Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΑΛΛΑΓΗ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΤΩΝ TRAIL RIDE???

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

ΑΛΛΑΓΗ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΤΩΝ TRAIL RIDE???

Δημοσίευσηαπό ayrton » 25 Φεβ 2005, 08:30

ΓΕΙΑ ΚΑΙ ΧΑΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ,
ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΥΝΗΜΑ ΜΗΠΩΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΤΩΝ ΜΟΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ..
ΤΑ TRAIL RIDE ΠΟΥ ΠΡΩΤΟΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΜΟΦΕ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΣΤΗΚΑΝ ΜΕ ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΑΠΟ ΤΟ 0-300 ΕΙΧΑΝ:

ΠΡΩΤΟΝ ΜΠΟΛΙΚΕΣ ΓΕΝΙΚΑ ΣΥΜMΕΤΟΧΕΣ ΑΠΟ 70-80 ΣΤΗΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΕΩΣ ΚΑΙ 200 ΚΑΤΙ ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ.ΑΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ.

ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΟΙ ΜΟΤΟ ΩΣ ΓΝΩΣΤΟΝ ΠΕΡΝΑΓΑΝΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΑΜΠΟΣΕΣ ΜΟΝΟΠΑΤΑΔΕΣ ΣΕ ΚΑΘΕΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΑΛΛΕΣ ΕΥΚΟΛΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΕΣ, ΑΛΛΑ ΑΥΤΕΣ ΗΤΑΝ Η ΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΒΑΣΙΚΑ.ΑΥΤΕΣ ΛΟΙΠΟΝ ΕΞ ΟΡΙΣΜΟΥ ΧΑΝΟΝΤΑΙ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΝΕ ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ.

ΤΡΙΤΟΝ ΤΑ ΧΛΜ ΕΓΙΝΑΝ ΔΙΠΛΑΣΙΑ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΔΥΣΚΟΛΕΥΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ ΠΟΥ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΒΑΣΙΚΟΣ ΟΓΚΟΣ ΤΩΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΩΝ. ΕΠΙΣΗΣ ΣΥΜΕΝΕΙ ΑΡΤΙΟΤΕΡΗ ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΗ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΚΑΙ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ. ( ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΠΧ ΠΟΛΛΑ ΠΑΛΙΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ).

ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΤΩΝ TRAIL RIDE ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΕΠΙΚΥΝΔΙΝΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΔΑΣΙΚΟΙ ΚΑΙ ΕΠΑΡΧΙΑΚΟΙ,... ΟΙ ΡΥΘΜΟΙ ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΑΙ Ο ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΣΟΒΑΡΗΣ ΧΥΜΑΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕΤΩΠΙΚΗΣ ΜΕ ΑΓΡΟΤΗ ΣΕ ΤΟΣΑ ΧΛΜ ΑΝΟΙΧΤΩΝ ΣΤΗΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑ ΔΡΟΜΩΝ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ.

....ΜΗΝ ΚΛΑΙΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΤΟ ΚΕΦΙ ΜΑΣ.
ΠΙΣΤΕΥΩ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΜΑΝΤΗΣ ΚΑΚΩΝ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΔΕΝ ΘΑ ΑΡΓΙΣΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ.

ΤΕΛΟΣ ΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΤΡΕΧΟΥΝ ΜΕ ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ( ΑΛΛΩΣΤΕ Ο ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΗ ΠΑΡΕΑ ΑΦΗΣΕ ΤΟ ΚΤΜ ΤΟΥ ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟ ΚΑΙ ΕΤΡΕΞΕ ME ΤΟ JIMNY).
ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟ ΑΛΛΩΣΤΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΥΟ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ. ΟΛΟΙ ΣΕΒΑΣΤΗΚΑΝ ΟΛΟΥΣ.

ΔΙΑΦΩΝΩ ΣΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΥ ΤΩΝ TRAIL RIDE ΠΟΥ ΑΠΟ TO ΠΑΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΒΟΛΤΑ ΣΒΕΛΤΑ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ, ΠΕΡΝΑΜΕ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΞΕΡΑΜΕ, ΣΤΑΜΑΤΑΜΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΝΑ ΤΣΙΓΑΡΟ,BΓΑΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΜΜΙΑ ΦΩΤΟ... ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΜΠΥΡΕΣ ΔΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ 10 ΚΥΠΕΛΑ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΑΜΕ ΤΟΥΣ ΝΙΚΗΤΕΣ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΟΛΟΙ ΣΠΤΙΑ ΜΑΣ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΤΟΙ,.... ΚΑΤΑΛΕΙΞΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟ DT TOY 89 ΠΟΥ ΚΑΒΑΛΑΩ ΔΕΝ ΕΧΕΙ HOMOLOGACION ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ ΓΝΩΣΤΑ ΠΟΥ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΖΗΣΕΙ ΣΕ ΑΛΛΩΝ ΜΟΡΦΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΤΑ ΣΥΧΑΘΗΚΑΜΕ ΚΑΙ ΕΙΧΑΜΕ ΒΡΕΙ ΤΑ TRAIL RIDE ΣΑΝ ΤΗΝ ΠΙΟ ΑΓΝΗ ΚΑΙ ΠΑΡΕΙΣΤΙΚΗ ΜΟΡΦΗ ΒΟΛΤΑΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΒΑΦΤΙΖΑΜΕ ΑΓΩΝΑ ΚΑΙ ....EΠΕΡΑΣΑΜΕ ΟΜΟΡΦΑ ΚΑΙ ΤΣΙΟΥ ΤΣΙΟΥ ΤΑ ΠΟΥΛΑΚΙΑ.!!!

ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΛΙΓΑ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΣΤΗΡΙΞΑΝ ΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΤΟΥΣ ΤΑ TRAI RIDE (.....ΑΚΟΥΣ DOC?) ΝΑ ΔΟΥΝ TA ΠΡΑΓΜΑΤΑ AΠ ΤΗ ΑΡΧΗ ΠΡΙΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ.

ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ..... Η ΕΙΔΑ ΗΔΗ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟ ΣΤΗ ΤΑΒΕΡΝΑ?
Άβαταρ μέλους
ayrton
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 555
Εγγραφή: 15 Ιαν 2004, 20:49
Τοποθεσία: Aθήνα

Δημοσίευσηαπό epital » 28 Φεβ 2005, 22:51

Δέν βλέπω να υπάρχει ανταπόκριση στο post σου
-ρομαντικέ- φιλε ayrton.
Ισως να έχουμε αποδεχθεί την εξέλιξη στα TRAIL RAID οπως σε τόσα
άλλα πράγματα στην ζωή μας!
Θα πρέπει μάλλον να ξεχάσουμε τα μονοπατάκια και τα βιετνάμ,
και να δεχθούμε τα πράγματα όπως είναι,΄η΄να το ρίξουμε
στο τουριστικό εντούρο!!
Οι διαδρομές πια χαράζωνται με κριτήριο την ασφαλή διέλευση
των τετρακίνητων και who give a shit για το παλιόDT και το
ξεχαρβαλωμένο DR που γέμιζε κάποτε την λίστα του ΣΥΜΟΦΕ!

Οσο για τα χαμόγελα που έψαχνες στον τερματισμό του Αττικού,
ρίξε μια ματιά στην ενότητα με τις εντυπώσεις απο τον "αγώνα",
βγάλε τα post με την γκρίνια,και πές μου τι έμεινε.

Αντε και περαστικά μας!!
η επόμενη μέρα
.....θα είναι νύχτα
Άβαταρ μέλους
epital
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 548
Εγγραφή: 01 Φεβ 2004, 23:07
Τοποθεσία: ΑΙΓΑΛΕΩ

Δημοσίευσηαπό forester » 01 Μαρ 2005, 00:37

epital έγραψε:Δέν βλέπω να υπάρχει ανταπόκριση στο post σου
-ρομαντικέ- φιλε ayrton.
Ισως να έχουμε αποδεχθεί την εξέλιξη στα TRAIL RAID οπως σε τόσα
άλλα πράγματα στην ζωή μας!
Θα πρέπει μάλλον να ξεχάσουμε τα μονοπατάκια και τα βιετνάμ,
και να δεχθούμε τα πράγματα όπως είναι,΄η΄να το ρίξουμε
στο τουριστικό εντούρο!!
Οι διαδρομές πια χαράζωνται με κριτήριο την ασφαλή διέλευση
των τετρακίνητων και who give a shit για το παλιόDT και το
ξεχαρβαλωμένο DR που γέμιζε κάποτε την λίστα του ΣΥΜΟΦΕ!

Οσο για τα χαμόγελα που έψαχνες στον τερματισμό του Αττικού,
ρίξε μια ματιά στην ενότητα με τις εντυπώσεις απο τον "αγώνα",
βγάλε τα post με την γκρίνια,και πές μου τι έμεινε.

Αντε και περαστικά μας!!


Έχετε δίκιο!!!!!
Όταν μπαίνουν έπαθλα και πρωταθλήματα, πού να βρεθούν τα χαμόγελα???
Εγώ αυτό που περιγράφετε, το έζησα μόνο στην Σκοτεινή πλευρά, που ήταν κι η 1η μου συμμετοχή . Με 4Χ4. Με μοτο, δεν είχα την τύχη.
Σκέφτομαι να βάλω χωματερά στην Africa και να βγαίνω εντουράδες χαλαρές.... Εκεί πάντα κάποιους βρίσκεις. Το θυμάμαι κι όταν έβγαινα Πάρνηθα με το DT μεταξύ 93-96. Έσπασε μετά το καημένο, έγινε ΧΤ πάνε αυτά...
Γερνάμε κιολας!
ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ...
ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ!!!!
forester
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 343
Εγγραφή: 07 Δεκ 2003, 20:36
Τοποθεσία: Άλιμος, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό steliosh » 01 Μαρ 2005, 03:05

...κι’ όμως... στα 41 μου, το 2001, αγόρασα ένα ΚΤΜάκι 200, λίγο ώστε να μην τρομάζω, αλλά ταυτόχρονα αρκετό να με ανεβάζει στις ανηφόρες, εξακολουθώ να μην το... αξιοποιώ, αλλά το χάρηκα αφάνταστα όσο έτρεξα στα TR αλλά και σε βόλτες με καλή παρέα μέχρι τώρα!

Κι άν το... απαρνήθηκα για μια φορά για χάρη του Jimny, αυτό έγινε ακριβώς γιατί είχα την δυνατότητα να το κάνω (πχ την παραμονή βρήκα δανεικά λασπο-λάστιχα!)... χώρια που το ΚΤΜ έτρεξε με φίλο που είχε πρόβλημα το μηχανάκι του... χώρια που η σύζυγος -αφεντικό του Jimny- δεν ξαναεπιτρέπει το... λάσπωμα του... σχολικού μας!

Αλλά... 150-200 χλμ, σε 4 ώρες, καβάλα στο ΚΤΜ, σε φλαταδούρες -γιατί πρακτικά έτσι δέν θα είναι; χμμμ... το φοβάμαι το άθλημα, παιδιά!
Στο Αττικό μονολογούσα όπου πέρναγα και έλεγα 'εδώ πάνε αερα τα μηχανάκια' και τόλεγα συνέχεια!!!

χμμμμ... ίσως όντως να γερνάμε, αλλά αυτό δέν είναι πια και τόσο κακό, ε;
Άβαταρ μέλους
steliosh
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: 21 Ιαν 2005, 00:57
Τοποθεσία: Penteli, Athens

Δημοσίευσηαπό ayrton » 01 Μαρ 2005, 13:06

epital έγραψε:Δέν βλέπω να υπάρχει ανταπόκριση στο post σου
-ρομαντικέ- φιλε ayrton.
Ισως να έχουμε αποδεχθεί την εξέλιξη στα TRAIL RAID οπως σε τόσα
άλλα πράγματα στην ζωή μας!
Θα πρέπει μάλλον να ξεχάσουμε τα μονοπατάκια και τα βιετνάμ,
και να δεχθούμε τα πράγματα όπως είναι,΄η΄να το ρίξουμε
στο τουριστικό εντούρο!!
Οι διαδρομές πια χαράζωνται με κριτήριο την ασφαλή διέλευση
των τετρακίνητων και who give a shit για το παλιόDT και το
ξεχαρβαλωμένο DR που γέμιζε κάποτε την λίστα του ΣΥΜΟΦΕ!

Οσο για τα χαμόγελα που έψαχνες στον τερματισμό του Αττικού,
ρίξε μια ματιά στην ενότητα με τις εντυπώσεις απο τον "αγώνα",
βγάλε τα post με την γκρίνια,και πές μου τι έμεινε.

Αντε και περαστικά μας!!


ΑΥΤΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΕΝΤΥΠΩΣΗ..
ΤΟ POST ΕΙΝΑΙ 5 ΗΜΕΡΕΣ ΕΠΑΝΩ ΚΑΙ ΕΝΩ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ 123 ΑΤΟΜΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΗΜΕΡΙΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΣΤΕΛΙΟ ΚΑΙ ΤΟΝ FORESTER....
ΤΕΛΙΚΑ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΕΧΤΟΥΜΕ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΝ ΣΥΧΝΑ ΠΥΚΝΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ FORUM ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΣΥΓΧΡΟΝΗ ....ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΚΑΙ ΣΩΣΤΗ ΑΠΟΨΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑΣ ΚΑΛΑ ΜΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΗΞΕΡΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΡΙΝ ΑΛΛΑ Η ΚΟΙΝΗ ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ( ....ΣΠΡΩΞΕ ΡΕ ΦΙΛΕ ΛΙΓΟ ΝΑ ΞΕΚΟΛΗΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΒΟΥΡΚΟ...ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ) ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΣΚΕΦΟΜΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ ΛΙΓΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ.

.....ΑΣ ΕΙΝΑΙ.ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ.ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΚΕΦΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΚΑΛΑ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ.

ΑΝΤΕ ΚΑΛΑ ΧΩΜΑΤΑ ΝΑΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΝΑ ΓΥΡΙΖΟΥΜΕ ΣΠΙΤΙΑ ΜΑΣ .....ΧΟΜΟΓΕΛΑΣΤΟΙ ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ..
Άβαταρ μέλους
ayrton
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 555
Εγγραφή: 15 Ιαν 2004, 20:49
Τοποθεσία: Aθήνα

Δημοσίευσηαπό IKE » 01 Μαρ 2005, 13:48

ayrton εγω πιστευω πως δεν υπάρχει ανταπόκριση στο τόπικ σου επειδή οι περισσότεροι εδώ δεν γνωρίζουν τα "παλιά" trail ride.

Εγω έχω τρέξει σε 3 και μπορώ να πώ πως ήταν υπέροχα, παρ'όλα αυτά δεν έχω γνώμη για τα προηγούμενα που περιγράφεις.
Άβαταρ μέλους
IKE
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 760
Εγγραφή: 27 Φεβ 2003, 15:38
Τοποθεσία: ΒΑ Αττική

Δημοσίευσηαπό tedos » 01 Μαρ 2005, 13:51

ayrton έγραψε:
epital έγραψε:Δέν βλέπω να υπάρχει ανταπόκριση στο post σου
-ρομαντικέ- φιλε ayrton.
Ισως να έχουμε αποδεχθεί την εξέλιξη στα TRAIL RAID οπως σε τόσα
άλλα πράγματα στην ζωή μας!
Θα πρέπει μάλλον να ξεχάσουμε τα μονοπατάκια και τα βιετνάμ,
και να δεχθούμε τα πράγματα όπως είναι,΄η΄να το ρίξουμε
στο τουριστικό εντούρο!!
Οι διαδρομές πια χαράζωνται με κριτήριο την ασφαλή διέλευση
των τετρακίνητων και who give a shit για το παλιόDT και το
ξεχαρβαλωμένο DR που γέμιζε κάποτε την λίστα του ΣΥΜΟΦΕ!

Οσο για τα χαμόγελα που έψαχνες στον τερματισμό του Αττικού,
ρίξε μια ματιά στην ενότητα με τις εντυπώσεις απο τον "αγώνα",
βγάλε τα post με την γκρίνια,και πές μου τι έμεινε.

Αντε και περαστικά μας!!


ΑΥΤΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΕΝΤΥΠΩΣΗ..
ΤΟ POST ΕΙΝΑΙ 5 ΗΜΕΡΕΣ ΕΠΑΝΩ ΚΑΙ ΕΝΩ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ 123 ΑΤΟΜΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΗΜΕΡΙΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΣΤΕΛΙΟ ΚΑΙ ΤΟΝ FORESTER....
ΤΕΛΙΚΑ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΕΧΤΟΥΜΕ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΝ ΣΥΧΝΑ ΠΥΚΝΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ FORUM ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΣΥΓΧΡΟΝΗ ....ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΚΑΙ ΣΩΣΤΗ ΑΠΟΨΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑΣ ΚΑΛΑ ΜΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΗΞΕΡΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΡΙΝ ΑΛΛΑ Η ΚΟΙΝΗ ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ( ....ΣΠΡΩΞΕ ΡΕ ΦΙΛΕ ΛΙΓΟ ΝΑ ΞΕΚΟΛΗΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΒΟΥΡΚΟ...ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ) ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΣΚΕΦΟΜΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ ΛΙΓΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ.

.....ΑΣ ΕΙΝΑΙ.ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ.ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΚΕΦΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΚΑΛΑ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ.

ΑΝΤΕ ΚΑΛΑ ΧΩΜΑΤΑ ΝΑΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΝΑ ΓΥΡΙΖΟΥΜΕ ΣΠΙΤΙΑ ΜΑΣ .....ΧΟΜΟΓΕΛΑΣΤΟΙ ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ..



Καθε αποψη ειναι σεβαστη και πρεπει να ακουγεται. Αναρωτιεμαι ομως ποια περιμενετε να ειναι τα σχολια μας? Τι περιμενετε δηλαδη να γραψουμε....διαχωρειστε τους αγωνες??
Εαν ριξετε μια ματια σε αλλα ποστ (Ευβοια 24ωρο, Ναυπλιο) καποιοι τετρακινητοι με το μονο οπλο που διαθετουν-δηλαδη τα post εδω- εχουν καταθεσει ιδιαιτερα δυνατα τις αποψεις τους για να συμπεριληφθουν και μοτο! Για πρωτη φορα εφετος διοργανωνεται επισημα σοβαρος θεσμος απο κοινου...το ξερετε ηδη! Δεν το θελετε???
Και επιτελους αν εχετε κατι να πειτε ,πειτε το καθαρα Δεν Γουσταρουμε Τα 4Χ4 στις διοργανωσεις μας

Μετρηθειτε ομως γιατι νομιζω οτι στο Forum αυτο δεν θα βρειτε πολλους που να συμφωνουν με την αποψη αυτη

Παντα Φιλικα

Tedos
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό finrond » 01 Μαρ 2005, 15:52

Εγώ είμαι πολύ καινούριος και δεν μπορώ να κάνω σύγκριση με χρονιές που δεν καβαλούσα καν μοτοσυκλέτα. Όμως, αυτό που βλέπω είναι ότι υπάρχουν αρκετοί που τα TR τα παίρνουν ιδιαίτερα χαλαρά και παρεϊστικα, όπως και πρέπει άλλωστε. Οπότε από πλευράς κόσμου δεν νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα.

Το πρόβλημα ξεκινάει από αλλού νομίζω. Αν το δεις από την πλευρά του οργανωτή, θα δεις ότι προτεύοντα ρόλο έχουν οι συμμετοχές και η ασφάλεια. Κανείς οργανωτής δεν θέλει στον αγώνα που διοργανώνει να υπάρχουν αξιόλογα ατυχήματα. Όπως επίσης κανείς δεν θα μπει στον κόπο για να "φέρει" στον αγώνα 20-30 μηχανάκια όλα κι όλα. Για να έρθει κόσμος λοιπόν, πρέπει να υπάρχει ασφάλεια και να αποπνέεται μία σιγουριά στον συμμετέχοντα. Από την άλλη, επειδή σε επίπεδο διοργάνωσης αγώνων στην Ελλάδα είμαστε πολύ πίσω, δεν συμφέρει ίσως τους διοργανωτές να κάνουν ξεχωριστούς τέτοιους αγώνες για μοτό και αυτοκίνητα. Έτσι, το βλέπουν ότι με ένα σμπάρο δυο τριγόνια. Και έτσι οι συμμετοχές είναι μαζικότερες, ή τουλάχιστον αυτή την εικόνα δείχνουν. Και δεν υπονοώ τίποτα για τις φιλότιμες και αποτελεσματικότατες προσπάθειες των ανθρώπων που υλοποιούν αυτές τις προσπάθειες. Ίσα ίσα τους χρωστάμε πολλά.

Σε αυτά τα πλάισια, δυστυχώς, δεν χωράνε και πολλά μονοπατάκια όπου τα αυτοκίνητα δεν μπορούν ούτε καν να χωρέσουν. Και φυσικά θα υπάρχουν και ανοικτά κομμάτια με μπόλικη φλαταδούρα και πολλά χιλλιόμετρα, όπου είναι το δυνατό σημείο του αυτοκινήτου. Δυστυχώς, πρέπει να ικανοποιηθούν όλοι.

Επομένως, το πρόβλημα είναι καθαρά του κατεστημένου εδώ στην Ελλάδα σε επίπεδο διοργανώσεων. Και μακάρι να ήταν μόνο στον τομέα των TR. Σε όλους τους αγώνες άμα δείς, λίγο το πολύ τα ίδια γίνονται.

Μέχρι όμως να αλλάξει το σκηνικό (αν ποτέ αλλάξει) καλό είναι να στηρίζονται οι όποιες προσπάθειες. Σκέψου να μην υπήρχαν ούτε καν αυτές...

Υ.Γ. Έχω μοτοσκλέτα και μιλάω ως μοτοσυκλετιστής.
Άβαταρ μέλους
finrond
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: 03 Ιαν 2005, 15:34

Δημοσίευσηαπό steliosh » 01 Μαρ 2005, 17:00

μια και συμμετείχα στο πρώτο "μεικτό" TR με τζιπ, να πω ότι δεν ηταν λίγες οι φορές που σταμάτησα ΤΕΛΕΙΩΣ, στην άκρη, όσο με έπαιρνε για να αφήσω να περάσουν μοτοσυκλετιστές, ακόμα κι αν δεν ήταν συμμετέχοντες (μερικοί δεν ήταν, πράγματι, όπως είδα εκ των υστέρων, αλλά απλά χρησιμοποιούσαν τα ίδια περάσματα).

Παρόλα αυτά, ναί δηλώνω ευθαρσώς ότι προτιμώ ξεχωριστές διοργανώσεις, για τους λόγους που ανεπτύχθησαν πιο πάνω (μονοπάτια, παρέες κλπ).
Άβαταρ μέλους
steliosh
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: 21 Ιαν 2005, 00:57
Τοποθεσία: Penteli, Athens

Δημοσίευσηαπό epital » 01 Μαρ 2005, 22:01

steliosh έγραψε:μια και συμμετείχα στο πρώτο "μεικτό" TR με τζιπ, να πω ότι δεν ηταν λίγες οι φορές που σταμάτησα ΤΕΛΕΙΩΣ, στην άκρη, όσο με έπαιρνε για να αφήσω να περάσουν μοτοσυκλετιστές, ακόμα κι αν δεν ήταν συμμετέχοντες (μερικοί δεν ήταν, πράγματι, όπως είδα εκ των υστέρων, αλλά απλά χρησιμοποιούσαν τα ίδια περάσματα).

Παρόλα αυτά, ναί δηλώνω ευθαρσώς ότι προτιμώ ξεχωριστές διοργανώσεις, για τους λόγους που ανεπτύχθησαν πιο πάνω (μονοπάτια, παρέες κλπ).




Ξεχωριστές διοργανώσεις ξέρουμε όλοι οτι ετσι οπως εξελίχθηκαν
τα TR δεν μπορούν να γίνουν!
Σίγουρα, το "αθλημα"για να γίνει ευρύτερα γνωστό και να
οργανωθεί καλύτερα οπως τούτο το κύπελο που ξεκινάει τώρα,
μόνο μέσα απο μικτούς αγώνες μπορεί να το καταφέρει,και αυτό
είναι κάτι που πρέπει να καταλάβουμε και να στηρίξουμε
όλοι μας,(κατά την γνώμη μου πάντα) αν θέλουμε να υπάρχει
....κάτι για εμας τους ερασιτέχνες σ΄αυτόν τον χώρο.

Προσωπικά πάντως εξέφρασα μόνο νοσταλγία (γεράματα??)
για τα παραδοσιακά TR,και όσοι συμμετείχαν τότε ξέρουν
τι θέλω να πώ!Σαφέστατα αλλοιώθηκε ο χαρακτήρας των TR
αφού άλλαξε η χάραξη της διαδρομής για να περνάμε όλοι και άλλαξε
και ο στόχος τους!(βλέπε βαθμούς).
Τα πάντα ομως εξελίσωνται και δεν θα μπορούσαν τα TR να
αποτελούν εξέρεση!
Η ακολουθάμε λοιπόν πάσα δύναμη, η μένουμε στην απ΄έξω!

Αυτή είναι ΚΑΘΑΡΑ η δική μου η γνώμη,παραβλέπωντας την
επιθετικότητα του τedos που μας παραπέμπει σε .....απογραφή!!
η επόμενη μέρα
.....θα είναι νύχτα
Άβαταρ μέλους
epital
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 548
Εγγραφή: 01 Φεβ 2004, 23:07
Τοποθεσία: ΑΙΓΑΛΕΩ

Δημοσίευσηαπό nec-r » 01 Μαρ 2005, 22:28

Συμφωνώ απόλυτα με την τελευταία τοποθέτηση του epital!
Ωστόσο ,εχοντας και εγω τρέξει 3 από τα παλιά trail ride με το πολιτικό-εκδρομικό-''αγωνιστικό'' μηχανάκι μου τότε , DR 250, ή 350, εχουν δίκιο όσοι μιλάνε για μονοπάτια και ''διαφορετικό αγώνα''. Ωστόσο θα συμφωνήσω και εγώ οτι τα πραγματα δεν γυρνάνε πίσω.
Ισως μια καλή εναλλακτική -μόνο για μηχανόβιους ερασιτέχνες -είναι να επανέλθουν αυτά τα Gatulis enduro trophy που διοργάνωνε καποτε ο ΣΥΜΟΦΕ εντός Αττικής. :roll: :)
Άβαταρ μέλους
nec-r
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 184
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:38
Τοποθεσία: Ολυμπιακό χωριό - Αχαρναί

Δημοσίευσηαπό alexandros » 02 Μαρ 2005, 08:45

Καθε αποψη ειναι σεβαστη και πρεπει να ακουγεται. Αναρωτιεμαι ομως ποια περιμενετε να ειναι τα σχολια μας? Τι περιμενετε δηλαδη να γραψουμε....διαχωρειστε τους αγωνες??
Εαν ριξετε μια ματια σε αλλα ποστ (Ευβοια 24ωρο, Ναυπλιο) καποιοι τετρακινητοι με το μονο οπλο που διαθετουν-δηλαδη τα post εδω- εχουν καταθεσει ιδιαιτερα δυνατα τις αποψεις τους για να συμπεριληφθουν και μοτο! Για πρωτη φορα εφετος διοργανωνεται επισημα σοβαρος θεσμος απο κοινου...το ξερετε ηδη! Δεν το θελετε???
Και επιτελους αν εχετε κατι να πειτε ,πειτε το καθαρα Δεν Γουσταρουμε Τα 4Χ4 στις διοργανωσεις μας
Μετρηθειτε ομως γιατι νομιζω οτι στο Forum αυτο δεν θα βρειτε πολλους που να συμφωνουν με την αποψη αυτη
Παντα Φιλικα
Tedos


απόψεις ανθρώπων, φίλων, συναθλητών. καλές ή κακές αυτές είναι, μην ταραζόμαστε φίλοι μου !! εμείς και εμείς ήμαστε, δεν βλέπω το λόγο για αντιπαραθέσεις. με το συμπάθειο ε ε ε ε

Ξεχωριστές διοργανώσεις ξέρουμε όλοι οτι ετσι οπως εξελίχθηκαν
τα TR δεν μπορούν να γίνουν!
Σίγουρα, το "αθλημα"για να γίνει ευρύτερα γνωστό και να
οργανωθεί καλύτερα οπως τούτο το κύπελο που ξεκινάει τώρα,
μόνο μέσα απο μικτούς αγώνες μπορεί να το καταφέρει,και αυτό
είναι κάτι που πρέπει να καταλάβουμε και να στηρίξουμε
όλοι μας,(κατά την γνώμη μου πάντα) αν θέλουμε να υπάρχει
....κάτι για εμας τους ερασιτέχνες σ΄αυτόν τον χώρο.
Προσωπικά πάντως εξέφρασα μόνο νοσταλγία (γεράματα??)
για τα παραδοσιακά TR,και όσοι συμμετείχαν τότε ξέρουν
τι θέλω να πώ!Σαφέστατα αλλοιώθηκε ο χαρακτήρας των TR
αφού άλλαξε η χάραξη της διαδρομής για να περνάμε όλοι και άλλαξε
και ο στόχος τους!(βλέπε βαθμούς).
Τα πάντα ομως εξελίσωνται και δεν θα μπορούσαν τα TR να
αποτελούν εξέρεση!
Η ακολουθάμε λοιπόν πάσα δύναμη, η μένουμε στην απ΄έξω!
Αυτή είναι ΚΑΘΑΡΑ η δική μου η γνώμη,παραβλέπωντας την
επιθετικότητα του τedos που μας παραπέμπει σε .....απογραφή!!


είμαι νέος στο θέμα οπότε και η άποψη μου οχι και τόσο σφαιρική αλλά είχα πάντα την εντύπωση οτι κάναμε ή κάνανε αυτα τα TR με σκοπό ή όραμα τα rally raid τύπου Paris - Dakar κλπ κλπ οπότε απο πέρυσι μέχρι φέτος πιστευω πως είναι πάρα πολύ ανοδική η πορεία των Trail Rides αφού ο στόχος είναι κάτι τόσο μεγάλο και ωραίο. Δεν θέλω να πιστευω οτι είναι και άπιαστο όμως ! Ναι ίσως άλλαξε και ο χαρακτήρας του στην πορεία αλλά έτσι νομίζω πως θα γινόταν, κάποιος το σκέφτηκε, κάποιος το έκανε πραγματικοτητα, καποιος το συνέχισε και εμεις μετα απ'ολα αυτα ήρθαμε κα θα μείνουμε σε αυτη τη φάση γιατι μας αρέσει, μας εκφράζει, μας πορώνει, μας χαλάει.

Χαίρομαι που το όλο θέμα μας αγγίζει καθημερινά και μας βάζει εκείνες τις πινελιές που λείπουν απο τη μουντίλα του καυσαέριου.

Συγνώμα αν κούρασα αλλά δεν βλέπω την ώρα μέχρι την επόμενη φορά που θα βρεθούμε όλοι μαζί με εκείνα τα χαμόγελα πριν την εκκίνηση να ανταλάσουμε χαιρετούρες και ''καλές επιτυχίες''
την καλημέρα μου σε όλους !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό Berg » 02 Μαρ 2005, 10:24

Να σας πώ και εγώ την γνώμη μου καταθέτοντας και 15 χρόνια αγωνιστική και μη εμπειρία στο χώμα.

Ξενίνησα με Trail Ride του ΣΥΜΟΦΕ το 1989 και ήταν πραγματικά ωραία.

Συνέχισα με το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Enduro καθώς και μερικούς αγώνες Β.Ελλάδος και φιλικούς αγώνες.

Τα τελευταία χρόνια έλαβα μέρος στα Trial Ride Raid που διοργάνωσε το Off Road στο Ξυλόκαστο και στην Δράμα.

Η εξέλιξη λοιπόν είναι η ακόλουθη:

Τα Trial Ride εξελίσονται σε:

1) Gatoulis Enduro ή Κύπελλο Εnduro Nότιας Ελλάδος. Ο καθένας τρέχει όσο θέλει και οι διαδρομές παραμένουν Enduro μόνο για μοτό.

2) Rally Raid στα οποία θα συμμετέχουν μοτό - quad - 4x4 αγώνες σαν του κυπέλλου που ξεκινάει.

Τα Enduro και οι αντίστοιχοι αγώνες για 4x4, θα πρέπει να συνεχίσουν ως έχουν καθότι είναι εξειδικευμένοι αγώνες για συγκεκριμένο είδος οχήματος.

Σημειώνω ότι σε κάθε αγώνα ο καθένας μπορεί να τρέξει όσο γρήγορα αυτός θέλει διότι η απόλαυση της οδήγησης στο χώμα δεν καθορίζεται μόνο από την ταχύτητα αλλά από την απόλαυση της διαδρομής.

Στα περισσότερα αθλήματα ο τερματισμός έχει σημασία. Όλοι εμείς, έχουμε το μοναδικό πλεονέκτημα να απολαμβάνουμε την διαδρομή εκτός δρόμου.

Αυτό είναι το κοινό στοιχείο που μας ενώνει, άσχετα από οχήματα και ταχύτητες.
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό avatar » 03 Μαρ 2005, 19:20

Συγνώμη που επεμβαίνω αλλά για εμάς που δεν μας πολυενδιαφέρουν τα regularite, οι προπορείες, τα καπέλα κτλ κτλ, δηλαδή αυτούς που μπορούν να ξεκλέψουν κανένα σαββατοκύριακο το μήνα (και αν) για να πάνε στο βουνό και να περάσουν ωραία, έστω και με λιγότερη οργάνωση και περισσότερα λάθη στο roadbook - κι αυτά έχουν την πλάκα τους, τα συζητάμε μετά στην ταβέρνα και γελάμε - υπάρχει κάποια πρόβλεψη? Κάτι όπως τον παλιό (καλό) καιρό?
Άβαταρ μέλους
avatar
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: 13 Ιαν 2005, 11:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό denis » 03 Μαρ 2005, 20:19

Η εξέλιξη λοιπόν είναι η ακόλουθη:

Τα Trial Ride εξελίσονται σε:

1) Gatoulis Enduro ή Κύπελλο Εnduro Nότιας Ελλάδος. Ο καθένας τρέχει όσο θέλει και οι διαδρομές παραμένουν Enduro μόνο για μοτό.

2) Rally Raid στα οποία θα συμμετέχουν μοτό - quad - 4x4 αγώνες σαν του κυπέλλου που ξεκινάει.

Τα Enduro και οι αντίστοιχοι αγώνες για 4x4, θα πρέπει να συνεχίσουν ως έχουν καθότι είναι εξειδικευμένοι αγώνες για συγκεκριμένο είδος οχήματος.

Σημειώνω ότι σε κάθε αγώνα ο καθένας μπορεί να τρέξει όσο γρήγορα αυτός θέλει διότι η απόλαυση της οδήγησης στο χώμα δεν καθορίζεται μόνο από την ταχύτητα αλλά από την απόλαυση της διαδρομής.

Στα περισσότερα αθλήματα ο τερματισμός έχει σημασία. Όλοι εμείς, έχουμε το μοναδικό πλεονέκτημα να απολαμβάνουμε την διαδρομή εκτός δρόμου.

Αυτό είναι το κοινό στοιχείο που μας ενώνει, άσχετα από οχήματα και ταχύτητες.[/quote]

Συμφωνω απολυτα με τον berg.
Με σεβασμο στους συναθλητες μας και καλη διαθεση ολοι θα περναμε καλα. :P

Εχω παρει μερος σε αρκετα tr. απο το 1992.Αυτο που πραγματικα μου αρεσε ηταν η αλληλοβοηθεια που υπηρχε οταν ακομα σταματαγα για τσιγαρο και εβλεπα το ενδιαφερον των παιδιων που περναγαν διπλα μου και σταματαγαν να ρωτησουν αν ολα ειναι καλα.
Τελος πιστευω οτι μπορουν να συμβιωσουν αψογα οι μοτο και τα 4χ4 οπως το εχουν αποδειξει και στο παρελθον.
QUAD GARAGE

Q.R.T
quad racing team
Άβαταρ μέλους
denis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 540
Εγγραφή: 02 Φεβ 2004, 23:47
Τοποθεσία: N.ΙΩΝΙΑ ΑΤΤΙΚΗΣ

Επόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 47 επισκέπτες