Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Rally Raid Patra 2006. Τέλος καλό, όλα καλά! Εντυπώσεις!

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Δημοσίευσηαπό Bleu » 29 Νοέμ 2006, 23:53

Και αφού τελείωσα με την αφεντομουτσουνάρα μου.

Συγχαρητήρια σε όλους που ετρέξαν ανεξαρτήτως αποτελέσματος.
Μοτο και 4Χ4.

Μπράβο στην λέσχη της Πάτρας.
Κάθε χρόνο και καλύτεροι.

Αν το συγκεκριμένο RB εμφανιζόταν σε άλλο αγώνα θα έιχαμε κλωτσομπούνια.
Αλλά σε εσάς χαλάλι. Τα τρελά που είχε, ο τρόπος σας τα έκανε να περάσουν στα ψιλά, μα πολύ ψιλά.

Η εικόνα αγχωμένων ανθρώπων για το άν περνούσαμε καλά τα μαρτυρούσε όλα.
Από που να αρχίσεις και που να τελειώσεις.
Από τον χώρο εκκίνησης. Δηλαδή άν γινόταν στην πατρίδα μου θα είμασταν στην Αριστοτέλους? (Να αλλάζει λάδια ο Husqy).
Από την τροχαία, τα φυλλάδια, τα ΣΕΔ-ψησταρια-καφε-ζαχαροπλαστεία.ΤΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑ.
ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΑΝΤΡΕΑ.ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΠΑΤΡΙΝΟΙ.


Ευχαριστώ και γώ όλη την παρέα και τους φίλους μου. Που γίνονται περισσότεροι.
Να ψωφήσουν οι οχτροί μας.
Άβαταρ μέλους
Bleu
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 518
Εγγραφή: 10 Απρ 2005, 18:20

Δημοσίευσηαπό Bleu » 29 Νοέμ 2006, 23:55

A Sorry.
Μπραβο DOC.
Άβαταρ μέλους
Bleu
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 518
Εγγραφή: 10 Απρ 2005, 18:20

Δημοσίευσηαπό Bleu » 29 Νοέμ 2006, 23:56

Και επειδή μου φαίνεται μικρό.
BRAVO DOC
Άβαταρ μέλους
Bleu
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 518
Εγγραφή: 10 Απρ 2005, 18:20

Δημοσίευσηαπό epital » 30 Νοέμ 2006, 00:54

Πολύ συναίσθημα έπεσε!!!

Εμ,όταν ψοφάει ο γάιδαρος....το λιλί του γίνεται fcr!

Τα δικά μου θα τα γράψω τελευταίος

................οπως τερμάτισα! χα χα χα !!!
η επόμενη μέρα
.....θα είναι νύχτα
Άβαταρ μέλους
epital
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 548
Εγγραφή: 01 Φεβ 2004, 23:07
Τοποθεσία: ΑΙΓΑΛΕΩ

Δημοσίευσηαπό doc » 30 Νοέμ 2006, 01:37

Bleu έγραψε:....


Ωραίος ρε μπαγάσα...

Τι τα θες τα κομμάτια τα επίσημα? Αυτά σου λείψανε?

Θες να τα γράφεις εσύ?

Αφού θα τα γράψεις πολύ καλύτερα από μας τους ταλαίπωρους που θα το γράψουμε ως ένα απλό δελτίο τύπου!

Ωραίος! Θα σου μάθει κι ο Σπύρος να ανεβάζεις και φωτογραφίες και είσαι έτοιμος!

Υ.Γ. Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια...
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Δημοσίευσηαπό leipsippos » 30 Νοέμ 2006, 09:55

36telis έγραψε:ΣΙΧΑΘΗΚΑ ΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΡΑΛΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΟΤΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΠΑΙΖΑΝ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΤΩΝ ΑΓΩΝΙΖΩΜΕΝΩΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ! ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΩΝ ΧΩΡΟ ΤΩΝ ΜΟΤΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΣΥΝΕΒΕΝΕ ΑΥΤΟ .ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΛΑ ΘΑ ΒΡΟΥΝΕ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΤΟΥΣ ! ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ ΧΑΜΗΛΑ ΤΟΥΣ ΤΟΝΟΥΣ !ΧΩΡΙΣ ΠΛΗΡΩΜΑΤΑ -ΑΝΑΒΑΤΕΣ ΑΓΩΝΕΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ .


XAXAXA!!!Γεια σου ρε Τελη! Ουτε στο μυαλο μου να ησουν!

Μια απο τα ιδια ΑΚΡΙΒΩΣ. Αν ειναι να το κανουμε ΠΠΡ εδω περα ας μας το πουνε, να παμε για ψαρεμα. Γιατι με λεσχες, Πρωταθληματα, τεχνικους κανονισμους, ενστασεις και την γκρινια και την δολοπλοκια που συνεπαγονται... συγγνωμη, αλλα τουλαχιστον εγω, ΔΕΝ ξαναμπλεκω.

Το Lada μου, το εχει φαει η σκουρια αλλα στο ΠΠΡ δεν θα κατεβει, οχι λογω ελλειψης χρηματων, αλλα λογω μερικων εκ των ανθρωπων που εμπλεκονται στο εν λογω πρωταθλημα και μου προκαλουν αποτροπιασμο με την συμπεριφορα τους.
Ειναι αυτο το ζητουμενο σε αυτη την περιπτωση; Γιατι θα πρεπει να επιβαιβεωσουμε τον κανονα και σε αυτο το κομματι του μηχανοκινητου;
Ένας στο χώμα, χιλιάδες στον αγώνα!

"ΤΕΑΜ 100+"
Άβαταρ μέλους
leipsippos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1974
Εγγραφή: 08 Απρ 2005, 17:58
Τοποθεσία: Πευκόφυτοι Πετρώδεις Ορεινοί Όγκοι

...κι αν είστε άρχοντας...και παρεξηγηθείτε..στα ΙΜΟ μου ανε

Δημοσίευσηαπό LC8er » 30 Νοέμ 2006, 12:41

Τι να πω ρε Κώστα, είμαι ιδιαίτερα ταλαιπωρημένος... όχι μόνο από τον αγώνα!

Κάτι η Ρουμανία, κάτι 3 κουμπαριές σε δύο μήνες με στρίμωξαν... τα ευρούλια οριακά, αλλά έκανα τα πάντα για να έρθω στα RR. Τόσο στο Καρπενήσι όσο και στην πάτρα ο ερημούλης (όνομα βγαλμένο εκ του Desert) ήταν σε οριακή για τεχνικό έλεγχο κατάσταση. Χωρίς μπαταρία, με χούφτες σε αποσύνθεση, ακτίνες φαφούτες, φανάρι που αλλάχτηκε τελευταία μέρα, άγχος από μία καπνίλα που είχε στην προηγούμενη προπόνηση (ευτυχώς δεν ήταν τίποτε), αναρτήσεις κακά ρυθμισμένες...
Είπα δε μ@μιέται θα τρέξω με τι γνωστή τακτική «βουρ στον πατσά»

Ξεκίνησα σχετικά καλά την πρώτη μέρα, έχοντας καλύψει το λεπτό που ήταν μπροστά μου ο Σεβαχ. Σιγά σιγά όμως μία περίεργη κόπωση άρχισε να με αποσυντονίζει

Τρωω, την χύμα μου μετά στα λασπερά μετά τα αλπικά, στραβώνει η βάση του rb και μαγκώνει ο αποσυμπιεστής! Άντε τώρα να βάλω μπροστά.... ιδρώτας.. τελικά το σπρώχνω προς την πλαγιά, παίρνει αλλά ξεχνώ να διορθώσω χλμ και ενώ βλέπω τον πίνο-να-ξενχώ-πόνο αποφασίζω να τραβήξω τη δικιά μου πορεία για λίγο...

Αποκορύφωμα η τουλίπα 115... διαβάζω την 115 αντί να διαβάσω πρώτα τη δεύτερη παράγραφο που αναφερόταν στην 114.... αλλά όταν έχεις μισό μυαλό... αυτά συμβαίνουν!

Όταν συνάντησα τον blue μου ανέβηκε για άλλη μία φορά το αίμα στο κεφάλι! #@#!@$#% τον φούστη με τα 150 κιλά σίδερο.. που βρέθηκε εδώ χάμου... Βραχυκύκλωσα και στα τελευταία 40 χιλ άνοιξα μια διαφορά 11 λεπτών.

Πάλι καλά γιατί την επομένη τα χρειάστηκα. Το κρύωμα προχωρούσε, η κόπωση επίσης (έκανα και την αυτοκινητάδα μου ως τα Καλάβρυτα για τον μαρκάτο) και έπεσα νεκρός για ύπνο μετά την ενημέρωση...

Ξύπνησα με κάτι περίεργα ζουμιά να τρέχουν από τη μύτη, άλλοτε λαδί, άλλοτε, ροζέ, άλλοτε άσπρα...χέστηκα πάνω μου. Πόνος στα μάτια και μπούκωμα... δε μ@μιέται , πάμε και όπου βγει.

Ξεκίνησα χαλαρά, συναντηθήκαμε με τον blue στα πρώτα χλμ και πηγαίναμε σχετικά ήρεμα. Μέχρι που μας περνάνε για 4η φορά ο Τασούλης (τη μία μόνος του, την άλλη με τον πινο) και αποφάσισα να τους ακολουθήσω.... ΟΚ παμε δυνατά, φεύγω μπροστά σε ένα ΣΕΧ και... μου φεύγει ο λεβιές των ταχυτήτων... @#@$%@$,

Χαιρετώ τα παιδιά ευγενικά, επισκευάζω και ξανά ανταμώνουμε αργότερα... Στο συρματόπλεγμα αλωνίζουμε δεξιά αριστερά και για καλή μας τύχη βρίσκουμε τις κορδέλες.

Μπροστά ο πίνο, πίσω ο Τασούλης, εγώ, και ο μπλέ. Εδώ μίλησε η απειρία: χωρίς να προβληματίζομαι ιδιαίτερα με την πλοήγηση αποφασίζω ότι πάνε αργά και κινώ να τους προσπεράσω...
μόλις βρίσκομαι μπροστά νιώθω την πίεσή τους και ...παρτον κάτω...
Εκεί βάραγα μανιβελιές μέχρι το ξημέρωμα... . Μέχρι που πάτησα κατα λάθος τη μίζα... και πήρε μπροστά !@##@$%#%.

Το μίγμα αδιαθεσίας, τσαντίλας και πείσματος ήταν εντυπωσιακό... Με μία έντονη ζάλη, προσπαθούσα να εστιάσω στη κάθε τουλίπα και να οδηγήσω όσο πιο γρήγορα μπορούσα. Ίσως να κάλυψα λίγο χρόνο... αλλά οι Πίνο, Τασούλης και Μπλε δεν είναι τυχαίοι... μου ρίξανε στα αυτιά!

Είπα μέσα μου άξιος που τερμάτισα, αξιότερος ο Παπαδόπουλος που οργίασε (και τσίμπησα μισή μπριζόλα σαν πριμ τερματισμού). Μόλις κατάπια, νάσου και ο Μεγαλοοικονόμου και Βαρβαγιάννης με την παρέα τους... ούτε 5 λεπτά πιο πίσω, χαλαροί, κεφάτοι, ξεκούραστοι...

.... στα μαχαιρώματα δεν θα αναφερθώ... βγάλτε τα μάτια σας ελεύθερα... Αυτούς που σέβομαι θα τους σέβομαι, αυτούς που αγαπώ το ίδιο, τους υπόλοιπους τους παραπέμπω στον τελευταίο στίχο του «γάτου»! ...κι αν είστε άρχοντας...και παρεξηγηθείτε....
Άβαταρ μέλους
LC8er
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: 29 Δεκ 2004, 14:42
Τοποθεσία: ανατολικά...

...κι αν είστε άρχοντας...και παρεξηγηθείτε..στα ΙΜΟ μου ανε

Δημοσίευσηαπό LC8er » 30 Νοέμ 2006, 12:48

και κάτι ακόμα

‘Αρχον δε μέμνησθω τριών:
- Επί ανθρώπων αρχει
- Συν θεό άρχει
- Ουκ αεί άρξει

Γκέκο, ρίξε ένα τρανσλατι για όσους δεν (τα) πάνε καλά...
LC8er
xrepia.gr-SCRAT team
_________________
Άβαταρ μέλους
LC8er
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: 29 Δεκ 2004, 14:42
Τοποθεσία: ανατολικά...

Δημοσίευσηαπό KaTaNaS » 30 Νοέμ 2006, 14:32

Πω Πω ! Πολύ δύναμη! :shock:


ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ! κλαπ κλαπ κλαπ! :D :D :D
Άβαταρ μέλους
KaTaNaS
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 851
Εγγραφή: 14 Δεκ 2005, 15:42

Καλό ταξίδι !

Δημοσίευσηαπό geco » 30 Νοέμ 2006, 14:50

LC8er έγραψε:Αρχον δε μέμνησθω τριών:
- Επί ανθρώπων αρχει
- Συν θεό άρχει
- Ουκ αεί άρξει



Σωτηράκη τι έγινε ; Ζοριστήκαμε ;

Αυτά τα παραπάνω τα λένε όλα, όχι μόνο γιά τους άρχοντες αλλά και γιά τους υπόλοιπους κοινούς θνητούς !

Πάνω από όλα είμαστε άνθρωποι και όχι μηχανές !

Η περιγραφή σου δείχνει ότι δεν είσαι απλά το "ατομάκι" με το ειρωνικό χαμόγελο που βλέπουμε στην εκκίνηση αλλά άνθρωπος με σάρκα και οστά !

Αυτό σημαίνει ότι θα αντιμετωπίσεις όπως όλοι την δυσκολία, την απογοήτευση, την αποτυχία, την ατυχία, το λάθος, την πίεση του ανταγωνισμού, τον τραυματισμό, τον πόνο, την ασθένεια, την αγωνία που θα κάνουν την επιτυχία ακόμα μεγαλύτερη, την διάκριση πιό ευπρόσδεκτη, την νίκη πιό ουσιαστική !

Όλα αυτά μας κάνουν καλύτερους ανθρώπους, πιό ανεκτικούς, πιό ευαίσθητους, πιό κοινωνικούς, πιό ανθεκτικούς στο ζόρι ! Μας δένουν μεταξύ μας με ισχυρούς δεσμούς και μας κάνουν πλούσιους σε εμπειρίες !

Και όταν περάσουν χρόνια, τα θυμάσαι όλα αυτά με μεγάλη νοσταλγία!

Νά 'μαστε καλά να φχαριστιόμαστε το παιχνίδι στα βουνά γιά όσο περισσότερο γίνεται !

Μην ξεχνάς ότι τελικά, άσχετα με τον προορισμό, όλα γίνονται γιά το ... ταξίδι !!!
Άβαταρ μέλους
geco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1523
Εγγραφή: 03 Μαρ 2004, 13:47
Τοποθεσία: Όπου έχει χώμα !

Re: ...κι αν είστε άρχοντας...και παρεξηγηθείτε..στα ΙΜΟ μου

Δημοσίευσηαπό drMel » 30 Νοέμ 2006, 15:30

Σωτηρή

Εγγύειν φεύγειν δια τους πλείονας κακίους και χόλου κρατέειν. Μηδένα δικάσης, πριν αν άμφω ακούσης.
Ουδέν άγαν.
Δίκαια δράσας συμμάχους έξεις θεούς.
drMel
 

Re: ...κι αν είστε άρχοντας...και παρεξηγηθείτε..στα ΙΜΟ μου

Δημοσίευσηαπό alexandros » 30 Νοέμ 2006, 16:42

εχετε φαει κατι τωρα τελευταια ??
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Re: ...κι αν είστε άρχοντας...και παρεξηγηθείτε..στα ΙΜΟ μου

Δημοσίευσηαπό markd » 30 Νοέμ 2006, 16:46

drMel έγραψε:Σωτηρή

Εγγύειν φεύγειν δια τους πλείονας κακίους και χόλου κρατέειν. Μηδένα δικάσης, πριν αν άμφω ακούσης.
Ουδέν άγαν.
Δίκαια δράσας συμμάχους έξεις θεούς.


Να κι άλλη γλώσσα!!!
Δεν σου φτάνουν οι τέσσερις???
Το πηρα το ρημαδι!
Άβαταρ μέλους
markd
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 5349
Εγγραφή: 07 Μαρ 2005, 21:26
Τοποθεσία: ή εδώ ή εκεί

Δημοσίευσηαπό iatrodikastis » 30 Νοέμ 2006, 16:50

Ρε σεις κάηκαν τίποτα φυτείες στο Παναχαϊκό.
1 χρόνο μπροστά τουλάχιστον.

iatrodikastis
Άβαταρ μέλους
iatrodikastis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3389
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2005, 16:52
Τοποθεσία: n.smirni

Δημοσίευσηαπό madive » 30 Νοέμ 2006, 16:53

Λέγεται πως η ημιμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας!!!
Πιστεύω ότι οι διαφορές πρέπει να λύνονται κατ’ ιδίαν και όχι εμπλέκοντας ανθρώπους που το μόνο που θέλουν είναι να κάνουν σωστά το κέφι τους στο βουνό.

Μια καλή λύση λόγω Χριστουγέννων είναι ένα γράμμα στον άγιο Βασίλη, ξεκινώντας ως εξής:
άγιε μου Βασίλη φέτος δεν ήμουν πολύ καλό παιδί γιατί…………. Αλλά θέλω να μου φέρεις………………..
Άβαταρ μέλους
madive
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: 23 Μαρ 2006, 10:20

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 19 επισκέπτες