Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΠΩΣ ΓΙΝΑΜΕ ΕΤΣΙ ? ΡΩΣΙΚΟΣ ΣΚΑΡΑΒΑΙΟΣ ?

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

ΠΩΣ ΓΙΝΑΜΕ ΕΤΣΙ ? ΡΩΣΙΚΟΣ ΣΚΑΡΑΒΑΙΟΣ ?

Δημοσίευσηαπό discoman » 19 Μάιος 2005, 22:21

Καθως καθομουν καιι διαβαζα στοsite τα τελευταια νεα με επιασε μια θλιψη . πως γιναμε ετσι . Πραγματα απλα καθημερινα ευχαριστα χαθηκαν στο περασμα του χρονου . Τωρα για να απολαυσουμε την καθε στιγμη της ζωης πρεπει να πληρωνουμε συνεχεια . Η επαφη με την φυση ειναι πλεον αγαθο που πρει να πληρωσεις για να το απολαυσεις . Οι εχοντες ενα τετρακινητο που εχουν χρυσοπληρωσει εχουν ενα περισοτερο προνομιο απο τους μη εχοντες . Οσο πιο καλο τοσο πιο πολυ θα μπεις στα αδυτα της φυσησ . Αν εχεις κινητο η και καλυτερα internet θα εχεις και μια πιο καλη επαφη με συνανθρωπους σου αλλα και αυτο θα το πληρωσεις . ΤΕΛΙΚΑ ολα πλεον περνουν απο την τσεπη και το κυνηγητο για την αποκτηση της κινητηριου χρηματος ειναι το καθημερινο αγχος που τρωει τα σωθικα μας . Τελικα ΑΞΙΖΕΙ? Αλλα και τι να κανεις ? Οι μη εχοντες αυτα που καποτε ηταν αχρειαστα ειναι περιθωριοποιημενοι και μη υπολογισιμοι απο τους υπολοιπους . Ισως τελικα να ζουμε μια εικονικη πραγματικοτητα που νομιζουμε οτι μπορει να εχουμε και καποιες στιγμες ευτυχιας Η τεχνολογια ειναι σιγουρα καλη για ολους αλλα ακριβη και υποδουλοτικη για τον ανθρωπο . Ακομη θυμαμαι πριν 10 χρονια ενα ξημερωμα στην παραλια της λουτσας μετα απο βραδινη διασκεδαση .Τοσο απλο αλλα και τοσο μαγικο . Απλες σκεψεις εγραψα ετσι οπως αισθανθηκα , και για να τελειωσω πιο ευχαριστα , ειμαι πλεον, και σαν πρωην κατοχος νιβα ,σιγουρος οτι προκειτε για το πιο δημοφιλη τετρακινητο στον κοσμο αιθαλες , τοσο παλιο ,αλλα και τοσο μεσα στην καρδια και στην τσεπη οσων θελουν να αποκτησουν ενα τετρακινητο . Ειμαι λοιπον στα γερανεια και DISCARO ( οπως παλια λεγαν δεν οδηγω golfaro ) και συναντω μπροστα μου ενα νιβα με δυο ζευγαρια ηλικιωμενων πανω απο 60 να νιβαρουν σημειωτεον ηταν ολοκαινουριο .Αραγε αυτο το οχημα ποση χαρα να εχει δωσει σε στον κοσμο .Μηπως ειναιι ο ρωσικος σκαραβαιος ? Εγω το χαρηκα παντως βλεποντας αυτη την εικονα . Πως αρχισαμε και πως τελειωσαμε ε? Τωρα νομιζω οτι αισθανομε καλυτερα .Προχωραμε μπροστα , ατενιζουμε με αισιοδοξια το μελλον ,αλλα κοιταμε και πισω ,για να μην τρελαθουμε
THE BEST 4X4XFAR
Άβαταρ μέλους
discoman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 723
Εγγραφή: 22 Φεβ 2004, 22:59

ΠΩΣ ΓΙΝΑΜΕ ΕΤΣΙ ? ΡΩΣΙΚΟΣ ΣΚΑΡΑΒΑΙΟΣ ?

Δημοσίευσηαπό IKE » 19 Μάιος 2005, 22:30

Για το αν η τεχνολογία είναι καλή ή μας υποδουλώνει νομίζω το παρακάτω κείμενο του Ν.Δήμου με εκφράζει απόλυτα:

http://www.ndimou.gr/articledisplay.asp ... &cat_id=44

Το θέμα είναι πως πουλώντας το Discovery μπορείς να πάρεις Νίβα όπως μπορείς να ΜΗΝ χρησιμοποιείς υπολογιστή κλπ, δηλαδή πίσω μπορείς να πας γιατι η επιλογή είναι δική σου, το ανάποδο όμως δεν συμβαίνει.
Άβαταρ μέλους
IKE
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 760
Εγγραφή: 27 Φεβ 2003, 15:38
Τοποθεσία: ΒΑ Αττική

Δημοσίευσηαπό discoman » 19 Μάιος 2005, 22:59

τον συμπαθω αυτον τον τυπο και τον διαβαζω απο οσο παλια εγραφε στους τεσσερεις τροχους εχει μια λογικη επεξηγηματικη νοημοσυνη . δεν μπορεις να αμφιβαλεις ετσι που τα παραθετει . σιγουρα παμε μονο μπροστα και δεν πουλω προς το παρων το disco γιατι δεν εχω ακομη συγκινηθει απο κατι αλλο αν και κοιταζω απο μακριια το cruiser και λεω λες / αλλα μπα / την βρισκω με την disco αλλα ποτε δεν ξερεις . Εδω ο θεοδορακης καποτε εγινε και δεξιος με τον μητσοτακη παρεα . ΕΝ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΕΙΔΑ
THE BEST 4X4XFAR
Άβαταρ μέλους
discoman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 723
Εγγραφή: 22 Φεβ 2004, 22:59

Re: ΠΩΣ ΓΙΝΑΜΕ ΕΤΣΙ ? ΡΩΣΙΚΟΣ ΣΚΑΡΑΒΑΙΟΣ ?

Δημοσίευσηαπό gtsit » 20 Μάιος 2005, 10:47

discoman έγραψε:Καθως καθομουν καιι διαβαζα στοsite τα τελευταια νεα με επιασε μια θλιψη . πως γιναμε ετσι . Πραγματα απλα καθημερινα ευχαριστα χαθηκαν στο περασμα του χρονου . Τωρα για να απολαυσουμε την καθε στιγμη της ζωης πρεπει να πληρωνουμε συνεχεια . Η επαφη με την φυση ειναι πλεον αγαθο που πρει να πληρωσεις για να το απολαυσεις . Οι εχοντες ενα τετρακινητο που εχουν χρυσοπληρωσει εχουν ενα περισοτερο προνομιο απο τους μη εχοντες . Οσο πιο καλο τοσο πιο πολυ θα μπεις στα αδυτα της φυσησ . Αν εχεις κινητο η και καλυτερα internet θα εχεις και μια πιο καλη επαφη με συνανθρωπους σου αλλα και αυτο θα το πληρωσεις . ΤΕΛΙΚΑ ολα πλεον περνουν απο την τσεπη και το κυνηγητο για την αποκτηση της κινητηριου χρηματος ειναι το καθημερινο αγχος που τρωει τα σωθικα μας . Τελικα ΑΞΙΖΕΙ? Αλλα και τι να κανεις ? Οι μη εχοντες αυτα που καποτε ηταν αχρειαστα ειναι περιθωριοποιημενοι και μη υπολογισιμοι απο τους υπολοιπους . Ισως τελικα να ζουμε μια εικονικη πραγματικοτητα που νομιζουμε οτι μπορει να εχουμε και καποιες στιγμες ευτυχιας Η τεχνολογια ειναι σιγουρα καλη για ολους αλλα ακριβη και υποδουλοτικη για τον ανθρωπο . Ακομη θυμαμαι πριν 10 χρονια ενα ξημερωμα στην παραλια της λουτσας μετα απο βραδινη διασκεδαση .Τοσο απλο αλλα και τοσο μαγικο . Απλες σκεψεις εγραψα ετσι οπως αισθανθηκα , και για να τελειωσω πιο ευχαριστα , ειμαι πλεον, και σαν πρωην κατοχος νιβα ,σιγουρος οτι προκειτε για το πιο δημοφιλη τετρακινητο στον κοσμο αιθαλες , τοσο παλιο ,αλλα και τοσο μεσα στην καρδια και στην τσεπη οσων θελουν να αποκτησουν ενα τετρακινητο . Ειμαι λοιπον στα γερανεια και DISCARO ( οπως παλια λεγαν δεν οδηγω golfaro ) και συναντω μπροστα μου ενα νιβα με δυο ζευγαρια ηλικιωμενων πανω απο 60 να νιβαρουν σημειωτεον ηταν ολοκαινουριο .Αραγε αυτο το οχημα ποση χαρα να εχει δωσει σε στον κοσμο .Μηπως ειναιι ο ρωσικος σκαραβαιος ? Εγω το χαρηκα παντως βλεποντας αυτη την εικονα . Πως αρχισαμε και πως τελειωσαμε ε? Τωρα νομιζω οτι αισθανομε καλυτερα .Προχωραμε μπροστα , ατενιζουμε με αισιοδοξια το μελλον ,αλλα κοιταμε και πισω ,για να μην τρελαθουμε


ΤΩΡΑ ΕΜΕΙΝΑ ΑΦΩΝΟΣ.......
ΤΙ ΝΑ ΠΩ. ΙΣΩΣ ΤΟ ΠΙΟ ΓΛΥΚΟ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ POST ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ. ΜΠΡΑΒΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ. ΣΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΕΝΑΣ ΚΑΤΟΧΟΣ NIVA ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΛΕΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΠΕΙΔΗ ΜΙΛΗΣΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΝΙVA. ΑΠΛΑ ΤΑ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ. ΚΑΤ ΑΡΧΗΝ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΗΝ ΤΕΤΡΑΚΟΥΝΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΑΚΡΥΤΕΡΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΕΞΟΡΜΗΣΕΙΣ. ΤΑ LAND ROVER ΑΝ ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΗΡΙΑ. ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΜΑΣ. ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΩ. TO MATRIX TO ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ??? ΜΙΛΑΩ ΚΥΡΙΩΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ. ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΖΟΥΜΕ ΜΙΑ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ. ΝΑ ΣΕ ΚΑΛΑ.

GEORGE
Άβαταρ μέλους
gtsit
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 347
Εγγραφή: 19 Ιαν 2004, 03:54

Re: ΠΩΣ ΓΙΝΑΜΕ ΕΤΣΙ ? ΡΩΣΙΚΟΣ ΣΚΑΡΑΒΑΙΟΣ ?

Δημοσίευσηαπό fokion » 20 Μάιος 2005, 11:15

Συμφωνω και επαυξανω με τον προλαλήσαντα...... Απο τα ωραιωτερα κειμενα και πιο ευγενικα που εχω διαβασει σε φορουμ και οχι μονο
Άβαταρ μέλους
fokion
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1199
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004, 12:14
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ

Re: ΠΩΣ ΓΙΝΑΜΕ ΕΤΣΙ ? ΡΩΣΙΚΟΣ ΣΚΑΡΑΒΑΙΟΣ ?

Δημοσίευσηαπό discoman » 20 Μάιος 2005, 15:43

gtsit έγραψε:
discoman έγραψε:Καθως καθομουν καιι διαβαζα στοsite τα τελευταια νεα με επιασε μια θλιψη . πως γιναμε ετσι . Πραγματα απλα καθημερινα ευχαριστα χαθηκαν στο περασμα του χρονου . Τωρα για να απολαυσουμε την καθε στιγμη της ζωης πρεπει να πληρωνουμε συνεχεια . Η επαφη με την φυση ειναι πλεον αγαθο που πρει να πληρωσεις για να το απολαυσεις . Οι εχοντες ενα τετρακινητο που εχουν χρυσοπληρωσει εχουν ενα περισοτερο προνομιο απο τους μη εχοντες . Οσο πιο καλο τοσο πιο πολυ θα μπεις στα αδυτα της φυσησ . Αν εχεις κινητο η και καλυτερα internet θα εχεις και μια πιο καλη επαφη με συνανθρωπους σου αλλα και αυτο θα το πληρωσεις . ΤΕΛΙΚΑ ολα πλεον περνουν απο την τσεπη και το κυνηγητο για την αποκτηση της κινητηριου χρηματος ειναι το καθημερινο αγχος που τρωει τα σωθικα μας . Τελικα ΑΞΙΖΕΙ? Αλλα και τι να κανεις ? Οι μη εχοντες αυτα που καποτε ηταν αχρειαστα ειναι περιθωριοποιημενοι και μη υπολογισιμοι απο τους υπολοιπους . Ισως τελικα να ζουμε μια εικονικη πραγματικοτητα που νομιζουμε οτι μπορει να εχουμε και καποιες στιγμες ευτυχιας Η τεχνολογια ειναι σιγουρα καλη για ολους αλλα ακριβη και υποδουλοτικη για τον ανθρωπο . Ακομη θυμαμαι πριν 10 χρονια ενα ξημερωμα στην παραλια της λουτσας μετα απο βραδινη διασκεδαση .Τοσο απλο αλλα και τοσο μαγικο . Απλες σκεψεις εγραψα ετσι οπως αισθανθηκα , και για να τελειωσω πιο ευχαριστα , ειμαι πλεον, και σαν πρωην κατοχος νιβα ,σιγουρος οτι προκειτε για το πιο δημοφιλη τετρακινητο στον κοσμο αιθαλες , τοσο παλιο ,αλλα και τοσο μεσα στην καρδια και στην τσεπη οσων θελουν να αποκτησουν ενα τετρακινητο . Ειμαι λοιπον στα γερανεια και DISCARO ( οπως παλια λεγαν δεν οδηγω golfaro ) και συναντω μπροστα μου ενα νιβα με δυο ζευγαρια ηλικιωμενων πανω απο 60 να νιβαρουν σημειωτεον ηταν ολοκαινουριο .Αραγε αυτο το οχημα ποση χαρα να εχει δωσει σε στον κοσμο .Μηπως ειναιι ο ρωσικος σκαραβαιος ? Εγω το χαρηκα παντως βλεποντας αυτη την εικονα . Πως αρχισαμε και πως τελειωσαμε ε? Τωρα νομιζω οτι αισθανομε καλυτερα .Προχωραμε μπροστα , ατενιζουμε με αισιοδοξια το μελλον ,αλλα κοιταμε και πισω ,για να μην τρελαθουμε


ΤΩΡΑ ΕΜΕΙΝΑ ΑΦΩΝΟΣ.......
ΤΙ ΝΑ ΠΩ. ΙΣΩΣ ΤΟ ΠΙΟ ΓΛΥΚΟ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ POST ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ. ΜΠΡΑΒΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ. ΣΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΕΝΑΣ ΚΑΤΟΧΟΣ NIVA ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΛΕΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΠΕΙΔΗ ΜΙΛΗΣΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΝΙVA. ΑΠΛΑ ΤΑ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ. ΚΑΤ ΑΡΧΗΝ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΗΝ ΤΕΤΡΑΚΟΥΝΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΑΚΡΥΤΕΡΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΕΞΟΡΜΗΣΕΙΣ. ΤΑ LAND ROVER ΑΝ ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΗΡΙΑ. ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΜΑΣ. ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΩ. TO MATRIX TO ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ??? ΜΙΛΑΩ ΚΥΡΙΩΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ. ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΖΟΥΜΕ ΜΙΑ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ. ΝΑ ΣΕ ΚΑΛΑ.

GEORGE
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για τα καλα σου λογια , και σιγουρα ειμαστε μερος του προγραματος του matriix που σαφως εχω δει και εντυπωσιαστει . εξαλου μεσα απο τον αμερικανικο κινηματογραφο εχουμε δει πολλα που εγιναν στομελλον . :!:
THE BEST 4X4XFAR
Άβαταρ μέλους
discoman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 723
Εγγραφή: 22 Φεβ 2004, 22:59

Δημοσίευσηαπό samy » 22 Μάιος 2005, 16:57

Δεν θα διαφωνήσω κατ΄ουσίαν με τους προλαλίσαντες απλά μόνο έχω να διευκρινίσω ότι στο βουνό δεν είναι καθόλου απαραίτητη η τεχνολογία το χρήμα και γενικά τα πολλά υλικά αγαθά εκτός αν μιλάμε για το γκστάντ ή άλλα διάσημα ορεινά θέρετρα.Είμαι από αυτούς που ξεκίνησαν από μεγάλα και ακριβά 4χ4 και τελικά κατέληξα από συνειδητή επιλογή στο πιό μικρό.Δεν έχουν σημασία τα λεφτά και οι λαμαρίνες στο βουνό, όρεξη και αγάπη είναι αρκετά ούτε πάμε στο κάμελ τρόφι για να ξεπερνάμε με το στανιό εμπόδια κάλιστα πάμε και με τα ποδαράκια μας αυτά τουλάχιστον ισχύουν για μένα.Και κάτι τελευταίο όσο περνούν τα χρόνια και αυξάνονται οι ιδιοκτήτες τετρακίνητων τόσο μεγαλύτερα θα είναι τα προβλήματα για τα βουνά από τη κακή συμπεριφορά μας

ΥΓ η ταινία brazil για μένα είναι πιό αντιπροσωπευτική του τι μας περιμένει στα χρόνια που έρχονται και πόσο ελεγχόμενη θα γίνει η ζωή μας από την ελεγχόμενη από κάποιους χρήση της τεχνολογίας
ΑΝΘΥΠΟΠΡΟΕΔΡΟΣ PRAT
κι αυτό μόνο για λίγους φίλους
samy
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 111
Εγγραφή: 14 Ιαν 2005, 04:59
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ ΑΤΤΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό taxideytis » 22 Μάιος 2005, 18:09

ΥΓ η ταινία brazil για μένα είναι πιό αντιπροσωπευτική του τι μας περιμένει στα χρόνια που έρχονται και πόσο ελεγχόμενη θα γίνει η ζωή μας από την ελεγχόμενη από κάποιους χρήση της τεχνολογίας



ασε ρε σαμυ την είδα ...τοτε ...και ψυχοπλακώθηκα...και όμως εκεί πάμε :(
Άβαταρ μέλους
taxideytis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 364
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2003, 23:42
Τοποθεσία: menidi

Δημοσίευσηαπό samy » 22 Μάιος 2005, 23:50

taxideytis έγραψε:
ΥΓ η ταινία brazil για μένα είναι πιό αντιπροσωπευτική του τι μας περιμένει στα χρόνια που έρχονται και πόσο ελεγχόμενη θα γίνει η ζωή μας από την ελεγχόμενη από κάποιους χρήση της τεχνολογίας



ασε ρε σαμυ την είδα ...τοτε ...και ψυχοπλακώθηκα...και όμως εκεί πάμε :(

Μη ξεχνάς το φινάλε πρόεδρε αν μη τι άλλο το τραγουδάκι και το φευγιό των ηρώων στο φινάλε ήταν η αισιόδοξη πλευρά της ιστορίας άσχετα αν δεν θα πήγαιναν και πολύ μακριά ...... :cry: :cry: :cry:
ΑΝΘΥΠΟΠΡΟΕΔΡΟΣ PRAT
κι αυτό μόνο για λίγους φίλους
samy
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 111
Εγγραφή: 14 Ιαν 2005, 04:59
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ ΑΤΤΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό IKE » 23 Μάιος 2005, 00:15

Ξέρετε την παροιμία που λέει:

"θα πας εκεί που κοιτάς και κοιτας εκεί που θα πας" ?

Για να δώσω μια νότα αισιοδοξίας και φουτουρισμού εγω θέλω να πιστευω (πάρτε το σε συνάρτηση με την ως άνω παροιμία το πιστευω) πως αντί για το Brazil (πολύ καλό ομολογουμένως) βαδίζουμε προς το 2001, όχι 4 χρόνια πίσω αλλα μιλάω για το αριστούργημα των Kubrick/Clarke, πιστευω θα βρούμε το δρόμο μας, τον έχουμε βρεί ήδη ;)
Άβαταρ μέλους
IKE
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 760
Εγγραφή: 27 Φεβ 2003, 15:38
Τοποθεσία: ΒΑ Αττική

Δημοσίευσηαπό firelord » 01 Ιουν 2005, 10:46

καταρχήν εύγε Ντίσκομαν γαι τη συνδρομή σου, το όμοι σκεπτόμουν χθές, καθώς έπηζα ώρες ατελείωτες στη δουλειά, οπότε με κάλυψες πλήρως.

Από την άλλη, ας μου επιτραπεί να είμαι λίγο απαισιόδοξος, καθώς έχω την εντύπωση πως με την επιφύλαξη κάποιων δραματικών αλλαγών, το μέλλον θα είναι κάτι μεταξύ Wag the Dog&Matrix

θα προτιμούσα κάτι σε kingdom of heaven, προσωπικά
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό IKE » 01 Ιουν 2005, 11:00

Στο τέλος του Matrix 3 πάντως η ανθρωπότητα μετά το μπάχαλο καταφέρνει να ζήσει συμβιωτικά με τις μηχανές :)
Άβαταρ μέλους
IKE
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 760
Εγγραφή: 27 Φεβ 2003, 15:38
Τοποθεσία: ΒΑ Αττική

Δημοσίευσηαπό discoman » 01 Ιουν 2005, 16:40

Ας παμε στην εποχη του 18ον αιωνα πριν ακριβως τον 19ον οπου αρχισε η βιομηχανοποιηση το αυτοκινητο το αεροπλανο το ρευμα το τηλεφωνο και ολα αυτα . Αν στο ελληνα πχ του 1821 διναμε ενα dvd που θα μπορουσε να εβλεπε τα σημερινα δεδομενα θα παθαινε κατι Ετσι ακριβως συμβαινει σημερα οταν αναλογιζομαστε το προσφατο παρελθον που επειδη εμεις το ζησαμε το θεωρουμε και καλυτερο και συνοφρυουμε σε αυτα που αναλογιζομαστε οτι ερχονται . Παντα ο ανθρωπος ειχε ενα φοβο για το καινουριο το αγνωστο και το πως θα τα καταφερει .Η ιστορια εχει δειξει οτι παντα τελικα προσαρμοζεται εστω και δυσκολα . Απλα αυτο που συμβαινει και ισως ειναι κακο οτι πλεον θελουν ενα κοσμο χωρις αισθηματα ψυχη εθνικοτητα θρησκεια ενα πραγμα οπως και ιο μηχανες γραναζι δηλαδη στην μηχανη της συνεχους ανακυκλωσης του ιδιου μοτιβο. παραγωγη καταναλωση κερδος .οσο εχουμε αισθητηρια οργανα αντιδρουμε οσο μπορουμε ,Αν αντιδρασεις πολυ εισαι περιθωριακος και εκτος αρα δεν μας κανεις και σε προειδοποιουμε οτι εισαι ο επομενος στοχος επειδη εμεις προλαμβανουμε παντα τον ασθενη για το καλο του. Τι να πεις παντα στην ιστορια οι κατακτητες και οι δυνατοι εχουν ενα ιδιαιτερο τροπο να τα λενε και να σε κανουν να πιστευεις οτι εχουν και δικιο Πολες φορες πιστευω οτι τελικα η κολαση ειναι εδω που ζουμε σε ψαιδευσθηση και ο παραδεισος ειναι αλλου και μετα τις εξετασεις μπορει και να πας οποτε καλα ειδαλως ξαναμενεις εδω να τρεχεις για το τιποτα και να νομιζεις οτι κατι κανεις . Διαλογισμοι για καταναλωση, και πιος εισαι εσυ που τα λες ,και τι διαφορετικο κανεις? τιποτα . Απλα εχω τον χωρο και τον χρονο να τα σκεφτομαι. Ολα καλα ειναι γιατι δεν ξερουμε πως θα ηταν και διαφορετικα απλως νομιζουμε και θα θελαμε να ειναι αλλιως .Νομιζωομως πως δεν γινεται το νερο εχει μπει στο αυλακι αντε να κανουμε και καμμια παρεκτροπη σε αυτο . Τελικα η θεωρια της σχετικοτητας ειναι παντα και παντου επικαιρη Η επομενη εικονα ειναι .Χτυπα το κουδουνι του σπιτιου μου ανοιγω , δυο ρομποτικοι περιεργοι με συλαμβανουν χωρις κουβεντα . Ειμαι ανεπιθυμητος γιατι σκεφτομε περιεργα δημιουργω προβλημα στο συστημα ,Η ψευαιδευσθηση τελειωσε τωρα μπαινω στην πραγματικοτητα .COMING SOON
THE BEST 4X4XFAR
Άβαταρ μέλους
discoman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 723
Εγγραφή: 22 Φεβ 2004, 22:59

Δημοσίευσηαπό firelord » 02 Ιουν 2005, 10:00

ο φιλικός και προσωπικός στρατιωτικός σας ανακριτής (εεε κοινωνικός λειτουργός) θα περνά καθημερινά να σας στηρίζει ψυχολογικά!

Εικόνα
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό firelord » 02 Ιουν 2005, 10:05

καλά τα λέει το αφεντικό....

Εικόνα
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Επόμενο

Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχει 1 επισκέπτης