Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

6ο Trail Ride 2006 - 14 Ιανουαρίου 2007... Εντυπώσεις

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Δημοσίευσηαπό Bill » 15 Ιαν 2007, 15:33

Και μη ξεχάσω να πω ένα μεγάλο Ευχαριστώ στην οργάνωση και ειδικά στον Doc για τις ωραίες στηγμές που μας χάρισε όλο το 2006!!! Αντε και το 2007 με πιο πολλά κύπελα !!!
Άβαταρ μέλους
Bill
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: 25 Απρ 2005, 19:05

Re: Φωτό...

Δημοσίευσηαπό drMel » 15 Ιαν 2007, 15:45

iatrodikastis έγραψε:Ολα δεχτά...εγώ όμως είμαι σε ένα επίπεδο που το φχαριστιέμαι διαφορετικά από σένα που καμαρώνεις με την κούπα του τελευταίου.
Οφείλεις να το καταλάβεις και να αποδεχθείς και την δικιά μου άποψη.
Οσο γιά το άν θα περάσω τον Μαρκάτο δεν με απασχολεί παρά μόνο σε επίπεδο πλάκας.Γιατί ο Μαρκάτος είναι πιό γρήγορος και mxας.
Προσωπικά γουστάρω να κάνω enduro και όχι να λέω ότι κάνω...γκε γκε.
Φαντάσου ότι αν ήμουν στην θέση σου δεν θα παράδιδα καρτελλάκι...γιατί δεν θα μου άξιζε ούτε ο πάτος.


μάλλον έχεις το ακαταλόγιστο, δεν εξηγείται αλλιώς.
αααα και μην ξεχάσεις το μαγικό ζουμί να πάρεις, 2χ200ml
drMel
 

Re: Φωτό...

Δημοσίευσηαπό THANOS_KTM » 15 Ιαν 2007, 15:53

drMel έγραψε:
iatrodikastis έγραψε:Ολα δεχτά...εγώ όμως είμαι σε ένα επίπεδο που το φχαριστιέμαι διαφορετικά από σένα που καμαρώνεις με την κούπα του τελευταίου.
Οφείλεις να το καταλάβεις και να αποδεχθείς και την δικιά μου άποψη.
Οσο γιά το άν θα περάσω τον Μαρκάτο δεν με απασχολεί παρά μόνο σε επίπεδο πλάκας.Γιατί ο Μαρκάτος είναι πιό γρήγορος και mxας.
Προσωπικά γουστάρω να κάνω enduro και όχι να λέω ότι κάνω...γκε γκε.
Φαντάσου ότι αν ήμουν στην θέση σου δεν θα παράδιδα καρτελλάκι...γιατί δεν θα μου άξιζε ούτε ο πάτος.


μάλλον έχεις το ακαταλόγιστο, δεν εξηγείται αλλιώς.
αααα και μην ξεχάσεις το μαγικό ζουμί να πάρεις, 2χ200ml


Μάλλον περνάει κλιμακτήριο νωρίς και του φταίνε ΟΛΟΙ. :wink:
Άβαταρ μέλους
THANOS_KTM
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 25 Ιαν 2005, 12:11

Last but not the least

Δημοσίευσηαπό doc » 15 Ιαν 2007, 16:05

iatrodikastis έγραψε:Ολα δεχτά...εγώ όμως είμαι σε ένα επίπεδο που το φχαριστιέμαι διαφορετικά από σένα που καμαρώνεις με την κούπα του τελευταίου.
Οφείλεις να το καταλάβεις και να αποδεχθείς και την δικιά μου άποψη.
Οσο γιά το άν θα περάσω τον Μαρκάτο δεν με απασχολεί παρά μόνο σε επίπεδο πλάκας.Γιατί ο Μαρκάτος είναι πιό γρήγορος και mxας.
Προσωπικά γουστάρω να κάνω enduro και όχι να λέω ότι κάνω...γκε γκε.
Φαντάσου ότι αν ήμουν στην θέση σου δεν θα παράδιδα καρτελλάκι...γιατί δεν θα μου άξιζε ούτε ο πάτος.


Πέτρο,

όλοι τη πλάκα σας κάνετε! Για αυτό μην παρεξηγιέστε...

Και μην ξεχνάς κάτι: Τους πρώτους τους κάνουν οι τελευταίοι. Αν δεν υπήρχαν οι πιο πίσω, δεν υπάρχουν οι πιο μπροστά! Κι αυτό τους δίνει αξία, αίγλη, κίνητρο. Ο τερματισμός αξίζει όσο τίποτε άλλο.
Φαντάσου όλοι αυτοί που τερμάτισαν πίσω σου να μην συμμετείχαν στον αγώνα? Τότε ποιός θα ήταν ο τελευταίος? Μάλλον εσύ...

Και το να καταφέρνεις να είσαι έστω και τελευταίος, αλλά στους τερματίσαντες, αξίζει πολύ περισσότερο από την ΜΗ συμμετοχή, την αποχή, ή την εγκατάλειψη. Πάτος λοιπόν δεν υπάρχει! Τον έχει ο καθένας στο μυαλό του... Για τον Ψωφάκη πάτος θα είναι να έρθει 15ος, για σένα τελευταίος, για τον Ayrton η εγκατάλειψη στο πρώτο χιλιόμετρο. Όλα είναι υποκειμενικά λοιπόν για τον καθένα.

Αλλά ποτέ μην προσβάλλεις και υποτιμάς τους τελευταίους.

Όσο για το ΣΕΔ: Ήμουν σκούπα σε όλο το κομμάτι, και μάλιστα έκανα δυο φορές το κυκλάκι ανάμεσα στα ΣΕΔ 3 και 4. Επέτρεψέ μου λοιπόν, να ξέρω ποιοί έκαναν και ποιοί όχι τον κύκλο. Και σίγουρα το 1 και το 2 τον έκαναν.
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Re: Φωτό...

Δημοσίευσηαπό iatrodikastis » 15 Ιαν 2007, 16:08

Nαι ρε κλέφτε τραυματίστε την άλλη φορά κάντε και χειρότερα...
Και μετά φορτώστε τα όλα σε άλλους.
Αμα δεν μπορείται τουλάχιστον προσπαθείστε.
Αλλά να μην μπορείται και να μην προσπαθείτε;
Κρίμα και είχα άλλη άποψη.
1 χρόνο μπροστά τουλάχιστον.

iatrodikastis
Άβαταρ μέλους
iatrodikastis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3389
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2005, 16:52
Τοποθεσία: n.smirni

Re: Φωτό...

Δημοσίευσηαπό superspy » 15 Ιαν 2007, 16:13

???????

Ρε πάτε καλά;
Τι ειναι αυτά.....

Πέτρο τα παιδιά συμμετέχουν πριν από μένα στα Trail Ride και όταν ξεκίνησα, ταξίδεψα μερικές φορές μαζί τους... (Ακόμα θυμάμαι που τους παρέσυρα μαζί μου σε ένα κάλο χάσιμο στα Ψαχνά... :-( )

Έρχονται για τη διασκέδαση και έχουν ιδιαίτερο ήθος και ιστορία...


Για ηρέμησε....
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Re: Last but not the least

Δημοσίευσηαπό iatrodikastis » 15 Ιαν 2007, 16:24

doc έγραψε:
iatrodikastis έγραψε:Ολα δεχτά...εγώ όμως είμαι σε ένα επίπεδο που το φχαριστιέμαι διαφορετικά από σένα που καμαρώνεις με την κούπα του τελευταίου.
Οφείλεις να το καταλάβεις και να αποδεχθείς και την δικιά μου άποψη.
Οσο γιά το άν θα περάσω τον Μαρκάτο δεν με απασχολεί παρά μόνο σε επίπεδο πλάκας.Γιατί ο Μαρκάτος είναι πιό γρήγορος και mxας.
Προσωπικά γουστάρω να κάνω enduro και όχι να λέω ότι κάνω...γκε γκε.
Φαντάσου ότι αν ήμουν στην θέση σου δεν θα παράδιδα καρτελλάκι...γιατί δεν θα μου άξιζε ούτε ο πάτος.


Πέτρο,

όλοι τη πλάκα σας κάνετε! Για αυτό μην παρεξηγιέστε...

Και μην ξεχνάς κάτι: Τους πρώτους τους κάνουν οι τελευταίοι. Αν δεν υπήρχαν οι πιο πίσω, δεν υπάρχουν οι πιο μπροστά! Κι αυτό τους δίνει αξία, αίγλη, κίνητρο. Ο τερματισμός αξίζει όσο τίποτε άλλο.
Φαντάσου όλοι αυτοί που τερμάτισαν πίσω σου να μην συμμετείχαν στον αγώνα? Τότε ποιός θα ήταν ο τελευταίος? Μάλλον εσύ...

Και το να καταφέρνεις να είσαι έστω και τελευταίος, αλλά στους τερματίσαντες, αξίζει πολύ περισσότερο από την ΜΗ συμμετοχή, την αποχή, ή την εγκατάλειψη. Πάτος λοιπόν δεν υπάρχει! Τον έχει ο καθένας στο μυαλό του... Για τον Ψωφάκη πάτος θα είναι να έρθει 15ος, για σένα τελευταίος, για τον Ayrton η εγκατάλειψη στο πρώτο χιλιόμετρο. Όλα είναι υποκειμενικά λοιπόν για τον καθένα.

Αλλά ποτέ μην προσβάλλεις και υποτιμάς τους τελευταίους.

Όσο για το ΣΕΔ: Ήμουν σκούπα σε όλο το κομμάτι, και μάλιστα έκανα δυο φορές το κυκλάκι ανάμεσα στα ΣΕΔ 3 και 4. Επέτρεψέ μου λοιπόν, να ξέρω ποιοί έκαναν και ποιοί όχι τον κύκλο. Και σίγουρα το 1 και το 2 τον έκαναν.


Εκτός από τον υπέροχο αγώνα που μας διωργάνωσες σε συγχαίρω και γιά τον τρόπο που μας αντιμετωπίζεις.
Ο ayrton και ο steliosh είναι αδέλφια και πειραζόμαστε χωρίς συνέπειες παρεξήγησης.
1 χρόνο μπροστά τουλάχιστον.

iatrodikastis
Άβαταρ μέλους
iatrodikastis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3389
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2005, 16:52
Τοποθεσία: n.smirni

Re: Φωτό...

Δημοσίευσηαπό iatrodikastis » 15 Ιαν 2007, 16:27

drMel έγραψε:
iatrodikastis έγραψε:Ολα δεχτά...εγώ όμως είμαι σε ένα επίπεδο που το φχαριστιέμαι διαφορετικά από σένα που καμαρώνεις με την κούπα του τελευταίου.
Οφείλεις να το καταλάβεις και να αποδεχθείς και την δικιά μου άποψη.
Οσο γιά το άν θα περάσω τον Μαρκάτο δεν με απασχολεί παρά μόνο σε επίπεδο πλάκας.Γιατί ο Μαρκάτος είναι πιό γρήγορος και mxας.
Προσωπικά γουστάρω να κάνω enduro και όχι να λέω ότι κάνω...γκε γκε.
Φαντάσου ότι αν ήμουν στην θέση σου δεν θα παράδιδα καρτελλάκι...γιατί δεν θα μου άξιζε ούτε ο πάτος.


μάλλον έχεις το ακαταλόγιστο, δεν εξηγείται αλλιώς.
αααα και μην ξεχάσεις το μαγικό ζουμί να πάρεις, 2χ200ml


Εχω το ακαταλόγιστο γιατί λογίζομαι αγωνιζόμενος.
Εσύ δεν μπορείς νάχεις ούτε αυτό.
Ναι ρε θα στα πάρω αύριο το μεσημέρι.
1 χρόνο μπροστά τουλάχιστον.

iatrodikastis
Άβαταρ μέλους
iatrodikastis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3389
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2005, 16:52
Τοποθεσία: n.smirni

Re: Φωτό...

Δημοσίευσηαπό iatrodikastis » 15 Ιαν 2007, 16:33

superspy έγραψε:???????

Ρε πάτε καλά;
Τι ειναι αυτά.....

Πέτρο τα παιδιά συμμετέχουν πριν από μένα στα Trail Ride και όταν ξεκίνησα, ταξίδεψα μερικές φορές μαζί τους... (Ακόμα θυμάμαι που τους παρέσυρα μαζί μου σε ένα κάλο χάσιμο στα Ψαχνά... :-( )

Έρχονται για τη διασκέδαση και έχουν ιδιαίτερο ήθος και ιστορία...


Για ηρέμησε....


Ολα δεχτά και όλα αλλάζουν.
Στην παρέα έτσι μιλάμε μεταξύ μας,χωρίς παρεξηγήσεις.
Αντέδρασα μήπως στα φωτολεγομενά τους...ή παρεξηγήθηκα;
Μην αγχώνεστε τάχουμε ήδη βρεί μέσα μας.
1 χρόνο μπροστά τουλάχιστον.

iatrodikastis
Άβαταρ μέλους
iatrodikastis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3389
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2005, 16:52
Τοποθεσία: n.smirni

Re: Φωτό...

Δημοσίευσηαπό kchatz » 15 Ιαν 2007, 16:46

Μια που τελείωσε το φετινό κύπελλο και πρωτάθλημα και χθες ανακοινώθηκαν καποια πράγματα
για την χρονιά 2007 θα ήθελα να αναφέρω δυο πραγματάκια απο αυτα που εντόπισα
Δεν ξερω αν πρέπει να ανοίξει αλλη ενότητα ,ας το κανει ο υπεύθυνος και μιλάμε εκει...

Λοιπόν,
Η φετινή χρονιά ηταν η πιο συνεπής για εμένα απο πλευράς δράσης
το ίδιο και για την παρέα μου .
Πραγματικά ελείψει τραυματισμών (σοβαρών) κύλισε όμορφα και είχαμε και την πρώτη θεση στην Open RR απο τον LC8r. Αν κατάφερνε και ο Τηλέμαχος να έχει περισσότερες
συμμετοχές θα είμασταν ακόμα ψηλότερα !
Κάνοντας εναν απολογισμό στα οικονομικά μας βλέπουμε οτι πράγματι , όπως το βλέπουν ολοι μας,
η συμμετοχή στους αγώνες αυτούς , παρότι είναι ερασιτεχνικά ερασιτεχνικοί από πλευράς
απαιτήσεων κοστίζουν αρκετά. Τα χρήματα θα τα δίναμε ούτος ή άλλως σε μια βόλτα στο βουνο
(οκ οχι τα 40 της συμμετοχής ισως) αλλα θα περίμενα τουλάχιστον για την πρώτη 3αδα στις κατηγορίες
ένα έπαθλο που να ανακουφίζει οικονομικά .Κάποτε θυμάμαι είχε έπαθλο , εξοπλισμό enduro κλπ
πάνε και αυτά... δεν εναι ασήμαντα ομως για κάποιον που κυνηγάει τις θέσεις και ειναι και απαραίτητα πιστός στα ραντεβού του σε κάθε αγώνα (μη το ξεχνάμε αυτό).
Τα 40 της συμμετοχής είναι ακριβά, στα δικά μου μάτια. Στο RR της Καλαμάτας υπήρξε ανταπόδοση σε όλα τα επίπεδα άρα θεωρώ ότι εκεί τα 40 ήταν πολύ λογική τιμή (τουλάχιστον). Ελπίζω στο μέλλον να μην ακολουθήσουν το Ευρώ.

Τα θετικά σχόλια είναι περισσότερα και τα λέμε σε κάθε αγώνα !

Τελικά τα θετικότερα που αποκομίζει κανείς απο εναν αγώνα , ειναι ότι θετικό μπορεις
να παρεις απο εναν παλαιότερο-εμπειρότερο στο χώρο.

Κώστας Χατζηθωμάογλου
Άβαταρ μέλους
kchatz
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: 10 Μαρ 2004, 15:15
Τοποθεσία: Athens

Re: Φωτό...

Δημοσίευσηαπό ayrton » 15 Ιαν 2007, 17:14

...Λοιπόν, αντιπαραθέσεις και μάλιστα επί προσωπικού και ιδίως σε φορουμ για τις εντυπώσεις του καλύτερου trail ride της χρονίας.....ΤΕΛΟΣ.
Είναι εκτός της λογικής μου και του σεβασμού που εχω για τους ανθρώπους που τούς διοργανώνουν και μου δίνουν την χαρά να συμμετέχω.
Αν και δεν αφορά μάλλον κανένα, συμμετέχω όπου και όσο μπορώ για την χαρά της παρέας, για να βλέπω φάτσες γελαστές,να βοηθάω και να βοηθιέμαι, να ταλαιπωριέμαι και για να κρατιέμαι πάνω από όλα ζωντανός.
Δεν με διακατέχει το άγχος της διάκρισης, αλλά η χαρά της συμμετοχής.
Χαίρομαι και σέβομαι τους προσωπικούς στόχους του καθένα.
Ζηλεύω με την καλή έννοια τους νικητές, χειροκροτάω με πάθος όλους τους συμμετέχοντες.
Η ολίγον ρομαντική αντιμετώπιση δεν μου αφαιρεί βέβαια το δικαίωμα να κρίνω συμπεριφορές και να έχω απόψη για τα πράγματα.

Πάνω από όλα γουστάρω που είμαι σε αυτή την μεγάλη Παρέα με το Π, κεφαλαίο.


P.S. .....κουφάλα Πετράκη σού εχει κάνει μεγάλη ζημιά στο ηθικό ο Μαρκ......κι ας μη το παραδέχεσαι. :P :P :P :P :P
Άβαταρ μέλους
ayrton
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 555
Εγγραφή: 15 Ιαν 2004, 20:49
Τοποθεσία: Aθήνα

Re: Φωτό...

Δημοσίευσηαπό drMel » 15 Ιαν 2007, 17:29

ayrton έγραψε:P.S. .....κουφάλα Πετράκη σού εχει κάνει μεγάλη ζημιά στο ηθικό ο Μαρκ......κι ας μη το παραδέχεσαι. :P :P :P :P :P


μεγάλη κουβέντα!!
drMel
 

Re: Φωτό...

Δημοσίευσηαπό drMel » 15 Ιαν 2007, 17:29

drMel έγραψε:
ayrton έγραψε:P.S. .....κουφάλα Πετράκη σού εχει κάνει μεγάλη ζημιά στο ηθικό ο Μαρκ......κι ας μη το παραδέχεσαι. :P :P :P :P :P


μεγάλη κουβέντα!!
πάντως ο λαμόγιος, έχει τον τρόπο του και μας βάζει όλους στην πρίζα.
drMel
 

Re: Φωτό...

Δημοσίευσηαπό ayrton » 15 Ιαν 2007, 17:34

Aφιερωμένη εξαιρετικά στο Νο 32.... :3some: :3some:
Άβαταρ μέλους
ayrton
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 555
Εγγραφή: 15 Ιαν 2004, 20:49
Τοποθεσία: Aθήνα

Re: Φωτό...

Δημοσίευσηαπό fotisalp » 15 Ιαν 2007, 17:56

Φανταστικέ doc, πότε θα "ανέβουν" τα αποτελέσματα του αγώνα? Έχω ετοιμάσει ήδη στο αρχείο μου το σχετικό file (φωτό, ανακοίνωση στο οφ ροαδ κλπ) και το μόνο που λείπει να προσθέσω είναι το chart με τα αποτελέσματα.Εεεε?Φανταστικούλη Doc???? :love7:
Fotisalp
xrepia.gr-SCRAT team
_________________
fotisalp
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2006, 12:35
Τοποθεσία: Αθήνα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 31 επισκέπτες