Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Πανελλήνιο Κύπελλο Trail Ride 2007

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

1ο TR

Δημοσίευσηαπό doc » 03 Φεβ 2007, 21:57

Ερωτήσεις:
1ον. θέλετε το TR εύκολο ή δύσκολο?
2ον. θέλετε ένα δύσκολο κομμάτι στην αρχή και το υπόλοιπο εύκολο?
3ον. 70 χλμ ή 100 χλμ?
4ον. Κύπελλο πρωτοεμφανιζόμενου αναβάτη?
5ον. Οι αργοί μπροστά ή πίσω???

Ψηφίστε γιατί χανόμαστε!
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

1ο TR

Δημοσίευσηαπό markd » 03 Φεβ 2007, 23:05

1. Δύσκολο
2. Όχι, όλο δύσκολο
3. 100
4. Δε με νοιάζει
5. Μπροστά

Αυτά !!!
Το πηρα το ρημαδι!
Άβαταρ μέλους
markd
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 5349
Εγγραφή: 07 Μαρ 2005, 21:26
Τοποθεσία: ή εδώ ή εκεί

TR και ... πάσης Ελλάδος !!!

Δημοσίευσηαπό geco » 03 Φεβ 2007, 23:25

doc έγραψε:Ερωτήσεις:
1ον. θέλετε το TR εύκολο ή δύσκολο?
2ον. θέλετε ένα δύσκολο κομμάτι στην αρχή και το υπόλοιπο εύκολο?
3ον. 70 χλμ ή 100 χλμ?
4ον. Κύπελλο πρωτοεμφανιζόμενου αναβάτη?
5ον. Οι αργοί μπροστά ή πίσω???

Ψηφίστε γιατί χανόμαστε!


Να πω εγώ που είμαι από τους τακτικούς ... θαμώνες !
Και φέτος θα έρθω μαζί με τον γυιό μου σε όσα δεν συμπέσουν με τα Ράλλυ Ρέιντ και σε όσα δεν είναι υπερβολικά δύσκολα (λόγω βάρους μοτό και ... μίζας)

1. Τα θέλουμε μέτρια (Όχι πολύ εύκολα και βαριόμαστε, ούτε πολύ δύσκολα και ... καιγόμαστε)

2. Καλύτερα, αν βάλεις δυσκολία, δώσε μας λίγο χρόνο να ζεσταθούμε κάπως.

3. Αν πρέπει να διαλέξουμε και άν είναι μέτριας δυσκολίας βάλε 100 (+)

4. Ναι, είναι καλή ενθάρυνση γιά να συνεχίσουν οι νέοι !

5. Αν έχει χώρο γιά προσπέρασμα βάλτους όπου θές ! Δεν νομίζω όμως ότι λειτουργεί θετικά στην ψυχολογία κανενός να τον περνάνε 50 - 60 άτομα σε κάθε αγώνα. Από την άλλη, αν οι αργότεροι φύγουν στο τέλος θα τερματίσουν ... νύχτα ! Όλα δεκτά !

Πιστεύω ότι τα τρέιλ ράιντ πρέπει να λειτουργήσουν σαν σχολείο γιά να φέρουν κόσμο στο χώμα. Δεν πρέπει να είναι υπερβολικά δύσκολα γιά να μην αποθαρύνουν τους καινούργιους ούτε σπαστήρια που θα τους διώξουν.
Οι καλοί θα ξεχωρίσουν και θα πάνε και σε άλλα είδη αγώνων, οι υπόλοιποι θα διασκεδάσουν και θα φέρουν και τους φίλους τους (αν περάσουν καλά).

Ύστερα αυτοί οι αγώνες πρέπει να είναι και βιώσιμοι γιά τον οργανωτή και προσιτοί στο ευρύ κοινό (ψευδοεντούρο κλπ) ! Όλοι θέλουμε να δούμε πολλές συμμετοχές και πετυχημένες διοργανώσεις! Όχι extreme απαιτήσεις σε αυτό το είδος !

Καλή επιτυχία !
Ένας στο χώμα - χιλιάδες στον αγώνα !
Άβαταρ μέλους
geco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1523
Εγγραφή: 03 Μαρ 2004, 13:47
Τοποθεσία: Όπου έχει χώμα !

TR και ... πάσης Ελλάδος !!!

Δημοσίευσηαπό fotisalp » 04 Φεβ 2007, 00:05

Με κάλυψε ο geco.Και για να συνεννοούμαστε σε κοινή βάση, προσωπικά το 6ο TR το βρήκα σούπερ από άποψη ισορροπημένης δυσκολίας (οκ, ίσως λίγο τσιμπημένο αν είχε βρέξει, αλλά πάντως σε λογικά πλαίσια για τελευταίο της χρονιάς :D )
Fotisalp
xrepia.gr-SCRAT team
_________________
fotisalp
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2006, 12:35
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: TR και ... πάσης Ελλάδος !!!

Δημοσίευσηαπό SeNNinhA » 04 Φεβ 2007, 00:08

geco έγραψε:
doc έγραψε:Ερωτήσεις:
1ον. θέλετε το TR εύκολο ή δύσκολο?
2ον. θέλετε ένα δύσκολο κομμάτι στην αρχή και το υπόλοιπο εύκολο?
3ον. 70 χλμ ή 100 χλμ?
4ον. Κύπελλο πρωτοεμφανιζόμενου αναβάτη?
5ον. Οι αργοί μπροστά ή πίσω???

Ψηφίστε γιατί χανόμαστε!


Να πω εγώ που είμαι από τους τακτικούς ... θαμώνες !
Και φέτος θα έρθω μαζί με τον γυιό μου σε όσα δεν συμπέσουν με τα Ράλλυ Ρέιντ και σε όσα δεν είναι υπερβολικά δύσκολα (λόγω βάρους μοτό και ... μίζας)

1. Τα θέλουμε μέτρια (Όχι πολύ εύκολα και βαριόμαστε, ούτε πολύ δύσκολα και ... καιγόμαστε)

2. Καλύτερα, αν βάλεις δυσκολία, δώσε μας λίγο χρόνο να ζεσταθούμε κάπως.

3. Αν πρέπει να διαλέξουμε και άν είναι μέτριας δυσκολίας βάλε 100 (+)

4. Ναι, είναι καλή ενθάρυνση γιά να συνεχίσουν οι νέοι !

5. Αν έχει χώρο γιά προσπέρασμα βάλτους όπου θές ! Δεν νομίζω όμως ότι λειτουργεί θετικά στην ψυχολογία κανενός να τον περνάνε 50 - 60 άτομα σε κάθε αγώνα. Από την άλλη, αν οι αργότεροι φύγουν στο τέλος θα τερματίσουν ... νύχτα ! Όλα δεκτά !

Πιστεύω ότι τα τρέιλ ράιντ πρέπει να λειτουργήσουν σαν σχολείο γιά να φέρουν κόσμο στο χώμα. Δεν πρέπει να είναι υπερβολικά δύσκολα γιά να μην αποθαρύνουν τους καινούργιους ούτε σπαστήρια που θα τους διώξουν.
Οι καλοί θα ξεχωρίσουν και θα πάνε και σε άλλα είδη αγώνων, οι υπόλοιποι θα διασκεδάσουν και θα φέρουν και τους φίλους τους (αν περάσουν καλά).

Ύστερα αυτοί οι αγώνες πρέπει να είναι και βιώσιμοι γιά τον οργανωτή και προσιτοί στο ευρύ κοινό (ψευδοεντούρο κλπ) ! Όλοι θέλουμε να δούμε πολλές συμμετοχές και πετυχημένες διοργανώσεις! Όχι extreme απαιτήσεις σε αυτό το είδος !

Καλή επιτυχία !


ΣΥΜΦΩΝΩ σχεδόν απόλυτα

Στο 5) προτιμώ σαν αργός να φεύγω μπροστά. Δεν με χαλάει καθόλου να με περνάνε άλλοι και δεν δεν νομίζω ότι δημιουργώ σοβαρό πρόβλημα στους πίσω όταν φροντίζουν να γίνονται αντιληπτοί. Αντίθετα εαν φευγουμε πίσω πιθανά να δημιουργούνται μεγάλες καθυστερήσεις που θα δυσκολεύουν τους διοργανωτές. Άσε που αισθάνεσαι εντελώς έξω από το παιχνίδι και την διασκέδαση.

Όσον αφορά την δυσκολία καλά θα ήταν όπου υπάρχει η δυνατότητα να μπουν και τεχνικά κομμάτια. Γενικά θα πρέπει να υπάρχει θέμα για όλους ώστε να διατηρείται το ενδιαφερον για συμμετοχές. Βέβαια επειδή το πρώτο ζητούμενο είναι ο τερματισμός, στα δύσκολα κομμάτια θα πρέπει να υπάρχει και εναλλακτική διαδρομή ώστε να μην χάνουμε την χαρά να συνεχίσουμε κι ας έχει όση ποινή θέλετε.
Άβαταρ μέλους
SeNNinhA
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: 06 Δεκ 2003, 23:05
Τοποθεσία: Αμπελόκηποι, Αθήνα

Re: 1ο TR

Δημοσίευσηαπό iatrodikastis » 04 Φεβ 2007, 00:24

doc έγραψε:Ερωτήσεις:
1ον. θέλετε το TR εύκολο ή δύσκολο?
2ον. θέλετε ένα δύσκολο κομμάτι στην αρχή και το υπόλοιπο εύκολο?
3ον. 70 χλμ ή 100 χλμ?
4ον. Κύπελλο πρωτοεμφανιζόμενου αναβάτη?
5ον. Οι αργοί μπροστά ή πίσω???

Ψηφίστε γιατί χανόμαστε!

1ον.Αν το κάνεις δύσκολο έχεις περισσότερες συμμετοχές,τόχεις διαπιστώσει.
2ον.Καλό θα ήταν να μην το σταντάρεις.
3ον.70χλμ γιά να μην υπάρχει ανάγκη ανεφοδιασμού.
4ον.Θα τρελλαθείς στα έξοδα.
5ον.Πίσω γιατί μπροστά είναι πολύ πιθανόν να κολλήσουν και να διαμορφωθεί το αποτέλεσμα.
1 χρόνο μπροστά τουλάχιστον.

iatrodikastis
Άβαταρ μέλους
iatrodikastis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3389
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2005, 16:52
Τοποθεσία: n.smirni

Re: 1ο TR

Δημοσίευσηαπό ayrton » 04 Φεβ 2007, 11:02

Εγώ πάλι πιστεύω οτι όσο και αν εξελίσεται κάτι δεν πρέπει ποτέ να ξεχνα απο που ξεκίνησε και τι σκοπούς είχε και πιστεύω πως έχει.
Τα trail ride τα ξεκίνησε ο ΣΥΜΟΦΕ, τα δυνάμωσε και τα μεγάλωσε το 0-300 και ο doc σε προσωπικο επίπεδο και έφτασαν να είναι επίσημο κύπελλο της ΕΛΠΑ.
Δεν έπαψαν όμως ποτέ πιστεύω και δεν πρέπει να πάψουν να αποτελουν φυτώριο για την εισαγωγή νέων στο χώμα και την μόνη ευκαιρία των μεγαλυτέρων σε ηληκία να συμμετάσχουν σε μια άρτια οργανωση με ασφάλεια , μικρό κόστος και εξασφαλισμένη διασκέδαση.
Το παιχνίδι της σωστης πλοήγησης σε συνδιασμό με το παρειστικο κλίμα είναι η συνταγή της επιτυχίας.
Οι επίδοξοι Πρωταθλητές ας αντιμετωπίσουν τα trail ride σαν μια καλή προπόνηση και ας δείξουν τις πραγματικές τους δυνατότητες σε άλλες μορφές αγώνων. Δόξα τον Θεό από τέτοια έχουμε μπόλικα.

Πιστεύω λοιπόν οτι μέχρι 100 χλμ είναι καλά.
Μια δυό πιο hard core περαράσμτα αφού ζεσταθούμε με δυνατότητα ενναλακτικής με ποινή βέβαια θα βοηθούσε τους πιο απειρους και απροπόνητους.
Λίγο πιο δύσκολη και περίπλοκή πλοήγηση θα ήταν καλό σχολείο και προπόνηση για τους συμμετέχοντες στα rally raid αφού ο πυρήνας είναι κοινός. Ασε που κάνει και το παιχνίδι πιο ενδιαφέρον.
Οσο για τους αργούς... ο αργός είναι αργός είτε απο επιλογή είτε απο δυνατότητες όποτε λίγη σημασία εχει.
Μετα τους γρήγορους προς την μέση καλά είναι.
οσο για το 4 να να θυμήσω οτι κάποτε έπερνε κυπελλο ο πιο γέρος, το παλιότερο μηχανακι, τα δικάβαλα, οι γυναίκες, ο πιο χοντρός και αλλα τετοια. ο οργανωτης ξέρει τα έξοδα του και αποφασίζει.
προσωπικα εγώ και η παρέα μου θα συμμετέχουμε όπου και οσο μπορούμε αφού πάνω από όλα αγαπάμε τον θεσμό και τους ανθρώπους του.

Συμφωνώ επίσης με οτι εγραψε ο Geco.
Αυτά.
Άβαταρ μέλους
ayrton
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 555
Εγγραφή: 15 Ιαν 2004, 20:49
Τοποθεσία: Aθήνα

ΝΑΙ ΣΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ

Δημοσίευσηαπό spongebob » 04 Φεβ 2007, 11:42

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΑ TRIAL RIDES. ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ, ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ. ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΝΤΛΗΤΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΚΑΤΙ ΑΓΩΝΙΖΟΜΕΝΟΥΣ ΝΑ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΔΕΞΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΖΟΝΤΑΙ ΕΝΩ ΤΟΥΣ ΠΡΟΣΠΕΡΝΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ ΑΓΩΝΙΖΟΜΕΝΟΙ ΠΗΓΑΙΝΟΝΤΑΣ ΑΕΡΑ.ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ TRIAL RIDE ΕΙΔΑ ΒΙΝΤΕΟ ΚΑΠΟΙΟΙ ΝΑ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΝΑ ΞΑΠΟΣΤΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΑΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΝΟΧΛΟΥΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΡΓΟΥΣ. ΟΧΙ ΣΤΟΥΣ ΑΡΓΟΥΣ.
Υ.Γ. ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ ΑΓΩΝΙΖΟΜΕΝΟΣ ΞΕΧΩΡΙΣΕ ΓΙΑ ΜΕΝΑ. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ Α ΘΛΗΤΗΣ. :P
ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΩ ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΙΡΤΟΝ ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΟΝ GECO
Άβαταρ μέλους
spongebob
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 09 Δεκ 2006, 18:00
Τοποθεσία: mpraxami

Re: 1ο TR

Δημοσίευσηαπό jfk60 » 04 Φεβ 2007, 12:42

doc έγραψε:Ερωτήσεις:
1ον. θέλετε το TR εύκολο ή δύσκολο?
2ον. θέλετε ένα δύσκολο κομμάτι στην αρχή και το υπόλοιπο εύκολο?
3ον. 70 χλμ ή 100 χλμ?
4ον. Κύπελλο πρωτοεμφανιζόμενου αναβάτη?
5ον. Οι αργοί μπροστά ή πίσω???

Ψηφίστε γιατί χανόμαστε!



1ο Θεωρω οτι το τελευταιο T.R. και η ελευσινα, για μενα ηταν τα
καλυτερα,( χλμ-δυσκολια-ραψιμο διαδρομης) εγω ετσι θα προτιμουσα
τα T.R. , εαν τα θεωρειτε δυσκολα, ας υπαρξουν εναλλακτικες στα δυσκολα περασματα.

2ο Νομιζω οτι μεχρι 80χλμ ειναι καλα, διοτι τρεχουν πολλα διχρονα
και εχουν προβλημα με την αυτονομια.

3ο Πιστευω οτι τα κυπελα ειναι ενα καλο δελεαρ να φερει κοσμο, αλλα
και απο την αλλη ειναι καλο να βραβευεται καποιος για την οποιαδηποτε
προσπαθεια του.

4ο Απο την στιγμη που θα υπαρχουν εναλλακτικες στα ζορικα κομματια
δεν εχει σημασια η σειρα εκκινησης .

Τα T.R. μπορει να ειχαν και να εχουν?? ακομα παρειστικο χαρακτηρα,
αυτο ομως δεν σημαινει οτι δεν πρεπει να αναβαθμιστουν ως προς την
δυσκολια, μην ξεχνατε οτι ο καθενας εχει τους δικους του λογους για τους
οποιους τρεχει και σιγουρα τωρα πια δεν μπορουμε να τα θεωρουμε
χαβαλε, εχοντας μεσα 3 αγωνες εκτος Αθηνας, που σημαινει οτι το κοστος συμμετοχης ανεβαινει κατακορυφα.
Άβαταρ μέλους
jfk60
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 02 Μαρ 2005, 16:21
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: ΝΑΙ ΣΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ

Δημοσίευσηαπό doc » 04 Φεβ 2007, 13:03

spongebob έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΑ TRIAL RIDES. ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ, ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ. ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΝΤΛΗΤΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΚΑΤΙ ΑΓΩΝΙΖΟΜΕΝΟΥΣ ΝΑ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΔΕΞΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΖΟΝΤΑΙ ΕΝΩ ΤΟΥΣ ΠΡΟΣΠΕΡΝΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ ΑΓΩΝΙΖΟΜΕΝΟΙ ΠΗΓΑΙΝΟΝΤΑΣ ΑΕΡΑ.ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ TRIAL RIDE ΕΙΔΑ ΒΙΝΤΕΟ ΚΑΠΟΙΟΙ ΝΑ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΝΑ ΞΑΠΟΣΤΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΑΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΝΟΧΛΟΥΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΡΓΟΥΣ. ΟΧΙ ΣΤΟΥΣ ΑΡΓΟΥΣ.
Υ.Γ. ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ ΑΓΩΝΙΖΟΜΕΝΟΣ ΞΕΧΩΡΙΣΕ ΓΙΑ ΜΕΝΑ. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ Α ΘΛΗΤΗΣ. :P
ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΩ ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΙΡΤΟΝ ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΟΝ GECO


Πιστεύω ότι είσαι λίιιιιιγο απόλυτος! Τι σημαίνει αγωνιζόμενος και πραγματικός αγωνιζόμενος? Μην υποτιμάς τους συναθλητές - συναγωνιστές σου!
Τι θα πει όχι στους αργούς? Αν δεν υπάρχουν αυτοί, δεν θα υπάρχουν και οι γρήγοροι!

Τα TR έχουν τον σκοπό και την ιστορία που ανέφερε ο Ayrton.
Για περαιτέρω δυσκολίες υπάρχει και το πρωτάθλημα enduro. Μπορεί να βρεις εκεί αυτό που ζητάς!

Off-topic:
Παράληλα θα σου ζητούσα να μας συστηθείς καθώς καινούργιος στην παρέα μας! :wink:
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Re: 1ο TR

Δημοσίευσηαπό doc » 04 Φεβ 2007, 13:09

jfk60 έγραψε:...εχοντας μεσα 3 αγωνες εκτος Αθηνας, που σημαινει οτι το κοστος συμμετοχης ανεβαινει κατακορυφα.


Για το συγκεκριμένο , αν πρόσεξες υπάρχει το εξής: Από τους 8 αγώνες μετρούν τα 6 καλύτερα αποτελέσματα, κάτι που μπήκε στην προκήρυξη ακριβώς για να μην υποχρεωθούν όλοι να ακολουθήσουν και τα τρία ταξίδια εκτός Αττικής, αλλά μόνο ένα!
Παράλληλα, θα υπάρχει η δυνατότητα μονοήμερου για ελάττωση κόστους, ενώ οι παροχές στους συγκεκριμένους αγώνες θα είναι δελεαστικές! Οπότε δεν είναι και τόσο "κατακόρυφα"...
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Re: 1ο TR

Δημοσίευσηαπό smf » 04 Φεβ 2007, 21:15

doc έγραψε:Ερωτήσεις:
1ον. θέλετε το TR εύκολο ή δύσκολο?
2ον. θέλετε ένα δύσκολο κομμάτι στην αρχή και το υπόλοιπο εύκολο?
3ον. 70 χλμ ή 100 χλμ?
4ον. Κύπελλο πρωτοεμφανιζόμενου αναβάτη?
5ον. Οι αργοί μπροστά ή πίσω???

Ψηφίστε γιατί χανόμαστε!

Αρχικά ευχαριστούμε για την δυνατότητα να διαμορφώνουμε οι συμμετέχοντες τις περιστάσεις κάτω από τις οποίες θα αγωνιζόμαστε.
Συμφωνώ με όσους φίλους τόνισαν τον ερασιτέχνικο χαρακτήρα της διοργάνωσης, αλλά μην ξεχνάμε οτι είναι αγώνας. Κάποιοι έχουν ξοδέψει αρκετά χρήματα σε εξοπλισμό για να είναι ανταγωνιστικοί σε αυτόν τον θεσμό. Να σημειώσουμε οτι δεν υπάρχει άλλος θεσμός που να περιλαμβάνει πλοήγηση και παράληλα ταχήτητα, οπότε πρέπει όλοι να χωρέσουμαι εδώ, σεβόμενοι τόσο τους "γρήγορους",οσο και τους "αργούς" οι οποίοι συμετέχουν αμφότεροι με τους δικούς τους στόχους.
1ον. Καποιοί δύσκολοι, καποιοί πιο δύσκολοι :P :P :P
2ον. Δύσκολο στην αρχή και στην συνέχεια να δυσκολέυει λιγάκι......
3ον. 100 για να ενεφοδιάζουν αυτοί με τα 8αλιτρα!!!!!!!
4ον. Κύπελα για όλους. (αφού το πληρώσουν)
5ον. Αργοί μπροστά με καβάτζες ΔΥΣΚΟΛΕΣ!! στα δύσκολα,για τους (γρήγορους)
ΚΑΛΗ ΑΣΦΑΛΗ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΤΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
Άβαταρ μέλους
smf
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: 09 Ιουν 2006, 13:33
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: ΝΑΙ ΣΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ

Δημοσίευσηαπό drMel » 04 Φεβ 2007, 21:23

Για τα ινδάλματα σου να ξέρεις ότι υπάρχουν τα Romaniacs, Erzberg, Gille de Lalais classic, Last man Standing και ο γύρος του θανάτου σε τσίρκο ανα τον κόσμο, όπου μπορούν να αναδείξουν το ταλέντο τους.
Επίσης παίζουν και κανα δυό (προς στιγμήν) πρωταθλήματα Enduro στην Ελλάδα (μπορεί να γίνουν και τρία).
Τα trail ride δεν νομίζεις ότι μπορούν να γίνουν για τους υπόλοιπους??
Εεε spongue the bob??
drMel
 

Re: 1ο TR

Δημοσίευσηαπό doc » 04 Φεβ 2007, 22:23

smf έγραψε:...ΔΥΣΚΟΛΕΣ!! στα δύσκολα,για τους (γρήγορους)
ΚΑΛΗ ΑΣΦΑΛΗ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΤΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ


Δύσκολα τα πράγματα! :oops:

Πολύ δύσκολα μας τα λες ρε Σπύρο... :shock: :o :D

...πολύ δυσκολία βρε παιδάκι μου...!

Σας τρώει ο κ@λος σας για Σκληροπυρηνικό μου φαίνεται!

ΡΕΕΕΕΕΕ για μαζευτείτεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

24-25 Μαρτίου θα έχει Enduro στην Αθήνα, με δύο κυκλάκια των 60=120 χλμτράκια! Για ελάτε, για ελάτε! Να σας δω στα δύσκολα!
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Re: 1ο TR

Δημοσίευσηαπό iatrodikastis » 04 Φεβ 2007, 23:28

Να κάνω ένα κυκλάκι και μετρά ΣΕΔ;
1 χρόνο μπροστά τουλάχιστον.

iatrodikastis
Άβαταρ μέλους
iatrodikastis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3389
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2005, 16:52
Τοποθεσία: n.smirni

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 87 επισκέπτες