Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Δυστύχημα TR Tαύγετου 07:Μαρτυρία, σκέψεις και ερωτηματικά.

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Re: Σκέψεις

Δημοσίευσηαπό iatrodikastis » 26 Δεκ 2007, 16:26

Νομίζω ότι ψάχνεσαι ή μάλλον δεν νομίζω ξέρω ότι ψάχνεσαι και παίζεις με την αντοχή σου.
Δεν θα κρίνω τις επιλογές σου.
Μόνο θα ήθελα να προσέχεις τα λόγια σου.Θεωρώ ότι το παρατραβάς στις απαντήσεις σου.
1 χρόνο μπροστά τουλάχιστον.

iatrodikastis
Άβαταρ μέλους
iatrodikastis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3389
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2005, 16:52
Τοποθεσία: n.smirni

Re: Σκέψεις

Δημοσίευσηαπό drMel » 26 Δεκ 2007, 17:45

οι αγώνες τελικά κινδυνεύουν απο εμάς τους ίδιους.
Ο θάνατος του Αλεκου άνοιξε τους ασκούς του Αιόλου αντί να μας προβληματίσει (όλους)
προσωπικές κόντρες και αθλιότητα (απο τον γνωστό παράγοντα) βγήκαν στην επιφάνεια και η δυσωδία δέν έχει τέλος.
Ακόμα και οι τίτλοι άλλαξαν για να μην έχουμε πρόβλημα.
:wink:

Αν δεν κάνουμε κάτι εμείς οι ίδιοι (που λέμε ότι πονάμε τους αγώνες, μεροκαματιάρηδες, κατευθυνόμενοι, κουμπάροι, κολλητοί κλπ) όλα θα πάνε στράφι.
Το ελλειμμα στην φιλοσοφία μας είναι μεγαλύτερο απ'ότι στις υποδομές.
Ο πληθυντικός περιλαμβάνει και μένα μέσα και όλους εσάς.

Διαβάστε καλύτερα την επιστολή του Φώτη.
(ο "παράγοντας" έτσι κι'αλλιώς είναι για κλάματα)
drMel
 

Δημοσίευσηαπό 4X4STROUTH » 26 Δεκ 2007, 18:06

Σεβομενος την ολη αυτη κατασταση με το ατυχημα και προπαντως τον ΑΛΕΚΟ ,εμεινα εκτος απο ολες αυτες τις συζητησεις περιμενοντας την απαντηση των αρμοδιων η οποια και ηρθε.

Δεν υπηρχε περιπτωση να μην δοθει καποια απαντηση,εξηγηση απο την πλευρα της διοργανωσης ,αλλα σε ενα τοσο σημαντικο γεγονος πρεπει καποια πραγματα να μπαινουν στο τραπεζι για το τι και πως πριν δοθει καποια απαντηση.

Θεωρω διακαιολογημενες τις ολες αγανακτησεις αθλητων,θεατων,διοργανωτων και οποιων αλλων εμπλεκονται σε τετοιας μορφης αγωνες...αλλα πρεπει να ξερουμε και τι λεμε.

Δικαιολογω τον κ. Φωτη Δημτρακοπουλο για τις εσφαλμενες εκφρασεις του προς το προσωπο μου μιας και δεν γνωριζε το τι ημουν εγω για τον αγωνα της Καλαματας ΚΑΙ ΕΠΑΝΩ ΣΤΟ ΘΥΜΟ,ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗ ΤΟΥ ειπε τα παρακατω.




(δείτε πχ τι έγραψε κάποιος κος Βλαχονικολός που στο παρακάτω link παρουσιάζεται ως ένας από τους οργανωτές http://www.trailride.gr/forum/viewthrea ... owstart=20 )

Δε φτάνουν τα λεφτά?
Ζητήστε μας κι άλλα ρε παιδιά, πιστέψτε με το αξίζουν, θα τα δώσουμε!

Αλλιώς ενημερώστε μας να ξέρουμε ότι ο αγώνας ΘΑ έχει γουρνοπούλα, ΘΑ έχει ξέκωλα, ΘΑ έχει συμβολική δενδροφύτευση ΔΕΝ ΘΑ έχει ουσιαστική ιατρική-διακομιστική κάλυψη.

Τα λεφτούλια κατατέθηκαν στο λογαριασμό κάποιου κου Δημήτρη Φίλντιση, έχουμε επίσης τον κο Βλαχονικολό που προαναφέρθηκε και τέλος στην ενημέρωση οδηγών μοιράστηκε εκτός του Doc και το κινητό κάποιου κου Χαραλαμπόπουλου, ως υπέυθυνου.




Απο την στιγμη ομως που λεγονται καποια πραγματα για το ατομο μου πρεπει να αποκαταστησω αυτα που γραφτηκαν και οχι να πλανατε οτι που ειναι ο 4x4 strouth τωρα κτλ...

Ποτε δεν ειπα για ''ΞΕΚΩΛΑ'' οπως γραφτηκε απο τον ιδιο...

Οπως και ποτε δεν ημουν ''ΟΡΓΑΝΩΤΗΣ-ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΗΣ'' αλλα ουτε καν μελος της ΛΕΜΟΚΑ.

Τωρα εαν οι ομορφες παρουσιες που και του ιδιου θα αρεσαν οταν και αν ανεβαινε στο βαθρο του νικητη θεωρουνται κατ αυτον ''ΞΕΚΩΛΑ'' ειναι καθαρα δικη του αντιλυψη και οχι δικη μου....

Και για να κλεισει το θεμα με το τι ημουν εγω στον αγωνα της Καλαματας
σας πληροφορω οτι ημουν απλα ενας χορηγος του αγωνα με την μορφη της προωθησης αυτου...

Εχω την τρελα και φετος ασχοληθηκα ισως περισσοτερο απο αλλες χρονιες μιας και εγραφα στα forum τα πως και τι του αγωνα εκ μερους της ΛΕΜΟΚΑ και πολλα αλλα.


Ας βοηθησουμε λοιπον ολοι μαζι να συνεχιστουν οι αγωνες με περισσοτερη ασφαλεια.

Αυτο θα προκυψει φυσικα απο τις γνωμες ολων μας, αρκει αυτες να υλοποιηθουν...

Στο χερι σας ειναι να υλοποιηθουν και εννοω εσας τους αγωνιζομενους.

Να το απαιτησετε ,να μην ξανα παρετε μερος αν ολα αυτα που θα καταληξουμε δεν υλοποιηθουν..

Εξαλου εσας προστατευεται και κανεναν διοργανωτη -χορηγο..

Εσεις τρεχετε στα βουνα.......




ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


ΚΩΣΤΑΣ ΒΛΑΧΟΝΙΚΟΛΟΣ.
XJ 4.0L
Άβαταρ μέλους
4X4STROUTH
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 28 Νοέμ 2005, 23:41
Τοποθεσία: ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

Re: Σκέψεις

Δημοσίευσηαπό Berg » 26 Δεκ 2007, 18:53

iatrodikastis έγραψε:Το είδα και αυτό.

Σύγκριση του trail ride με dakar.

Η ασφάλεια είναι θέμα ευκολίας διαδρομής.Οσο και αν δεν το θέλουν μερικοί,τα trail ride οφείλουν να αποκτήσουν ταυτότητα.

Τέλος οι αγώνες που συμμετέχουν και αυτοκίνητα,τέλος τα πολλά χιλιόμετρα,τέλος οι φλαταδούρες που σκοτώνουν.

Οποιος αναζητά τα παραπάνω να τρέξει rally.

Eγώ επιλέγω trail ride μονοπατάδικα,εντουράδικα και χαμηλή μ.ω. και εκεί θα ξαναυπογράψω δήλωση συμμετοχής.


Πέτρο σύνελθε και εσύ και όσοι νομίζουν ότι τους σώζει η μονοπατάδα. Εάν πέσεις σε ένα γκρεμό πηγαίνοντας με 5 km ποιός θα σε βγάλει? Πως θα έρθει το ασθενοφόρο?

Θεωρούμε δεδομένο ότι δεν θα πάθουμε τίποτα. ΚΑΚΩΣ!

Από εδώ και πέρα πρέπει να εξασφαλίζει η οποιαδήποτε διοργάνωση, (δεν αναφέρομαι μόνο στα Trail Ride), ασθενοφόρα, γιατρούς με μοτό (εκτός συμμετοχής), και ιατρούς σε επιφυλακή στα τοπικά νοσοκομεία. Με ειδικότητες που μπορεί να χρειαστούν άμεσα!

Το ότι είναι επικίνδυνοι οι αγώνες το ξέρουμε όλοι. Ας τους κάνουμε ασφαλείς τουλάχιστον μετά το πιθανό ατύχημα.

ΤΟ ΧΡΩΣΤΑΜΕ ΟΛΟΙ ΣΤΟΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ.
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό rookie » 26 Δεκ 2007, 20:30

Παλικάρια χρόνια πολλά και με το καλό το νέο έτος!!
Όπως γράφει παραπάνω και ο Τάκης ήρεμα χρονιάρες μέρες, εξάλλου απ΄ότι διαβάζω οργανώνεται συζήτηση για όλα τα παραπάνω και καλό είναι εκεί να συμμετάσχουμε όλοι μιλώντας αντρίκια, σταράτα, με διευθύνσεις και ονόματα, αλλά πάνω απ΄όλα με προτάσεις.
Άβαταρ μέλους
rookie
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2007, 19:05
Τοποθεσία: Ανάβυσσος

Re: Σκέψεις

Δημοσίευσηαπό LC8er » 27 Δεκ 2007, 12:33

geco έγραψε:Από την μιά η απόλυτη καφρίλα ....
....
Από την άλλη η ταύτιση του συγκλονισμένου αλλά αποπροσανατολισμένου
.....
Και οι δύο ζητούν τους ενόχους γιά να τους τιμωρήσουν παραδειγματικά.....
....
Το ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΣΦΑΛΜΑ δεν αναφέρθηκε πουθενά !
....


Αγαπητέ Γιώργο,

Γιατί? Γιατί ξεκινάς με χαρακτηρισμούς? Γιατί δεν σέβεσαι αντίθετες απόψεις?

Μιλάς για ανθρώπινο σφάλμα.. αν θες να προσφέρεις σ' αυτό το ποστ, γράψε λίγα λόγια παραπάνω (ή παρέπεμψε τους αναγνώστες σε άλλη σου καταχώρηση...)

Άσε τον καθένα να υπερασπίζει τον εαυτό του ΜΟΝΟΣ του και τους θεσμούς να κρίνονται και να εξελίσσονται...

Όλοι μας έχουμε σκέψεις και ερωτηματικά... ας τα ξεδιαλύνουμε στο μυαλό μας και ας τα εκθέσουμε. Ας ανοίξουμε τις σκέψεις μας σε συλλογισμούς, απόψεις και συναισθήματα άλλων... Ας μη μετατρέπουμε τα forum σε αρένες (ακόμα και αν μας προκαλούν)!

Μίλα για το ανθρώπινο σφάλμα, βοήθησέ μας να καταλάβουμε γιατί ο θεσμός δεν έχει ανάγκη βελτίωσης, πες μας τι ξέρει ο νοικοκύρης (αν βέβαια είσαι ο νοικοκύρης - αλλιώς άσε τον νοικοκύρη να τα πει), τι σημαίνει "επένδυση" και άλλα πολλά που κατα καιρούς γράφεις... Πλατίασε και λιγάκι, δεν μας πειράζει!

Πιστεύω ότι ο θεσμός δεν έχει ανάγκη για την αναδοχή/αποδοχή του ρίσκου από τους αγωνιζόμενους. Έχει ανάγκη την θέσπιση εκείνων των μέτρων που θα βοηθήσουν την αποκλιμάκωσή του... Μέτρα τόσο για τους οργανωτές (ΕΘΕΑΜ, Λέσχες, Άτομα) όσο και για την αγωγή - φυσική, ψυχολογική και ηθική - των αγωνιζομένων. Όταν συντάξω και εγώ τις σκέψεις μου θα τις καταθέσω.

Καλές γιορτές σ' όλους,

Σωτήρης
LC8er
xrepia.gr-SCRAT team
_________________
Άβαταρ μέλους
LC8er
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: 29 Δεκ 2004, 14:42
Τοποθεσία: ανατολικά...

Δημοσίευσηαπό doc » 27 Δεκ 2007, 20:12

karka έγραψε:...θα σου πω μονο οτι το αθενοφορο πηγε σε 20 με 30 λεπτα, ο γιατρος ηταν εκει στο πενταλεπτο και, και, και, και...

αυτα για να ξερουμε τι λεμε.

Α!! αυτα τα ειπαν οι οργανωτες στην εθεαμ ε !!.



ΛΑΘΟΣ!

Κάποιες διευκρινήσεις για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις:

Δεν ξέρω ποιός σε πληροφόρησε Ανδρέα, αλλά υπάρχει στην διάθεση του καθενός το fax ΚΑΙ το email με την γραπτή αναφορά των οργανωτών προς την ΕΛΠΑ, η οποία στάλθηκε την Δευτέρα 10/12 στις 11 το πρωί.

ΟΥΔΕΠΟΤΕ γράφτηκε ή αναφέρθηκε ότι κατέφτασε ασθενοφόρο σε 20 ή 30 λεπτά, ούτε ότι ο γιατρός της οργάνωσης έφτασε σε 5 λεπτά!

ΣΑΦΩΣ και αναφέρθηκε ότι σε 5 λεπτά βρέθηκε δίπλα του αγωνιζόμενος που τύγχανε να είναι γιατρός.

Παράλληλα, την ίδια μοιραία ημέρα αλλά και σε συζητήσεις στην ΕΘΕΑ - ΕΛΠΑ τις μέρες που ακολούθησαν, αναφέρθηκε ΣΑΦΩΣ η καθυστέρηση του ασθενοφόρου καθώς και άλλα προβλήματα, και μπορούν να σε διαβεβαιώσουν για αυτό από την ΕΘΕΑΜ.

Όπως έχω πει, θα ακολουθήσει επίσημη ανακοίνωση από το Off Road Team και την ΕΘΕΑΜ στις αρχές της νέας χρονιάς για όλα τα τεκταινόμενα.



Καλή Χρονιά σε όλους, και αυτό ας είναι το τελευταίο.
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Δημοσίευσηαπό gourouna10 » 27 Δεκ 2007, 20:26

εγω νομιζω οτι σε τετοιους ειδους αγωνες θα χρειζοταναι και ενα ελικοπτερακι. τι περιμενεις εσυ αμα χτυπησει ο αλλος επανω στα κατσαβραχα περιμενεις εσυ να παει ασθενοφορο να τον παρει. θα εχει πεθανει ο ανθρωπος μεχρι να ερθει τον ασθενοφορο να τον παρει κατα την ανοιξι μολις ξεραθουνε οι λασπες. .......
το γουρουνι σου κι αν πλενεις
το σαπουνι σου χαλας.
Άβαταρ μέλους
gourouna10
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: 17 Φεβ 2007, 12:55
Τοποθεσία: athens@ãιωργος

Δημοσίευσηαπό karka » 28 Δεκ 2007, 00:20

παρολο που ειχα κατα νου να μην ξαναγραψω κατι σχετικα με το θεμα...

δημητρη οπως σου ειπα και τηλεφωνικα εκεινες τις μερες, αρχικα ο μπαβελας, κατοπιν η καθυ η οποια και με πειρε η ιδια στο μαγαζι και το σαββατο το βραδυ ο θοδωρος στην πατρα, μου ανεφεραν τα παραπανω.
γιαυτο και μετα απο τα αντιθετα που ακουσαν απο εμενα, ο μπαβελας μου ζητησε να τα εχει και γραπτως αυτα.
τα γεγονοτα οπως τα εζησα και τα ακουσα εγω τα ειχαν γραπτος στα χερια τους το βραδυ της δευτερας (απονομες) οπως την ιδια στιγμη τα ειχες και συ διοτι δεν ειχα να κρυψω η να φοβηθω κατι.

χωρις να γνωριζω τι εγραψες εσυ στην αναφορα η τι συζητησες προφορικα για το θεμα, θεωρω οτι καποιο "θεμα" θα υπηρξε επ'αυτου καθοτι και οι τρεις ξεχωριστα και διαδοχικα μου ανεφεραν τα 30' λεπτα και το πενταλεπτο του γιατρου.

αν λεγαμε τα ιδια πραγματα δεν θα χρειαζοταν ο ανδρεας να τα δωσει γραπτως.


θεωρω οτι δεν εκανες καλη διαχειρηση αυτης της κρισης τοσο την ωρα του συμβαντος οσο και τις επομενες μερες που ακολουθησαν.

τωρα οτι και να λεμε τα πραγματα εχουν παρει τον δρομο τους, οι αστυνομικες αρχες νομιζω εχουν τις επιστολες και ολοι μας λιγο πολλυ ξερουμε τι εγινε.


καλη χρονια και να μην το ξαναζησουμε.
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

Δημοσίευσηαπό LC8er » 28 Δεκ 2007, 11:24

karka έγραψε:.........
....


Γενικά συμφωνώ με τον Ανδρέα σε όλους τους προβληματισμούς που κατα καιρούς διατυπώνει...

Προσωποποιεί όμως τα κακώς κείμενα στον χώρο. Ο πιο ασφαλής αγώνας που έχω τρέξει ήταν το Enduro της Μάνδρας. Αγώνας του "Αρχικουμπάρου" Doc της ΕΛΠΑ και της Λέσχης Μεγάρων (αν θυμάμαι καλά). Τα ασθενοφόρα ήταν στα σωστά σημεία, οι διασώστες διασπαρτοι, η χάραξη της διαδρομής σωστά επιλεγμένη. Γιατί εκεί ο Doc ήταν υπέρ-επαρκής?

Πως αυτή η οργάνωση μπορεί να επαναλληφθεί?

Ο αγώνας ήταν αψεγάδιαστος και παρ'όλα αυτά δέχθηκε το εμπάργκο των αναβατών. Ευθύνη στις οποιεσδήποτε εκπτώσεις έχουμε σε μεγάλο βαθμό εμείς οι αναβάτες με την ανοχή μας αλλά και την απουσία συντονισμού.


σκ
LC8er
xrepia.gr-SCRAT team
_________________
Άβαταρ μέλους
LC8er
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: 29 Δεκ 2004, 14:42
Τοποθεσία: ανατολικά...

Δημοσίευσηαπό karka » 28 Δεκ 2007, 12:07

μια διευκρηνιση.
δεν προσωποποιω τιποτα.
ειναι η πρωτη φορα που αναφερομαι στο ατομο του δημητρη ολον αυτον το καιρο σε ολες αυτες τις συζητησεις και αυτο υστερα απο δικη του αναφορα πρως εμενα.

για μενα ολο αυτα τα διαχειριστηκε μια οργανωση, η οποια αποτελειτο απο πολλα ατομα.
το ποιος εχει λιγοτερη η περισοτερη ευθυνη για τα συμβαντα που συζηταμε δεν μπορω να το ξερω και γιαυτο δεν κρινω προσωπικα τον καθενα αλλα το συνολο.

οταν θα βγει η ανακοινωση που αναφερει πιο πανω ο δημητρης θα διαβασουμε πιστευω και αναλυτικα τις ευθηνες που αναλογουν στον καθενα προσωπικα αυτην τη φορα.

καλη χρονια.
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

Δημοσίευσηαπό jdelis » 30 Δεκ 2007, 15:08

Όλες οι γνώμες είναι σεβαστές και οφείλουν να ακούγονται. Αρκεί να μας πείθουν για την ειλικρίνεια των προθέσεών τους.

Ο Αντρέας τα χώνει στον doc και τη ΛΕΜΟΚΑ, θίγοντας καίρια θέματα. Σε πολλά πιθανόν έχει δίκιο. Όμως...

Πριν λίγες εβδομάδες τα έχωνε στον Κατσιμαλή. Το καλοκαίρι τρωγότανε με τον Iron-Σιδέρη. Επανειλημμένα τα έχει χώσει στην Εκάλη. Τίθεται λοιπόν το εύλογο ερώτημα : είναι όλοι λάθος και ο ίδιος (και η λέσχη του) μόνοι σωστοί...;

Όταν κάποιος βάλλει κατά πάντων, είναι λίγο δύσκολο να με πείσει προσωπικά για την αντικειμενικότητά του.

Ή στραβός είναι ο γυαλός ή στραβά αρμενίζουμε. :huh:
Άβαταρ μέλους
jdelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: 03 Μάιος 2003, 14:33
Τοποθεσία: Ν. Φιλ/φεια, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό drMel » 30 Δεκ 2007, 21:19

jdelis έγραψε:Πριν λίγες εβδομάδες τα έχωνε στον Κατσιμαλή. Το καλοκαίρι τρωγότανε με τον Iron-Σιδέρη. Επανειλημμένα τα έχει χώσει στην Εκάλη. Τίθεται λοιπόν το εύλογο ερώτημα : είναι όλοι λάθος και ο ίδιος (και η λέσχη του) μόνοι σωστοί...;


δεν έχει σχέση ο ΑΟΔΠ με αυτό το παραλλήρημα
drMel
 

Δημοσίευσηαπό karka » 31 Δεκ 2007, 20:21

κυριοι καλη χρονια και χρονια πολλα να εχουμε.

για τα υπολοιπα..., κρατηστε οτι νομιζεται καλο (οπως κανω και εγω ) και τα αλλα αφηστετα πισω.
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

Δημοσίευσηαπό tetrakinisimag » 03 Ιαν 2008, 13:56

jdelis έγραψε:Τίθεται λοιπόν το εύλογο ερώτημα : είναι όλοι λάθος και ο ίδιος (και η λέσχη του) μόνοι σωστοί...;

Όταν κάποιος βάλλει κατά πάντων, είναι λίγο δύσκολο να με πείσει προσωπικά για την αντικειμενικότητά του.

Ή στραβός είναι ο γυαλός ή στραβά αρμενίζουμε. :huh:


Γιάννη

με ξάφνιασε, δυστυχώς αρνητικά, η θέση σου.

Κάθε άποψη πρέπει να κρίνεται με βάση την ορθότητά της και όχι βέβαια μέ το αν και κατά πόσο διαφωνεί με τις υπόλοιπες και όσους τις έχουν διαμορφώσει.

Ας μην φτάσουμε να δώσουμε δίκαια σε αυτούς που δολοφόνησαν το Σωκράτη. Ούτε σε εκείνους που καταδίκασαν το Γαλιλαίο σε ισόβιο αποκλεισμό γιατί τους είπε πως η γη γυρίζει.

Το θέμα είναι πολύ σοβαρό για να εξετάζεται "ελαφρά τη καρδία".

Γιάννης Αθανασίου
tetrakinisimag
 

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 13 επισκέπτες