Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Rally Raid Patra 2006. Τέλος καλό, όλα καλά! Εντυπώσεις!

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Δημοσίευσηαπό drMel » 28 Νοέμ 2006, 20:21

τα post που είναι άσχετα με τις εντυπώσεις απο τον αγώνα μεταφέρθηκαν στο Πεδίο δοκιμών-παράπονα στην ενότητα Παραλειπόμενα RR Πάτρας.
Μπορείτε να με βρίσετε εκεί άν θέλετε.
Μελέτης
drMel
 

Δημοσίευσηαπό karka » 28 Νοέμ 2006, 20:25

φτου γαμωτο για 9 τους υπολογιζα.
...τρια ταξι την αλλη φορα.
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

Δημοσίευσηαπό drMel » 28 Νοέμ 2006, 20:28

karka έγραψε:φτου γαμωτο για 9 τους υπολογιζα.
...τρια ταξι την αλλη φορα.


Κοι

Το game στο οποίο αναφέρστε είναι ο αγώνας του Κυπέλλου αντοχής της Λέσχης 4χ4 Εκάλη.
Οι συμμετοχές είναι 11.
Τελευταία επεξεργασία από drMel και 28 Νοέμ 2006, 20:56, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
drMel
 

Δημοσίευσηαπό disco » 28 Νοέμ 2006, 20:30

Αντρέα άλλη φορα να ειδοποιείς νωρίτερα. Όχι τελευταία στιγμή. Πες το μου ένα μηνα νωρίτερα να ξέρω, μου λες την πέμτη έλα να σου βάλω CB για την παρασκευή. Πελάγωσα , θα με δέρναν οι πελάτες. Σορρυ αλλα καιγόμουνα , δεν φταίω εγώ.
VoiP-Τηλ.-Skype
discopatra
Άβαταρ μέλους
disco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1742
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2005, 09:10
Τοποθεσία: Πατρα

off road

Δημοσίευσηαπό leon » 28 Νοέμ 2006, 20:31

Αφού αναφερθήκαμε στον Superspy να πω ότι στους άλλους αγώνες όταν υπήρχαν περίεργα και δύσκολα κομμάτια στην διέλευση τους όπως αυτό του off road της 2ης μέρας όπου όλα τα 4Χ4 ταλαιπωρήθηκαν για να το περάσουν, συνήθως ενημερωνόμαστε για την δυσκολία την προηγούμενη στην Ενημέρωση και υπήρχε καποιος εκεί - συνήθως ο Σπύρος - να βοηθήσει με κάποιο τρόπο.
Εδώ ούτε ξέραμε απο πρίν για την δυσκολία αυτή - νομίζω περάσαμε μετά από 4 προσπάθειες και 15 λεπτά χωρίς να καταλάβουμε που ήταν ο φράχτης που αναφερόταν στο RB - είχε πέσει και εμείς τον ψάχναμε, και κάποιος που ήταν εκεί με ένα NISSAN PATROL-νομίζω οτι είχε σχέση με την οργάνωση- όταν σε μία από τις προσπάθειες μας τον ρωτήσαμε που πρέπει να πάμε μας απάντησε: Δεν ξέρω, τα άλλα 4 τζίπ που πέρασαν πήγα προς την κατηφόρα.............
Γιατί δεν υπήρχαν και σε αυτό το off road πορτοκαλί κομμάτια από ταινία όπως την προηγούμενη μέρα?
Η αποτύπωση τον off road κομματιών στο RB όταν δεν υπάρχουν σαφή σημάδια παρα μόνο πέτρες, φτέρες και πουρνάρια και ανύπαρκτοι φράχτες είναι πολύ δύσκολη και επιπλέον φαίνεται τελείως διαφορετικά με το μάτι του οδηγού.

Κατά τα άλλα τέλος καλό όλα καλά :D

Ευχαριστούμε για ένα ακόμη ξεχωριστό διήμερο που μας προσφέρατε
Και του χρόνου με τα σπαστήρια όχι στο τέλος του 2ημέρου
Λεωνίδας Μασλίας
Άβαταρ μέλους
leon
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: 20 Μαρ 2006, 22:34
Τοποθεσία: Αγία Παρασκευή, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Berg » 28 Νοέμ 2006, 20:37

Τα αποτελέσματα θα τα ανεβάσει κανένα παληκάρι εδώ ή στο site του ΑΟΔΠ?
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό superspy » 28 Νοέμ 2006, 20:41

karka έγραψε:Μόνο λίγο πιο προσοχή στα RB την άλλη φορά.

βρε φιλε δυο μερες την περιμενα αυτην την πρωταση.
νασαι καλα που μου εδωσες το βημα.

λοιπον κυριοι, δηστυχως η λεσχη της πατρας βρεθικε παραμονες του αγωνα αναμεσα σε μια κοντρα δυο "φιλων" κατα τα αλλα και συνδιωργανωτων μεχρι τοτε.
δεν θα επεκταθω σε λεπτομεριες και ατερμονες συζητησεις αλλα θα πω τουτο.
αυτο το Γ@ΜΗΜΕΝ@ το R,B ουτε το γιοφυρι της αρτας να ηταν.
αγανακτησαμε πραγματικα μεχρι η καθε διωρθωση να γυρισει στα χερια μας περασμενη στον υπολογηστη.
ημαρτων, ρε κατσιμαλη καλα να εισαι αλλα αντε... μην πω τιποτα χειροτερο.
να σας πω μονο οτι τις τελευταιες τουλιπες της επιστροφης της Β μερας της εκανα στο κορελ μονος μου γιατι μεχρι και τεταρτη μεσημερι ουτε φωνη ουτε ακροαση.

ετσι για να ξερουμε ποιος ειναι ο καθενας και τι παιγνιδια παιζει.


Μπα; Θέλεις και βήμα;
Τα παράπονά σου εκεί που ξέρεις.
«Εγώ δεν είχα καμιά δουλειά με τον αγώνα σου», μόνος σου τα κατάφερες.

Μπράβο λοιπόν, συγχαρητήρια. Ήταν πολύ καλός ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ.

Μην προσπαθείς όμως να δικαιολογηθείς για το RB.
Σαφώς και δεν είχα καμιά δουλειά με αυτό. Δε συνηθίζω να κάνω τέτοια δουλειά. Οχι μόνο αυτό, αλλά ο οργανωτής ΠΡΕΠΕΙ να κάνει έλεγχο και πριν τον αγώνα (μπας και δει και τα λάθη του).

Όσο για την ποιότητα εκτύπωσης και φυσικά ήταν και ξεκάθαρη επιλογή ΣΟΥ να το τυπώσεις στα μηχανήματα σου.

Κρίμα γιατί υποτίθεται ότι είσαι και της δουλειάς.

Μήπως θέλεις και την πίτα αλλά και το σκύλο χορτάτο. Εμ, δε γίνεται;

---

Φρόντισε να μάθεις πως απευθύνεσαι και σε ποιους. Καλά έκανες και έσβησες τη βωμολοχία σου από το post, μια βωμολοχία που σε χαρακτηρίζει απόλυτα.

Για τελευταία φορά σεβάσου το χώρο που γράφεις.

Δεν θέλω να ασχοληθώ ξανά μαζί σου. Υπάρχουν και όρια, αν δεν μπορείς να κινηθείς μέσα σε αυτά, κάνε κάτι άλλο.

Καλό βράδυ.
Τελευταία επεξεργασία από superspy και 28 Νοέμ 2006, 20:58, έχει επεξεργασθεί 3 φορά/ες συνολικά
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό markd » 28 Νοέμ 2006, 20:42

drMel έγραψε:Κοι

Το game στο οποίο αναφέρστε είναι ο αγώνας του Πρωταθλήματος αντοχής της Λέσχης 4χ4 Εκάλη.
Οι συμμετοχές είναι 11.


Κυπέλου!!!

Θα σε μαλώσω!!!
Το πηρα το ρημαδι!
Άβαταρ μέλους
markd
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 5349
Εγγραφή: 07 Μαρ 2005, 21:26
Τοποθεσία: ή εδώ ή εκεί

Δημοσίευσηαπό superspy » 28 Νοέμ 2006, 20:44

karka έγραψε:εμαθε κανεις ποσες συμετοχες ειχε το αλλο game?


Τα προβλήματα και τα κομπλεξ σου οχι εδώ σε παρακαλώ.
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό karka » 28 Νοέμ 2006, 20:45

λεωνιδα εχεις δικιο για αυτο το κοματι. αλλα που να φανταστουμε οτι καποιος-οι θα ξηλωναν ολοκληρο φραχτη και οι επομενοι δεν θα ειχαν σημειο αναφορας.

το πατρολ ηταν εκει απο την οργανωση αλλα σε ρολο διασωστη.

σε αυτο το σημειο το R.B ηταν ιδιο απολυτα με το περσινο.
εκτος του παρασυρμενου φραχτη δεν υπηρχε καμια αλλαγη.
οπως και σε μεγαλο μερος του αγωνα απο εκει και κατω.
οποτε τουλαχιστον ασαφειες σε αυτο το κοματι ουσιαστηκα δεν υπηρχαν γιατι ας πουμε οτι το ειχαμε "επιβεβαιωσει" απο περιση.

τελος το κοματι δεν ηταν δυσκολο ρε παιδια ειχε οση φορα ηθελες και χωρουσαν 3 αυτοκινητα παραληλα.
τι να κανουμε αγωνας ειναι.
καπου αλλου ισως εσυ να ειχες το πλεονεκτημα και καποιοι αλλοι να ζωριζονταν.

σε ευχαριστουμε για την συμμετοχη σου.
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

Δημοσίευσηαπό doc » 28 Νοέμ 2006, 20:54

Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες, και ακόμη περισσότερο στους νικητές! Κρίμα σε όσους δεν κατάφεραν να τερματίσουν λόγω ελαστικών και μηχανολογικών προβλημάτων...
Πρώτη φορά είδα τόσα σκασμένα λάστιχα σε μοτοσυκλέτες ενώ κανένα στα αυτοκίνητα! Στεναχωρήθηκα για το τουμπάρισμα του Δημοσθένη Χρήστου, πόσο μάλλον που δεν μπορούσαν να τρέξουν την 2η μέρα ενώ το ήθελαν τόσο πολύ...
Άτυχος όσο δεν παίρνει ο Panmal αφού ενώ είχε κιβώτιο και ψάξαμε όλα τα συνεργεία σε Πάτρα και Αίγιο, δεν ρωτήσαμε τον "διπλανό" μας τον Πιτσή, που θα μπορούσε άνετα να το αλλάξει το βράδυ!!!

Ο Μαρουλάκης εμφανίστηκε με ένα φανταστικό Hobby XT 500, o Αλέξανδρος επιμένει να βασανίζεται με το τέρας ΒΜW, ο Μαρκάτος περίμενε 10 ώρες στα Καλάβρυτα, αφού σε μια ολόκληρη πόλη δεν υπήρχε σαμρπέλα... Λάστιχο και ο Geokat... μα καλά! Μυαλό δεν βάζετε? Δεν βλέπετε τι έπαθα εγώ?

Με κάτι τέτοια βέβαια, βλέπω τις πωλήσεις των mousse να αυξάνονται κατακόρυφα...

Η οργάνωση ήταν φανταστική, όπως μας έχει συνηθίσει ο ΑΟΔΠ, η λάσπη μας θύμισε χειμώνα, ενώ το RB είχε αρκετές ατέλειες, για να έχουμε κάτι να λέμε...
Επίτηδες το κάναμε φυσικά... για να δώσουμε ενδιαφέρον... και να ρίξουμε την μέση ωριαία... Μια τουλίπα "φούσκωσε" κατά δύο χιλιόμετρα...Τι 0,2, τι 2... Χαχαχαχα!
Καλά ντε... Μην βαράτε...!
Ευτυχώς που οι ανεμογεννήτριες ήταν στη θέση τους!

Ο αναμεταδότης έκανε και πάλι τα δικά του, αλλά οι πατέντες του karka και οι ηλεκτρονικές του γνώσεις τον επανέφεραν στην τάξη!

Η Γραμματεία ήταν "όλα τα λεφτά" πάνω στο τεράστιο επικαθήμενο...

Ο Κούτσικος είχε μια άσχημη μέρα την Κυριακή, αν και Κυπελλούχος. Μάζεψε κι ένα συρμάτινο "στεφάνι" για να το φορέσει στην απονομή.

Ο Εγγλεζό λίγο έλλειψε να κοψοχολιαστεί, όταν το αμάξι του ζεστάθηκε στον ερχομό από Αθήνα.
Το στένεψε και λίγο στα δέντρα. Μείον ένας καθρέπτης...

Το park - ferme και η δημοσιότητα του αγώνα ήταν το κάτι άλλο, η μουσική, ο κόσμος, η πλατεία, ήταν όλα άριστα, για να βγουν τα Rally Raid και παραέξω...

Μπράβο και πάλι σε όλους. Μπράβο στην Πάτρα για τον πολύ καλό, τον καλύτερο αγώνα! Όχι τέλειο, γιατί αν ήταν τέλειος δεν θα συζητούσαμε τίποτα και δεν θα κηνυγούσαμε το τέλειο στην συνέχεια...

Τα λέμε στην Καλαμάτα!

Υ.Γ. Θα τα θυμηθώ ακι θα γράψω κι άλλα... Τώρα όμως με συγχωρείτε, πήζω, έχω δουλειά με το Athens... Φιλάκια!
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Δημοσίευσηαπό drMel » 28 Νοέμ 2006, 20:55

markd έγραψε:
drMel έγραψε:Κοι

Το game στο οποίο αναφέρστε είναι ο αγώνας του Πρωταθλήματος αντοχής της Λέσχης 4χ4 Εκάλη.
Οι συμμετοχές είναι 11.


Κυπέλου!!!

Θα σε μαλώσω!!!


Sorry, Pardon, Scusa (και οι τρείς) και συγνώμη (ελληνικά)
drMel
 

Δημοσίευσηαπό Berg » 28 Νοέμ 2006, 20:58

tedos έγραψε:Μηπως να φωναξω τον Αυγοκινηση!??? Thread για εντυπωσεις ειναι αφηστε το ετσι να διαβαζουμε!! Μην τα ισοπεδωνουμε ολα!!!!


Τον τελευταίο καιρό υπάρχει μια ένταση γενικά ή μου φαίνεται? :oops: :oops:

Μια ο Αυγοκίνηση μια ο Μαυροφίδι τώρα ετούτοι εδώ τι έχουν πάθει όλοι? :?: :?: :?:

ΕΧΕΤΕ ΣΑΛΤΑΡΕΙ? ΜΗΠΩΣ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΙΡΑΞΕΙ Ο ΑΝΑΔΡΟΜΟΣ ΕΡΜΗΣ?

Τι σκατά συμπεριφορά είναι αυτή?
:evil: :evil:
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό drMel » 28 Νοέμ 2006, 21:04

Τον τελευταίο καιρό υπάρχει μια ένταση γενικά ή μου φαίνεται? :oops: :oops:
Μια ο Αυγοκίνηση μια ο Μαυροφίδι τώρα ετούτοι εδώ τι έχουν πάθει όλοι? :?: :?: :?:
ΕΧΕΤΕ ΣΑΛΤΑΡΕΙ? ΜΗΠΩΣ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΙΡΑΞΕΙ Ο ΑΝΑΔΡΟΜΟΣ ΕΡΜΗΣ?
Τι σκατά συμπεριφορά είναι αυτή?
:evil: :evil:[/quote]


Δεν είναι ανάδρομος πια!!!!!!! :oops:
drMel
 

Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό jimmy-ttr » 28 Νοέμ 2006, 21:11

Σύντομα ο ΑΟΔΠ θα τα έχει και θα τα δημοσιέυσει...
Άβαταρ μέλους
jimmy-ttr
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 06 Απρ 2006, 22:32
Τοποθεσία: Πάτρα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 9 επισκέπτες

cron