Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

6ο Trail Ride 2006 - 14 Ιανουαρίου 2007... Εντυπώσεις

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Δημοσίευσηαπό THANOS_KTM » 15 Ιαν 2007, 10:11

Ναι
Άβαταρ μέλους
THANOS_KTM
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 25 Ιαν 2005, 12:11

Δημοσίευσηαπό iatrodikastis » 15 Ιαν 2007, 10:17

Τα πέρασα χάλια.
Η λασπωμένη ανηφόρα απαίσια,καλύτερα από στεγνή.Το μονοπάτι,ο θεός να το κάνει,ανάμεσα στα πευκάκια με τα πέτρινα σκαλοπάτια νομίζω έπρεπε να είναι πιό extreme.Tα κατηφορικά κάθετα λούκια καλά γιά έντο και φιγούρες.Την Δροσοπηγή κατηφόρα από ανηφόρα γιατί;Και μετά αυτό το απίστευτο τάπα γκάζι μονοπάτι δύο χιλιομέτρων.Το ποταμάκι με τους ολικά η μερικα πεσμένους κορμούς...
Τι να πω...
Η μάλλον έχω να πω.
Γιατρέ σ΄ευχαριστώ πολύ.
1 χρόνο μπροστά τουλάχιστον.

iatrodikastis
Άβαταρ μέλους
iatrodikastis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3389
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2005, 16:52
Τοποθεσία: n.smirni

Δημοσίευσηαπό fotisalp » 15 Ιαν 2007, 10:18

Καλημέρα σε όλους,
Μέχρι τώρα θεωρούσα ότι το καλύτερο trail ride για το 2006 ήταν το πρώτο.Πλέον τη θέση αυτή κατέχει το χθεσινό, το τελευταίο για το κύπελλο 06. Σφιχτό,τέλειο τεραίν,χωρίς ακραία εμπόδια αλλά ούτε και της πλάκας, ωραία δεμένη διαδρομή.Κανα δυο ανακρίβειες που υπήρχαν στο road book ευτυχώς ήταν σε σημεία που μπορούσες να τα ψυλλιαστείς εγκαίρως και να βγάλεις άκρη μόνος σου (τα θεωρώ καλό τεστ "επαγρύπνησης" στην πλοήγηση :D ).Το αγωνιστικό τμήμα του xrepia.gr, το SCRAT Team, συμμετείχε με 4 αναβάτες και μάζεψε αρκετούς βαθμούς :riding: .Το βράδυ δε, είχαμε τη χαρά να δούμε και το εξέχον μέλος LC8er-Κοντολιό,άξιο φυντάνι του μπαχτσέ μας, να "σηκώνει" το χοντρότερο και μακρύτερο κερένιο αγκωνάρι :razz: ως νικητής της OPEN στα RALLY RAID 2006 :dancing: .Σε καλή μεριά Σωτήρη! :lol:
Πάντα τέτοια, μπράβο στον Doc και στους λοιπούς συντελεστές!
Fotisalp
xrepia.gr-SCRAT team
_________________
fotisalp
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2006, 12:35
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό kchatz » 15 Ιαν 2007, 10:29

Συγχαρητήρια σε όλους του αγωνιζόμενους και φυσικά στη διοργάνωση !
Πραγματικά ένας αγώνας τέλεια μοιρασμένος για TR (κατά την προσωπική άποψη).
Μπερδεύτηκα σε αρκετά σημεία (απογοητευτικά.. στο μονοπατάκι που χανόταν ανάμεσα στα δεντράκια (πήγα αριστερά και ψαχνόμουν στο χωράφι)λίγο πριν το ΣΕΔ στα πευκάκια)).
Οι ανηφόρες μια χαρά, το ποταμάκι τέλειο, αλλά δεν το ευχαριστήθηκα γιατί είχε ουρά στην αναμονή...
και μετά τις δυσκολίες είχε φλαταδούρες για ξεκούραση. Πολύ σωστός ο Doc.

Μου έκανε εντύπωση η απουσία ! αλληλοβοηθείας .Από τη μία αν δεν υπάρχει τραυματισμός...οκ δεν έγινε και τίποτα... αγώνας παιχνίδι είναι , αλλά αν στο ζητάει ο άλλος αγωνιζόμενος πιστεύω ότι δεν πρέπει να το αρνούμαστε.

Περαστικά στους τραυματίες και εύχομαι από την ερχόμενη αγωνιστική σεζόν , κανένα τραυματισμό και πάντα γελαστές φάτσες μέσα από τα κράνη.


:P :P :dancing:

Xrepia.gr rulez
Άβαταρ μέλους
kchatz
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: 10 Μαρ 2004, 15:15
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό zappy » 15 Ιαν 2007, 11:15

εγώ πάλι ήμουν πολύ πολύ χαρούμενη που πριν πάμε βόλτα με τα άλογα, πρόλαβα και έκατσα στην άκρη μιας μάντρας και χάζευα κόσμο να περνάει... :) ελπίζω σε κανα χρόνο να ακολουθώ και εγώ, τελευταία και καταϊδρωμένη ίσως, αλλά τουλάχιστον με ενεργό και όχι παθητικό ρόλο.
Σκέφτομαι πως ως μέρος του κοινού, κάθομαι στο πιο άσχετο σημείο, αλλά έχει και αυτό την πλάκα του... ιδιαίτερα αν κάποιοι προβληματίζονται για το αν πρέπει να πάνε δεξιά ή αριστερά, οπότε και προσφέρεται η βοήθεια του κοινού (για το 50-50 σε άλλο κομμάτι...)
ο,τι κι αν πει κανείς, δεν μπορεί να συγκριθεί με αυτά που κάνει...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
zappy
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: 04 Δεκ 2006, 16:16
Τοποθεσία: μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας

Δημοσίευσηαπό steliosh » 15 Ιαν 2007, 11:17

αλληλοβοήθεια?! Απειρη! Στο ΣΕΔ στα πευκάκια έσπρωξα τουλάχιστον 10-12 μηχανάκια, με σπρώξανε επίσης (ευχαριστώ) και στο ποταμάκι το ίδιο! Εν πάση περιπτώσει δεν είμαστε όλοι... ιατροδικαστές να περνάμε "χωρίς αύριο" (!) και να πέφτουμε με τα μάτια στα δύσκολα, αλλά... σταματάμε να το... σκεφτούμε! Είμαι και γέρων (και άφρων!) Οι δε... ουρές στα δύσκολα, ήταν καλή ευκαιρία για φωτό και video! Πως αλλιώς θα πείσεις τη συμβία πως πέρασες τη μέρα σου, και θα δείξεις στα παιδιά σου πόσο (πιο) παιδί είσαι?!!!!
Άβαταρ μέλους
steliosh
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: 21 Ιαν 2005, 00:57
Τοποθεσία: Penteli, Athens

και... κύπελλο!

Δημοσίευσηαπό steliosh » 15 Ιαν 2007, 11:24

Ο Αυρτος!
Άβαταρ μέλους
steliosh
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: 21 Ιαν 2005, 00:57
Τοποθεσία: Penteli, Athens

και... κύπελλο!

Δημοσίευσηαπό THANOS_KTM » 15 Ιαν 2007, 11:26

Τα αποτελέσματα που είναι?
Άβαταρ μέλους
THANOS_KTM
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 25 Ιαν 2005, 12:11

Δημοσίευσηαπό geokat » 15 Ιαν 2007, 11:35

Για άλλη μια φορά μπράβο στην οργάνωση. Περάσαμε καταπληκτικά ανακαλύπτοντας πως μπορούν να ενωθούν γνωστά και άγνωστα περάσματα σε ένα απολαυστικό, αλλά και πολύ κουραστικά για εμάς τους αγύμναστους σαραντάρηδες γραφειάδες. Έίμαι περίεργος τι άλλο καλύτερο μπορείτε να βρείτε για να μας εντυπωσιάσετε και το 2007.

Ζητώ συγγνώμη που σε δύο μονοπάτια καθυστέρησα τους από πίσω μου, σταματώντας να πάρω ανάσα. Πραγματικά δεν μπορούσα να αναπνεύσω από την κούραση.

Απαράδεκτος ο "συναθλητής μας" που με έβρισε γιατί τον καθυστέρησα ένα λεπτό στην πρώτη μου στάση για αναπνοή, άλλωστε θεωρούσα ότι μπορούσε να περάσει από το διπλανό πέρασμα. Δεν θα τον αποκαλύψω, εάν θέλει ας μας πει ποιος είναι μόνος του και να δούμε την επόμενη φορά που θα χρειαστεί αυτός βοήθεια ή θα σταματήσει...........
Άβαταρ μέλους
geokat
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: 21 Ιαν 2006, 20:28

Re: Φωτό...

Δημοσίευσηαπό geokat » 15 Ιαν 2007, 11:43

steliosh έγραψε:έπεσε στο ποτάμι...
Αυτό το έχουμε και σε video!
Δες από κάτω!


sorry, ιατροδικαστή που δεν κατέβηκα να σε βοηθήσω, αλλά δε μου είχε μείνει αναπνοή, ούτε για να δέσω το κράνος μου
Άβαταρ μέλους
geokat
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: 21 Ιαν 2006, 20:28

Δημοσίευσηαπό THANOS_KTM » 15 Ιαν 2007, 11:43

geokat έγραψε:Απαράδεκτος ο "συναθλητής μας" που με έβρισε γιατί τον καθυστέρησα ένα λεπτό στην πρώτη μου στάση για αναπνοή, άλλωστε θεωρούσα ότι μπορούσε να περάσει από το διπλανό πέρασμα. Δεν θα τον αποκαλύψω, εάν θέλει ας μας πει ποιος είναι μόνος του και να δούμε την επόμενη φορά που θα χρειαστεί αυτός βοήθεια ή θα σταματήσει...........


Οντως απαράδεκτος. :?
Άβαταρ μέλους
THANOS_KTM
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 25 Ιαν 2005, 12:11

Δημοσίευσηαπό doc » 15 Ιαν 2007, 11:43

geokat έγραψε:...τον καθυστέρησα ένα λεπτό στην πρώτη μου στάση για αναπνοή...


ΑΝΑΠΝΟΗ??? ΑΝΑΣΑΝΕΣ??? Γιατί ΑΝΑΣΑΝΕΣ??? Με ποιό δικαίωμα? Ρώτησες για να ανασάνεις???? Θες να τιμωρηθείς και να βγεις εκτός αγώνα???
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Δημοσίευσηαπό jfk60 » 15 Ιαν 2007, 11:50

Απλα καταπληκτικο!!!!!!!!!
Το καλυτερο T.R. που τρεξαμε φετος μαζι με την Ελευσινα, μονοπατια
ανηφορες ,κατηφορες, ποταμακια, τα περισσοτερα γνωστα αλλα ομορφα
δεμενα, μοναδικη δυσκολια ο πρωινος δυνατος κοντρα ηλιος.

Συγχαρητηρια στον κυπελλουχο Π. ΚΑΣΙΜΗ, στον Α. ΕΠΙΤΡΟΠΑΚΗ
και φυσικα να εκφρασω την συμπαθεια μου στον Β. ΒΑΡΒΑΓΙΑΝΝΗ
ο οποιος αν δεν εγκατελειπε απο πτωση θα ειχαμε μια ομορφη μαχη για
την τριτη θεση στο κυπελλο.
Άβαταρ μέλους
jfk60
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 02 Μαρ 2005, 16:21
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό doc » 15 Ιαν 2007, 11:59

Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Δημοσίευσηαπό doc » 15 Ιαν 2007, 12:12

THANOS_KTM έγραψε:Το παλικάρι που εχει το "αγκάλιασμα" με τον ερχόμενο από απέναντι αναβάτη τι έγινε....είναι καλά?


Ρε Θάνο, τι έγινε? Μας το παίζεις κινέζος?

1ον Με σένα δεν στούκαρε ο Μπλιέρης?
2ον Τα αποτελέσματα σε καίνε? Ας ερχόσουν στην ταβέρνα ή στον αγώνα και θα τα μάθαινες από πρώτο χέρι. Εσύ προτίμησες να κάνεις την "βόλτα" σου στην διαδρομή του Athens Enduro, να κινείσαι αντίθετα στην διαδρομή του Trail Ride παρόλο που είχε αναφερθεί επισταμένα στο forum το οποίο παρακολουθείς ανελλειπώς, να οδηγάς και απρόσεκτα, να στουκάρεις και με αγωνιζόμενο!
Και να ήταν κανένας άλλο εντουράς... πάει στο καλό... Αλλά με ένα μέλος του forum που ήξερε... αυτό μου χτυπάει στραβά! Πολύ στραβά! Πόσο μάλλον όταν τρώγεσαι όλες τις παραμονές των αγώνων να μάθεις, να συμμετάσχεις, να δηλώσεις, αυθημερόν, αλλά όλο κάτι σου τυχαίνει και δεν έρχεσαι, να μάθεις αποτελέσματα κτλ. και τελικά προτιμάς την ίδια μέρα να πας εντουρόβολτα και όχι να έρθεις στο Trail Ride....

Αυτά! Με παράπονο. Πολύ παράπονο! Ειδικά για τον Πέτρο Μπλιέρη!

Δημήτρης Αθανασουλόπουλος
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 61 επισκέπτες