Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Προσπεράσεις και.. άλλα

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Δημοσίευσηαπό vidas » 04 Φεβ 2005, 10:48

oxydam έγραψε:Suzuki Jimny 4Χ4 Νο. 261



Περασα καταπληκτικα και δεν θα παραπονεθω για ΣΧΕΔΟΝ κανενα... Για να βγαλουμε λοιπον το φτυαρακι, σκεφτηκα να βγαλω φωτο τον κυριο με το Wrangler με νουμερο 263 καθως μας προσπερναγε και εμενε στην αντιθετη λωριδα προπερνωντας αλλα 3 ΙΧ στο υψος της αεροπορικης βασης ( 4κμ με τα την εκκινιση!!!) κανοντας τον μαγκα (τον επικινδυνο θα ελεγα καλυτερα), και κολλοντας στο αεριο που μπηκε με τα μπουνια (οπως μας ειπανε οι θεατες) κανοντας πακετο ολο το κοσμο που ακολουθουσε... Ακριβως!!! Ολο το κοσμο και οχι μονο εμας γιατι απο την αεροπορικη βαση μεχρι το αεριο προσπερασε αλλα 5-6 τζιπ... Κατι τετοιοι Χαροι πρεπει να αποκλειονται απο τετοιους αγωνες που εχουν και μια μορφη βολτας για ολους...ετσι κι αλλιως αποκλειστηκε μονος του...



Για σου φίλε. Καταρχήν με λένε βιδαλακη Αθανάσιο και είμαι με το ψευδώνυμο vidas και έτρεχα με το άσπρο wrangler και Νο263.μολις είδα το post που έχεις κάνει.
Πρώτον δεν είναι χώρος για διαμάχες γιατί εδώ δεν έχει αλλά ούτε είναι ενότητα για κοκορομαχίες. Αν θέλεις να απάντησης 6937 60 70 80 η http://www.offroadclub.gr/phpBB2/viewfo ... 88acadae89
Πρώτα από όλα το φτυάρι εγώ προσωπικά το έχω για το βουνό και σαν εργαλείο για χώμα.
Δεύτερον αν θέλεις φωτογραφία μου να σου στείλω μερικές .
Τρίτον δεν κάνω τον μάγκα.
Από πού και ως που με βρίζεις λέγοντας ότι είμαι χάρος ???
Με ξέρεις και από εχθές?? Μήπως πίναμε και καφεδάκι πουθενά ??????
Πολλά λες !!!!

Επειδή είμαι κάμποσο καιρώ στο off road και έχω γνωριστεί με αρκετούς δεν μου αρέσει να μου μαυρίζουν το όνομα.
Ποίος σου είπε ότι απαγορεύεται να σε προσπεράσω????
Από την στιγμή εκκινήσεις είχαμε δυο λεπτά διάφορα!!!! (262 έλειπε)
Από την στιγμή που κάλυψα την διαφορά όχι είσαι υποχρεωμένος να με αφήσεις να περάσω και ας μην σου αρέσει.
Και βέβαια θα βγω στο αντίθετο και θα προσπεράσω αν είναι άδειος ο δρόμος. Αν εσύ για τον Χ.Ψ λόγο δεν θέλεις να περάσεις δικάσου θέμα και ούτε σε ανάγκασα να περάσεις κανέναν και δεν με ενδιαφέρει τι κάνεις.
Τα τέσσερα πέντε jeep που λες ήταν ένα και άλλα δυο 4χ4 όπου τους αξίζουν συγχαρητήρια γιατί με άφησαν και πέρασα με την πρώτη ευρεία όπως επιβάλει ο κανονισμός και οι παιδία που έχει ο καθένας μας. Μπράβο τους γιατί είμαι σίγουρος ότι το ίδιο θα έκαναν και με άλλους.
Από ότι καταλαβαίνω ούτε να ξεχωρίσεις μάρκες δεν μπορείς αλλά τα νούμερα μου τα είδες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
όσο για εσένα ούτε που κατάλαβα ποτέ σε προσπέρασα για να σε ρωτήσω κιόλας . Θα δω το βίντεο κάποια στιγμή. Όσο ότι σας έκανα κουβάρι κάτι μου έτυχε όπως θα μπορούσε να τύχη στο καθένα μας και για αυτό ζήτησα συγγνώμη από όλους και αν θέλεις να μάθεις το ίδιο πρόβλημα μου έχει παρουσιαστή άλλες 26 φορές και ακόμα ψάχνουμε λύση.
Από ότι σε κόβω για να τα λες αυτά η κάτι προσωπικό έχεις μαζί μου από παλιά η είσαι από τους γνωστούς τύπους που δεν κάνουν ποτέ στην άκρη. Μην ανησυχείς δεν είσαι ο μόνος στους αγώνες είναι πόλοι σαν και εσένα . διακρίνω μια χαρά για τον αποκλεισμό μου και την ζημιά που έπαθα. Δεν πειράζει μεγάλε η χαρά σου αξίζει!!!!!!!
Πάντως αν νόμιζες πως επειδή δεν μπαίνω εδώ δεν θα το μάθαινα κιόλας είσαι βαθιά νυχτωμένος!!!!
ΕικόναΕικόνα
ΠΡΟΕΔΡΟΣ B.R.A.T. ΕΠΙΣΗΜΩΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ - ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ C.I.A.
Άβαταρ μέλους
vidas
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 113
Εγγραφή: 28 Ιαν 2004, 00:52

Δημοσίευσηαπό tazmania » 04 Φεβ 2005, 11:46

Φίλε Vida, μην χρησιμοποιείς τόσο σκληρή γλώσσα γιατί αυτά που περιγράφεις - κατηγορείς τα έχεις κάνει κι εσύ στον παρελθόν, όταν με κρατούσες πίσω σου στην Καλαμάτα στην μισή ειδική και πέρασα όταν χάθηκες. Σε γενικές γραμμές δεν έχεις πολύ άδικο σε αυτά που λες, αλλά με την γλώσσα που χρησιμοποιείς χάνεις το δίκιο σου.

Φίλε oxydam, να κάνω μια παρατήρηση σε αυτά που λες:

Κατι τετοιοι Χαροι πρεπει να αποκλειονται απο τετοιους αγωνες που εχουν και μια μορφη βολτας για ολους...ετσι κι αλλιως αποκλειστηκε μονος του...


Δεν ξέρω εάν θα έπρεπε να έχουν τέτοια μορφή, προσωπικά λέω πως όχι, αλλά σίγουρα δεν έχουν και αυτό πρέπει να το δεχτούμε.
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό vidas » 04 Φεβ 2005, 12:27

tazmania έγραψε:Φίλε Vida, μην χρησιμοποιείς τόσο σκληρή γλώσσα γιατί αυτά που περιγράφεις - κατηγορείς τα έχεις κάνει κι εσύ στον παρελθόν, όταν με κρατούσες πίσω σου στην Καλαμάτα στην μισή ειδική και πέρασα όταν χάθηκες. Σε γενικές γραμμές δεν έχεις πολύ άδικο σε αυτά που λες, αλλά με την γλώσσα που χρησιμοποιείς χάνεις το δίκιο σου.

Φίλε oxydam, να κάνω μια παρατήρηση σε αυτά που λες:

Κατι τετοιοι Χαροι πρεπει να αποκλειονται απο τετοιους αγωνες που εχουν και μια μορφη βολτας για ολους...ετσι κι αλλιως αποκλειστηκε μονος του...


Δεν ξέρω εάν θα έπρεπε να έχουν τέτοια μορφή, προσωπικά λέω πως όχι, αλλά σίγουρα δεν έχουν και αυτό πρέπει να το δεχτούμε.


Γιώργο γνωριζόμαστε αρκετά καλά και ξέρεις πως με τίποτα δεν σε κράτησα εσκεμμένα πίσω μου. Αν νομίζεις κάτι τέτοιο σου ζητάω πραγματικά συγνώμη. Στον ίδιο αγώνα άφηνα από την αρχή αρκετούς και ιδικά για εσένα που ήξερα πολύ καλά ότι είσαι αγωνιζόμενος και όχι για βόλτα είχα ένα λόγο παραπάνω. Πάντως μην είσαι υπερβολικός πηγαίναμε μαζί κάπου 5 λεπτά και έκανα άκρη όπως θα έκανα για τον καθένα και δεν χάθηκα.
.

Για την σκληρή γλώσσα τα παίρνω με κάτι τέτοια πολύ εύκολα. Έχεις απόλυτο δίκιο ότι χάνω το δικιο μου αλλά οι πισωπλατες μαχαιριές δεν υποφέρονται.
ΕικόναΕικόνα
ΠΡΟΕΔΡΟΣ B.R.A.T. ΕΠΙΣΗΜΩΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ - ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ C.I.A.
Άβαταρ μέλους
vidas
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 113
Εγγραφή: 28 Ιαν 2004, 00:52

Δημοσίευσηαπό tazmania » 04 Φεβ 2005, 13:23

vidas έγραψε:
tazmania έγραψε:Φίλε Vida, μην χρησιμοποιείς τόσο σκληρή γλώσσα γιατί αυτά που περιγράφεις - κατηγορείς τα έχεις κάνει κι εσύ στον παρελθόν, όταν με κρατούσες πίσω σου στην Καλαμάτα στην μισή ειδική και πέρασα όταν χάθηκες. Σε γενικές γραμμές δεν έχεις πολύ άδικο σε αυτά που λες, αλλά με την γλώσσα που χρησιμοποιείς χάνεις το δίκιο σου.

Φίλε oxydam, να κάνω μια παρατήρηση σε αυτά που λες:

Κατι τετοιοι Χαροι πρεπει να αποκλειονται απο τετοιους αγωνες που εχουν και μια μορφη βολτας για ολους...ετσι κι αλλιως αποκλειστηκε μονος του...


Δεν ξέρω εάν θα έπρεπε να έχουν τέτοια μορφή, προσωπικά λέω πως όχι, αλλά σίγουρα δεν έχουν και αυτό πρέπει να το δεχτούμε.


Γιώργο γνωριζόμαστε αρκετά καλά και ξέρεις πως με τίποτα δεν σε κράτησα εσκεμμένα πίσω μου. Αν νομίζεις κάτι τέτοιο σου ζητάω πραγματικά συγνώμη. Στον ίδιο αγώνα άφηνα από την αρχή αρκετούς και ιδικά για εσένα που ήξερα πολύ καλά ότι είσαι αγωνιζόμενος και όχι για βόλτα είχα ένα λόγο παραπάνω. Πάντως μην είσαι υπερβολικός πηγαίναμε μαζί κάπου 5 λεπτά και έκανα άκρη όπως θα έκανα για τον καθένα και δεν χάθηκα.
.

Για την σκληρή γλώσσα τα παίρνω με κάτι τέτοια πολύ εύκολα. Έχεις απόλυτο δίκιο ότι χάνω το δικιο μου αλλά οι πισωπλατες μαχαιριές δεν υποφέρονται.


Δεν με πείραξε, γι' αυτό και δεν το έχω κάνει θέμα μέχρι τώρα. Να είσαι σίγουρος ότι εάν είχες κάνει κάτι, κατά την γνώμη, μου μεμπτό θα ήσουν ο πρώτος που θα το έλεγα και έξω από τα forum. Απλά το αναφέρω και με τον τρόπο που το αναφέρω, για να σου δείξω ότι τέτοιες αντιπαραθέσεις δεν έχουν κανένα νόημα. Ο καθένας ακολουθεί τον αγώνα του, όπως αυτός νομίζει. Αν κάποιοι, τώρα, θεωρούν ότι οι άλλοι πάνε αργά ή γρήγορα, άσε τον να το νομίζει. Μην μπλέκεις σε τέτοιες διαδικασίες, για το δικό σου καλό :wink:

ΥΓ Όντως, εσύ με κράτησες πολύ λίγο πίσω σου και μάλιστα δεν υπήρχε χώρος να σε περάσω έτσι κι αλλιώς, άλλος είναι αυτός που μου έσπασε τα νεύρα :evil: Πάντως, σε πέρασα στο σημείο που ήταν οι πολλές διασταυρώσεις. Εκεί χαθήκαμε και οι τρεις μαζί (ήταν άλλος ένας μαζί, αλλά δεν θυμάμαι ποιος), αλλά εγώ το κατάλαβα νωρίς και επέστρεψα, οπότε και ήμουν μπροστά σου.
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό steliosh » 04 Φεβ 2005, 13:26

Εγώ πάντως παρά το "σπρώξιμο" από το συνοδήγό μου (Πάτα, πάτα, το έχεις, μην αφήνεις!) και τα τσιγαράκια μου έκανα (δείτε και τα videakia!) και τις φωτό στις λάσπες έβγαλα... Εξάλλου έχουμε και μια προιστορία στα TR, πως να το κάνουμε! Η μοτο-παρέα μου, της οποίας συνήθως είμαι μέρος, τερμάτισε φυσικά τελευταία, και δεν μπορούσα εγώ να χαλάσω τη... συνταγή! Τερμάτισα τελευταίος επίσης! Αλλά αυτή ειναι η χαρά μας! Να πάμε έτσι ώστε να μην καθυστερούμε τις... σκούπες! Γι' αυτό εξάλλου έχουμε και τις λιγότερες (ανά παρέα) χύμες! Γι' αυτό έχουμε χαμηλά μηχανάκια επίσης... για να μην πέφτουμε απο... ψηλά, όπως είπε και ο Λακαφώσης!

Στατιστικά πάντως, τους έριξα μισή ώρα και κάτι!!!!!
Αρχοντας του βουνού ο Jimnης!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
steliosh
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: 21 Ιαν 2005, 00:57
Τοποθεσία: Penteli, Athens

Δημοσίευσηαπό vidas » 04 Φεβ 2005, 15:26

Όπα έπιασες θέμα. Μιλάς για το ………….. Το κακό σε αυτές της περιπτώσεις είναι ότι όλοι θέλουμε να περάσουνε έναν. Όσο ήθελες να τον περάσεις εσύ τόσο και εγώ που ήμουνα και πιο πολύ ώρα κολλημένος από πίσω του.


Ούτε με την εθνική Ελλάδος δεν πάτησα τόση κόρνα.
ΕικόναΕικόνα
ΠΡΟΕΔΡΟΣ B.R.A.T. ΕΠΙΣΗΜΩΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ - ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ C.I.A.
Άβαταρ μέλους
vidas
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 113
Εγγραφή: 28 Ιαν 2004, 00:52

Δημοσίευσηαπό tazmania » 04 Φεβ 2005, 16:13

vidas έγραψε:Όπα έπιασες θέμα. Μιλάς για το ………….. Το κακό σε αυτές της περιπτώσεις είναι ότι όλοι θέλουμε να περάσουνε έναν. Όσο ήθελες να τον περάσεις εσύ τόσο και εγώ που ήμουνα και πιο πολύ ώρα κολλημένος από πίσω του.


Ούτε με την εθνική Ελλάδος δεν πάτησα τόση κόρνα.


:D :D :D :D

Μου θυμίζει τους τύπους στην Εθνική Οδό, που πάνε αριστερά με 80 χιλ/ω και βρίζουν τους "γρήγορους" που τους ανάβουν τα φώτα!! :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό coupe333 » 04 Φεβ 2005, 16:40

vidas έγραψε:
oxydam έγραψε:Suzuki Jimny 4Χ4 Νο. 261



Περασα καταπληκτικα και δεν θα παραπονεθω για ΣΧΕΔΟΝ κανενα... Για να βγαλουμε λοιπον το φτυαρακι, σκεφτηκα να βγαλω φωτο τον κυριο με το Wrangler με νουμερο 263 καθως μας προσπερναγε και εμενε στην αντιθετη λωριδα προπερνωντας αλλα 3 ΙΧ στο υψος της αεροπορικης βασης ( 4κμ με τα την εκκινιση!!!) κανοντας τον μαγκα (τον επικινδυνο θα ελεγα καλυτερα), και κολλοντας στο αεριο που μπηκε με τα μπουνια (οπως μας ειπανε οι θεατες) κανοντας πακετο ολο το κοσμο που ακολουθουσε... Ακριβως!!! Ολο το κοσμο και οχι μονο εμας γιατι απο την αεροπορικη βαση μεχρι το αεριο προσπερασε αλλα 5-6 τζιπ... Κατι τετοιοι Χαροι πρεπει να αποκλειονται απο τετοιους αγωνες που εχουν και μια μορφη βολτας για ολους...ετσι κι αλλιως αποκλειστηκε μονος του...



Για σου φίλε. Καταρχήν με λένε βιδαλακη Αθανάσιο και είμαι με το ψευδώνυμο vidas και έτρεχα με το άσπρο wrangler και Νο263.μολις είδα το post που έχεις κάνει.
Πρώτον δεν είναι χώρος για διαμάχες γιατί εδώ δεν έχει αλλά ούτε είναι ενότητα για κοκορομαχίες. Αν θέλεις να απάντησης 6937 60 70 80 η http://www.offroadclub.gr/phpBB2/viewfo ... 88acadae89
Πρώτα από όλα το φτυάρι εγώ προσωπικά το έχω για το βουνό και σαν εργαλείο για χώμα.
Δεύτερον αν θέλεις φωτογραφία μου να σου στείλω μερικές .
Τρίτον δεν κάνω τον μάγκα.
Από πού και ως που με βρίζεις λέγοντας ότι είμαι χάρος ???
Με ξέρεις και από εχθές?? Μήπως πίναμε και καφεδάκι πουθενά ??????
Πολλά λες !!!!

Επειδή είμαι κάμποσο καιρώ στο off road και έχω γνωριστεί με αρκετούς δεν μου αρέσει να μου μαυρίζουν το όνομα.
Ποίος σου είπε ότι απαγορεύεται να σε προσπεράσω????
Από την στιγμή εκκινήσεις είχαμε δυο λεπτά διάφορα!!!! (262 έλειπε)
Από την στιγμή που κάλυψα την διαφορά όχι είσαι υποχρεωμένος να με αφήσεις να περάσω και ας μην σου αρέσει.
Και βέβαια θα βγω στο αντίθετο και θα προσπεράσω αν είναι άδειος ο δρόμος. Αν εσύ για τον Χ.Ψ λόγο δεν θέλεις να περάσεις δικάσου θέμα και ούτε σε ανάγκασα να περάσεις κανέναν και δεν με ενδιαφέρει τι κάνεις.
Τα τέσσερα πέντε jeep που λες ήταν ένα και άλλα δυο 4χ4 όπου τους αξίζουν συγχαρητήρια γιατί με άφησαν και πέρασα με την πρώτη ευρεία όπως επιβάλει ο κανονισμός και οι παιδία που έχει ο καθένας μας. Μπράβο τους γιατί είμαι σίγουρος ότι το ίδιο θα έκαναν και με άλλους.
Από ότι καταλαβαίνω ούτε να ξεχωρίσεις μάρκες δεν μπορείς αλλά τα νούμερα μου τα είδες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
όσο για εσένα ούτε που κατάλαβα ποτέ σε προσπέρασα για να σε ρωτήσω κιόλας . Θα δω το βίντεο κάποια στιγμή. Όσο ότι σας έκανα κουβάρι κάτι μου έτυχε όπως θα μπορούσε να τύχη στο καθένα μας και για αυτό ζήτησα συγγνώμη από όλους και αν θέλεις να μάθεις το ίδιο πρόβλημα μου έχει παρουσιαστή άλλες 26 φορές και ακόμα ψάχνουμε λύση.
Από ότι σε κόβω για να τα λες αυτά η κάτι προσωπικό έχεις μαζί μου από παλιά η είσαι από τους γνωστούς τύπους που δεν κάνουν ποτέ στην άκρη. Μην ανησυχείς δεν είσαι ο μόνος στους αγώνες είναι πόλοι σαν και εσένα . διακρίνω μια χαρά για τον αποκλεισμό μου και την ζημιά που έπαθα. Δεν πειράζει μεγάλε η χαρά σου αξίζει!!!!!!!
Πάντως αν νόμιζες πως επειδή δεν μπαίνω εδώ δεν θα το μάθαινα κιόλας είσαι βαθιά νυχτωμένος!!!!


Για σου φιλε vida, εγω ειμαι ο οδιγος του 261, κε πιστεψεμε δεν εχο καμια ορεκσι για αντιπαραθεσι με κανεναν , μπορο να δικιολογισο οσα εγραπσες μονο εαν κε εφοσον θεορισω πος δεν ισουν ι δεν ακουσες αυτα που ιποθικαν κατα τιν ενιμεροσι πριν τον αγονα, διλαδι οτι τιρουμε τον ΚΟΚ , κε ο Σπιρος μας παρακαλεσε σιγεκριμενα να μιν κανουμε καμια προσπερασι στο προτο κοματι τις διαδρομις πριν μπομε στον χοματοδρομο, ι δικια σου προσπερασι εγινε ακριβος μπροστα απο το αεροδρομιο οπου απαγορεβετε το προσπερασμα κε περασες ταυτοχρονα εμας κε αλλα διο αυτοκινιτα (εκτος αγονον) εαν αφτο εσι το θεορις σοστο εγω δεν κσερο τι αλο να πω.

Προσοπικο δεν ιπαρχι τιποτα, απλος μας αρεσι να τιρουντε ι κανονες...

coupe333 (Raffaello Saracini)
www.goo-design.com


ΣΙΓΝΟΜΙ ΓΙΑ ΤΑ ΕΛΛΙΝΙΚΑ ΜΟΥ .. ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΙΤΑΛΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!
coupe333
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: 20 Οκτ 2004, 18:24
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό forester » 04 Φεβ 2005, 17:20

Σχετικά με την πιο πάνω αντιπαράθεση ( Vidas & 261), θα πω τα παρακάτω:
1. Θανάση, έχεις δίκιο που αρπάζεις, γιατί άσχετα με το κανονικό ή όχι της προσπέρασής σου, κανείς δεν πρέπει να χαίρεται με ζημιά άλλου!!! Θα είναι ο επόμενος με ζημιά.....
2. Όποιος έχει πρόβλημα με κάποιον, καλό θα ήταν να επιλέγει προσωπικό τρόπο να του το πει κι όχι δημοσίως, διότι δημιουργούνται παρεξηγήσεις άνευ προηγουμένου, χωρίς λόγο. Δηλαδή στέλνεις πμ, ή mail, η βρίσκεις αυτόν που θέλεις σε επόμενη βόλτα και τα λες πολιτισμένα, λύνεις το πρόβλημα κι όλα μια χαρά. Γι αυτό βέβαια ευθύνεται ο 261....
3. Το σημαντικό είναι ότι οι μοτοσυκλετιστές, δεν έχουν τέτοια προβλήματα. Και μην πείτε ότι δεν "κολάνε" οι μηχανές λόγω όγκου....
2-3 αργές, κολάνε τις πιο γρήγορες που ακολουθούν, εφόσον δεν συμπεριφερθούν σωστά. Το "γκρι 110", σε άλλο ποστ, τα λέει μια χαρά!
Έχουν χρόνια στην πλάτη με λάσπες και βουνά οι μηχανόβιοι!!!!
4. Σίγουρα, από τη στιγμή που μπαίνουν νούμερα στις πόρτες, δεν υπάρχει βόλτα.
Όποιος συμμετάχει για την εμπειρία και μόνο, και κατά τα άλλα κάνει βόλτα, τότε υποχρεούται να "μεριάζει" και να διευκολύνει με κάθε τρόπο αυτούς που κάνουν trail ride.
5. Τέλος πρέπει να ξεχωρίσει η ενοια του trail-ride απ' αυτήν του Rally Raid . Κι αυτό γίνεται εύκολα, με σωστό καθορισμό της μ.ω.τ. για κάθε περίπτωσαη κι αναλόγως των συνθηκών που επικρατούν. Όσο αφορά το συγκεκριμένο αγώνα, νομίζω ότι 34χλμ για τα αυτοκίνητα, ήταν μια χαρά για να ξεφεύγει από τη βόλτα, αλλά να μην γίνεται και Rally Raid. (Παράδειγμα αντίθετο, το Ξυλόκαστρο, όπου τα 36 ήταν κάπως υψηλη ταχύτητα γιατί περνάγαμε κατοικημένες και αγροτικές περιοχές με έντονη δραστηριότητα γεωργών).


Όπως και να 'χει, ποτέ δε χαιρόμαστε με κάποιον που έπαθε κάτι, ειδικά στο βουνο......
ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ...
ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ!!!!
forester
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 343
Εγγραφή: 07 Δεκ 2003, 20:36
Τοποθεσία: Άλιμος, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό vidas » 04 Φεβ 2005, 22:13

Επειδή ήμουνα στην ενημέρωση και επειδή ο κανονισμός δεν διαχωρίζει προσπέραση στην άσφαλτο και στο χώμα να σε ρωτήσω κάτι πιο απλό……τι ήθελες να πεις να κάτσω πίσω σου μέχρι να φτάσουμε χώμα και μετά να σε περάσω????? Όσο για τον ΚΟΚ που ανάφερες δεν τον παραβίασα πουθενά….. τα αυτοκίνητα πήγαιναν με 60 στην μεγάλη ευθεία. Κατοικημένη περιοχή δεν είναι, ορατότητα άψογη, μπορώ να προσπεράσω με ασφάλεια, δεν ενόχλησα κανένα και παρόλα αυτά δεν μπορώ να καταλάβω που είναι το πρόβλημα σου!!!!!! Αν εσένα σε καθυστέρησαν γιατί δεν μπορούσες να προσπεράσεις και βρέθηκα από πίσω σου δεν σημαίνει πως πρέπει να κάτσω μαζί σου. Δεν θα κάτσω από πίσω τους να με καθυστερήσουν και εμένα γιατί εσύ δεν μπορείς να προσπεράσεις.
ΕικόναΕικόνα
ΠΡΟΕΔΡΟΣ B.R.A.T. ΕΠΙΣΗΜΩΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ - ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ C.I.A.
Άβαταρ μέλους
vidas
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 113
Εγγραφή: 28 Ιαν 2004, 00:52

Δημοσίευσηαπό tedos » 04 Φεβ 2005, 22:45

Δεν κατανοω τι ακριβως εξυπηρετει αυτη η αντιπαραθεση....ειπατε τις αποψεις σας νομιζω καλο ειναι να κλεισει καπου εδω, μη χαλαμε και τις ομορφες εντυπωσεισ του αγωνα :wink:
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό coupe333 » 04 Φεβ 2005, 22:46

Οκ, δεχομε οτι δεν θιμασε τι ειπε ο Σπιρος για ακριβος εκινο το κοματι " Δεν θελο να δο κανεναν να προσπερναι αλο αμαξι μεχρι τον χοματοδρομο.... "....

Αυτος ειταν ο μονος λογος για τον οπιο μας βρικες σε μια ουρα κε δεν προσπερναγαμε, απλος τιρουσαμε αυτα που μας ειχαν πι..

κε πιστεψεμε εαν κε εσι βρισκουσουνα σε μια ουρα τιροντας τους κανονισμους κε εβλεπες καπιον να σας προσπερναη θα ειχες τιν ιδια αντιδρασι... :)
www.goo-design.com


ΣΙΓΝΟΜΙ ΓΙΑ ΤΑ ΕΛΛΙΝΙΚΑ ΜΟΥ .. ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΙΤΑΛΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!
coupe333
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: 20 Οκτ 2004, 18:24
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό coupe333 » 04 Φεβ 2005, 22:47

tedos έγραψε:Δεν κατανοω τι ακριβως εξυπηρετει αυτη η αντιπαραθεση....ειπατε τις αποψεις σας νομιζω καλο ειναι να κλεισει καπου εδω, μη χαλαμε και τις ομορφες εντυπωσεισ του αγωνα :wink:


Σινφονο εγο το λιγο εδο :)
www.goo-design.com


ΣΙΓΝΟΜΙ ΓΙΑ ΤΑ ΕΛΛΙΝΙΚΑ ΜΟΥ .. ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΙΤΑΛΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!
coupe333
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: 20 Οκτ 2004, 18:24
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό Boomerang » 04 Φεβ 2005, 23:20

Αν και δεν με ρώτησε κανένας (και δυστυχώς δεν ήμουν στο Αττικό) θα σας πω και εγώ την γνώμη μου!!!Πριν την πω όμως θα ανοίξω μια παρένθεση...(... και θα πω ότι εντουράδες υπάρχουν σε όλη την Ελλάδα και πολλοί από αυτούς αν και θέλουν να πάρουν μέρος σε events στιλ Αττικό δεν μπορούν λόγω απόστασης!!!Οπότε αν με το καλό διοργανωθεί το πρωτάθλημα /κύπελλο Trail Ride(βάλε το χέρι σου Θεέ μου) ελπίζω να γίνεται και σε άλλες περιοχές (βλέπε Γρεβενά,Θεσσαλονίκη κλπ.).Να πηγαίνουμε και εμείς στην Αθήνα αλλά να έρχεται και η Αθήνα σε μας!!!!Σωστός????΄Κλέινει η παρένθεση...).
Στο θέμα μας τώρα!!!Ο φίλος και γείτονας (ιταλός γαρ) coupe333 προφανώς πρώτη φορά συμμετείχε σε τέτοιου είδους διοργάνωση(δεν το λέω υποτιμητικά κάθε άλλο),οπότε ακολούθησε τις οδηγίες που άκουσε στην ενημέρωση και καλά έκανε!!!Για αυτόν τον λόγο και δεν προσπέρασε ενώ ίσως ήθελε(ήθελες????)!!!Γενικά η φύση των Trail Ride κατά την γνώμη μου είναι βόλτες για να απολαύσεις την φύση έχοντας και κάποιου είδους κίνητρο (άλλο μόνος στο βουνό,άλλο με άλλους 200 και με χρόνους!!!).Αυτό σημαίνει ότι μια θέση πάνω μια θέση κάτω δεν χάλασε και ο κόσμος!!!Από την άλλη αν κάποιος θέλει να προσπεράσει καλά κάνει!!Μαγκιά του ,αρκεί να τηρεί τον ΚΟΚ!!!!(Η σούζα με μηχανή είναι παράνομη???Έτσι ρωτάω εγω τώρα.......).Για να τελειώνω ,για να μην επαναληφθούν τέτοιου είδους συζητήσεις και λογομαχίες και αντιπαραθέσεις (λεξιλόγιο ο π@υσtiw???) θα προτείνω το εξής:
Τα αυτοκίνητα να ξεκινούν ανά μεγαλύτερο χρονικό διάστημα !!!Ο χρόνος που θα χαθεί θα μπορούσε να εξοικονομηθεί με το να ξεκινούν πιο πολλές μηχανές μαζί η ανά μικρότερο χρονικό διάστημα μιας και σε ένα ρεύμα κυκλοφορίας χωρούν πολλές μηχανές σε αντίθεση με τα αυτ/τα που χωράει μόνο ένα!!!Ακόμη θα μπορούσε ο "αγώνας" να ξεκινάει στο χώμα άν γίνεται!!!Αυτά είχα να πω!!Πάρτε και αυτό... :smackbottom:
Άβαταρ μέλους
Boomerang
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: 24 Ιαν 2005, 01:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό IKE » 04 Φεβ 2005, 23:35

Eγω απο την μακροχρόνια πείρα μου :P το μόνο που έχω να δώσω σαν συμβουλή είναι ΥΠΟΜΟΝΗ.

Είτε θέλουμε να περάσουμε κάποιον είτε θέλει κάποιος να μας περάσει ας μην τρελαινόμαστε, ας κάνουμε υπομονή λίγα μέτρα καιδ εν υπάρχει πρόβλημα, σε αυτους τους αγώνες άλλωστε (ειδικά στους μεγαλύτερους απο 200χλμ) δεν έχει ουσιαστικά καμία σημασία αν αργήσουμε να προσπεράσουμε.
Άβαταρ μέλους
IKE
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 760
Εγγραφή: 27 Φεβ 2003, 15:38
Τοποθεσία: ΒΑ Αττική

Επόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 33 επισκέπτες