλό ????????

μη μας κρατάς σε αγωνία σε παρακαλώ !!!!! πες μας οτι ξεκίνησες το επόμενο !!

πότε ?? 20 Φεβρουρίου ?? τόοσο γρήγορα !! μα τι superspy είσαι τς τς τς !!
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Re: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ/ΚΥΠΕΛΛΟ TRAIL RIDE/RAID 2005 απο το 0-300

Δημοσίευσηαπό jdelis » 03 Φεβ 2005, 09:38

tedos έγραψε:Οι γνωστοι και μη εξαιρετεοι κκ Doc, Superspy ανακοινωσαν στην ταβερνα την ιδεα αυτη! Εξαιρετικα! Μας ενδιαφερει?

Εγω παντως λεω φανατικα ΝΑΙΙΙΙΙΙ

Για να δουμε τι ενδιαφερον υπαρχει...Ποιοι αλλοι ενδιαφερονται?? Γραψτε εδω!!!


Θοδωρή,

έτσι για να γίνει λίγος αντίλογος :twisted: , παραπέμπω σε ένα δικό σου θέμα : http://www.off-road.gr/PNphpBB2-viewtopic-t-1019.html

Προσωπικά μου φαίνονται λίγο αντιφατικές οι τοποθετήσεις σου. Στο πρώτο παραπονιόσουν πως οι αγώνες 4Χ4 είναι εν γένει πολλοί. Ένας δικός μου αντίλογος είναι πως τα Trial και τα Trophy (που έχεις δηλώσει πως δε σε ενδιαφέρουν) δεν έχουν σχέση με τους αγώνες αντοχής. Ο αριθμός των κοινών αγωνιζόμενων είναι (και παραμένει) πολύ μικρός.

Από την άλλη έχεις δηλώσει πως προτίθεσαι να ακολουθήσεις το έπαθλο αντοχής. Τώρα, με την ιδέα ενός ακόμη (σχετικά παρόμοιου) επάθλου είσαι υπέρ. Δε βρίσκω φυσικά κάτι αρνητικό σε αυτό, το αντίθετο μάλιστα. Απλά μου κάνει εντύπωση η αλλαγή της στάσης σου σε τόσο ελάχιστο χρονικό διάστημα.

Απευθύνθηκα σε εσένα γιατί θεωρώ πως η άποψή σου μετράει μια και συμμετέχεις συστηματικά σε αυτούς τους αγώνες. Επίσης τους μοτοσυκλετιστές δεν τους αφορά το άλλο έπαθλο, οπότε λογικό είναι να το θέλουν αυτό.

Θέλω τέλος να τονίσω πως δε παίρνω καμία θέση υπέρ ή εναντίον του ενός ή του άλλου επάθλου. Έτσι κι αλλιώς δεν πρόκειται να ακολουθήσω κανένα τακτικά μάλλον. Σαφώς όμως θα πηγαίνω σε κάποιου, ανάλογα με την περίπτωση. Ήμουν από την αρχή υπέρμαχος της ποικιλίας και πιστεύω πάντα πως οι αγωνιζόμενοι θα κρίνουν τις επιτυχημένες ή ,μη διοργανώσεις.
Άβαταρ μέλους
jdelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: 03 Μάιος 2003, 14:33
Τοποθεσία: Ν. Φιλ/φεια, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό tedos » 03 Φεβ 2005, 10:50

Γιαννη μου το ερωτημα σου ειναι ευλογο :) Να απαντησω λοιπον

Προσωπικά μου φαίνονται λίγο αντιφατικές οι τοποθετήσεις σου. Στο πρώτο παραπονιόσουν πως οι αγώνες 4Χ4 είναι εν γένει πολλοί. Ένας δικός μου αντίλογος είναι πως τα Trial και τα Trophy (που έχεις δηλώσει πως δε σε ενδιαφέρουν) δεν έχουν σχέση με τους αγώνες αντοχής. Ο αριθμός των κοινών αγωνιζόμενων είναι (και παραμένει) πολύ μικρός.


Την εποχη εκεινη ειχαμε ακομη την εντυπωση οτι θα μπορουσαμε να συμμετεχουμε και στα Trophy (οπως στον εβρο) Δυστυχως αποδειχτηκε οτι με τα αυτοκινητα που ειχαμε στον Εβρο δεν θα φταναμε ουτε στην εκκινηση οπως εξελιχτηκαν οι αγωνες αυτοι! Αρα απο εκει που υπολογιζαμε 11-13 αγωνες μειναμε ξαφνικα με 6-7.

Από την άλλη έχεις δηλώσει πως προτίθεσαι να ακολουθήσεις το έπαθλο αντοχής. Τώρα, με την ιδέα ενός ακόμη (σχετικά παρόμοιου) επάθλου είσαι υπέρ. Δε βρίσκω φυσικά κάτι αρνητικό σε αυτό, το αντίθετο μάλιστα. Απλά μου κάνει εντύπωση η αλλαγή της στάσης σου σε τόσο ελάχιστο χρονικό διάστημα.


Το Επαθλο Αντοχης θα δουμε πως θα εξελιχτει....απο την μια μερια αγωνες σαν το 24ωρο του Ιχνηλατη που ηταν απλα εξαιρετικος, και απο την αλλη το κατ ευφημισμον RAID του Ναυπλιου που ζηταει 100ε( χωρις εξοδα) για αγωνα 7 ωρων 220 χιλιομετρων και το λεει και αγωνα επαθλου!!!
Οχι φιλε μου δεν εχω μεταβαλλει την σταση μου....απλα ψαχνω για λογικους αγωνες και σιγουρα τα 35ε που στοιχισε ο τελευταιος με συγκινουν ιδιαιτερα.!!

Θα ειμαι λοιπον παρων σε οσους αγωνες επαθλου μπορω (Ιχνηλατης και Εκαλη αποτελουν εγγυηση για μενα προσωπικα) και αφου με το αυτοκινητο μου μονο Αντοχης μπορω ψαχνω και ενναλακτικες λυσεις .
Γι αυτο και παιρνω αυτη την τοποθετηση.
Τελευταία επεξεργασία από tedos και 03 Φεβ 2005, 15:29, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό jdelis » 03 Φεβ 2005, 15:27

Ρεαλιστική και τεκμηριωμένη η απάντηση από τον tedo και εμένα τουλάχιστον με κάλυψε απόλυτα. Μακάρι όλοι να μπορούν να στηρίζουν με επιχειρήματα τις τοποθετήσεις τους.

ΥΓ. Μη καταδικάζεις τον αγώνα του Ναυπλίου ακόμη. Τα 220 χλμ. δεν είναι λίγα για μονοήμερο, αν και ομολογουμένως 220 χλμ σε 7 ώρες ακούγεται αργό (όπως έχουμε συνηθίσει τελευταία :shock: ). Ας περιμένουμε όμως περισσότερες πληροφορίες.
Άβαταρ μέλους
jdelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: 03 Μάιος 2003, 14:33
Τοποθεσία: Ν. Φιλ/φεια, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό tedos » 03 Φεβ 2005, 19:15

jdelis έγραψε:Ρεαλιστική και τεκμηριωμένη η απάντηση από τον tedo και εμένα τουλάχιστον με κάλυψε απόλυτα. Μακάρι όλοι να μπορούν να στηρίζουν με επιχειρήματα τις τοποθετήσεις τους.

ΥΓ. Μη καταδικάζεις τον αγώνα του Ναυπλίου ακόμη. Τα 220 χλμ. δεν είναι λίγα για μονοήμερο, αν και ομολογουμένως 220 χλμ σε 7 ώρες ακούγεται αργό (όπως έχουμε συνηθίσει τελευταία :shock: ). Ας περιμένουμε όμως περισσότερες πληροφορίες.


Γιαννη εχεις δικιο οτι το σχολιο μου για το Ναυπλιο ειναι ισως σκληρο και τραβηγμενο. Ας περιμενουμε τις σχετικες ανακοινωσεις για το τι ετοιμαζει η Λεσχη εκει!
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό tazmania » 03 Φεβ 2005, 20:15

Μήπως είναι λίγο αργά να ανακοινωθεί και άλλο έπαθλο για το 2005;
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό tedos » 03 Φεβ 2005, 21:03

tazmania έγραψε:Μήπως είναι λίγο αργά να ανακοινωθεί και άλλο έπαθλο για το 2005;


Γιωργο μια και η "αδικαιολογητη απουσια" σου καταγραφηκε να εξηγησω τι καταλαβα εγω.....

Το 0-300 σκεφτεται να οργανωσει ενα επαθλο για τις μοτο. Απ οτι φαινεται ειμαστε καλοδεχουμενοι και εμεις με τα 4χ4 :D Προκειται για ενα επαθλο TRAIL RIDE που δεν υποκαθιστα το επαθλο αντοχης.
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό tazmania » 03 Φεβ 2005, 21:13

Αχααααααα!!! Μάθατε ότι απουσιάζω και κάνατε επανάσταση ε :?: :twisted:
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό nec-r » 03 Φεβ 2005, 21:15

Απο ότι είπαν στην απονομή , πρόκειται ουσιαστικά για ενα έπαθλο φιλικών παιδιών τις οποίες ούτος η άλλως διοργανώνει κάθε χρόνο το 0-300 για μοτοσυκλέτες,απλά φετος -μετά το επιτυχές τεστ- θα εχει και αυτοκίνητα.Το επαθλο αυτό δεν εχει καμία σχεση με το επίσημο έπαθλο αντοχής που προκύρηξε η ΕΘΕΑ.
Επί της ουσίας τώρα , νομίζω οτι κανένας δεν λέει όχι σε φθηνούς, καλογραμμένους και καλοοργανωμένους ''αγώνες''(ενταξει δεν μιλάμε για παγκόσμιο) με ''ψαγμένη-δουλεμένη '' διαδρομή και κλίμα παρέας... :wink:
Άβαταρ μέλους
nec-r
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 184
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:38
Τοποθεσία: Ολυμπιακό χωριό - Αχαρναί

Δημοσίευσηαπό Boomerang » 04 Φεβ 2005, 23:59

Ασχετο τώρα!!!Από το δημοψήφισμα εμένα μου φαίνεται ότι το χώμα πολύ ελάτρεψαν, την πέτρα ουδής.........(εντάξει ισοπαλία είναι μεχρι στιγμής αλλά ας πούμε και καμια υπερβολή)))!!!Πάντως φαίνεται ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΑ ότι όσοι θέλουν πέτρα άλλοι τόσοι δεν θέλουν...Με εκείνο το πρωτάθλημα Trail Ride τι έγινε είπατε?????Στη σωστή θεματική ενότητα δεν είμαι???Εγκρίθηκε????Ηταν πάνω στο μεθύσι της ταβέρνας η πρόταση????Μπα!!!Δεν νομίζω....
Άβαταρ μέλους
Boomerang
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: 24 Ιαν 2005, 01:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό tedos » 05 Φεβ 2005, 10:04

Boomerang έγραψε:Ασχετο τώρα!!!Από το δημοψήφισμα εμένα μου φαίνεται ότι το χώμα πολύ ελάτρεψαν, την πέτρα ουδής.........(εντάξει ισοπαλία είναι μεχρι στιγμής αλλά ας πούμε και καμια υπερβολή)))!!!Πάντως φαίνεται ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΑ ότι όσοι θέλουν πέτρα άλλοι τόσοι δεν θέλουν...Με εκείνο το πρωτάθλημα Trail Ride τι έγινε είπατε?????Στη σωστή θεματική ενότητα δεν είμαι???Εγκρίθηκε????Ηταν πάνω στο μεθύσι της ταβέρνας η πρόταση????Μπα!!!Δεν νομίζω....


Για να βλεπω ψηφους!!! :twisted: :twisted: Οντως φαινεται οτι η πετρα δεν εχει πολλους φανατικους.....γιατι αραγε???? :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό Boomerang » 05 Φεβ 2005, 22:40

Κατά τη γνώμη μου η πέτρα δεν έχει πολλούς φανατικούς επειδή:
α)Δεν μπορείς να πας γρήγορα!!
β)Δεν μπορείς να παίξεις(σούζες,παντιλίκια κλπ..)!!
γ)Αν πέσεις,σπας...μην πέσεις καλύτερα!!!
δ)Αν πέσεις,σπάει και το μηχανάκι σου!!!
ε)Αν πέσεις, δεν ξανασηκώνεσαι!!!
στ)Αν μας άρεσε η πέτρα θα παίζαμε πετροπόλεμο!!!
ζ)Αν είναι λίγη και μικρή καλή είναι τελικά....
Άβαταρ μέλους
Boomerang
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: 24 Ιαν 2005, 01:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό steliosh » 06 Φεβ 2005, 18:19

finrond έγραψε:Άντε, για να μην αγωνιάτε ποιός θα είναι τελευταίος στην κατάταξη, μέσα κι εγώ!! :lol:


Ψιιιττττ! :P
Δεν θα μου κλέψεις τη... δόξα!

ΕΓΩ είμαι ο τελευταίος!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
steliosh
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: 21 Ιαν 2005, 00:57
Τοποθεσία: Penteli, Athens

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 37 επισκέπτες

cron