Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Raid Καρπενήσι - Εντυπώσεις!

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Τελικά τα Rally Raid είναι η παρέα

Δημοσίευσηαπό LC8er » 10 Οκτ 2006, 13:53

Bleu έγραψε:Α και επειδή άκουσα από κάποιους ότι πήραν απόφαση να μήν έρθουν Πάτρα λόγω ζημιών ελπίζω η απόφαση να μήν είναι αμετάκλητη.
Η συμμετοχή κάποιων ανεβάζει το κύρος των αγώνων.
(Δε λέω εσένα ρε Κοντολιέ)


Αγαπητέ Κώστα,

Είπα μία κουβέντα στην τριάδα...και θα δεις ότι κρατώ τον λόγο μου! (εκτώς αν λόγοι ανωτέρας βίας - $$$ :evil: - δεν μου το επιτρέψουν).

Εξάλου δεν φταίω εγώ, ο ομόσταβλός σου έφαγε την 2η θέση! Αν έχεις τέτοιους φίλους... εγώ δεν μπορώ να βοηθήσω! Μη ξεχνάς δε, ότι το rider's shop δίνει κίνητρα για "αλαγή φρουράς"... 8)

.... άσχετο αλλά και συνάμα σχετικό:

Πολλές φορές αναλογίζομαι γιατί υπάρχει μία γλυκόπικρη γεύση και αν έχει νόημα να συνεχίσω παρακολουθώ ανελειπώς τα RR... Και την απάντηση μου την δίνει αυτή η "παρέα"!

:?: Κάποιοι μου έχουν πει: την παρέα μπορείς να την προγραμματίσεις και εκτώς αγώνων.... Ακόμα δεν έχω καταλήξει... αλλά νιώθω ότι ο "αγώνας" δίνει το αλάτι και το πιπέρι στην παρέα... :?:

όπως λέει και ο Νιόνιος:

να μας έχει ο θεός γερούς, πάντα ν' ανταμώνουμε και να ξεφαντώνουμε!
Άβαταρ μέλους
LC8er
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: 29 Δεκ 2004, 14:42
Τοποθεσία: ανατολικά...

Re: Τελικά τα Rally Raid είναι η παρέα

Δημοσίευσηαπό Berg » 10 Οκτ 2006, 14:18

LC8er έγραψε:Μη ξεχνάς δε, ότι το rider's shop δίνει κίνητρα για "αλαγή φρουράς"... 8)


Αλλαγή φρουράς? Θα φέρουν Τσολιάδες? :lol: :lol: :lol:
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό LEOPOTAMOS » 10 Οκτ 2006, 14:25

Εντυπώσεις:
Ο καλύτερος αγώνας που έγινε ποτέ, κατά την γνώμη μου. Φοβερή διαδρομή, οργάνωση, τόπος εκκίνησης - τερματισμού.
Τα Αγραφα και η ερυύτερη περιοχή τους από ΠΑΝΤΑΒΡΕΧΙ μέχρι ΛΙΜΝΗ ΠΛΑΣΤΗΡΑ είναι από τις ωραιότερες τοποθεσίες της Ελλάδας. Ειδικά η ειδική της πρώτης μέρας ήταν από τις καλύτερες που έχουμε τρέξει ποτέ. Είναι από τις φάσεις που έχω ευχαριστηθεί περισσότερο από όλους τους αγώνες που έχω τρέξει, αν και είχα 3 λάστιχα σκασμένα. Η ανάβαση από ΠΑΝΤΑΒΡΕΧΙ στην ορθοπλαγιά της ΚΑΛΙΑΚΟΥΔΑΣ είναι έξω από κάθε φαντασία.
Ο Γιατρός ξεπέρασε τον εαυτό του στον αγώνα αυτό. Αν και όλοι ξέρουν ότι είναι κολλητός μου φίλος και κουμπάρος μου, πάντα μετά τον αγώνα κάτι έβρισκα για "να του τα χώσω". Αυτή τη φορά από την εύρεση και την χάραξη της διαδρομής του αγώνα, τα χρονόμετρα, τους γιατρούς, τις βοήθειες, τα αποτελέσματα του αγώνα, τα πάντα ΗΤΑΝ ΑΨΟΓΑ. Saloon & Κασμίρ οι καλύτεροι χώροι εκκίνησης - τερματισμού και ενημέρωσης, μέ άψογο service, φαγητό και ανθρώπους πάντα πρόθυμους να σε βοηθήσουν σε οποιοδήποτε πρόβλημα. Ενα μεγάλο ευχαριστώ, προσωπικά, στον Θωμά από το Saloon, ο οποίος όχι μόνο με βοήθησε να διορθώσω τα σκασμένα λάστιχά μου, αλλά και μου έδωσε τον δικό του τροχό από το quad του για τρέξω την δεύτερη μέρα. Χωρίς αυτό δεν θα είχα ολοκληρώσει τον αγώνα.
Ο Ψωφάκης επιτέλους ένιωσε την βαριά μου ανάσα στην πλάτη του :evil:
Ο Κόνι προσπάθησε αλλά δεν....
Ο καιρός μας έκανε όλα τα χατήρια, σε ένα τοπίο με τόσες απρόβλεπτες καιρικές εναλλαγές.
Αρνητικά:
Η παντελής απουσία του Σπύρου, σε οργάνωση και ενημέρωση ήταν για άλλη μια φορά εμφανής.
Συγνώμη που το γράφω αυτό, αλλά για άλλη μια φορά ο Σπύρος ήρθε, έκανε την διαδρομή, έφαγε και έφυγε. Θα μπορούσε να κάτσει έστω να μας βοηθήσει να μαζέψουμε όλα τα απλωμένα πράγματα της οργάνωσης και όχι μετά την απονομή να σηκώνεται και να φεύγει για άλλη μια φορά. Στο κάτω κάτω της γραφής εγώ και 2-3 άλλοι που μείναμε τελευταίοι, δεν είμαστε υποχρεωμένοι να βοηθάμε τον Γιατρό ο οποίος είναι ήδη κατάκοπος από ένα 3ήμερο αυπνίας και έντασης.
Στενοχωρήθηκα πολύ που ο φίλος μου ο Γιώργος ο Κουτάς εγκατέλειψε, αν και κατά την γνώμη μου ο πιο γρήγορος οδηγός αυτοκινήτου έχασε και μαθηματικά την ευκαιρία να κερδίσει το πρωτάθλημα.

Ευχαριστώ και πάλι όσους οργάνωσαν και βοήθησαν σε ένα από τα ωραιότερα Σ/Κ αγώνων που έχω ζήσει.
Άβαταρ μέλους
LEOPOTAMOS
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: 31 Μάιος 2006, 09:09
Τοποθεσία: Αγιος Στέφανος

Δημοσίευσηαπό Berg » 10 Οκτ 2006, 14:29

LEOPOTAMOS έγραψε:Στενοχωρήθηκα πολύ που ο φίλος μου ο Γιώργος ο Κουτάς εγκατέλειψε, αν και κατά την γνώμη μου ο πιο γρήγορος οδηγός αυτοκινήτου έχασε και μαθηματικά την ευκαιρία να κερδίσει το πρωτάθλημα.


Γιώργο μήπως στην Πάτρα πρέπει να έρθεις με το ΚΤΜ? :twisted: :twisted: :twisted:
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό littledevil » 10 Οκτ 2006, 14:37

Καλησπέρα και απο εμάς

Καταπληκτικές διαδρομές , πολύ καλή οργάνωση , άξιοι συναθλητές.

Ακόμη ένα ευχάριστο παιχνίδι με μεγάλες εμπειρίες , εντάσεις ,ανταγωνισμό.

Η γοητεία της άγνωστης διαδρομής σε συνδυασμό με τις καιρικές συνθήκες δημιούργησαν αρμονικά ενα πολυ ευχάριστο κλίμα και διάθεση.

Να ευχαριστήσω πρώτα απο όλα την οργάνωση για την ασφαλή σχεδίαση, τον συνοδηγό μου που δεν πήδηξε στις χαμηλές πτήσεις ,που δεν γκρίνιαξε που αλλαξε μεσα στην λάσπη τα δυο λάστιχα οσο κράταγα το hi lift απο την μεση του κοτσαδόρου για μην πέσει το βαρυ pajero.!!

Επίσης ενα μεγάλο ευχαριστώ στούς χορηγούς μας και ειδικά τήν 4Wheel Drive και την LTR που με την πολύχρονη εμπειρία τους μας αναβάθμισαν το pajero και μας έδωσαν την ευκαιρία να παίξουμε με ταχύτερους ρυθμούς και με μεγαλύτερη ασφάλεια.
Ραντεβού στην Πάτρα.!!

Γιώργος- Λεωνίδας
Άβαταρ μέλους
littledevil
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: 25 Φεβ 2004, 17:22
Τοποθεσία: ΚΗΦΙΣΙΑ

Δημοσίευσηαπό Egglezo » 10 Οκτ 2006, 15:38

ΜΑΡΚΑΤΟΣ SUZUKI DR 800 BIG[/quote] suzuki DR [size=24]MARKATOS ize800 BIG
Άβαταρ μέλους
Egglezo
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: 17 Σεπ 2005, 09:52
Τοποθεσία: Κόκκινος Μύλος

Δημοσίευσηαπό Bleu » 10 Οκτ 2006, 16:16

Η παντελής απουσία του Σπύρου, σε οργάνωση και ενημέρωση ήταν για άλλη μια φορά εμφανής.
Συγνώμη που το γράφω αυτό, αλλά για άλλη μια φορά ο Σπύρος ήρθε, έκανε την διαδρομή, έφαγε και έφυγε. Θα μπορούσε να κάτσει έστω να μας βοηθήσει να μαζέψουμε όλα τα απλωμένα πράγματα της οργάνωσης και όχι μετά την απονομή να σηκώνεται και να φεύγει για άλλη μια φορά. Στο κάτω κάτω της γραφής εγώ και 2-3 άλλοι που μείναμε τελευταίοι, δεν είμαστε υποχρεωμένοι να βοηθάμε τον Γιατρό ο οποίος είναι ήδη κατάκοπος από ένα 3ήμερο αυπνίας και έντασης.

Ωπ φάουλ.
Off topic
Εγώ είδα έναν άρρωστο άνθρωπο να τρέχει στα βουνά για την οργάνωση.
Είναι σίγουρο ότι δεν ηταν συνεννοημένοι να φύγει για να μη χειροτερέψει ο Σπύρος?
Το ξαναλέω είναι off topic. Μη δω απάντηση εδώ σας παρακαλώ. Αλλού ότι θέλετε.
Άβαταρ μέλους
Bleu
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 518
Εγγραφή: 10 Απρ 2005, 18:20

Δημοσίευσηαπό Berg » 10 Οκτ 2006, 17:24

Βρέθηκε στο ΕΥ ΓΙΑΝΝ μια κούκλα βουντού με βελόνες και κάτι σωληνάκια.

Μήπως την ξέχασε κανείς? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Berg » 10 Οκτ 2006, 17:27

α) Μπράβο στον Φώτη Μπέκα. Άψογη οδήγηση του θηρίου LC8.

Άλλοι έχουν το ψευδόνυμο άλλοι την χάρη! :lol: :lol: :lol:

β) Η πιό στρωτή οδήγηση μοτό = Χάρης Καμαρούλιας.
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό markd » 10 Οκτ 2006, 17:44

Berg έγραψε:α) Μπράβο στον Φώτη Μπέκα. Άψογη οδήγηση του θηρίου LC8.


Όντως!!!
Πηγαίναμε για πάνω από 100 χλμ. μαζί και χαροπάλευα για να κρατηθώ κοντά του!!!
Μπράβο Φώτη, και να σε βλέπουμε πιό συχνά στους αγώνες!!!
Το πηρα το ρημαδι!
Άβαταρ μέλους
markd
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 5349
Εγγραφή: 07 Μαρ 2005, 21:26
Τοποθεσία: ή εδώ ή εκεί

Δημοσίευσηαπό iatrodikastis » 10 Οκτ 2006, 20:19

markd έγραψε:
Berg έγραψε:α) Μπράβο στον Φώτη Μπέκα. Άψογη οδήγηση του θηρίου LC8.


Όντως!!!
Πηγαίναμε για πάνω από 100 χλμ. μαζί και χαροπάλευα για να κρατηθώ κοντά του!!!
Μπράβο Φώτη, και να σε βλέπουμε πιό συχνά στους αγώνες!!!



Κοίταξε στο είπα φιλικά,πάρε KTM
Άβαταρ μέλους
iatrodikastis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3389
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2005, 16:52
Τοποθεσία: n.smirni

Re: Καρπενησομάχοι !

Δημοσίευσηαπό iatrodikastis » 10 Οκτ 2006, 20:27

drMel έγραψε:
geco έγραψε:Βρε, καλώς τον Μελέτη!

Εσύ γιατί δεν τερμάτισες ρε ...ζεν πρεμιέ;

Τι έφταιξε; Το μηχανάκι ή ο αναβάτης;


Φίλε Geco είμαι ο φίλος του DrMel που βγαίνει με την Τζένη. Ο DrMel δεν μπορεί δυστυχώς να απαντήσει λόγω έντονου πόνου στους καρπούς. Σε ενημερώνω ότι εγκατέλειψε εκείνος και όχι το μηχανάκι του (όπως συμβαίνει άλλωστε σχεδόν πάντα). Το DR εβγαζε συνεχόμενα ακόμη έναν αγώνα χωρίς προβλήματα παρά το μεγάλο βάρος που κλήθηκε να σηκώσει. Εκείνος όμως έβγαλε μόλις 300χλμ. Πάντως πήρε την απόφαση να βελτιώσει την καταστασή του και να επανέλθει δριμύτερος. Εχθές έκανε 45 λεπτά ποδήλατο και 5 χλμ περπάτημα. Σήμερα θα συνεχίσει και θα συνεχίσει μέχρι να υπάρξει αποτέλεσμα. Το πήρε απόφαση και κάτι ανθυποτυπίδια με κάτι ανθυπομηχανίσκους τύπου ΚΤΜ200 θα αποτελέσουν μια ξεχασμένη εικόνα στο διάβα του. :P :P :P :P :D



Του το εύχομαι ολόψυχα.
Αντί να μου δίνει κύπελλα να του τα δίνω εγώ.
Αντε και μιά συμβουλή:Την διαφορά την κάνει ο καφές στο DA CAPO.
Άβαταρ μέλους
iatrodikastis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3389
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2005, 16:52
Τοποθεσία: n.smirni

Καρπενήσι τι άλλο? 2

Δημοσίευσηαπό leon » 10 Οκτ 2006, 21:07

Επειδή τα κειμενάκια τα γράφω τέτοιες ώρες μετά την δουλειά κάτι θα ξεχάσω.

Προς Γιατρό, υπερκατάσκοπο και λοιπή οργάνωση

1.Μας άρεσε πολύ η εφαρμογή της μαύρη Τουλίπας - μπουρούσαμε να οδηγούμε πιό γρήγορα όταν γνωρίζαμε τα επικίνδυνα σημεία.
Προτείνω να συνεχιστεί η χρήση της σε όλα τα RR (το εννοώ) και να προστεθούν όσον το δυνατόν περισσότερα επικύνδυνα σημεία και στροφές - υπήρχαν και άλλες..... θα βοηθήσει στην ασφάλεια μας και στην γρηγορότερη οδήγηση.

2. Τα 50 χλμ σε ασφάλτινους δρόμους μακρυά απο κατοικοιμένους χώρους -όταν μάλιστα βγαίνεις από χώμα όπου πήγαινες με 80 - όπου και οι ντόπιοι οδηγούν με περισσότερα προτείνω να μην ισχύουν και να μείνουμε στα πλαίσια το ΚΟΚ. Αλλωστε σου σπάει τα νεύρα :x :x
Αντίθετα υπήρχαν χωριουδάκια που στο Δρομοβιβλίο δεν αναγραφόταν 30 χλμ και άσχετο αν αναφέρθηκε στην ενημέρωση να προσέχουμε,όταν περνούσα μέσα από τα ΡΟΣΚΑ με 30 χλμ (δεν μπορώ να πάω περισσότερο ανάμεσα σε σπίτια δίπλα σε καγκελόπορτες όπου κυκλοφορούν άνθρωποι και ζώα) ένας άνθρωπος άνοιξε τα χέρια του και μου φώναξε "που πάτε!! θα μας σκοτώσετε :!: :?:
Φανταστείτε πως πέρασαν κάποιοι άλλοι :evil:
Λεωνίδας Μασλίας
Άβαταρ μέλους
leon
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: 20 Μαρ 2006, 22:34
Τοποθεσία: Αγία Παρασκευή, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό markd » 11 Οκτ 2006, 07:24

iatrodikastis έγραψε:
markd έγραψε:
Berg έγραψε:α) Μπράβο στον Φώτη Μπέκα. Άψογη οδήγηση του θηρίου LC8.


Όντως!!!
Πηγαίναμε για πάνω από 100 χλμ. μαζί και χαροπάλευα για να κρατηθώ κοντά του!!!
Μπράβο Φώτη, και να σε βλέπουμε πιό συχνά στους αγώνες!!!



Κοίταξε στο είπα φιλικά,πάρε KTM


Ρε 'συ ο άνθρωπος έχει χέρια!!!
Το πηρα το ρημαδι!
Άβαταρ μέλους
markd
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 5349
Εγγραφή: 07 Μαρ 2005, 21:26
Τοποθεσία: ή εδώ ή εκεί

Δημοσίευσηαπό sacram » 11 Οκτ 2006, 10:00

iatrodikastis έγραψε:
markd έγραψε:
Berg έγραψε:α) Μπράβο στον Φώτη Μπέκα. Άψογη οδήγηση του θηρίου LC8.


Όντως!!!
Πηγαίναμε για πάνω από 100 χλμ. μαζί και χαροπάλευα για να κρατηθώ κοντά του!!!
Μπράβο Φώτη, και να σε βλέπουμε πιό συχνά στους αγώνες!!!

Κοίταξε στο είπα φιλικά,πάρε KTM


Peter νομίζω πως έφαγες κόλημα ή απλά σπας πλάκα με τους υπόλοιπους που παίρνουν στα σοβαρά τα σχόλια για τα ΚΤΜ. Οσο για το LC8, αφου είναι ΚΤΜ, αν στο δώσουνε να τρέξεις να υποθέσω οτι θα τρέξεις με τον jiovani???? Αν είναι έτσι να αγοράσουμε ολοι απο μια πορτοκαλι φριτέζα και να στείλουμε στην ανεργία τους παγκόσμιους.
:lol: :lol: :lol: :lol:

Οσο για την διαδρομή...από της photo φαίνεται άψογη. Πολύ φύση βρε παιδιά!!!!! Ετσι πρέπει. Αντε και στο επόμενο και εγω μαζί
Άβαταρ μέλους
sacram
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: 28 Μάιος 2005, 19:49
Τοποθεσία: ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΣΠΗ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 50 επισκέπτες

cron