Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

3ος Αγώνας TrailRide CUP 2005: Στο Βουνό των Κενταυρων 12/6!

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Δημοσίευσηαπό pino » 28 Μάιος 2005, 21:10

Μη φοβάσε τίποτα..προχώρα
Άβαταρ μέλους
pino
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 514
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57

Δημοσίευσηαπό Berg » 29 Μάιος 2005, 16:29

sacram έγραψε:Παιδιά καλώς σας βρήκα! Ειναι πρώτη φορά που συμμετέχω σε forum και επίσης η πρώτη φορα που σκέφτομαι να λάβω μέρος σε αγώνα trail ride. Θα ήθελα να σας ρωτήσω όταν λέτε ότι η διαδρομή χαρακτιρίζεται ως "δύσκολη και τεχνική" εννοείτε δύσκολη για ένα βετεράνο του είδους ή για το ευρύ κοινό? Έχω ένα TTR600 και εμπειρία σε enduroβολτες σε πάρνηθα, βαρυμπόμπη, εύβοια κ.τλ. . Ευχαριστώ προκαταβολικά :P


Καλώς ήλθες. :P

Μην ανησυχείς. Οργανώσου καλά με θήκη για Roadbook και ένα ψηφιακό κοντέρ. Πρώτο βασικό μέλημα είναι να μην χαθείς. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους. Για θήκη για roadbook και ψηφιακά κοντέρ υπάρχουν ήδη αρκετά άρθρα στο forum. Καλή διασκέδαση.
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό SPULSE » 30 Μάιος 2005, 20:38

Tι γίνεται ωρέ παιδιά? Συμμετοχές δεν βλέπω...(Εδώ δεν είδα ούτε την δικιά μου :!: :?: :!: )Θα γίνει ο αγώνας ή πάμε για ματέωση?Για μαζευτήτε και θα'χει και λάσπη :P :P :P
SACRAM καλώς ήλθες και από μένα.Τα tail rides είναι πάντα βατά για Μοτο αφού χωρούν να περάσουν αυτοκίνητα.Μην φαντάζεσαι δύσκολα περάσματα στυλ ENDURO.Όταν ο Doc λέει δύσκολο ενοεί δυσκολία στο να φτάσεις την μέση ωριαία ταχύτητα λόγο συχνών στοφών , και νεροφαγωμάτων.Δηλαδή όχι ατελείωτες φλατ ευθείες.
KTM RULZ THE DESERT
Άβαταρ μέλους
SPULSE
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: 11 Φεβ 2004, 14:20
Τοποθεσία: Ν. ΙΩΝΙΑ ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό THANOS_KTM » 31 Μάιος 2005, 09:17

Aν ματαιωθεί με βολεύει :D ....γιατί βαφτίζει ο αδερφός μου και δεν θα μπορέσω να έρθω.
Άβαταρ μέλους
THANOS_KTM
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 25 Ιαν 2005, 12:11

Δημοσίευσηαπό superspy » 31 Μάιος 2005, 10:31

Πσστ.... αφήστε τις π@π@ρ!3ς και ετοιμάστε τα μηχανάκια και τα αυτοκίνητα.....
(Το ... 0300 δεν έχει γυρίσει ακόμα απο τα μαθήματα στις... Σέρρες και δεν έχω ενημέρωση για συμμετοχές.... οι συμμετοχές που ανέβασα σήμερα είναι απο την Παρασκευή 27/5...)
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό doc » 31 Μάιος 2005, 11:40

TSiTas έγραψε:Doc πως τα βλεπεις τα πραγματα για εναν ανεφοδιασμο καπου στη μεση των χιλιομετρων, θα ειναι προσβασιμη η περιοχη?


Don't worry...
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Re: Trail Ride και.... σειρά εκκίνησης!

Δημοσίευσηαπό doc » 31 Μάιος 2005, 11:48

AXAROS έγραψε:
Κατάλαβες φίλε μου ...
Μια θεωρία είχα και εγώ για το γιατί πατώνω πάντα και μου την ξεφτιλήσατε πανυγηρικά ....

Έχεις δίκιο Kenny ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗ ΑΥΤΗ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Μη στεναχωριέσαι φίλε μου, γιατί θάρθει οι στιγμή και... "οι τελευταίοι έσονται πρώτοι..."
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Δημοσίευσηαπό doc » 31 Μάιος 2005, 12:32

sacram έγραψε:Παιδιά καλώς σας βρήκα! Ειναι πρώτη φορά που συμμετέχω σε forum και επίσης η πρώτη φορα που σκέφτομαι να λάβω μέρος σε αγώνα trail ride. Θα ήθελα να σας ρωτήσω όταν λέτε ότι η διαδρομή χαρακτιρίζεται ως "δύσκολη και τεχνική" εννοείτε δύσκολη για ένα βετεράνο του είδους ή για το ευρύ κοινό? Έχω ένα TTR600 και εμπειρία σε enduroβολτες σε πάρνηθα, βαρυμπόμπη, εύβοια κ.τλ. . Ευχαριστώ προκαταβολικά :P


Μη μασάς, παιχνίδι είναι!!! Κι ούτε θα χαθείς...
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Re: Trail Ride και.... σειρά εκκίνησης!

Δημοσίευσηαπό AXAROS » 31 Μάιος 2005, 15:20

doc έγραψε:
AXAROS έγραψε:
Κατάλαβες φίλε μου ...
Μια θεωρία είχα και εγώ για το γιατί πατώνω πάντα και μου την ξεφτιλήσατε πανυγηρικά ....

Έχεις δίκιο Kenny ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗ ΑΥΤΗ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Μη στεναχωριέσαι φίλε μου, γιατί θάρθει οι στιγμή και... "οι τελευταίοι έσονται πρώτοι..."


Αμήν Doc αμήν, μπας και δω καμιά άσπρη μέρα !!!!!
ΧΩΜΑ και ξερό ψωμί
Άβαταρ μέλους
AXAROS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: 18 Ιαν 2005, 14:13
Τοποθεσία: Να μη σας νοιάζει αδιάκριτοι

Re: Trail Ride και.... σειρά εκκίνησης!

Δημοσίευσηαπό sacram » 31 Μάιος 2005, 16:43

οκ παιδια ευχαριστώ για τις απαντήσεις. θα τα πουμε στις 11-12 Ιουνίου.
Η βροχή μας εκανε την χάρη κ θα μας χαρίσει απλόχερα. . . .λάσπη! βέβαια τα 700χιλιομετρα Αθήνα -Βόλο/Βόλος-Αθήνα, είναι ένα προβληματάκι, αλλά μία ζωή έχουμε ας τρέξουμε κ λίγο....
Άβαταρ μέλους
sacram
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: 28 Μάιος 2005, 19:49
Τοποθεσία: ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΣΠΗ

Re: Trail Ride και.... σειρά εκκίνησης!

Δημοσίευσηαπό doc » 31 Μάιος 2005, 18:24

sacram έγραψε:οκ παιδια ευχαριστώ για τις απαντήσεις. θα τα πουμε στις 11-12 Ιουνίου.
Η βροχή μας εκανε την χάρη κ θα μας χαρίσει απλόχερα. . . .λάσπη! βέβαια τα 700χιλιομετρα Αθήνα -Βόλο/Βόλος-Αθήνα, είναι ένα προβληματάκι, αλλά μία ζωή έχουμε ας τρέξουμε κ λίγο....


Μακάρι να κρατήσει ο καιρός και να είναι νωπό το έδαφος! Θα είναι τέλεια!
Όσο για το ταξιδάκι... Τρίχες είναι! Τίποτα!
Θυμάμαι ο πρώτος αγώνας enduro που έτρεξα, ήταν στον Όλυμπο. Ξεκινήσαμε παρέα Παρασκευή απόγευμα, εγώ με ένα DT 200, με πράγματα, σλίπιμπαγκ, μπιτόνια... και 130 τελικιασμένο... Με on-off λάστιχα φυσικά! Έκανα τον αγώνα την Κυριακή, βρόντηξα κι όλας, και μετά γύρισα σερί στην Αθήνα με τρύπια εξάτμιση! Τέλεια ήταν... ωραίος καιρός, ταξιδάκι ΑΑΑ! ΑΥτό συνεχίστηκε μια χρονιά ολόκληρη, ακολουθώντας το πρωτάθλημα... οδικώς!
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Δημοσίευσηαπό doc » 31 Μάιος 2005, 18:29

THANOS_KTM έγραψε:Aν ματαιωθεί με βολεύει :D ....γιατί βαφτίζει ο αδερφός μου και δεν θα μπορέσω να έρθω.


Μπα??? Δεν αφήνεις τις δικαιολογίες λέω γω? Στην συνάντηση των SkodaClub θέλεις να πας στο Βόλο! Κοντά θα είσαι, πές τους "πετάγομαι μια στιγμή στη Ζαγορά για έναν αγώνα κι έρχομαι..."
Μήπως είναι καλή ιδέα να τους φωνάξουμε όλους εκεί???
Να ματαιωθεί αποκλείεται! Ο αγώνας θα είναι γ@μάτος και ο δήμος έχει στήσει ολόκληρο πανηγύρι! Το Σαββατόβραδο θα έχει τσάμπα φαί, πάρτυ, πιώμα, μουσική και χορό! ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να λείπει κανείς!
Όποιος το χάσει... αυτός θα χάσει! Αν και βλέπω τους αυτοκινητάδες να κάνουν κοιλιά...

Υ.Γ. πως σου φαίνεται να γίνουν τα βαφτίσια στο Πήλιο? Άντε και θα πάρει τρελό... λάδι το παιδί...
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Δημοσίευσηαπό Bill » 31 Μάιος 2005, 20:43

If there is a will there is a way! Και για όποιους δεν κατάλαβαν: εάν το γουστάρεις πραγματικά θα είσαι εκεί, το παιδί θα βαφτιστεί ουτως η αλλιώς. Δεν εξαρτάται από εσένα, πάντως το γλυκάκι θα το φάς γιά αλλο λόγο, κλείνω τα 43 και κερνάω τούρτα !!!!!!!!!!!!!! Να είσαι εκέι.
Άβαταρ μέλους
Bill
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: 25 Απρ 2005, 19:05

Δημοσίευσηαπό tagre » 31 Μάιος 2005, 22:55

Προς DOG ,
1)Δηλαδη η εκκινηση θα γινει με το που τελειωνει το γλεντι;
2)Πρωτομηνιατικα κερνας καφε; 10-10:30 ειναι καλα;
3)Εγω θυμασαι πως ειχα ανεβει στη θεση Κατη στον Ολυμπο; Με το 2CV, και το DT μου στο τρειλερ! (ΝΑ Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ).
4)Μπορω να ξεκινησω μπροστα απο τα ΚΤΜ με τα 28λιτρα ρεζερβουαρ και το BMW του φιλου απο την Πατρα;
5)ΤΑΓΚΡΕτσιον Αποφθεγμα: Με τους Αγωνες Χασαμε την Ομορφια της Μοτοσυκλετας στα Ελληνικα βουνα!
6)Καλως τον Σακραμ-εντο
ΦΙΛΑΚΚΙΙΑ
ΤΑΓΚΡΕ
Άβαταρ μέλους
tagre
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 05 Απρ 2005, 18:24
Τοποθεσία: iraklio Attikis

DOG or DOC ?

Δημοσίευσηαπό geco » 01 Ιουν 2005, 01:34

Ρε Τάκη ,

δεν χαμπαριάζεις από κράξιμο μου φαίνεται ή το τραβάει ο οργανισμός σου!

DOG είναι σκύλος και DOC είναι γιατρός !

Εξακολουθείς να τα μπερδεύεις, ή μάλλον το κάνεις επίτηδες !

Θα πρέπει να σε δαγκώσει ο DOG γιά να συνέλθεις !
Άβαταρ μέλους
geco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1523
Εγγραφή: 03 Μαρ 2004, 13:47
Τοποθεσία: Όπου έχει χώμα !

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 77 επισκέπτες