Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

1ο Trail Ride Off Road Team - 25 Φλεβάρη!

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Δημοσίευσηαπό Papasouzas » 08 Φεβ 2007, 19:48

Mα καλά ρε Doc,εγώ ο μ@λ@κ@ς που ξεκίνησα να πάω?!
Πάλι καλά που γύρισα πίσω στην πρώτη "δύσκολη" κατηφόρα...
Φαντάζεσαι να είχα συνεχίσει να είχες να τραβάς κι εμένα? :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Όσο υπάρχει τράπουλα,θα βγένουνε ρηγάδες
κι όσο υπάρχουν δάσκαλοι θα βγαίνουν μαθητάδες!

TEAM 65- !!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Papasouzas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 769
Εγγραφή: 18 Ιαν 2007, 18:36
Τοποθεσία: Κάτω από τις λάσπες και το μηχανάκι απο πάνω!

Δημοσίευσηαπό Ducatakis » 08 Φεβ 2007, 20:26

Δεν ξερω τι λετε για χιονια και τα ρεστα εγω παντως και αλλοι δυο Καλαματιανοι ευχομαστε να τερματισουμε χωρις κρυοπαγηματα γιατι θα εχουμε και την επιστροφη.
Άβαταρ μέλους
Ducatakis
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 21 Δεκ 2006, 21:53
Τοποθεσία: Γαργαλιάνοι - Μεσσηνία

Δημοσίευσηαπό doc » 08 Φεβ 2007, 20:36

Papasouzas έγραψε:Mα καλά ρε Doc,εγώ ο μ@λ@κ@ς που ξεκίνησα να πάω?!
Πάλι καλά που γύρισα πίσω στην πρώτη "δύσκολη" κατηφόρα...
Φαντάζεσαι να είχα συνεχίσει να είχες να τραβάς κι εμένα? :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Μην απογοητεύεσαι, έτσι κάπως ξεκινήσαμε όλοι. Είναι νωρίς ακόμη για να αποφασίσεις αν θα συνεχίσεις ή αν θα το ρίξεις στο πλέξιμο. Σίγουρα πάντως άσε τις σκέψεις περί μοτοσυκλέτας. Διαθέτεις το απόλυτο για σένα.

...και μην ξεχνάς κάτι: (και μην φανεί περιαυτολογία...) Τα μέρη τα ξέρω καλά, έχω άλλη εμπιστοσύνη στο μηχανάκι μου και στις δυνατότητές μου, και το κάνω αυτό 20 χρόνια... Ξέρεις τις ψάρακας ήμουν κι εγώ στα πρώτα μου βήματα? :oops: :oops: :oops:
Ή μήπως θέλεις να σου πω πως έκλασα πάνω μου στο μονοπάτι, μόνος κι έρμος να νυχτώνει... :oops: :oops: :oops:
Ή μήπως που κώλωσα σε μια μεγάλη κατηφόρα 800 μέτρων αγωγού βγάζοντάς την όλη δίπλα από τη μοτοσυκλέτα κάνοντας τραβέρσες και πέφτοντας 5 φορές, μαρτυρώντας για 15'... :oops: :oops:
Ένας Σιαφαρίκας θα την πήγαινε όρθιος και ευθεία σε 5' !!!

Θέλω να σου πω ότι όλοι έχουν κάποια όρια, κάποιες δυνατότητες. Προσπαθούμε πάντα για το καλύτερο. Φυσικά,για να πεις ότι ασχολείσαι (όχι μόνο εσύ - οποιοσδήποτε) με το θέμα, θα πρέπει να ξεπεράσεις κάποιον ουδό, κάποιο στοιχειώδες επίπεδο τεχνικής και φυσικής κατάστασης, και να διαθέτεις φυσικά και μια κάποια φυσική ταχύτητα!

Αν όχι, (είσαι κάτω από αυτά τα όρια) ξεκάθαρα για θέμα ασφάλειας, είναι καλύτερα να μην συνεχίσεις με το θέμα. Αν ναι, (είσαι πάνω από αυτά τα όρια) μπορείς να συνεχίσεις, άσχετα αν πηγαίνεις γρήγορα ή όχι! ΑΥτό είναι το τελευταίο! Το βασικό είναι να πηγαίνεις!

Keep going...
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Δημοσίευσηαπό doc » 08 Φεβ 2007, 20:43

Ducatakis έγραψε:Δεν ξερω τι λετε για χιονια και τα ρεστα εγω παντως και αλλοι δυο Καλαματιανοι ευχομαστε να τερματισουμε χωρις κρυοπαγηματα γιατι θα εχουμε και την επιστροφη.


Καλώστονα! Εσύ ποιανού είσαι βρε? :?: :?: :?:
Το ΚΤΜ το 250, και σε λένε Άκη :?: :?: :?:

Για συστήσου στην ομήγυρη...
Που είναι το παρατσούκλι σου???


Να πάθεις κρυοπαγήματα αποκλείεται!
Εγώ έγινα μούσκεμα από τον ιδρώτα και το σπρωξίδι, παρόλο που είχαν γίνει μούσκεμα πόδια - χέρια από κάτι νεροπαγολακκούβες που με ρούφηξαν!
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Δημοσίευσηαπό iatrodikastis » 08 Φεβ 2007, 20:48

Βρε χαρά μου γιατί μας φτιάχνεις τόσο πολύ.
Θες να τρελλαθούμε στις προπονήσεις και να μην προλάβουμε τον αγώνα.
Ασε που η κτμ αλλάζει αποθήκες και δεν υπάρχουν ανταλλακτικά.
1 χρόνο μπροστά τουλάχιστον.

iatrodikastis
Άβαταρ μέλους
iatrodikastis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3389
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2005, 16:52
Τοποθεσία: n.smirni

Δημοσίευσηαπό Papasouzas » 08 Φεβ 2007, 21:12

doc έγραψε:
Papasouzas έγραψε:Mα καλά ρε Doc,εγώ ο μ@λ@κ@ς που ξεκίνησα να πάω?!
Πάλι καλά που γύρισα πίσω στην πρώτη "δύσκολη" κατηφόρα...
Φαντάζεσαι να είχα συνεχίσει να είχες να τραβάς κι εμένα? :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Μην απογοητεύεσαι, έτσι κάπως ξεκινήσαμε όλοι. Είναι νωρίς ακόμη για να αποφασίσεις αν θα συνεχίσεις ή αν θα το ρίξεις στο πλέξιμο. Σίγουρα πάντως άσε τις σκέψεις περί μοτοσυκλέτας. Διαθέτεις το απόλυτο για σένα.

...και μην ξεχνάς κάτι: (και μην φανεί περιαυτολογία...) Τα μέρη τα ξέρω καλά, έχω άλλη εμπιστοσύνη στο μηχανάκι μου και στις δυνατότητές μου, και το κάνω αυτό 20 χρόνια... Ξέρεις τις ψάρακας ήμουν κι εγώ στα πρώτα μου βήματα? :oops: :oops: :oops:
Ή μήπως θέλεις να σου πω πως έκλασα πάνω μου στο μονοπάτι, μόνος κι έρμος να νυχτώνει... :oops: :oops: :oops:
Ή μήπως που κώλωσα σε μια μεγάλη κατηφόρα 800 μέτρων αγωγού βγάζοντάς την όλη δίπλα από τη μοτοσυκλέτα κάνοντας τραβέρσες και πέφτοντας 5 φορές, μαρτυρώντας για 15'... :oops: :oops:
Ένας Σιαφαρίκας θα την πήγαινε όρθιος και ευθεία σε 5' !!!

Θέλω να σου πω ότι όλοι έχουν κάποια όρια, κάποιες δυνατότητες. Προσπαθούμε πάντα για το καλύτερο. Φυσικά,για να πεις ότι ασχολείσαι (όχι μόνο εσύ - οποιοσδήποτε) με το θέμα, θα πρέπει να ξεπεράσεις κάποιον ουδό, κάποιο στοιχειώδες επίπεδο τεχνικής και φυσικής κατάστασης, και να διαθέτεις φυσικά και μια κάποια φυσική ταχύτητα!

Αν όχι, (είσαι κάτω από αυτά τα όρια) ξεκάθαρα για θέμα ασφάλειας, είναι καλύτερα να μην συνεχίσεις με το θέμα. Αν ναι, (είσαι πάνω από αυτά τα όρια) μπορείς να συνεχίσεις, άσχετα αν πηγαίνεις γρήγορα ή όχι! ΑΥτό είναι το τελευταίο! Το βασικό είναι να πηγαίνεις!

Keep going...


Doc ευχαριστώ για το θάρρος που μου δίνεις με τα λόγια σου.
Όσο για το αν πηγαίνω γρήγορα ή όχι η απάντηση είναι σίγουρα όχι!Το μόνο που θέλω πραγματικά είναι να μπορώ να πάω κάπου έστω και με μικρή ταχύτητα!
Όσο για την τεχνική πιστεύω βελτιώνομαι,αφού στην αρχή δεν πήγενα καν σε λάσπη και τώρα περνάω τις λιμνούλες όρθιος :D :D
Πάντως για μία διαδρομή σαν αυτή που είδα για το πρώτο TR θέλω πολύ δουλειά ακόμη για να νοιώθω σίγουρος όταν ξεκινάω πως θα την βγάλω(ακόμα δεν νοιώθω καν ότι έχω τέτοιες δυνατότητες) :roll: :roll:
Τέλος, για όσο καιρό ακόμα χαμογελάω τις ηλιόλουστες κυριακές όταν πατάω χώμα,όπου και όσο εύκολες διαδρομές κι αν έχει, θα συνεχίσω σίγουρα αυτό το άθλημα! :D :D :D :D
Όσο υπάρχει τράπουλα,θα βγένουνε ρηγάδες
κι όσο υπάρχουν δάσκαλοι θα βγαίνουν μαθητάδες!

TEAM 65- !!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Papasouzas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 769
Εγγραφή: 18 Ιαν 2007, 18:36
Τοποθεσία: Κάτω από τις λάσπες και το μηχανάκι απο πάνω!

Δημοσίευσηαπό epital » 09 Φεβ 2007, 00:22

Ducatakis έγραψε:Δεν ξερω τι λετε για χιονια και τα ρεστα εγω παντως και αλλοι δυο Καλαματιανοι ευχομαστε να τερματισουμε χωρις κρυοπαγηματα γιατι θα εχουμε και την επιστροφη.


Γειά σου ρε Ακη παιχτούρα!!!!!!!!!

Γιατρέ,ο Ακης είναι παλουκάρι καλαματιανό,έρχεται με μια κλούβα απο
πολυυυυυυυ μακρυα,και όντως,θέλει ηρωισμό να κάνεις Σ/Κ τόσα
χλμ για ενα TR!!!Μπράβο του ,και μακάρι όλοι μας να είχαμε
την δική του όμορφη "τρέλα" !!!
Άβαταρ μέλους
epital
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 548
Εγγραφή: 01 Φεβ 2004, 23:07
Τοποθεσία: ΑΙΓΑΛΕΩ

Δημοσίευσηαπό doc » 09 Φεβ 2007, 10:05

epital έγραψε:
Ducatakis έγραψε:Δεν ξερω τι λετε για χιονια και τα ρεστα εγω παντως και αλλοι δυο Καλαματιανοι ευχομαστε να τερματισουμε χωρις κρυοπαγηματα γιατι θα εχουμε και την επιστροφη.


Γειά σου ρε Ακη παιχτούρα!!!!!!!!!

Γιατρέ,ο Ακης είναι παλουκάρι καλαματιανό!!!



Μπααααά! Από τους Γαργαλιάνου είναι... Πιο κάτω! Μη στεναχωριέσαι, τον ξέρω καλά!
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Δημοσίευσηαπό Ducatakis » 09 Φεβ 2007, 17:38

Ναι φιλαρακια μου ειμαι ο ταλαιπωρος που εκανε 11 ωρες να φτασει περυσι στο πηλιο και να τερματισει με το ζορι. Ο πρωτος μου αγωνας ηταν στην Αυλωνα που γνωριστηκα με τον Epital ο οποιος ετρεχε μ ενα XT 600 κι ολο εβγαζε αερα απο τα λαστιχα για να κρατηθει. Θυμασαι Αλεκο? Το KTMAKIS το αλλαξα γιατι το εχει κατοχυρωσει ο φιλος Χαριτος. Μου προεκυψε ομως το Ducatakis καθ οτι κατοχος ενος Multistrada 1000. Πανεμορφο μηχανακι ετσι Doc? Εμεις εδω στους Γαργαλιανους φιλαρακια μου δεν ξερουμε απο ΕΛΠΑ, ΟΜΕ, ΜΟΤΟΕ και τα ρεστα. Γουσταρουμε βουνο εντουραδα χαβαλε και καλη παρεουλα. Ομολογω οτι ο φιλος Doc ξερει την συνταγη και μαγειρευει ωραιες τετοιες κυριακες. Φιλια σε ολους
Άβαταρ μέλους
Ducatakis
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 21 Δεκ 2006, 21:53
Τοποθεσία: Γαργαλιάνοι - Μεσσηνία

Δημοσίευσηαπό doc » 09 Φεβ 2007, 18:22

Ducatakis έγραψε:κατοχος ενος Multistrada 1000. Πανεμορφο μηχανακι ετσι Doc?


...καλά... μην το ορκίζεσαι κιόλας!
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Δημοσίευσηαπό iatrodikastis » 11 Φεβ 2007, 22:10

Γιατρέ γιά ρίξε μιά διευκρίνηση όσο αναφορά την δήλωση συμμετοχής.
Οι κλάσεις,veterans και on-off,αφορούν και τις 3 κατηγορίες ή μόνο την enduro και την entry level;
πχ.κάποιος με on-off που δεν θέλει να τρέξει entry level,τι δηλώνει;enduro-on-off;
Και κάποιος veteran μπορεί να δηλώσει pro-veterans...ή η pro είναι μιά κατηγορία χωρίς κλάσεις,όπως έχω καταλάβει.
1 χρόνο μπροστά τουλάχιστον.

iatrodikastis
Άβαταρ μέλους
iatrodikastis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3389
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2005, 16:52
Τοποθεσία: n.smirni

Δημοσίευσηαπό doc » 12 Φεβ 2007, 10:16

iatrodikastis έγραψε:Γιατρέ γιά ρίξε μιά διευκρίνηση όσο αναφορά την δήλωση συμμετοχής.
Οι κλάσεις,veterans και on-off,αφορούν και τις 3 κατηγορίες ή μόνο την enduro και την entry level;
πχ.κάποιος με on-off που δεν θέλει να τρέξει entry level,τι δηλώνει;enduro-on-off;
Και κάποιος veteran μπορεί να δηλώσει pro-veterans...ή η pro είναι μιά κατηγορία χωρίς κλάσεις,όπως έχω καταλάβει.


Σωστά έχεις καταλάβει!

Απλώς θέλω να ξέρω πόσα και ποιά on-off υπάρχουν, καθώς και βετεράνοι, για να βραβευτούν άσχετα από τις κατηγορίες!
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Δημοσίευσηαπό epital » 12 Φεβ 2007, 10:52

Τρέμε γιατρέ !!!Ερχωμαι με το ΧΤ !!

Αρα θα είμαι ενας βετεράνος πρρρρ με on-of ! :twisted:
Άβαταρ μέλους
epital
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 548
Εγγραφή: 01 Φεβ 2004, 23:07
Τοποθεσία: ΑΙΓΑΛΕΩ

Δημοσίευσηαπό leipsippos » 12 Φεβ 2007, 14:14

Οι της Entry level θα ξεκινησουν στην αρχη ή στο τέλος;
Οι αργοι πρωτα δλδ θα ειναι;
Ένας στο χώμα, χιλιάδες στον αγώνα!

"ΤΕΑΜ 100+"
Άβαταρ μέλους
leipsippos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1974
Εγγραφή: 08 Απρ 2005, 17:58
Τοποθεσία: Πευκόφυτοι Πετρώδεις Ορεινοί Όγκοι

Δημοσίευσηαπό doc » 13 Φεβ 2007, 19:57

leipsippos έγραψε:Οι της Entry level θα ξεκινησουν στην αρχη ή στο τέλος;
Οι αργοι πρωτα δλδ θα ειναι;


Οι της Entry level θα ξεκινησουν στην αρχη. Έτσι κι αλλιώς, θα ακολουθήσουν άλλη διαδρομή στις δυσκολίες και δεν θα μπλέξουν σε όλα τα μονοπάτια. Κάτι κατηφορικά όμως τα άφησα!
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 34 επισκέπτες