Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Διαφορετική οπτική πλευρά του ΑΤΤΙΚΟΥ

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Δημοσίευσηαπό atlas » 03 Απρ 2007, 23:25

κααααλλαααα!!!!!!!!!!!!!!!

τι είχες Γιάννη ; τι είχα πάντα
Άβαταρ μέλους
atlas
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: 04 Μαρ 2005, 00:43
Τοποθεσία: ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ, ΑΤΤΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό Scaraveos » 04 Απρ 2007, 08:26

'Οποιος φοβάτε πέφτει και κοιμάτε.
Δεν τα μάθατε τα RR είναι επικίνδυνα γιατί έχουν κρυφά χρονόμετρα και σε αναγκάζουν να τρέχεις. Ενώ κάποια άλλα αντοχής που η μέτρηση γινόταν με ραντάρ πάνω σε κλειστή στροφή ήταν ασφαλέστερο, ή αγώνες regularity μήκους 1000 χλμ. πολύ πιο ξεκούραστοι και ασφαλείς. Τι να πεις;
Όταν κολλάς αυτοκόλλητο του περιοδικού σου σε αυτοκίνητο που δεν τρέχει σε αγώνα είσαι κακός δημοσιογράφος, όταν επισκέπτεσε το χώρο του (άλλου)χορηγού περιοδικού κάνεις "PR"...

Αλήθεια δεν έχετε καμία σχέση με τον συντάκτη του περιοδικού σας Δρ. Καουτσούκ;

:evil: :evil: :evil:
Άβαταρ μέλους
Scaraveos
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: 06 Ιουν 2006, 19:56
Τοποθεσία: Αγ. Στέφανος,

Δημοσίευσηαπό leon » 04 Απρ 2007, 09:58

cuspid έγραψε:Κύριοι ψυχραιμία….
Ας μην τραβάμε άλλο το σχοινί.

Αγαπητοί Leon, Berg και λοιποί Rally-Raiders…
Το συγκεκριμένο πόστ βρίσκεται εκεί εδώ και πολλές μέρες.
Μην δίνετε ιδιαίτερη σημασία.


Το συγκεκριμένο κείμενο το αντέγραψα και το μετέφερα γιατί πίστευα ότι έπρεπε να το διαβάσουν και οι οδηγοί των μοτοσικλετών που δεν ασχολούνται με τα forum των 4Χ4 (και εμένα άλλος με ενημέρωσε για την ύπαρξή του).

Δεν ήθελα να δημιουργηθεί εγγράφως τέτοια αντιπαράθεση (κάτι που γενικά απεχθάνομαι) και ευτυχώς που έγινε ξεχωριστή ενότητα
Λεωνίδας Μασλίας
Άβαταρ μέλους
leon
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: 20 Μαρ 2006, 22:34
Τοποθεσία: Αγία Παρασκευή, Αθήνα

Re: ΡΕ ΟΥΣΤ !!!

Δημοσίευσηαπό leon » 04 Απρ 2007, 10:03

toshmagic έγραψε:Μη βάζεις και στοίχημα για το τελευταίο. Προσωπικά μπροστά μου έγιναν δύο προσπεράσματα του θανάτου από ισάριθμα 4χ4 μέσα σε κατοικημένη περιοχή πριν από την Οδό Ανθεμίων που υπήρχε όριο τα 30.

Ο άνθρωπος με το ΙΧ που προσπεράστηκε έχοντας και την οικογένεια του μέσα κόντεψε να φύγει δεξιά στη μάντρα για να κάνει τόπο στους ανεγκέφαλους, δε θα ξεχάσω δε τη γιαγιά που ερχόταν από απέναντι και έριξε σε μένα τα μπινελίκια που πήγαινα κανονικά.

Θέλω να πω ότι μαύρα πρόβατα υπάρχουν παντού που θα κάνουν τη στραβή.


Φαντάζομαι ποιός μπορεί να είναι ο ένας από αυτούς
Ελπίζω να ενημέρωσες τον Superspy για αυτό.

Δεν χρειάζονται αυτά τα "μάυρα πρόβατα" :evil:
Λεωνίδας Μασλίας
Άβαταρ μέλους
leon
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: 20 Μαρ 2006, 22:34
Τοποθεσία: Αγία Παρασκευή, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό tetrakinisimag » 04 Απρ 2007, 10:12

cuspid έγραψε:Ο κ. Αθανασίου , ο κ. Κοκολάκης και πολλοί άλλοι θεωρούν τα RR επικίνδυνα.
Εμείς πάλι όχι.
Ψυχραιμία και πάλι… 8)


Τελικά η αυθαιρεσία είναι αυτοσκοπός εδώ μέσα. Πραγματικά δεν έχετε τον θεό σας κάποιοι. Τί άλλο θα ακούσουμε; Μας λέτε "κλαμενα αιδοία", ότι προσπαθήσαμε να κάνουμε αγωνιζόμενους να μην τρέξουν, ότι θεωρούμε τους αγώνες επικίνδυνους. ΕΛΕΟΣ πλέον!!!

Πότε είπα ή εγραψα ότι τα RR είναι επικίνδυνα; Αν τα θεωρούσα επικίνδυνα δεν θα έτρεχα σε αυτά. Και έχω τρέξει σε αρκετά. Θα έτρεχα και στο Αττικό αν δεν ήμουν απασχολημένος με την έκθεση Diana.

scaraveos έγραψε:Όταν κολλάς αυτοκόλλητο του περιοδικού σου σε αυτοκίνητο που δεν τρέχει σε αγώνα είσαι κακός δημοσιογράφος, όταν επισκέπτεσε το χώρο του (άλλου)χορηγού περιοδικού κάνεις "PR"...


Είναι ανεπιθύμητοι οι άλλοι δημοσιογράφοι στο χώρο του τεχνικού ελέγχου του αγώνα αγαπητέ "συνάδελφε"; Δεν κολάνε με το περιοδικό σας ή με τα συμφέροντα τα δικά σας και του πατέρα σας; Η οργάνωση του αγώνα δήλωσε παραπάνω πως θέλει άλλους δημοσιογράφους. Η εργοδοσία σας το ίδιο. Εσείς θέλετε να μας αποκλείσετε από κάθε εκδήλωση; Τόσος ο φόβος σας πλέον; Καλό θα ήταν να ασχοληθείτε και λίγο με την δεοντολογία του χώρου, την οποία δείχνετε να αγνοείτε.

Γιάννης Αθανασίου

ΥΓ. Η διαφορά δεν είναι ανάμεσα στα δύο περιοδικά, που έχουν άψογες σχέσεις. Είναι απλά το κόλημα του συγκεκριμένου ανθρώπου, που εμφανίζεται εδώ ως scaraveos. O διευθυντής του και ο αρχισυντάκτης του έπιναν καφέ στο περίπτερό μας την Πέμπτη το απόγευμα στην έκθεση Diana. Το ίδιο έχουμε κάνει και εμείς σε αντίστοιχες περιπτώσεις. Ο συγκεκριμένος όμως συντάκτης, εξυπηρετώντας προσωπικά και οικογενειακά συμφέροντα, προσπαθεί να δημιουργεί αστεία προβλήματα.
Τελευταία επεξεργασία από tetrakinisimag και 04 Απρ 2007, 10:33, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
tetrakinisimag
 

Δημοσίευσηαπό Scaraveos » 04 Απρ 2007, 10:31

Καλά στον κόσμο σας είστε ακόμα. Μήπως είμουν από τους πρώτους που σας χαιρέτησα και σας καλωσόρισα στις εγκαταστάσεις της Μotor Press ως οικοδεσπότης. Πότε το κάνατε εσείς αυτό; Που όποτε με βλέπετε προσπαθείτε να με αποφύγετε; Πότε είπα πως είστε ανεπιθύμητος; Τελικά ποιός βλέπει φαντάσματα;
Άβαταρ μέλους
Scaraveos
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: 06 Ιουν 2006, 19:56
Τοποθεσία: Αγ. Στέφανος,

Δημοσίευσηαπό tetrakinisimag » 04 Απρ 2007, 10:40

Τότε γιατί σχολιάζετε αρνητικά την παρουσία μου εκεί; Αυτό και μόνο του δείχνει το πρόβλημά σας και το διακαή πόθο σας να δημιουργήσετε προβλήματα εκεί που δεν υπάρχουν.

Και εσείς, αν στα "γενέθλια" σας, σας έκαναν απρόκλητα μία τόσο πικρόχολη ευχή, όπως η δική σας, θα αποφεύγατε τα άτομα που την διατύπωσαν. Αυτά βέβαια είναι ψιλά γράμματα για εσάς.

Γιάννης Αθανασίου
tetrakinisimag
 

Δημοσίευσηαπό superspy » 04 Απρ 2007, 11:05

Με στεναχωρεί ιδιαίτερα το γεγονός ότι οι αγώνες που αγαπάμε, τα RR γίνονται πεδίο αντιπαρέθεσης από ανθρώπους που δεν εμπλέκονται σε αυτά.

Εκ μέρους της οργάνωσης αναφέρω τα εξής:

A. Το παραπάνω post που υπάρχει στο to4x4.gr, είναι γνωστό στην οργάνωση.

Η οργάνωση επέλεξε να μην ασχοληθεί με το θέμα, μια και ο συντάκτης του, προέβη σε διαστρέβλωση νοήματος με συμπλήρωση, αποκοπή λέξεων και σε αλλοίωση των κειμένων με ύποπτους σκοπούς. Όλα όσα αναφέρει είναι αόριστα, μη τεκμηριωμένα και συκοφαντικά.

Κάθε είδους προσπάθειες από μέρους του συντάκτη να μεταβληθούν εγγράφως, ή με οποιοδήποτε άλλο τρόπο οι κανονισμοί όπως έχουν κατατεθεί και εγκριθεί από την Εθνική επιτροπή αγώνων, πέφτουν στο κενό.

Θεωρούμε ότι οι νοήμονες άνθρωποι, οι οποίοι μας ενδιαφέρουν, έχουν μάτια, αυτιά και κρίση, ώστε να ξεχωρίσουν και να απομονώσουν τα συγκεκριμένα άτομα, τα οποία ουδεμία σχέση έχουν με το χώρο.

Επισημαίνουμε επίσης ότι η οργάνωση δεν έχει λόγο να πιστεύει ότι το παραπάνω κείμενο γράφτηκε καθ’ υπόδειξη κανενός, παρά μόνο από τον συντάκτη του.



Β. Η οργάνωση η οποία εκπροσωπείται από τον υπογράφοντα, είναι ανοικτή, φιλόξενη και επιδιώκει την επικοινωνία με όλους.
Όλοι, από οποιοδήποτε χώρο και αν προέρχονται είναι ευπρόσδεκτοι στις διοργανώσεις της είτε σαν θεατές, είτε σαν συμμετέχοντες.



Γ. Οι επίσημες θέσεις της οργάνωσης, εκφράζονται αποκλειστικά από τον υπογράφοντα.

Για την οργάνωση των Rally Raid

Σπύρος Κατσιμαλής
Τελευταία επεξεργασία από superspy και 04 Απρ 2007, 11:23, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό Scaraveos » 04 Απρ 2007, 11:14

Το αρνητικά είναι δικό σας σχόλιο και αν νομίζετε ότι επιδιώκω να δημιουργήσω πρόβλημα εκεί που δεν υπάρχει ποιος ο λόγος που εσείς με κατηγορήτε σε κάθε τεύχος σας; Με αποφεύγετε πολύ πριν την ευχή μου. Και μην ξεχνάτε ότι εσείς δημιουργείτε τα προβλήματα με όλους ανεξαιρέτους του χώρου. Το όλο θέμα εδώ δεν το δημιούργησα εγώ. Και ξέρω οτι για συγκεκριμένο θέμα πρόσφατα προσπαθήσατε να με υπονομεύσετε, μέσω γνωριμιών σας. Οπότε μην κάνετε ούτε παίζετε τον αθώο γιατί και η υπομονή έχει τα όρια της.
Άβαταρ μέλους
Scaraveos
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: 06 Ιουν 2006, 19:56
Τοποθεσία: Αγ. Στέφανος,

Δημοσίευσηαπό tetrakinisimag » 04 Απρ 2007, 11:27

Παραβιάζετε κάθε είδους δεοντολογία και εξυπηρετείτε προσωπικά και οικογενειακά συμφέροντα. Γι' αυτό και σας αδειάζουν ο ένας μετά τον άλλο, όλοι όσοι φαντάζεστε ότι υποστηρίζουν τις θέσεις σας.

Δεν έχετε παρά να υλοποιήσετε τις απειλές σας!!! Το κακό που έχετε κάνει στο χώρο εσείς και οι γύρω σας είναι γνωστό.

Γιάννης Αθανασίου
tetrakinisimag
 

Δημοσίευσηαπό tetrakinisimag » 04 Απρ 2007, 11:33

Κύριε Κατσιμαλή

και σαν περιοδικό και προσωπικά, η απάντησή σας μας καλύπτει απόλυτα.

Γιάννης Αθανασίου
tetrakinisimag
 

Δημοσίευσηαπό jdelis » 04 Απρ 2007, 13:39

tetrakinisimag έγραψε:Πότε είπα ή εγραψα ότι τα RR είναι επικίνδυνα; Αν τα θεωρούσα επικίνδυνα δεν θα έτρεχα σε αυτά. Και έχω τρέξει σε αρκετά. Θα έτρεχα και στο Αττικό αν δεν ήμουν απασχολημένος με την έκθεση Diana.


Γιάννη μην τρελλαθούμε κιόλας. Επανειλημμένα έχεις αναφέρει πως οι υψηλές μέσες ωριαίες και οι μεγάλες ειδικές είναι επικίνδυνες. Ότι αν συμβεί κάτι κακό θα τελειώσουν οι αγώνες του είδους δια παντός κλπ κλπ... Δεν αμφισβητώ το δικαίωμά σου να διατυπώνεις τις θέσεις σου τεκμηριωμένα όπως κάνεις συνήθως. Θα διαφωνούσα με ένα κινδυνολογικό παραλήρημα σαν αυτό που διαβάσαμε στην αρχή.

Φυσικά και συμμετέχεις σε τέτοιους αγώνες, αν και με βάση τα παραπάνω το βρίσκω λίγο αντιφατικό.

Από την άλλη όμως και προχθές αλλά και σε όσους άλλους αγώνες τέτοιου είδους έχεις εμφανιστεί, δεν παρατήρησα καμία αρνητική συμπεριφορά από μέρους σου. Έχεις αντιπαρατεθεί πολλές φορές με το Σπύρο και τον doc, αλλά αυτό έγινε στις συναντήσεις ή στα forum. Στους αγώνες τους συμπεριφέρθηκες (απ' όσα έχω δει εγώ τουλάχιστον) αξιοπρεπώς, όπως αρμόζει σε κάθε φιλοξενούμενο.

Αν ο drmel διαπίστωσε κάτι συγκεκριμένο προχθές, φυσικά και υπάρχει θέμα και θα πρέπει να το αναφέρει.
Άβαταρ μέλους
jdelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: 03 Μάιος 2003, 14:33
Τοποθεσία: Ν. Φιλ/φεια, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό tetrakinisimag » 04 Απρ 2007, 13:53

Η διαφωνία μου αφορά συγκεκριμένες επιλογές και όχι το είδος των αγώνων. Η μείωση του, πάντα υπαρκτου, κινδύνου είναι πάντα το ζητούμενο.

Το θέμα με το ατύχημα αφορά όλους και όχι μόνο τα trail ride. To "είναι επικίνδυνοι και πρέπει να σταματήσουν" είναι άλλη υπόθεση.

Όποιος θεωρεί τους αγώνες επικίνδυνους μπορεί να καθίσει σπίτι του!!!

Τα υπόλοιπα νομίζω πως καλύφθηκαν πλήρως από τον κ. Κατσιμαλή.

Γιάννης Αθανασίου
tetrakinisimag
 

Δημοσίευσηαπό drMel » 04 Απρ 2007, 15:56

Εγώ αναφέρθηκα στο κείμενο του Κοκολάκη το οποίο συνεχίζω να το θεωρώ υποκινούμενο και απο τον Αθανασίου, αφού όλοι ξέρουμε ότι στο παρελθόν έχει αναφερθεί στο πόσο επικίνδυνοι είναι οι αγώνες που διοργανώνει το off-road και πόσο κακό έχουν κάνει ο Doc & o Spy στους αγώνες κλπ κλπ κλπ.
Τα περί της παρουσίας του ήταν σχήμα λόγου το οποίο διευκρίνισα σε προηγούμενο post. Οχι δεν διαπίστωσα καμμία κίνηση εκ μέρους του το Σάββατο αλλά επιμένω ότι δεν το έκανε γιατί απλά δεν μπορούσε. Γιατί ήθελε πολύ κάτι να μην πάει καλά.

Το πόσο ξυνισμένη ήταν η φάτσα του το είδαν και άλλοι όχι μόνο εγώ........

Στα της διοργάνωσης είναι αρμόδιος ο Σπύρος να απαντήσει.
Αλλά μην κρυβόμαστε πίσω απο το δαχτυλό μας, κανείς δεν χωράει άλλωστε.
drMel
 

Δημοσίευσηαπό tetrakinisimag » 04 Απρ 2007, 16:36

Το ήθος και το κύρος σας επιβεβαιώνεται απο το ότι συνεχίζετε το... χορό ακόμη και έχοντας μείνει μόνος σας στην πίστα. Και βέβαια απο το γεγονός ότι δεν έχετε ακόμη αποποιηθεί τις ύβρεις σας...

Απορώ πώς καταφέρατε να μετρήσετε το ποσοστό ξυνίλας στο πρόσωπό μου. Έχετε doctora στη "ξυνίλα" και τη μέτρηση υγρασίας των αιδοίων; Σαν δεν ντρέπεστε λέω εγώ!!!

Η "ξυνίλα" μου με έφερε στον τεχνικό έλεγχο και βέβαια στο ΣΕΔ 8 να παρακολουθήσω τον αγώνα την επόμενη. Και στο τέλος με ανάγκασε να βάλω και φωτογραφίες στο site του περιοδικού.

Δυστυχώς είσαστε πιό μικρός ακόμη και από όσο περίμενα. Πολύ μικρός. Λυπάμαι.

Γιάννης Αθανασίου
tetrakinisimag
 

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 33 επισκέπτες