Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

3ος Αγώνας TrailRide CUP 2005: Στο Βουνό των Κενταυρων 12/6!

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Πίσω έχει η κότα την ουρά .....

Δημοσίευσηαπό AXAROS » 18 Μάιος 2005, 13:57

ΧΩΜΑ και ξερό ψωμί
Άβαταρ μέλους
AXAROS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: 18 Ιαν 2005, 14:13
Τοποθεσία: Να μη σας νοιάζει αδιάκριτοι

Δημοσίευσηαπό tedos » 18 Μάιος 2005, 20:22

Ερωτησεις

1.
Ο διοικητικός έλεγχος, ο έλεγχος εξακρίβωσης και η διανομή του βιβλίου διαδρομής θα γίνουν το Σάββατο 11/6 στο δημοτικό πάρκιν της Ζαγοράς, από 15:00-19:00.


Θα υπαρχει η δυνατοτητα τεχνικου ελεγχου και Κυριακη πρωι για οσους ερθουν αυθημερον? Στην αφισσα του αγωνα γραφει και Κυριακη....


2.
Στην αρχή κάθε κομματιού - ειδικής, θα μαθαίνεις την ΜΩΤ του καθένα.


Εξακολουθει να ισχυει?

3. Συντελεστης βαθμολογιας 1?
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό tagre » 18 Μάιος 2005, 22:36

Προς geco,
Προσφατα πουλησα ενα DR200 μπλε-κιτρινο '86 μοντελο, που ειχε ενα αυτοκολλητο επανω που εγραφε ΛΑΓΚΑΔΙ,και εγω ειχα προσθεσει απο κατω LAHTARA TEAM. Ο πιτσιρικας που το πηρε, το πρωτο που εκανε ηταν να το ξεκολλησει.
Που να του εξηγω Γιωργκο μου,που να του εξηγω...
Παντως θυμαμαι οτι το Λ.Τ. το αποτελουσαν Χαρλαυτης,Κουνελης, Οικονομαος και Ντανης νομιζω.
Ηταν τοτε που η ΛΕΜΟΤ ζηταγε να δηλωνουν και ομαδες στο Εντουρο;
Μ'αρεσε το ονομα,και το ανεφερα.Δεν διεκδικω πατροτητα.Εσυ εισαι ο νονος και ο βασικος μετοχος.Να το αναβιωσουμε παντως.

Για το DRακι ρωτα τον Μπαμπη.Το ειχε βαφτισει 'κουκουναρι' .

Tagre
Άβαταρ μέλους
tagre
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 05 Απρ 2005, 18:24
Τοποθεσία: iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό superspy » 18 Μάιος 2005, 23:23

Ύστερα απο ενημέρωση απο τη Λέσχη Εκάλης 4Χ4, το trial που είχανε για τις 12/6 (την ίδια μέρα με το Πήλιο), θα μεταφερθεί σε νέα ημερομηνία, για να διευκολύνει τους τετρακίνητους που τυχόν θέλουν να λάβουν μέρος στο Τrail Ride.

Ευχαριστούμε!
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό xtrail » 19 Μάιος 2005, 07:15

Στην ανακοίνωση στην πρώτη σελίδα στο πρόγραμμα σου ξέφυγε και έγραψες καταλάθος 11 και 12 Μαίου :P
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό doc » 19 Μάιος 2005, 09:43

tedos έγραψε:Ερωτησεις

1.
Ο διοικητικός έλεγχος, ο έλεγχος εξακρίβωσης και η διανομή του βιβλίου διαδρομής θα γίνουν το Σάββατο 11/6 στο δημοτικό πάρκιν της Ζαγοράς, από 15:00-19:00.


Θα υπαρχει η δυνατοτητα τεχνικου ελεγχου και Κυριακη πρωι για οσους ερθουν αυθημερον? Στην αφισσα του αγωνα γραφει και Κυριακη....


2.
Στην αρχή κάθε κομματιού - ειδικής, θα μαθαίνεις την ΜΩΤ του καθένα.


Εξακολουθει να ισχυει?

3. Συντελεστης βαθμολογιας 1?


Φίλε Θοδωρή καλημέρα!

Σαφώς και θα υπάρχει δυνατότητα διοικητικού ελέγχου Κυριακή πρωί, 07:00-08:00 στον ίδιο χώρο. Ο συντελεστής βαθμολογίας θα είναι 1. Σωστά.
Όσον αφορά την ΜΩΤ το σκεπτικό μου είναι το εξής και θέλω τη γνώμη σου. Κατ αρχήν κάθε διαδρομή έχει τις δικές της ιδιαιτερότητες και δεν είναι εύκολο να κρατιώνται ενιαίοι κανόνες για όλα τα Trail Ride. Στη συγκεκριμένη περίπτωση, το πρώτο και το τρίτο (τελευταίο) κομμάτι της ειδικής είναι σημαντικά πιο αργά από το μεγαλύτερο μεσαίο. Έτσι σκέφτηκα να ξεκινήσουμε με μια κάποια ΜΩΤ μέχρι ένα σημείο όπου θα γίνει η μέτρηση, θα γραφτεί ο χρόνος στην κάρτα κι επιτόπου αρχίζει μέτρηση για το επόμενο κομμάτι της ειδικής, με μεγαλύτερη ΜΩΤ που θα ανακοινωθεί επί τόπου στο ΣΕΔ. Αντίστοιχα, στο τέλος του β' κομματιού, (που θα έχει και ενδιάμεση κρυφή μέτρηση επειδή είναι μεγαλύτερο) θα γραφτεί ο χρόνος που αυτόματα θεωρείται και χρόνος εκκίνησης του τελευταίου κομματιού με ΜΩΤ μικρότερη που θα ανακοινωθεί επί τόπου στο ΣΕΔ. Μετά το τέλος της ειδικής, ξαναγράφεται ο χρόνος κι ακολουθεί χαλαρή απλή μέχρι την ταβέρνα.
Πως σου φαίνεται?
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Δημοσίευσηαπό mario » 19 Μάιος 2005, 10:04

Παρακαλουθώ από μακριά τα "καινούρια" που φαίνεται να μπαίνουν στους αγώνες αυτού του είδους. Έτσι λοιπόν κατάλαβα, το ότι έκανα μία επένδυση για να φιάξω ένα αυτοκίνητο για να τρέχω, δεν ήταν και η καλύτερη κίνηση. Πιο καλά θα ήταν να πάω για σπουδές Μ.Ι.Τ. Αφού λοιπόν έχασα τον χρόνο αποφάσισα να φέρνω μαζί μου και τον υπεύθυνο μηχανογράφησης της εταιρίας μου, προκειμένου να βρίσκομαι "συμβατός" με τις επιταγές του νέου "πνεύματος" των αγώνων.

Δεν ξέρω τι είναι αυτό που κάνει τους οργανωτές να αλλάζουν συνέχεια μία συνταγή που έδειξε ότι δουλεύει, βάζοντας κάτι από το προσωπικό τους πνεύμα, αλλά δυστυχώς η όλη κατάσταση μου θυμίζει τα φαγητά της πεθεράς μου, που ποτέ κανένα δεν μοιάζει με τα προηγούμενα χωρίς ποτέ να καταφέρει να είναι καλύτερα.

Παιδιά συγνώμη που εμφανίστηκα έτσι, αλλά κάτι με χαλάει.

Μάριος Βιρβίλλης
mario
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2004, 11:32
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό TSiTas » 19 Μάιος 2005, 10:44

Παιδιά καλημέρα!

Πιστευω οτι η επιλογη για αγωνα στο Πηλιο ειναι πολυ επιτυχημένη!Πως τα βλεπετε απο αριθμό συμμετοχών? Αν και ειναι νωρις ακομα τι λετε θα ειναι οπως τα αλλα trail rides?

Για το θέμα της διαμονης διαβασα οτι για τους αγωνιζομενους θα υπαρχουν διαθεσιμα δωματια με 40 € το δικλινο. Θα πρεπει να κανουμε εμεις ανεξαρτητα τις κρατησεις η θα γινεται αυτοματα με την συμμετοχη? Πηρα τηλ σε ενα απο τα ξενοδοχεια και μου ανεφεραν κατι για group κτλ. Ελειπε ο υπευθυνος ομως και δεν μου εδωσαν απαντηση..

Τι κανουμε?

ΥΓ.θα εχω μαζι αλλο ενα ατομο.(οχι αγωνιζομενο)
TSiTas
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: 13 Ιαν 2005, 12:23
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό superspy » 19 Μάιος 2005, 10:50

mario έγραψε:Παρακαλουθώ από μακριά τα "καινούρια" που φαίνεται να μπαίνουν στους αγώνες αυτού του είδους. Έτσι λοιπόν κατάλαβα, το ότι έκανα μία επένδυση για να φιάξω ένα αυτοκίνητο για να τρέχω, δεν ήταν και η καλύτερη κίνηση. Πιο καλά θα ήταν να πάω για σπουδές Μ.Ι.Τ. Αφού λοιπόν έχασα τον χρόνο αποφάσισα να φέρνω μαζί μου και τον υπεύθυνο μηχανογράφησης της εταιρίας μου, προκειμένου να βρίσκομαι "συμβατός" με τις επιταγές του νέου "πνεύματος" των αγώνων.

Δεν ξέρω τι είναι αυτό που κάνει τους οργανωτές να αλλάζουν συνέχεια μία συνταγή που έδειξε ότι δουλεύει, βάζοντας κάτι από το προσωπικό τους πνεύμα, αλλά δυστυχώς η όλη κατάσταση μου θυμίζει τα φαγητά της πεθεράς μου, που ποτέ κανένα δεν μοιάζει με τα προηγούμενα χωρίς ποτέ να καταφέρει να είναι καλύτερα.

Παιδιά συγνώμη που εμφανίστηκα έτσι, αλλά κάτι με χαλάει.

Μάριος Βιρβίλλης


Μάριε .... μη χαλιέσαι.... τα παραπάνω που αναφέρει ο DOC, δεν αφορούν την κατηγορία Rally..... :-)

Ταυτόχρονα ο DOC ανάφερε - όπως είδες- μια σκέψη.... ο κανονισμός το επιτρέπει.....

Μην ξεχνάμε και την ανησυχία και την γκρίνια (όχι δεν γκρίνιαξες - γενικά το λέω!) που υπήρχε πριν τον αγώνα της Θήβας, αλλά στο τέλος ΟΛΟΙ μείνανε ευχαριστημένοι.

Να είσαι σίγουρος ότι η τελική υλοποίηση θα είναι η καλύτερη για όλους... :-)
Τελευταία επεξεργασία από superspy και 19 Μάιος 2005, 10:57, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό doc » 19 Μάιος 2005, 10:53

TSiTas έγραψε:Παιδιά καλημέρα!

Για το θέμα της διαμονης διαβασα οτι για τους αγωνιζομενους θα υπαρχουν διαθεσιμα δωματια με 40 € το δικλινο. Θα πρεπει να κανουμε εμεις ανεξαρτητα τις κρατησεις η θα γινεται αυτοματα με την συμμετοχη? Πηρα τηλ σε ενα απο τα ξενοδοχεια και μου ανεφεραν κατι για group κτλ. Ελειπε ο υπευθυνος ομως και δεν μου εδωσαν απαντηση..

Τι κανουμε?


Παίρνεις τηλέφωνο τα ξενοδοχεία που υπάρχουν στις πληροφορίες και κλείνεις από μόνος σου. Αν γεμίσουν αυτά, σε παραπέμπουν αλλού. Γενικά δεν υπάρχει πρόβλημα, μπορείς να μείνεις και στο Χορευτό αν θέλεις.
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Δημοσίευσηαπό TSiTas » 19 Μάιος 2005, 11:23

Χορευτο-Ζαγορα να υποθεσω οτι ειναι κανα 20 λεπτο δρομος?
TSiTas
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: 13 Ιαν 2005, 12:23
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό doc » 19 Μάιος 2005, 11:46

mario έγραψε:Δεν ξέρω τι είναι αυτό που κάνει τους οργανωτές να αλλάζουν συνέχεια μία συνταγή που έδειξε ότι δουλεύει, βάζοντας κάτι από το προσωπικό τους πνεύμα, αλλά δυστυχώς η όλη κατάσταση μου θυμίζει τα φαγητά της πεθεράς μου, που ποτέ κανένα δεν μοιάζει με τα προηγούμενα χωρίς ποτέ να καταφέρει να είναι καλύτερα.


Μάριε, όπως δείχνουν τα πράγματα, τα φαγητά δεν είναι ίδια, αλλά καλύτερα είναι...
Πάντως μην ανησυχείς, τα Rally θα έχουν ενιαία ΜΩΤ με πολλές ενδιάμεσες μετρήσεις...
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Δημοσίευσηαπό kenny » 19 Μάιος 2005, 11:47

πω πω κατι κομματαρες!!!!!!!!
:shock: :rockout2: :rockout3: :dancing: :razz:
τουλάχιστον θα εχω πρόφαση αν δεν φτάσω στον τερματισμό

σχετικα με την διαμονη καλο θα ηταν να ξέρουμε αν υπάρχει κάποιος χώρος που να μπορούμε να στήσουμε τα τσαντήρια μας κοντα στο κέντρο ή καποιο camping...καλα και τα μπάνια στα δωμάτια και και η άνεση του κρεβατιου αλλα δεν ανταλλασεται με ενα ωραιο χωρο και 10 σκηνες γυρω γυρω,να ξυπνας και να μυρίζεις φύση(ή τις πατούσες κάποιου...δεν λεμε πιου...για αυτον που χτυπάει η καμπάνα ξέρει).
και εν κτατακλειδι να μην ξεχνάμε οτι πάμε να περάσουμε καλά και να γνωρισουμε τον τόπο μας....

......ευχαριστώ

:microwave:
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗ ΑΥΤΗ
Άβαταρ μέλους
kenny
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: 11 Μάιος 2005, 12:02

Δημοσίευσηαπό doc » 19 Μάιος 2005, 12:01

TSiTas έγραψε:Χορευτο-Ζαγορα να υποθεσω οτι ειναι κανα 20 λεπτο δρομος?


8 χιλιόμετρα, 10-12 λεπτά το πολύ.
Υπάρχει και site www.zagora.gr
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Δημοσίευσηαπό doc » 19 Μάιος 2005, 12:12

kenny έγραψε:σχετικα με την διαμονη καλο θα ηταν να ξέρουμε αν υπάρχει κάποιος χώρος που να μπορούμε να στήσουμε τα τσαντήρια μας κοντα στο κέντρο ή καποιο camping...καλα και τα μπάνια στα δωμάτια και και η άνεση του κρεβατιου αλλα δεν ανταλλασεται με ενα ωραιο χωρο και 10 σκηνες γυρω γυρω,να ξυπνας και να μυρίζεις φύση(ή τις πατούσες κάποιου...δεν λεμε πιου...για αυτον που χτυπάει η καμπάνα ξέρει).


Υπάρχει δημοτικό camping στο Χορευτό που υπολειτουργεί και διατίθεται, έχει νερό και τουαλέτες, αλλά δεν είναι και στην καλύτερη λειτουργική κατάσταση ειδικά αυτή την εποχή.
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 38 επισκέπτες