Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

2o Πατρινό Trail Ride 2007 - 1ος Αγώνας Trail Ride Cup 4X4

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Re: Προσοχή με τα τρέιλερ!

Δημοσίευσηαπό forester » 11 Απρ 2007, 19:23

jimmy-ttr έγραψε:Αντιγράφω από επιστολή αγωνιζόμενου στην ανάβαση Πιτίτσας που έγινε στην Πάτρα στη 1/4
''Η Τροχαία τηρώντας τον ΚΟΚ πριν φτάσουμε στα όρια του Νομού Αχαΐας μας κέρασε το πρώτο πικρό ποτήρι με 5.000 ( πέντε χιλιάδες ευρώ € πρόστιμο γιατί ρυμουλκούσαμε το τρείλερ με το αγωνιστικό αυτοκίνητο, με το φορτηγάκι του συνεργείου για τον αγώνα''
Δεν έχω ιδέα για το τι ισχύει νομικά για τα τρέιλερ. 'Οσοι έχουν αμφιβολίες και τους ενδιαφέρει το θέμα, ας το ψάξουν για να μην βρεθούν προ (πολύ δυσάρεστων) εκπλήξεων...


Το απόσπασμα είναι από ην επιστολή του Ρουστέμη, για τα επισόδεια στην Πιίτσα.
Δεν ξέρω γιατί αναφέρεται σε εφαρμογή του ΚΟΚ, αλλά η παράβαση αφορά οικονομικούς/φορολογικούς νόμους.
Όπως λέι κι ο Γιάννης πιο πάνω, η ρυμούλκηση με επαγγελματικό απαγορεύεται, όπως κι η κάθε χρήση του επαγγελματιού, η οποία είναι "ξένη" προς το σκοπό για τον οποίο εκδώθηκε η άδεια χρήσης του...
Για το παραπάνω, ρώτησα αγωνιζόμενους στο Παν/νιο Πρωτ. Ράλυ και με διαβεβαίωσαν ότ επρόκειτο για οικονομική παράβαση.
Άρα, η ρυμούλκηση τρέϊλερ επιτρέπεται από ΙΧ, με τις ανάλογες αναφορές στην άδεια κυκλοφορίας κλπ.....
ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ...
ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ!!!!
forester
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 343
Εγγραφή: 07 Δεκ 2003, 20:36
Τοποθεσία: Άλιμος, Αθήνα

Re: Προσοχή με τα τρέιλερ!

Δημοσίευσηαπό ktmakis » 11 Απρ 2007, 19:38

Με ΙΧ το πρόστιμο αν δεν εχει πινακίδες το τρευλερ ειναι 100 ευρώ περίπου από ότι μου είχανε πει οι τροχαιες του λεκανοπεδίου.
Εικόνα
Δίχρονο μέλος :dancing:
Άβαταρ μέλους
ktmakis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 968
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2005, 14:45
Τοποθεσία: Αθήνα - Μελίσσια

ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ

Δημοσίευσηαπό spongebob » 11 Απρ 2007, 20:15

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΑ ΤΡΕΙΛΕΡ Η ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ. ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ. Η ΚΛΗΣΗ ΕΙΝΑΙ 30 ΕΥΡΩ.ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥ,ΜΕ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ; ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΑΥΣΗ. Η ΛΕΣΧΗ ΕΧΕΙ ΟΡΓΑΝΩΣΕΙ ΠΑΝΤΑ ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ -ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ- ΤΑ ΜΕΡΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΘΑΝΑ, ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΑΓΑΠΟΥΝ ΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ. ΤΩΡΑ ΒΑΛΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΕΧΝΗ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ , Η ΑΠΟΛΑΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΗ.
Υ.Γ. Ο ΜΑΝΑΤΖΕΡ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.
Άβαταρ μέλους
spongebob
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 09 Δεκ 2006, 18:00
Τοποθεσία: mpraxami

Δημοσίευσηαπό PANIAIN » 11 Απρ 2007, 21:38

SUVord έγραψε:Ααχ πιδίμ.Ακόμ να καταλάβς οτ ο πατέρας σου είναι πιό τρελός απο σένα.
Πάτρα κι Αγιος ο...Αντρέας.


Κάτι έχω παρατηρήσει τελευταία. :twisted: ..Βασικά νομίζω απο την Πατρα ξεκίνησε η όλη υπόθεση το 2005...χμμμμ, ο DOC θα θυμάται... :D
ΑρβανιτοΙωνοΠελοποννήσιος Ζωοκλέφτης σε Νηπιακή Ηλικία
Εικόνα

ZOOKACTION
Suzuki Samurai Owners Club
Και φράγκο να μην έχεις με το αμάξι πάντα τρέχεις......

Ίαν Παπανικολάου
Άβαταρ μέλους
PANIAIN
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 295
Εγγραφή: 21 Δεκ 2005, 17:19
Τοποθεσία: Στην Ταβέρνα απέναντι

Re: ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ

Δημοσίευσηαπό jimmy-ttr » 11 Απρ 2007, 22:52

spongebob έγραψε:ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΑ ΤΡΕΙΛΕΡ Η ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ. ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ. Η ΚΛΗΣΗ ΕΙΝΑΙ 30 ΕΥΡΩ.ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥ,ΜΕ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ; ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΑΥΣΗ. Η ΛΕΣΧΗ ΕΧΕΙ ΟΡΓΑΝΩΣΕΙ ΠΑΝΤΑ ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ -ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ- ΤΑ ΜΕΡΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΘΑΝΑ, ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΑΓΑΠΟΥΝ ΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ. ΤΩΡΑ ΒΑΛΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΕΧΝΗ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ , Η ΑΠΟΛΑΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΗ.
Υ.Γ. Ο ΜΑΝΑΤΖΕΡ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.


Σ' ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια. Ότι έγραψες ισχύει στο ακέραιο. Μας αρέσουν οι αγώνες. Να τους τρέχουμε και να τους διοργανώνουμε. Μας αρέσουν τα χαμόγελά σας στον τερματισμό και τα σχόλιά σας σε αυτές εδώ τις σελίδες. Μας αρέσει όλο το πακέτο!
Όσο για τα τρέιλερ, σαφώς και 5000 είναι ασύληπτο νούμερο για μόνο τρέιλερ. Θεώρησα όμως ηθική μου υποχρέωση να σας ενημερώσω για κάτι που συνέβει στην πόρτα μας. Θα έρθετε χωρίς προβλήματα, θα ευχαριστηθείτε τον αγώνα και θα μας ζητήσετε να κάνουμε ακόμη έναν φέτος γιατί δεν θα μπορείτε να περιμένετε μέχρι του χρόνου...

Α, και κάτι άλλο. Δώσαμε cd με φωτό από το Rally Raid του 2006 σε κάποιους συμμετέχοντες. Αν κάποιοι από σας δεν το έχουν πάρε,ι γράψτε εδώ πόσα θέλετε για να σας περιμένουν στην γραμματεία.
Άβαταρ μέλους
jimmy-ttr
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 06 Απρ 2006, 22:32
Τοποθεσία: Πάτρα

Δημοσίευσηαπό jimmy-ttr » 11 Απρ 2007, 22:57

PANIAIN έγραψε:
SUVord έγραψε:Ααχ πιδίμ.Ακόμ να καταλάβς οτ ο πατέρας σου είναι πιό τρελός απο σένα.
Πάτρα κι Αγιος ο...Αντρέας.


Κάτι έχω παρατηρήσει τελευταία. :twisted: ..Βασικά νομίζω απο την Πατρα ξεκίνησε η όλη υπόθεση το 2005...χμμμμ, ο DOC θα θυμάται... :D


Κάτι θυμάμαι και 'γω... Το πρώτο Rally Raid στην ιστορία του ΑΟΔΠ. Για πολύ τρέξιμο μιλάμε τότε... Βέβαια και πέρσι τρέξαμε και φέτος τρέχουμε... Τρέχουμε πολύ εμείς για να τρέχετε όμορφα εσείς... 8)
Άβαταρ μέλους
jimmy-ttr
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 06 Απρ 2006, 22:32
Τοποθεσία: Πάτρα

Re: Προσοχή με τα τρέιλερ!

Δημοσίευσηαπό DRZakias » 12 Απρ 2007, 03:01

KaLeXakis έγραψε:Αρχιζουν να με ζώνουν τα φιδια.

Το φορτηγακι που εχει κοτσαδορο
ειναι επαγγελματικο κι απο οτι μου
ειπαν τα ''κυνηγανε'' στην επαρχια.

Ιδιαιτερα δε αν εχουν πινακιδες Αθηνας.

Μηπως αν βαλω το XR στην καροτσα, να 'ναι καλυτερα ?


Θα σου προτεινα να μην το ρισκαρεις γιατι οντως αν σε πιασουν με επαγγελματικο θα σε σκισουνε(ειναι πολλα τα λεφτα)!!!!!Ειναι και αναλογως το μπατσο αλλα αθηναικες πινακιδες και εκει κατω ε μη περιμενεις και πολλη επιεικεια.
Μια φορα φορτωσα μηχανακια μεσα στο TRANSIT της δουλειας μεχρι την ευβοια(και δεν το ξανακανω-η κα@@α του εντουρο βλεπεις) και μου πηγε η ψυχη στη κουλουρη.

Αν πας με το φορτηγο χωστο καροτσα σκεπασμενο κανε και το σταυρο σου γιατι εχει αρκετο δρομο(και μπλοκα) ή αλλιως που ειναι και το προτιμοτερο βρες θεση σε κανα τρειλερ ολο και κατι θα παιζει! 8) 8)
Άβαταρ μέλους
DRZakias
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2005, 12:55
Τοποθεσία: ΣΚΟΝΗ ΠΕΤΡΕΣ ΛΑΣΠΗ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΣΤΟ ΓΙΑΠΙ

Re: ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ

Δημοσίευσηαπό KiLL_BiLL » 12 Απρ 2007, 08:55

jimmy-ttr έγραψε:
Α, και κάτι άλλο. Δώσαμε cd με φωτό από το Rally Raid του 2006 σε κάποιους συμμετέχοντες. Αν κάποιοι από σας δεν το έχουν πάρε,ι γράψτε εδώ πόσα θέλετε για να σας περιμένουν στην γραμματεία.


Καλημέρα jimmy-ttr

Η δουλεία που κάνετε είναι αξιόλογη και κάθε χρόνο και καλύτερη οπότε πάλι εκεί φέτος αν και θα είμαι από αλλο πόστο αυτό του συνοδηγού.

θα ήθελα ένα CD από το Rally Raid 2006 το οποίο ήταν μαγεία.

Καλή συνέχεια στην προετοιμασία.

Βασίλης Δηλές

ΥΓ Ο φίλος Karka τι κάνει; Τι ετοιμάζεις και δε μας λες πολλά;
Εικόνα
ΠΑΡΤΕ τα βουνά.... και ΒΓΕΙΤΕ θάλασσα...
Δεν εγκαταλείπω.... απ΄την παρέα να μην λείπω!!!
Άβαταρ μέλους
KiLL_BiLL
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 146
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2005, 14:50
Τοποθεσία: GREECE, Athens, N. Smirni

Re: ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ

Δημοσίευσηαπό leon » 12 Απρ 2007, 11:50

KiLL_BiLL έγραψε:θα ήθελα ένα CD από το Rally Raid 2006 το οποίο ήταν μαγεία.


Και εγώ θέλω ένα αλλά δεν θα κατέβουμε φέτος Πάτρα.
Μήπως μπορεί να το πάρει κάποιος άλλος από την γραμματεία αντί για μας
:?:
Λεωνίδας Μασλίας
Άβαταρ μέλους
leon
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: 20 Μαρ 2006, 22:34
Τοποθεσία: Αγία Παρασκευή, Αθήνα

Re: ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ

Δημοσίευσηαπό toshmagic » 12 Απρ 2007, 12:22

jimmy-ttr έγραψε:
spongebob έγραψε:
Α, και κάτι άλλο. Δώσαμε cd με φωτό από το Rally Raid του 2006 σε κάποιους συμμετέχοντες. Αν κάποιοι από σας δεν το έχουν πάρε,ι γράψτε εδώ πόσα θέλετε για να σας περιμένουν στην γραμματεία.



Καλησπέρα,

θα θέλαμε και εμείς δύο CDακια αν δε σας είναι κόπος.

Ευχαριστούμε
Άβαταρ μέλους
toshmagic
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: 31 Ιαν 2005, 14:41
Τοποθεσία: Πεύκη-Αθήνα

Δημοσίευσηαπό PANIAIN » 12 Απρ 2007, 12:33

jimmy-ttr έγραψε:
Κάτι θυμάμαι και 'γω... Το πρώτο Rally Raid στην ιστορία του ΑΟΔΠ. Για πολύ τρέξιμο μιλάμε τότε... Βέβαια και πέρσι τρέξαμε και φέτος τρέχουμε... Τρέχουμε πολύ εμείς για να τρέχετε όμορφα εσείς... 8)


Εμάς η Πάτρα το 2005 ήταν και ο πρώτος μας αγώνας και σταματήσαμε στο 10 χιλιόμετρο το ανηφοράκι επειδη τα Geolandar AT που είχαμε τότε δεν τραβάγανε στη λάσπη. Απο τότε κολήσαμε με τα Ράλλυ Ρέιντ, το αμάξι απο επιβατηγό έγινε αγωνιστηκο σιγά σιγά και πάει λέγοντας (σε λίγο θα μας διώξει κι απο το σπίτι η οικογένεια :lol: :lol: ) :D
ΑρβανιτοΙωνοΠελοποννήσιος Ζωοκλέφτης σε Νηπιακή Ηλικία
Εικόνα

ZOOKACTION
Suzuki Samurai Owners Club
Και φράγκο να μην έχεις με το αμάξι πάντα τρέχεις......

Ίαν Παπανικολάου
Άβαταρ μέλους
PANIAIN
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 295
Εγγραφή: 21 Δεκ 2005, 17:19
Τοποθεσία: Στην Ταβέρνα απέναντι

Δημοσίευσηαπό KiLL_BiLL » 12 Απρ 2007, 13:46

PANIAIN έγραψε:.... το αμάξι απο επιβατηγό έγινε αγωνιστηκο σιγά σιγά και πάει λέγοντας (σε λίγο θα μας διώξει κι απο το σπίτι η οικογένεια :lol: :lol: ) :D


παιρνε και την οικογένεια μαζί κατι θα βρουν να κανουν οσο θα παιζουμε με τις λασπες χιχι
Εικόνα
ΠΑΡΤΕ τα βουνά.... και ΒΓΕΙΤΕ θάλασσα...
Δεν εγκαταλείπω.... απ΄την παρέα να μην λείπω!!!
Άβαταρ μέλους
KiLL_BiLL
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 146
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2005, 14:50
Τοποθεσία: GREECE, Athens, N. Smirni

Δημοσίευσηαπό littledevil » 12 Απρ 2007, 15:14

Bill...μονοι μας θα παιξουμε....? που ειναι η παρέα οεο? Μανωλης ακουει??supermario???αντε γιατι μας βλέπω να κάνουμε εκδρομούλα με τον Βασιλη και τον Σπυρο.!!!!
.Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...
και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!
Άβαταρ μέλους
littledevil
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: 25 Φεβ 2004, 17:22
Τοποθεσία: ΚΗΦΙΣΙΑ

Δημοσίευσηαπό karka » 12 Απρ 2007, 15:52

o kill bii εγραψε: ΥΓ Ο φίλος Karka τι κάνει; Τι ετοιμάζεις και δε μας λες πολλά;

τοπο στα νιατα!!!
φετος θα συν'αγωνιστουμε!!!!
σας περιμενουμε!!
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

Δημοσίευσηαπό jimny » 12 Απρ 2007, 18:35

από δωμάτια τι γίνεται ?
θα υπάρξουν τίποτα πληροφορίες η να κοιτάξουμε μόνοι μας?
Άβαταρ μέλους
jimny
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: 03 Νοέμ 2005, 12:17
Τοποθεσία: ΜΑΡΟΥΣΙ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 65 επισκέπτες

cron