Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Ούτε ένα χειροκρότημα...!

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

Ούτε ένα χειροκρότημα...!

Δημοσίευσηαπό JOKER.1208 » 27 Μαρ 2008, 19:05

Πόσοι από μας άραγε έχουμε παρακολουθήσει, στο σύνολό της, μια συζήτηση(;) στην Βουλή;
Πόσοι από μας είχαμε την υπομονή, την όρεξη, το ενδιαφέρον ή το στομάχι για κάτι τέτοιο;…
Παρακολουθώντας λοιπόν την συζήτηση της πρότασης δυσπιστίας που κατέθεσε το κόμμα της αξιωματικής αντιπολίτευσης(;) κόντεψα να τα χάσω..!
Μου θύμισε αποτυχημένες πειραματικές θεατρικές παραστάσεις, με παρωχημένους διάλογους, κακή αποστήθιση του εκάστοτε ‘ποιήματος’, χαμένα βλέμματα, αγκυλωμένες θέσεις.
Τα ‘παιδάκια’ στα έδρανα παίζουν λασποπόλεμο σκέφτηκα. Τι κάνατε εσείς…
Τι κάνουμε εμείς… Μην ξεχνάτε αυτό… Μην ξεχνάτε το άλλο…και τέτοια όμορφα!
Κομπάρσοι σε μια θεία τραγωδία, υποβολείς, ύβρεις, υπεκφυγές, χάχανα και βαρεμάρα. Για το ‘ζουμί’ κουβέντα καμία!
Οι πρώην με επιλεκτική μνήμη σε ημιπανικόβλητη κατάσταση και οι νυν σε ρόλο κριτή για το έργο των πρώην.
Εμάς όλα αυτά τι μας νοιάζουν;!
Τόσα σοβαρά θέματα ανοιχτά και οι κύριοι αυτοί θυμίζουν συνέλευση πολυκατοικίας. –Θα τρελαθώ Πέδρο..θα τρελαθώ!-
Οι επικοινωνιολόγοι(;) έχοντας ήδη στύψει τα μυαλά τους καταλήγουν σε συνθήματα και απόψεις copy-paste από την εποχή της Θάτσερ τύπου –Η πολιτική μας είναι αμετακίνητη!-
Στο τσακίρ κέφι ασχολούνται με τις ποσοστιαίες μονάδες των –φυσικά- έγκριτων γκάλοπ. Πόσο τον έχουμε εμείς, πόσο τον έχετε εσείς (ψηλά τον αρχηγό ).
Οι καιροί απαιτούν ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ! Όχι μόνο εδώ. Παντού!
Δώσ’ μας ανασφάλεια και πάρε μας την ψυχή! Δεν ζητάμε πολλά. Μόνο να φοβόμαστε! Μόνο έτσι θα τα δεχτούμε όλα με ανοιχτές αγκάλες!
Τι; Δεν τα δεχόμαστε; Για σκέψου …
-550 ευρώ βασικός μισθός (καθαρά) …λαϊκισμός ε; ξέρω…
πόσοι άραγε μπορούν να ζήσουν με 550 ευρώ ;
-Καρτέλ
-Υποκλοπές
-Ομόλογα
-Χρηματιστήριο
-Τράπεζες
-Ξεπούλημα ΟΤΕ, Λιμάνια, Εργοστάσιο Ζάχαρης κτλ
-Μείωση επικουρικών
-Άρνηση ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης (100 ένσημα!)
-Μαύρες τρύπες
-Μαύρο χρήμα
-Ξεχείλωμα ωραρίου = σωσίβιο τζίρου
-Ρεκόρ Ευρώπης υπερδανεισμού
-Παιδεία(;)
-Προμήθειες εξοπλιστικών προγραμμάτων
και τόσα άλλα που είμαι σίγουρος ότι περνούν και απ’ το δικό σας κεφάλι…

Έχουμε λοιπόν νομιμοποιήσει την κλοπή ή εγώ είμαι απλά ένας ακόμα ‘ρομαντικός’;!

Δεν ενδιαφέρομαι ούτε κόπτομαι για τα κόμματα. Δεν ανήκω σε κανένα, αυτοί θέλουν εμένα.
Με λυπεί όμως να βλέπω αυτούς που υποτίθεται ότι μας εκπροσωπούν στην Βουλή να μην μπορούν να αρθρώσουν λόγο καθαρό και να κρύβονται πίσω από το όποιο κομματικό τους προσωπείο αναμασώντας αυτά που ‘πρέπει’ να πουν!
Νισάφι πια!!! Ούτε ένα χειροκρότημα…!
Το τελειώνω εδώ. Αρκετά σας κούρασα
MAN IS THE PARASITE
Άβαταρ μέλους
JOKER.1208
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 21 Ιουν 2005, 08:16
Τοποθεσία: κυψελη

Re: Ούτε ένα χειροκρότημα...!

Δημοσίευσηαπό agian » 28 Μαρ 2008, 10:50

JOKER.1208 έγραψε:Πόσοι από μας άραγε έχουμε παρακολουθήσει, στο σύνολό της, μια συζήτηση(;) στην Βουλή;
Πόσοι από μας είχαμε την υπομονή, την όρεξη, το ενδιαφέρον ή το στομάχι για κάτι τέτοιο;…
Παρακολουθώντας λοιπόν την συζήτηση της πρότασης δυσπιστίας που κατέθεσε το κόμμα της αξιωματικής αντιπολίτευσης(;) κόντεψα να τα χάσω..!
Μου θύμισε αποτυχημένες πειραματικές θεατρικές παραστάσεις, με παρωχημένους διάλογους, κακή αποστήθιση του εκάστοτε ‘ποιήματος’, χαμένα βλέμματα, αγκυλωμένες θέσεις.
Τα ‘παιδάκια’ στα έδρανα παίζουν λασποπόλεμο σκέφτηκα. Τι κάνατε εσείς…
Τι κάνουμε εμείς… Μην ξεχνάτε αυτό… Μην ξεχνάτε το άλλο…και τέτοια όμορφα!
Κομπάρσοι σε μια θεία τραγωδία, υποβολείς, ύβρεις, υπεκφυγές, χάχανα και βαρεμάρα. Για το ‘ζουμί’ κουβέντα καμία!
Οι πρώην με επιλεκτική μνήμη σε ημιπανικόβλητη κατάσταση και οι νυν σε ρόλο κριτή για το έργο των πρώην.
Εμάς όλα αυτά τι μας νοιάζουν;!
Τόσα σοβαρά θέματα ανοιχτά και οι κύριοι αυτοί θυμίζουν συνέλευση πολυκατοικίας. –Θα τρελαθώ Πέδρο..θα τρελαθώ!-
Οι επικοινωνιολόγοι(;) έχοντας ήδη στύψει τα μυαλά τους καταλήγουν σε συνθήματα και απόψεις copy-paste από την εποχή της Θάτσερ τύπου –Η πολιτική μας είναι αμετακίνητη!-
Στο τσακίρ κέφι ασχολούνται με τις ποσοστιαίες μονάδες των –φυσικά- έγκριτων γκάλοπ. Πόσο τον έχουμε εμείς, πόσο τον έχετε εσείς (ψηλά τον αρχηγό ).
Οι καιροί απαιτούν ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ! Όχι μόνο εδώ. Παντού!
Δώσ’ μας ανασφάλεια και πάρε μας την ψυχή! Δεν ζητάμε πολλά. Μόνο να φοβόμαστε! Μόνο έτσι θα τα δεχτούμε όλα με ανοιχτές αγκάλες!
Τι; Δεν τα δεχόμαστε; Για σκέψου …
-550 ευρώ βασικός μισθός (καθαρά) …λαϊκισμός ε; ξέρω…
πόσοι άραγε μπορούν να ζήσουν με 550 ευρώ ;
-Καρτέλ
-Υποκλοπές
-Ομόλογα
-Χρηματιστήριο
-Τράπεζες
-Ξεπούλημα ΟΤΕ, Λιμάνια, Εργοστάσιο Ζάχαρης κτλ
-Μείωση επικουρικών
-Άρνηση ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης (100 ένσημα!)
-Μαύρες τρύπες
-Μαύρο χρήμα
-Ξεχείλωμα ωραρίου = σωσίβιο τζίρου
-Ρεκόρ Ευρώπης υπερδανεισμού
-Παιδεία(;)
-Προμήθειες εξοπλιστικών προγραμμάτων
και τόσα άλλα που είμαι σίγουρος ότι περνούν και απ’ το δικό σας κεφάλι…

Έχουμε λοιπόν νομιμοποιήσει την κλοπή ή εγώ είμαι απλά ένας ακόμα ‘ρομαντικός’;!

Δεν ενδιαφέρομαι ούτε κόπτομαι για τα κόμματα. Δεν ανήκω σε κανένα, αυτοί θέλουν εμένα.
Με λυπεί όμως να βλέπω αυτούς που υποτίθεται ότι μας εκπροσωπούν στην Βουλή να μην μπορούν να αρθρώσουν λόγο καθαρό και να κρύβονται πίσω από το όποιο κομματικό τους προσωπείο αναμασώντας αυτά που ‘πρέπει’ να πουν!
Νισάφι πια!!! Ούτε ένα χειροκρότημα…!
Το τελειώνω εδώ. Αρκετά σας κούρασα

Δυστυχώς για αυτήν την κατάσταση φταίμε μόνο εμείς (οι απλοί πολίτες) που πάμε και ψηφίζουμε κάθε φορά τους ίδιους και τους ίδιους.Γιατί δεν ψηφίζουμε την επόμενη Οικολόγους ,Λεβέντη κια τα άλλα μικρά κόμματα?
Μήπως τελικά είμαστε βολεμένοι με αυτήν την κατάσταση ,τόσα χρόνια κάθε κυβέρνηση διορίζει στο Δημόσιο και τους δικούς της, συνεπώς για σκέψου σε κάθε οικογένεια να είναι και απο ένας διορισμένος,αυτη η οικογένεια τι θα ψηφίσει στις επόμενες εκλογές? Γιατί τα μεγάλα κόμματα έχουν ένα σταθερό ποσοστό σε κάθε εκλογική αναμέτρηση ? Οι ψηφοφόροι τους δεν είναι τόσο νοήμονες και δεν βλέπουν τα χάλια της κάθε κυβέρνησης, και μετά τους ξαναψηφίζουν? Δεν νομίζω ότι είμαστε τόσο χαζοί ως λαός,αλλού είναι το πρόβλημα.
Φαίνεται λοιπόν ότι τόσα χρόνια έχουν κάνει (τα κόμματα) καλά την δουλειά τους!!!!
Το θέμα όμως είναι θα αλλάξει ποτέ αυτή η κατάσταση?

Τα συμπεράσματα δικά σας :roll:
Η πρώτη σκέψη είναι η καλύτερη. Η δεύτερη είναι η πιο φρόνιμη...
agian
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 28 Μαρ 2008, 00:32
Τοποθεσία: Αμπελόκηποι-Αθήνα

...Διόρθωση

Δημοσίευσηαπό JOKER.1208 » 28 Μαρ 2008, 11:21

Όπου :wink: = (?)
MAN IS THE PARASITE
Άβαταρ μέλους
JOKER.1208
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 21 Ιουν 2005, 08:16
Τοποθεσία: κυψελη

Δημοσίευσηαπό kyr » 01 Απρ 2008, 10:44

Σήμερα -1η Απριλίου - γιορτάζουν οι ψεύτες

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ ΜΑΣ !
Άβαταρ μέλους
kyr
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 654
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2005, 14:34
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη


Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 7 επισκέπτες