Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Trail Ride "Η Σκοτεινή Πλευρά της Πάρνηθας"

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Δημοσίευσηαπό fatman » 01 Δεκ 2003, 08:14

Αληθευει οτι ξενοι κατασκοποι πηγαν να "φανε" τον δικο μας υπερκατασκοπο (Superspy) και τον εστειλαν στο Ερικος Ντυναν γαι αναταξη, προκειμενου να τους αποκαλυψει την διαδρομη του Trail ride και να βγουν αυτοι νικητες;;;
Αμ και αυτος ο Superspy σπιτι δεν εχει;;;
Πηγε παλι να τσεκαρει την διαδρομη χθες και αντι να καβαλαει αυτος το ΚΤΜ, βρεθηκε να καβαλαει το ΚΤΜ αυτον!!
Αληθευει οτι ξενοι κατασκοποι αφου πρωτα προσπαθησαν να μπλοκαρουν - τα ηδη μπλοκαρισμενα ηλεκτρονικα συστηματα του αυστριακου υπεροπλου- με δορυφορικα συστηματα παρεμβολων, προσπαθησαν τελικα να τον εμβολισουν;;;
Ή μηπως ο superspy ειναι διπλος κατασκοπος;;;
Αναμενουμε τις απαντησεις με μεγαλη αγωνια!!!
Άβαταρ μέλους
fatman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1157
Εγγραφή: 03 Δεκ 2002, 21:15
Τοποθεσία: Οπου φθανει...η τσεπη μας.. :)

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 01 Δεκ 2003, 09:21

fatman έγραψε:Αληθευει οτι ξενοι κατασκοποι πηγαν να "φανε" τον δικο μας υπερκατασκοπο (Superspy) και τον εστειλαν στο Ερικος Ντυναν γαι αναταξη, προκειμενου να τους αποκαλυψει την διαδρομη του Trail ride και να βγουν αυτοι νικητες;;;
Αμ και αυτος ο Superspy σπιτι δεν εχει;;;
Πηγε παλι να τσεκαρει την διαδρομη χθες και αντι να καβαλαει αυτος το ΚΤΜ, βρεθηκε να καβαλαει το ΚΤΜ αυτον!!
Αληθευει οτι ξενοι κατασκοποι αφου πρωτα προσπαθησαν να μπλοκαρουν - τα ηδη μπλοκαρισμενα ηλεκτρονικα συστηματα του αυστριακου υπεροπλου- με δορυφορικα συστηματα παρεμβολων, προσπαθησαν τελικα να τον εμβολισουν;;;
Ή μηπως ο superspy ειναι διπλος κατασκοπος;;;
Αναμενουμε τις απαντησεις με μεγαλη αγωνια!!!

Τι λες τώρα ρε φίλε, πότε έγιναν όλα αυτά :?: :?: :?: :?: :?: :?:
Έχουν μπλεχτεί στο Trail Ride και οι μεγάλες δυνάμεις της κατασκοπείας :?: :?: :?:
Οι πληροφορίες μου (άκρως εμπιστευτικές) αναφέρουν ότι όντως ο superspy είναι διπλός πράκτορας :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Επίσης, αξιόπιστες πηγές αναφέρουν ότι τα ηλεκτρονικά συστήματα του δικίνητου οχήματος σαμποταρίστηκαν από εγκάθετους οι οποίοι προσπάθησαν να τον εμβολίσουν αργότερα χωρίς ευτυχώς να τα καταφέρουν.
Πάντως ο Θεός της τετρακίνησης είναι μαζί μας αδέρφια, η βροχή συνεχίζεται από χτες το απόγευμα και το Trail Ride αναμένεται πολύ ενδιαφέρον :P :P :P :P :P :P :P :P :P
Περαστικά στο φίλο και συναγωνιστή superspy και ελπίζω να είναι παρών και αρτιμελής στο event της Κυριακής.
Αντρέα, μήπως πρέπει να βάλουμε διπλοσκοπιές στο θάλαμο ανάρρωσης για να αποφύγουμε τα χειρότερα :?: :?: :?: :?: :?:
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό pavlox » 01 Δεκ 2003, 10:33

Εαν καταλαβα καλά ...εχουμε τραυματια?
Περαστικά Σπυρο ! :wink: :wink: :wink:
Των φρονίμων τα παιδιά, πριν πεινάσουν δεν πεινoύσαν!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
pavlox
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: 23 Δεκ 2002, 11:28
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό superspy » 01 Δεκ 2003, 11:13

Ηρεμία.....
Όλα καλά.... Υπερβολικός ενθουσιασμός θα έλεγα!
Αυτά περι κατασκοπίας αφήστε τα στην άκρη, δεν υπήρχε πρόθεση για το μικροατύχημα από κανένα!
Τώρα γνωρίζοντας από πρώτο χέρι την ασχετοσύνη των Αυστριακών ηλεκτρολόγων, τα συστήματα άμυνας του υπερόπλου ήταν αναμενόμενο να μην λειτουργήσουν!
Θα τα πούμε απο κοντά την Κυριακή.... Σας περιμένω όλους ε....
Τώρα θα μπορώ να λέω ότι αυτό το trail ride σχεδιάστηκε με κόπο και.... αίμα!

Superspy
Υ.Γ. Fatman με πρόλαβες, αλλά με το αυτοκίνητο, έκανα πάνω από 1 ώρα για μια διαδρομή 20 λεπτών με τη μηχανή!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό VITARAKIAS » 01 Δεκ 2003, 22:28

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕΡΙΚΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ
1)ΠΟΣΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΘΑ ΜΑΖΕΥΤΟΥΝΕ
2)ΤΙ ΠΡΟΙΠΟΘΕΣΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΑ 4Χ4
3)ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΥΝΟΔΗΓΟΣ(ΑΝ ΝΑΙ ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ)
Άβαταρ μέλους
VITARAKIAS
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2003, 15:54
Τοποθεσία: ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό dista » 01 Δεκ 2003, 23:08

VITARAKIAS έγραψε:ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕΡΙΚΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ
1)ΠΟΣΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΘΑ ΜΑΖΕΥΤΟΥΝΕ
2)ΤΙ ΠΡΟΙΠΟΘΕΣΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΑ 4Χ4
3)ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΥΝΟΔΗΓΟΣ(ΑΝ ΝΑΙ ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ)

Ωπ ! Τι εννοείς :?: Θα υπήρχε περίπτωση να απαγορεύονται οι γυναίκες :evil: :evil: :evil: :?: Εγώ θα έχω δύο μαζί μου :!:
Άβαταρ μέλους
dista
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 479
Εγγραφή: 03 Νοέμ 2003, 10:24
Τοποθεσία: Μαρούσι Αθήνα

Δημοσίευσηαπό superspy » 02 Δεκ 2003, 10:47

Ο (οι) συνοδηγός (-οι) δεν είναι απαραίτητος (-οι) άλλα προτείνονται....
Φυσικά μπορείτε να πάρετε γυναίκες μαζί!
(Τα τακούνια πάντως να τα αφήσουν σπίτι, έτσι!)
Συγκεκριμένες προδιαγραφές δεν υπάρχουν για τα οχήματα που θα λάβουν μέρος.
Μπορείτε να έρθετε με Enduro, On-Off, Δικύλινδρο On-Off, 4X4 ή SUV.
Η διαδρομή είναι σε γενικές γραμμές, βατή, με κομμάτια υψηλής δυσκολίας των 1000-1500 μέτρων, χωρίς να είναι όμως trial ή δύσκολες ανηφορο-κατηφόρες.
Φυσικά όσο καλύτερα λάστιχα έχουν τόσο το καλύτερο!
Δεν ξέρω ακόμα πόσα θα είναι, γιατί συμμετοχές θα δεχόμαστε μέχρι και την Κυριακή το πρωί στις 09:30!
Μέχρι τώρα πάντως είναι περίπου 25 4Χ4 και 15 μοτο. (2/12/2003)
Απλώς έχουμε θέσει κάποιο τυπικό όριο των 80 συνολικά συμμετοχών, που ευχαρίστως να το αυξήσουμε αν υπάρχουν περισσότεροι!
Για τη λάσπη της διαδρομής θα σας ενημερώσω μάλλον άυριο, μετά τον προτελευταίο έλεγχο της διαδρομής (θα τον κάνω με 4Χ4).
Πάντως ήδη από την Κυριακή, (πριν τις μεγάλες βροχές), υπήρχε αρκετή λάσπη!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό superspy » 03 Δεκ 2003, 19:21

Σήμερα έγινε και ο τελευταίος έλεγχος της διαδρομής. Η βραδυνή βροχή της Κυριακής, έχει ετοιμάσει ακόμα καλύτερα το έδαφος, που έχει ήδη "ποτίσει" βαθιά. Αναμένει τα λυσσασμένα για λάσπη λάστιχα σας, να τους παραδοθεί! :wink:

Αύριο τυπώνονται τα τελικά βιβλία διαδρομής.
Η διαδρομή είναι χωρισμένη σε 4 τμήματα, των 15, 10.2, 30.3 και 41.6 χιλιομέτρων, αντίστοιχα.
Το Σάββατο, θα γίνει η σηματοδότηση της διαδρομής και σας περιμένουμε όλους την Κυριακή μπροστά στην είσοδο της Μονής Δαφνίου :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ΥΓ. Α.....Πέρασα και απο τον ψήστη και ..... θα ετοιμάσει κοκορέτσια και κοντοσούβλια!
Αν δεν έρθετε για την διαδρομή, ελάτε τουλάχιστον για αυτά!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 03 Δεκ 2003, 21:58

superspy έγραψε:Σήμερα έγινε και ο τελευταίος έλεγχος της διαδρομής. Η βραδυνή βροχή της Κυριακής, έχει ετοιμάσει ακόμα καλύτερα το έδαφος, που έχει ήδη "ποτίσει" βαθιά. Αναμένει τα λυσσασμένα για λάσπη λάστιχα σας, να τους παραδοθεί! :wink:

Λέγε μου τέτοια, λέγε μου τέτοια :D :D :D :D :D :D
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό kos4wd » 03 Δεκ 2003, 22:11

Δε ξέρω ποια θα είναι η διαδρομή του TRIAL RIDE και του ΚΥΝΗΓΙΟΥ αλλά για φαντάσου να είναι και τα 2 στη Πάρνηθα και να συναντηθούν σε αντίθετες διευθύνσεις 25 4χ4 και 15 ΜΟΤΟ του TRIAL με 45 4χ4 του κυνηγιου.
Μήπως πρέπει να συζητηθεί με τους οργανωτές της Λέσχης Περιστερίου για να αποφευχθεί κάποιο ατύχημα?
Για τα 4χ4 δεν ανυσηχώ αλλά οι μηχανές........ με τόση κίνηση?
Πάντως είδα το καιρό και μάλλον τη Κυριακή θα έχουμε κακοκαιρία . δηλ λάσπη
[quote="superspy"]Μέχρι τώρα πάντως είναι περίπου 25 4Χ4 και 15 μοτο. (2/12/2003)
Άβαταρ μέλους
kos4wd
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: 20 Δεκ 2002, 17:04
Τοποθεσία: ΚΩΣ

Δημοσίευσηαπό superspy » 04 Δεκ 2003, 11:46

kos4wd έγραψε:Δε ξέρω ποια θα είναι η διαδρομή του TRIAL RIDE και του ΚΥΝΗΓΙΟΥ αλλά για φαντάσου να είναι και τα 2 στη Πάρνηθα και να συναντηθούν σε αντίθετες διευθύνσεις 25 4χ4 και 15 ΜΟΤΟ του TRIAL με 45 4χ4 του κυνηγιου.
Μήπως πρέπει να συζητηθεί με τους οργανωτές της Λέσχης Περιστερίου για να αποφευχθεί κάποιο ατύχημα?
Για τα 4χ4 δεν ανυσηχώ αλλά οι μηχανές........ με τόση κίνηση?
Πάντως είδα το καιρό και μάλλον τη Κυριακή θα έχουμε κακοκαιρία . δηλ λάσπη
superspy έγραψε:Μέχρι τώρα πάντως είναι περίπου 25 4Χ4 και 15 μοτο. (2/12/2003)


Ο καιρός θα είναι καλός, σύμφωνα με την ΕΜΥ (και το γνωστό που έχω εκεί Χε, Χε :lol: ), έτσι θα μπορέσουμε να κάτσουμε και έξω από την ταβέρνα!

Σχετικά με την διαδρομή του Trail ride, μπορεί να γίνει συνεννόηση, εφόσον ανταλλάξουμε, διαδρομή και προβλεπόμενες ώρες (697 4095312 Σπύρος).
H δικιά μας εκδήλωση πάντως δεν είναι αγώνας, αλλά οργανωμένη εκδρομή, που προσπαθεί να φέρει πιο κοντά τους ανθρώπους της μοτοσικλέτας και του αυτοκινήτου, οπότε και οι ταχύτητες θα είναι μικρές.
Το βουνό ανήκει σε όλους, (μοτοσικλετιστές, πεζοπόρους, ποδηλάτες, τετρακίνητους κλπ), οπότε μια και το "κυνήγι" γίνεται σε ανοικτή διαδρομή, θεωρώ οτι και αυτοί, επιβάλλεται να είναι ιδιαίτερα προσεκτικοί!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό spiros » 04 Δεκ 2003, 13:46

Σπυρε δωσε κανα στοιχειο για την ταβερνα(που; ποια;).
Για την διαδρομη ειμαι σιγουρος καλη θαναι. Την ταβερνα θελω να παω (αν μπορεσω) να "τσεκαρω" καμια ωρα πριν φτασετε που θα ειναι "φορτωμενη".
spiros
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: 12 Δεκ 2002, 08:54

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 04 Δεκ 2003, 13:56

spiros έγραψε:Σπυρε δωσε κανα στοιχειο για την ταβερνα(που; ποια;).
Για την διαδρομη ειμαι σιγουρος καλη θαναι. Την ταβερνα θελω να παω (αν μπορεσω) να "τσεκαρω" καμια ωρα πριν φτασετε που θα ειναι "φορτωμενη".


Κάτω τα χέρια από τις μερίδες μας, :evil: :lol: :lol: :lol:

Μέλος των άσπρων και πεινασμένων ΝΙΒΑ :lol: :lol:


Υ.Γ.: Ο καιρός μάλλον προβλέπεται βροχερός και κρύος, ντυθείτε καλά :!: :!: 8)
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 04 Δεκ 2003, 15:26

spiros έγραψε:Σπυρε δωσε κανα στοιχειο για την ταβερνα(που; ποια;).
Για την διαδρομη ειμαι σιγουρος καλη θαναι. Την ταβερνα θελω να παω (αν μπορεσω) να "τσεκαρω" καμια ωρα πριν φτασετε που θα ειναι "φορτωμενη".

Superspy, έτσι και δώσεις στίγμα για την ταβέρνα βγάλε εισιτήριο για Βόρειο Πόλο χωρίς επιστροφή :evil: :evil: :x :x
Και όπως λέει και ο Dr.Format: κάτω τα χέρια από τα παϊδάκια μας :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό superspy » 04 Δεκ 2003, 16:04

spiros έγραψε:Σπυρε δωσε κανα στοιχειο για την ταβερνα(που; ποια;).
Για την διαδρομη ειμαι σιγουρος καλη θαναι. Την ταβερνα θελω να παω (αν μπορεσω) να "τσεκαρω" καμια ωρα πριν φτασετε που θα ειναι "φορτωμενη".


Η ταβέρνα είναι όπως έρχεσε στον ΑυλώνααααΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ........

Εντάξει DR FORMAT μην βαράς άλλο..... ΩΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ.....
Μη...... metalaxe, άσε το σπασπενο μου δάκτυλο...... ΑΑΑΑΑΑ δεν θα το ομολογήσω!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 27 επισκέπτες