Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

4ος Αγώνας TrailRide CUP 2005: ΨΑΧΝΑ 18/9

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Δημοσίευσηαπό markd » 30 Αύγ 2005, 06:49

Δέν νομίζω να υπάρχει αγωνιζόμενος στο raid που να θέλει να τρέξει στο motocross ή στο trial βορείου Ελλάδος.
Τώρα όμως που συμπίπτει με το enduro της Εκάλης το 60% των αγωνιζομένων θέλει να τρέξει και στα δύο.
Το πηρα το ρημαδι!
Άβαταρ μέλους
markd
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 5349
Εγγραφή: 07 Μαρ 2005, 21:26
Τοποθεσία: ή εδώ ή εκεί

Δημοσίευσηαπό tedos » 30 Αύγ 2005, 09:31

tazmania έγραψε:

Θα έτρεχεκαι ο Tedos ενώ τώρα δεν μπορούν.



Παιδια ηρεμα...δεν υπαρχει λογος να χαλαμε τις καρδιες μας....αφου οι οργανωτες βγαινουν οικονομικα και εχουν συμμετοχες κανενα προβλημα....ο καθενας ας διαλεξει που θα τρεξει :)

Επειδη αναφερθηκε το ονομα μου να πω οτι εμενα προσωπικα δεν μου δημιουργει κανενα αγχος :) Προτεραιοτητα μου ειναι να βρω θεση συνοδηγου στο enduro γιατι θελω να παρω την εμπειρια ενος τετοιου αγωνα :) Αν δεν βρω και το ΤΕΡΡΑΝΟ ειναι ετοιμο.... ε τοτε τα Ψαχνα ειναι κοντα :)
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό jdelis » 30 Αύγ 2005, 09:57

Ας μιλήσουμε με δεδομένα:

Το 11/9 ήταν μιά χαρά. Επίσης όταν αλλάζει η ημερομηνία ενός αγώνα υποτίθεται πως υπάρχει κάποιος λόγος. Για το συγκεκριμένο υπήρχε;

Το T.R. της Θήβας αρχικά είχε ανακοινωθεί για 22/5. Επάνω στο 24άωρο δηλαδή. Μέσα σε ολόκληρο τον Μάϊο δεν υπήρχε άλλος αγώνας 4Χ4 (εκτός αν μετρήσουμε το Μαύρο Ρόδο). Όταν άλλαξε και πήγε Ιούνιο, έπεσε πάνω στον ΜΟΝΑΔΙΚΟ αγώνα 4Χ4 που υπήρχε μέσα σε όλο το μήνα. Δε μπορούσε δηλ. να γίνει τίποτε άλλο;

ΕΡΩΤΗΣΗ :Με την αρχική ανακοίνωση απομένουν δύο ακόμη διήμεροι αγώνες. Στις 22-23 Οκτωβρίου και στις 26-27 Νοεμβρίου. Μπορούμε να μάθουμε αν αυτοί θα γίνουν στις συγκεκριμένες ημερομηνίες και στις περιοχές (ευρύτερα) που αναφέρονται;

Ο συνοδηγός μου είχε κανονίζει να είναι ελεύθερος 11-12/10. Τώρα τι πρέπει να του λέω ακριβώς; Δε θέλω να θεωρηθεί πως επιτίθεμαι στο Κύπελλο. Αλλά αλλού δεν έχουμε τέτοια προβλήματα, πώς τα καταφέρνουν οι υπόλοιποι; Και η διαβάθμιση των επάθλων μπορεί να ισχύει τυπικά, προσωπικά όμως δε μου λέει πολλά πράγματα. Όταν κάποιοι έχουν κλείσει ημερομηνίες μήνες πριν υπάρχει και ζήτημα δεοντολογίας ή έστω ευγένειας.
Άβαταρ μέλους
jdelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: 03 Μάιος 2003, 14:33
Τοποθεσία: Ν. Φιλ/φεια, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Pajo » 30 Αύγ 2005, 13:08

jdelis έγραψε:Ας μιλήσουμε με δεδομένα:
Το 11/9 ήταν μιά χαρά. Επίσης όταν αλλάζει η ημερομηνία ενός αγώνα υποτίθεται πως υπάρχει κάποιος λόγος. Για το συγκεκριμένο υπήρχε;

...κι επισης επειδη ειχε ανακοινωθεί απο τον Ιουνιο/Ιουλιο ολοι μπορουσαν να κανουν τον "προγραμματισμο" τους. Τωρα, μεσα Αυγουστου ανακοινωνεται αλλαγή. Προσωπικα το 25/9 δεν με ενοχλει αλλα το 18/9 που ακουγεται θα ηταν απαγορευτικό για μενα.
Η ουσια ειναι, οτι ενας αγωνιζομενος που θελει να ακολουθησει το Κυπελλο γινεται ερμαιο των συνεχων αλλαγων.

Την αλλαγη τοποθεσιας λογω αλλου αγωνα την καταλαβαινω.
Η αλλαγη ημ/νιας ομως? Αλλαξε το προγραμμα της ΕΘΕΑ για τις 11/9 και οδηγησε σε αλλαγη και του TRR?
Προσπαθω να καταλαβω.
Άβαταρ μέλους
Pajo
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2004, 20:05

Δημοσίευσηαπό markd » 30 Αύγ 2005, 14:48

Pajo έγραψε:...κι επισης επειδη ειχε ανακοινωθεί απο τον Ιουνιο/Ιουλιο ολοι μπορουσαν να κανουν τον "προγραμματισμο" τους. Τωρα, μεσα Αυγουστου ανακοινωνεται αλλαγή. Προσωπικα το 25/9 δεν με ενοχλει αλλα το 18/9 που ακουγεται θα ηταν απαγορευτικό για μενα.
Η ουσια ειναι, οτι ενας αγωνιζομενος που θελει να ακολουθησει το Κυπελλο γινεται ερμαιο των συνεχων αλλαγων.

Την αλλαγη τοποθεσιας λογω αλλου αγωνα την καταλαβαινω.
Η αλλαγη ημ/νιας ομως? Αλλαξε το προγραμμα της ΕΘΕΑ για τις 11/9 και οδηγησε σε αλλαγη και του TRR?
Προσπαθω να καταλαβω.


Όταν μας εξηγήσει κάποιος τότε μάλλον θα καταλάβεις.
Το πηρα το ρημαδι!
Άβαταρ μέλους
markd
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 5349
Εγγραφή: 07 Μαρ 2005, 21:26
Τοποθεσία: ή εδώ ή εκεί

Αλλαγές ημερομηνίας - Μέρους

Δημοσίευσηαπό doc » 30 Αύγ 2005, 15:35

Καλημέρα σας! Καλό υπόλοιπο καλοκαιριού...
Μετά από αρκετή απουσία ξανά μανά πίσω στα φόρουμ...

Πάμε λοιπόν από την αρχή:

Γιατί δεν έγινε στις 11 Σεπτεμβρίου η Πάτρα?
-Κανένας δεν θα ήθελε έναν αγώνα με τρελλή ζέστη και απίστευτη σκόνη. Στην Πάτρα ειδικά, η Λέσχη και τα άτομα με τα οποία είχαμε έρθει σε επαφή για την διαδρομή (ΑΟΔΠ) ήταν κάθετα αντίθετοι με τις 11/9 λόγω καιρού, και κίνησης στους αγροτικούς δρόμους.
-Για παρόμοιους -εποχιακούς- λόγους, οι ίδιοι άνθρωποι αδυνατούσαν να μαζευτούν για να στελεχώσουν έναν τέτοιο αγώνα, ενώ δεν υπήρχαν και ασθενοφόρα.
-Για παρόμοιους -εποχιακούς- λόγους, οι ίδιοι άνθρωποι αδυνατούσαν να τρέχουν στα βουνά αυγουστιάτικα πάνω στην άδειά τους για να βγάλουμε τη διαδρομή.
Αποφασίστηκε έτσι η μετάθεσή του για αργότερα.

Έχετε ΟΛΟΙ δίκιο εσείς που γκρινιάζετε για τις αλλαγές ημερομηνίας, αλλά δυστυχώς τα πράγματα δεν είναι καθόλου εύκολα όταν συνδυάζεις τόσα πράγματα... Ακούστηκαν διάφορα, άλλα πικρόχολα, άλλα δίκαια. Το σίγουρο είναι ότι όλα είναι σεβαστά, ΟΛΑ λαμβάνονται υπόψιν, και προσπαθώ να βρω την καλύτερη δυνατή λύση:

Μια ωραία πρωία, στη μέση των διακοπών μου, είχα ένα τηλεφώνημα από ΕΛΠΑ που μου ανακαλούσε την άδεια για Πάτρα, λόγω Rally αυτοκινήτου στην περιοχή, ακόμη και για το προηγούμενο Σουκού, λόγω δοκιμών!
Πιστεύω ότι η ευκολότερη λύση είναι η ματαίωση κάποιου αγώνα, αλλά δεν πιστεύω ότι κάτι τέτοιο συμβάλλει στην ισχυροποίηση του θεσμού που προσπαθώ με νύχια και με δόντια να ολοκληρώσω φέτος.

Υπήρχαν οι εξής προοπτικές: 1) Να ματαιωθεί ο αγώνας 2) Να γίνει μόνο για τις μοτοσυκλέτες 3) Να γίνει και για τα αυτοκίνητα αλλά να μην μετράει στο κύπελλο 4) Να γίνει κανονικά για όλους στις 25 ή στις 18 του μηνός
Το 1) όπως σας είπα το απεχθάνομαι, το 2) μας γυρίζει πίσω, οπότε το κάνω και μονοπάτι. Θα γίνει και αυτό ανεξάρτητα για μοτοσυκλέτες, αλλά του χρόνου... Το 3) παίζει αν και δεν μ' αρέσει, το 4) μοιάζει η πιο εφικτή και δίκαιη λύση.

Στις 18 έχει Trial, στις 25 Εnduro (για τα αυτοκίνητα! Για τις μοτοσυκλέτες δεν υπάρχει πρόβλημα, δεν διαμαρτύρεται κανένας – και είναι λάθος ότι όλοι οι αγώνες του TRAIL RIDE δεν συνέπεσαν με αγώνες μοτοσυκλέτας! Το αντίθετο μάλιστα, ΟΛΟΙ μα ΟΛΟΙ συνέπεσαν αλλά δυστυχώς… με τόσα πράγματα πρέπει να υπάρξουν κι επιλογές) Όπως έχουν δείξει οι μέχρι τώρα συμμετοχές, μόνο ένας εμπλεκόμενος με trial (ο Γιάννης ο Δελής) έχει πρόβλημα, και πιθανόν δύο παιδιά από την Λιβαδειά που σκόπευαν να συμμετάσχουν. Απόλυτα σεβαστό. Για τους αγώνες enduro δεν έχουμε στατιστικό δείγμα, αλλά όντας πιο παραπλήσιος αγώνας πιθανόν να υπάρχουν περισσότεροι αγωνιζόμενοι, και το μόνο που δεν θέλω, είναι να διασπάσω τον κόσμο που θέλει να πάει και πόσο μάλλον να κάνω "κακό" σε μια διοργάνωση της Εκάλης. Γιατί κακά τα ψέματα! Οι συμμετοχές θα είναι μειωμένες, σε κάθε περίπτωση, για όλους τους οργανωτές!
Θεωρώ λοιπόν ότι 18 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ είναι η πιο λογική ημερομηνία η οποία θα βγει με υπερπροσπάθεια και υπερκόπωση – να είστε σίγουροι. Πόσο μάλλον που αναγκάζομαι να αλλάξω και μέρος!

Όσο για τις δεσμεύσεις των ημερομηνιών: Σε κανέναν μα κανέναν θεσμό, τουλάχιστον στην Ελλάδα, δεν είναι δυνατόν να τηρηθεί όπως επακριβώς προκηρύχτηκε. Είναι τόσοι οι αστάθμητοι παράγοντες που δεν μπορείτε να φανταστείτε! Για αυτό, και η προκήρυξη ανέφερε ότι "τα μέρη και οι ημερομηνίες τέλεσης των αγώνων ενδέχεται να αλλάξουν."
Δεν το χρησιμοποιώ ως δικαιολογία, αλλά οφείλω να σας το θυμίσω. ΚΑΝΕΝΑΣ μα κανένας διοργανωτής δεν θα αναλάμβανε να κάνει αγώνες αν τον έβαζαν να βάλει το χέρι του στη φωτιά για την ημερομηνία τέλεσης…
Και ξαναλέω: Η Εύκολη λύση είναι η ματαίωση. Πιστεύετε ότι είναι προτιμότερη;

Δεν βάζω το χέρι μου στη φωτιά, αλλά το επόμενο Trail Ride - Rally Raid θα γίνει με το Εκάλη 4Χ4 Club, στην Λαμία, 5-6 Νοεμβρίου. Το Μεθεπόμενο, κάπου μέσα στο Δεκέμβριο (3-4 ή 10-11), στην Πάτρα, μονοήμερο ή διήμερο.

Ακούω…
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Αλλαγές ημερομηνιών

Δημοσίευσηαπό markd » 30 Αύγ 2005, 15:39

Σεβαστά όλα αυτα αλλά δεν είναι μόνο ο Δελλής που ακολουθεί το trial.
Είμαι και εγώ, είναι και ο Κιούσης.
Και θα ήθελα πολύ να συμετάσχω με το γουρουνάκι μου μία φορά.
Δεν πειράζει όμως.
Αρκεί που δώθηκε μία εξήγηση.
Το πηρα το ρημαδι!
Άβαταρ μέλους
markd
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 5349
Εγγραφή: 07 Μαρ 2005, 21:26
Τοποθεσία: ή εδώ ή εκεί

Re: Αλλαγές ημερομηνιών

Δημοσίευσηαπό jdelis » 30 Αύγ 2005, 15:56

doc έγραψε:-Κανένας δεν θα ήθελε έναν αγώνα με τρελλή ζέστη και απίστευτη σκόνη. Στην Πάτρα ειδικά, η Λέσχη και τα άτομα με τα οποία είχαμε έρθει σε επαφή για την διαδρομή (ΑΟΔΠ) ήταν κάθετα αντίθετοι με τις 11/9 λόγω καιρού, και κίνησης στους αγροτικούς δρόμους.
-Για παρόμοιους -εποχιακούς- λόγους, οι ίδιοι άνθρωποι αδυνατούσαν να μαζευτούν για να στελεχώσουν έναν τέτοιο αγώνα, ενώ δεν υπήρχαν και ασθενοφόρα.
-Για παρόμοιους -εποχιακούς- λόγους, οι ίδιοι άνθρωποι αδυνατούσαν να τρέχουν στα βουνά αυγουστιάτικα πάνω στην άδειά τους για να βγάλουμε τη διαδρομή.
Αποφασίστηκε έτσι η μετάθεσή του για αργότερα.

Δημήτρη λογικά όλα τα παραπάνω, αλλά δεν ίσχυαν όταν αποφασίσατε την αρχική ημερομηνία;

doc έγραψε:Έχετε ΟΛΟΙ δίκιο εσείς που γκρινιάζετε για τις αλλαγές ημερομηνίας, αλλά δυστυχώς τα πράγματα δεν είναι καθόλου εύκολα όταν συνδυάζεις τόσα πράγματα... Ακούστηκαν διάφορα, άλλα πικρόχολα, άλλα δίκαια. Το σίγουρο είναι ότι όλα είναι σεβαστά, ΟΛΑ λαμβάνονται υπόψιν, και προσπαθώ να βρω την καλύτερη δυνατή λύση

Τα σχόλια σαφώς δεν πρέπει να είναι πικρόχολα. Πρέπει να θέτουμε συγκεκριμένα θέματα και να περιμένουμε απαντήσεις (όπως και γίνεται τώρα).

doc έγραψε:Όσο για τις δεσμεύσεις των ημερομηνιών: Σε κανέναν μα κανέναν θεσμό, τουλάχιστον στην Ελλάδα, δεν είναι δυνατόν να τηρηθεί όπως επακριβώς προκηρύχτηκε. Είναι τόσοι οι αστάθμητοι παράγοντες που δεν μπορείτε να φανταστείτε!

Λογικό! Αλλά εδώ δεν μιλάμε για έκτακτα θέματα, αλλά αν λάβουμε υπ' όψιν και όσα ανάφέρεις παρακάτω, ΟΛΟΙ οι αγώνες του Κυπέλλου (εκτός του πρώτου) αλλάζουν ημερομηνίες και οι μισοί και τοποθεσία. Άρα μάλλον ξεφεύγουμε από τη λογική του "έκτακτου".

doc έγραψε:-Δεν βάζω το χέρι μου στη φωτιά, αλλά το επόμενο Trail Ride - Rally Raid θα γίνει με το Εκάλη 4Χ4 Club, στην Λαμία, 5-6 Νοεμβρίου. Το Μεθεπόμενο, κάπου μέσα στο Δεκέμβριο (3-4 ή 10-11), στην Πάτρα, μονοήμερο ή διήμερο.

Βλέπουμε λοιπόν και πως οι δύο επόμενοι θα αλλάξουν από το πρόγραμμά τους. Και αυτό πότε πρέπει να το μαθαίνουμε, καμιά εβδομάδα πιο πριν; Εγώ (και ο συνοδηγός μου) να προγραμματίσουμε για τότε που λες; Ή μπορεί να αλλάξει πάλι;
Οι περισσότεροι άνθρωποι που έχω γνωρίσει σε αυτούς τους αγώνες δεν είναι αργόσχολοι. Έχουν κάποια ηλικία (εκτός από εμένα φυσικά :twisted: ) και υποχρεώσεις. Οι συνεχείς αλλαγές τους κάνουν άνω κάτω. Και θα ξαναρωτήσω : όλοι οι υπόλοιποι πώς καταφέρνουν να κάνουν τους αγώνες τους στις προγραμματισμένες ημερομηνίες; Δεν τους συμβαίνουν έκτακτα;

Πάντα φιλικά και στο πλαίσιο του επoικοδομητικού διαλόγου. :wink:
Άβαταρ μέλους
jdelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: 03 Μάιος 2003, 14:33
Τοποθεσία: Ν. Φιλ/φεια, Αθήνα

ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ !

Δημοσίευσηαπό geco » 30 Αύγ 2005, 16:44

Τι ακούς ;

Αφού έτσι και αλλοιώς όλοι οι εμπλεκόμενοι είχαμε στο μυαλό μας ότι το κύπελλο περιλαμβάνει 6 αγώνες, άρα μένουν άλλοι 3.

Τώρα αν είναι στις 25 ή στις 18 ή στις 11 ο πρώτος αγώνας έ, τι να κάνουμε, θα τρέξουμε !

Πάτρα; ΟΚ Πάτρα ! Ψαχνά; ΟΚ, Ψαχνά ! Σιγά να μην κωλώσουμε !

Καλό θα ήταν να έχουμε σίγουρες τις ημερομηνίες και να τηρηθούν όλα βάσει του αρχικού προγραμματισμού !

Ξέρετε όμως πολλά "Σίγουρα" στην ζωή μας; Όποιος τα βρεί θα πάρει όλα τα λεφτά στο σουηπστέϊκ !

Καλώς ή κακώς τίποτε δεν πρέπει να θεωρείται δεδομένο.

Ακόμη και άν μας χαλάνε τα σχέδια πρέπει να διαθέτουμε την ευελιξία να ξεπερνάμε το όποιο πρόβλημα και να βαδίζουμε πάλι μπροστά!

Έτσι ακόμα και η αποτυχία έχει μικρότερο κόστος και η επιτυχία μεγαλύτερη χαρά !

Σημασία έχει να παλεύεις !
Άβαταρ μέλους
geco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1523
Εγγραφή: 03 Μαρ 2004, 13:47
Τοποθεσία: Όπου έχει χώμα !

Δημοσίευσηαπό doc » 30 Αύγ 2005, 20:29

Μακάρι να σκέφτονταν όλοι όπως και συ... Δυστυχώς όμως...
Σε ευχαριστώ πάντως για το κουράγιο που μου δίνεις!
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Re: Αλλαγές ημερομηνιών

Δημοσίευσηαπό doc » 30 Αύγ 2005, 21:01

jdelis έγραψε:Δημήτρη λογικά όλα τα παραπάνω, αλλά δεν ίσχυαν όταν αποφασίσατε την αρχική ημερομηνία;


Δυστυχώς, όχι! Δεν ίσχυαν! Ο συμμετέχων Αλέξανδρος Νικολάου που ουσιαστικά "ζήτησε" να γίνει αγώνας στην Πάτρα, έβγαλε την ουρά του απέξω, και οι λοιποί της λέσχης είχαν κάποια διαφορετική γνώμη... Προκειμένου να διασωθεί λοιπόν, και να μην ματαιωθεί...

jdelis έγραψε:Λογικό! Αλλά εδώ δεν μιλάμε για έκτακτα θέματα, αλλά αν λάβουμε υπ' όψιν και όσα ανάφέρεις παρακάτω, ΟΛΟΙ οι αγώνες του Κυπέλλου (εκτός του πρώτου) αλλάζουν ημερομηνίες και οι μισοί και τοποθεσία. Άρα μάλλον ξεφεύγουμε από τη λογική του "έκτακτου".


Έχεις δίκιο. Ότι κάνω το κάνω για καλό - πιστεύω.

jdelis έγραψε:
doc έγραψε:-Δεν βάζω το χέρι μου στη φωτιά, αλλά το επόμενο Trail Ride - Rally Raid θα γίνει με το Εκάλη 4Χ4 Club, στην Λαμία, 5-6 Νοεμβρίου. Το Μεθεπόμενο, κάπου μέσα στο Δεκέμβριο (3-4 ή 10-11), στην Πάτρα, μονοήμερο ή διήμερο.

Βλέπουμε λοιπόν και πως οι δύο επόμενοι θα αλλάξουν από το πρόγραμμά τους. Και αυτό πότε πρέπει να το μαθαίνουμε, καμιά εβδομάδα πιο πριν; Εγώ (και ο συνοδηγός μου) να προγραμματίσουμε για τότε που λες; Ή μπορεί να αλλάξει πάλι;



Η "Ρούμελη" (28/10) άλλαξε και συγχωνεύεται με τον αγώνα της Εκάλης που υπήρχε σε αυτή την ημερομηνία (5-6/11). Κι αυτό έγινε ακριβώς για να μειωθούν οι αγώνες! Θα προτιμούσατε δύο αγώνες μεγάλους και ακριβούς, δύο συνεχόμενα Σουκού???? Για καλό το έκανα ρε Γιάννη, για να μην κοντράρουμε ο ένας οργανωτής τον άλλο, και να μην εξαντλούμε τους αναβάτες! Όσον αφορά το τελευταίο διήμερο, μπορεί να γίνει στην προκαθορισμένη του ημερομηνία (26-27/11) αλλά έχω την εντύπωση ότι κάτι έχει τότε, και για αυτό σκέφτηκα να το πάμε Δεκέμβρη που χαλαρώνουν τα πράγματα...

jdelis έγραψε:όλοι οι υπόλοιποι πώς καταφέρνουν να κάνουν τους αγώνες τους στις προγραμματισμένες ημερομηνίες; Δεν τους συμβαίνουν έκτακτα;


Φυσικά και τους συμβαίνουν! Και τι κάνουν? ΑΚΥΡΩΝΟΥΝ τον αγώνα! Κάτι που δε θέλω με τίποτα όπως είπα! Αλλά σκέψου πάλι, ότι κανένας από αυτούς δεν οργανώνει τόσα πολλά πράγματα, και δεν συνδυάζει 2Τ και 4Χ4.
Αυτό φυσικά είναι δική μου ευθύνη...



jdelis έγραψε:Πάντα φιλικά και στο πλαίσιο του επoικοδομητικού διαλόγου. :wink:


Δεκτόν!
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Re: Αλλαγές ημερομηνιών

Δημοσίευσηαπό tazmania » 31 Αύγ 2005, 00:22

Η οργάνωση απέδειξε ότι είναι εδώ και ακούει. Μπράβο τους.
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό THANOS_KTM » 31 Αύγ 2005, 08:54

Ρε παιδιά γιατί το μαμάμε το θέμα?Εδώ μέσα γράφουν 10...20 άτομα από τα 150 που τρέχουν?Αν κάθεται ο Doc ή ο εκάστοτε οργανωτής να ψάχνετε για το ποιός μπορεί και ποιός δεν μπορεί μια συγκεκριμένη ημερομηνία να τρέξει εεε τότε δεν θα γινόταν κανένας αγώνας. :?
Δημήτρη διάλεξε μια ημερομηνία που πιστευεις ότι βολεύει τους περισσότερους και κάνε τον αγώνα και όποιος μπορεί έρχεται και τρέχει :wink:
Άβαταρ μέλους
THANOS_KTM
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 25 Ιαν 2005, 12:11

Δημοσίευσηαπό ayrton » 31 Αύγ 2005, 11:08

Μακάρι να σκέφτονταν όλοι όπως και συ... Δυστυχώς όμως...
Σε ευχαριστώ πάντως για το κουράγιο που μου δίνεις!


Εεεεεππππςςςς.....ειναι και άλλοι εδώ.
Τι να κάνουμε λείπαμε, αλλα γυρίσαμε.

Καλά κουράγια.
Άβαταρ μέλους
ayrton
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 555
Εγγραφή: 15 Ιαν 2004, 20:49
Τοποθεσία: Aθήνα

Δημοσίευσηαπό Pajo » 31 Αύγ 2005, 16:39

THANOS_KTM έγραψε:Ρε παιδιά γιατί το μαμάμε το θέμα?Εδώ μέσα γράφουν 10...20 άτομα από τα 150 που τρέχουν?Αν κάθεται ο Doc ή ο εκάστοτε οργανωτής να ψάχνετε για το ποιός μπορεί και ποιός δεν μπορεί μια συγκεκριμένη ημερομηνία να τρέξει εεε τότε δεν θα γινόταν κανένας αγώνας. :?

Αγαπητε, μη συγχίζεσαι...
Κανενας αγωνιζομενος δεν περιμενει η οργανωση να τον ρωτησει ποτε τον βολευει.
Αντιθετα, το λογικο ειναι οτι η οργανωση ανακοινωνει ημερομηνιες και οι αγωνιζομενοι κανουν το προγραμμα τους (αν εχουν τη δυνατοτητα) ετσι που να μπορουν να τρεξουν.
Αυτο ομως μπορει να "δουλεψει" μονο οταν τα δεδομενα ειναι σταθερα. Αλλιως δεν υφισταται η εννοια του "προγραμματισμου".
Καλυτερα να ανακοινωθει οτι "ο αγωνας θα γινει σε καποιο απο τα 3 τελευταια ΣΚ του Σεπ" παρα να αλλαξει 2 φορες η υποτιθεμενη συγκεκριμενη ημερομηνια. Οσοι μπορουσαν θα τα αφηναν "ελευθερα" για να τρεξουν και δε θα γκρινιαζαν.
Σιγουρα οι λογοι που επιφερουν αυτες τις αλλαγες (στις ημ/νιες) ειναι σοβαροι, αλλα το οτι γινεται σχεδον καθε φορα ειναι λιγο ενοχλητικο και "μπερδευει" λιγο τα πραγματα σε αυτους που ειναι καποιας ηλικιας (εκτος απο το jdelis κι εμενα :wink: ) κι εχουν κι αλλες υποχρεωσεις.
Άβαταρ μέλους
Pajo
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2004, 20:05

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 54 επισκέπτες