Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΚΟΡΟΙΔΑ!!!!!

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

Δημοσίευσηαπό zman » 22 Φεβ 2006, 00:08

Η μονη δημοκρατικη διαδικασια που ειχε απομεινει στην Ελλαδα ηταν το μποτιλιαρισμα...
Τον παλιο καλο καιρο καθοσουν στο 2CV σου διπλα στην πεντακοσαρα μερσεντες και χαμογελουσες με το ωεοπλουτο που πληρωσε ενα τοννο λεφτα για να πηξει μαζι σου στην Κηφησιας, στο δρομο για το εξοχικο του στην Αραχωβα. Οταν πια ολοι στην Ελλαδα πηραν αμαξια η κατασταση εγινε απελπιστικη... Για να γλυτωσεις το πηξιμο επρεπε να εχεις αρκετα λεφτα και ισχυ για να εχεις συνοδευτικο της αστυνομιας, η να εκλεγεις στη Βουλη. Με τους λεωφορειοδρομους η κατασταση χειροτερεψε κατα πολυ, τωρα ολοι οι φτωχοι και οι μεταναστες πηγαιναν πιο γρηγορα απο εσενα και τα χαμογελα μεγαλωναν. Οι μηχανες παντα την ειχαν καλυτερα, τουλαχιστον παλια μπορουσες να τους κλεισεις το διαδρομο για να τους τη σπασεις, τωρα την κανουν και αυτοι απο το λεωφορειοδρομο και γεια σας. Ευτυχως εγινε η Αττικη οδος για να μπορουν να βγαινουν απο τη Φιλοθεη στην εθνικη και στο αεροδρομιο χωρις να πηζουν με το λαουτζικο τρεις ωρες καθε φορα. Βεβαια το προβλημα ειναι οτι αν ειναι φθηνη η διελευση θα τη χρησιμοποιουν ολοι, οποτε αργα η γρηγορα θα πηξουν κι εκει. Με την αυξηση των διοδιων, ισσοροπειται λιγο η κατασταση και δεν γινομαστε ολοι ισα κι ομοια, αν ειναι δυνατον δηλαδη εσυ να εχεις δωσει 5 χιλιαρικα για να βαζεις την οικογενεια σου σε ενα μεταχειρισμενο KIA Rio και να φτανεις την ιδια ωρα με εμενα που εσκασα 150 για το Cayenne Turbo. Και προβλημα να μην υπηρχε, ειναι θεμα αρχης να εχεις καποια πλεονεκτηματα παραπανω λογω τσεπης. Στην Ελλαδα βρισκομαστε αλλωστε. Βεβαια, κανενας δεν ειναι διατεθειμενος να κανει κατι σοβαρο γι'αυτο. Αλλιως θα μαζευομασταν μια 60αρια αυτοκινητα και θα αρνουμασταν να πληρωσουμε στην πιο πολυσυχναστη εισοδο ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ. Με το μπλοκαρισμα που θα επικρατουσε θα γινοταν συρραξη και θα ερχονταν τα ΜΑΤ, εκτος και αν μας αφηναν να περασουμε τσαμπα. Με συχνες επαναληψεις, θα εχαναν πολλα λεφτα και ισως καποιος να αναγκαζονταν να τους σφιξει λιγο το λουρι.
Μεχρι τοτε εγω πληρωνω 10 ευρω απο την Εθνικη μεχρι την Κυμης και αλλα τοσα αντιθετα (επικαθημενο). Στην Αγγλια μεχρι τωρα δεν εχω συναντησει πουθενα διοδια...
Άβαταρ μέλους
zman
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 298
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2005, 01:24
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό leipsippos » 22 Φεβ 2006, 00:57

Μην τσαντιστειτε μερικοι με αυτο που θα πω, δεν δικαιολογω κανεναν ουτε συμφωνω με την τακτικη της αφαιμαξης απο τους χρηστες της Αττικης οδου, ουτε κανω πολιτικα σχολια. Τα πραγματα απο οσω ξερω εχουν ως εξης: Δυστυχως για εμας, η εταρεια εχει υπογραψει συγκεκριμενη συμβαση με το δημοσιο η οποια συμβαση της επιτρεπει μεχρι €3.00 διοδια για τα Ι.Χ. και μαλιστα η εταιρεια μπορουσε να το εχει εξασκησει το διακαιωμα της νωριτερα απο οτι το κανει τωρα, οχι δεν μας κανει χαρη απλα ειναι θεμα διελευσεων, μολις πιασουν ενα συγκεκριμενο αριθμο και συνεχιζει να ανεβαινει περνανε στην επομενη βαθμιδα διοδιων. Αυτο συνεβη και ως εκ τουτου αυξηθηκαν τα διοδια. οπως καταλαβενεται λοιπον εχουμε ακομα να πληρωνουμε πολλα. Το δημοσιο εκανε υποχωρησεις προκειμενου να γινει το εργο της οδου, ο προαστιακος και οι στασεις λεωφωρειων δεν πρεπει να συγχεονται ειναι αλλη ιστορια. Κυριο μελημα ηταν η διανοξη δρομου προς το αεροδρομιο των Σπατων μιας και η Λαυριου ειναι πολυ στενη και δεν θα μπορουσε να αντεξει την κινηση ουτε και να διαπλατυνθει ευκολα.
Επ'ευκαιριας να πω οτι πλεον ακουσα οτι δεν υπαρχει προκαταβολη για το e-pass και οι παλιοι ρηστες παιρνουν τα χρηματα πισω σε διελευσεις. Προσωπικα ΔΕΝ χρησιμοποιω πια την Αττικη οδο στην ακθημερινη μετακινηση μου, παρα μονο αν ειναι για να παω Ελευσινα και ειμαι ανατολικοτερα της Εθνικης οδου. Ευτυχως η δυστυχως θα επρεπε να ειναι δωρεαν τα διοδια για τα δικυκλα σε ολα τα υπολοιπα σημεια του εθνικου δικτυου (σχηματαρι, αφιδνες, ισθμος, μαντρα) για να αποφορτιζεται και η κινηση το καλοκαιρι που θυμουνται ολοι Παρασκευη στις 5 και Κυριακη στισ 7 το απογευμα να φυγουν και να γυρισουν για γουηκεντ και πηζει το συμπαν στις εισοδους!
Ένας στο χώμα, χιλιάδες στον αγώνα!

"ΤΕΑΜ 100+"
Άβαταρ μέλους
leipsippos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1974
Εγγραφή: 08 Απρ 2005, 17:58
Τοποθεσία: Πευκόφυτοι Πετρώδεις Ορεινοί Όγκοι

Θέατρο του παραλόγου

Δημοσίευσηαπό AXAROS » 22 Φεβ 2006, 23:58

Ας υποθέσουμε ότι όλα αυτά ισχύουν.
Γιατί αφού έχει προσεγγιστεί το όριο διελεύσεων που "αντέχει ο δρόμος" η κοινοπραξία συνεχίζει να διαφημίζει τα προϊόντα της (κάρτες, e-passes κλπ), σε εφημερίδες ευρείας κυκλοφορίας ;

Από την μια μας λένε ότι η τιμή λειτουργεί ανασταλτικά και από την άλλη μας θέλουν και μέλη του (VIP) club.
ΧΩΜΑ και ξερό ψωμί
Άβαταρ μέλους
AXAROS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: 18 Ιαν 2005, 14:13
Τοποθεσία: Να μη σας νοιάζει αδιάκριτοι

Οικονομοτεχνικη θεωρια

Δημοσίευσηαπό leipsippos » 23 Φεβ 2006, 02:30

Σωστη παρατηρηση και ερωτηση. Η πρωτες απαντησεις που μου ερχονται στο μυαλο ειναι οι εξης.

Ας υπολογισουμε οτι το e-pass χρειαζεται 5-7 ατομα για να ασχολουνται στα γραφεια της εταιρειας με τα μηχανακια, τα "γεμισματα", τις εγγραφες των μελων κτλ. Πολλα απο τα υπολοιπα συστηματα τρεχουν παραλληλα με αλλα της Αττικης οδου, οποτε στην ουσια δεν χρειαζονται αμιγως παρπανω ατομα για αυτα(για μηχανογραφηση= ΙΤ ελληνικα πχ, ουτως η αλλως θα ειχαν αρκετα ατομα να δουλευουν). Οσοι περισσοτεροι λοιπον ειναι οι συνδρομητες τοσο πιο λιγη η κινηση στα διοδια, στις πληρωμες & στα ταμεια. Βαλε οτι υπαρχουν καμια 20αρια εισοδοι απο καθε πλευρα και απο 1 ταμειο (1 ταμειο = τρεις 8ωρες βαρδιες) σε καθε εισοδο. Αρα μιλαμε για 20 ταμεια προς Ελευσινα + 20 προς Μαρκοπουλο = 40 ταμεια Χ 3 ατομα = 120 ατομα μονο και μονο για να υπαρχει 1 ατομο σε καθε εισοδο της Αττικης οδου. Φανταζεσαι να μπορει με καποιο τροπο να γλωσει 1 ατομο απο καθε εισοδο? Πολλαπλασιασε το με τον βασικο μισθο, χωρις επιδοματα αργιων, νυχτερινα, κτλ και εχεις μια πρωτη εικονα γιατι συμφερει την εταιρεια να περνανε ολοι με το e-pass.
Δευτερο κινητρο. Αντι να μου δινεις 3 ευρω καθε φορα που περνας στο ταμειο, δωσε μου €50 ΤΩΡΑ και περνα 10 φορες τσαμπα. Ποιος εχει τα λεφτα στο χερι? Η εταιρεια. Ποιος πρεπει να κανει χρηση για να του ερθει πιο οικονομικα η χρηση της οδου; Εμεις, αλλα εμεις ομως προκαταβαλουμε τις διελευσεις μας. Στη ουσια δλδ δανειζουμε την εταιρεια απο €50 ο καθενας για ενα 1 μηνα-1μιση μεχρι δλδ να ξαναγεμισουμε το μηχανημα. Αν δεν περασουμε η εταιρεια εξακολουθει να εχει τα χρηματα και εμεις απλα εχουμε το δικαιωμα των "δωρεαν" προπληρωμενων διελευσεων. Καλλιο 5 και στο χερι... Σκεψου πχ οτι εχει 20.000 μηχανακια σε συνδρομητες η αττικη οδος. Σε ατομικο επιπεδο δεν βγαζεις ακρη σε μαζικο ομως μιλαμε για οικονομιες κιμακος οπου και το 0,01 παιζει ρολο αφου πολλαπλασιαζεται με 200,000 διελευσεις ημερισιως. Ελπιζω να σε καλυψα καπως.

Διευκρινηση προς αποφυγη παρεξηγησεων: Τα παραπανω ποστ μου, ειναι προσωπικες αποψεις και επ'ουδενι δεν αντιπροσωπευουν ουτε εκφραζουν κατα καποιο τροπο την επισημη πολιτικη και πρακτικες της εταιρειας Αττικες Διαδρομες. Ειναι προσωπικες εκτιμησεις και ΜΟΝΟ!
Άβαταρ μέλους
leipsippos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1974
Εγγραφή: 08 Απρ 2005, 17:58
Τοποθεσία: Πευκόφυτοι Πετρώδεις Ορεινοί Όγκοι

Δεν διαφώνησα με την χρησιμότητα των καρτών ...

Δημοσίευσηαπό AXAROS » 23 Φεβ 2006, 03:03

Leipssipos δεν διαφωνώ για τη χρησιμότητα των καρτών (για την εταιρεία)...
Το τελείως άτοπο είναι είναι ότι μου λένε :
Φίλε επειδή ο δρόμος έχει πήξει σου αυξάνω τα διόδια για να μην μπαίνεις τόσο συχνά ΑΛΛΑ αν είσαι συνδρομητής το πράγμα αλλάζει ...

Συνολικά να το δείτε όμως ποια η ενναλλακτική ;
Μένω στη Νέα Μάκρη και μετακινούμαι στον Ασπρόπυργο καθημερινά ...
Όσο και να φωνάζω και να χτυπιέμαι τι να γίνει ...

Θέλω δε θέλω θα τους πληρώσω ...
Τελευταία επεξεργασία από AXAROS και 23 Φεβ 2006, 03:10, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
ΧΩΜΑ και ξερό ψωμί
Άβαταρ μέλους
AXAROS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: 18 Ιαν 2005, 14:13
Τοποθεσία: Να μη σας νοιάζει αδιάκριτοι

Ακούστε και αυτό ...

Δημοσίευσηαπό magic » 23 Φεβ 2006, 03:08

Ειμαστε και μεις σαν λαος σε μερικα πραγματα!!!!! ΧΑΛΙΑ !!!
Βρηκαν τους Αθηναιους κοροιδα (5.000.000) και τους βαλαν να πληρωνουν , για κατι που επρεπε να ειναι τζαμπα!!! (Δεν πληρωνουν Τελη κυκλοφοριας ?? Δημοτικα τελη?? κλπ κλπ???)
Πληρωστε λοιπον για να κανετε 1 χλμ 2.5 Ευρω ,,, μετα αποφασιζω (Αττικη Οδος) να τα κανω 3 ευρω (1000 δρχ) και γιατι οχι αυριο μεθαυριο 5 Ευρω !!!
Αν τα κοροιδα σταματουσαν να μπαινουν στην Αττικη Οδο για 3 μερες!!! (να μην εμπαινε κανεις) ... Να δειτε αν θα ριχναν τις τιμες!!! (Υπολογιστε ποσα αυτοκινητα επι 2.70 Ευρω??χ 3 μερες !!!)
Αλλα .... τα κοροιδα δεν συνεννοουνται μεταξυ τους!!!!
Δεν παμε πουθενα .... Ελα !!!
http://magiakos.p7.com
Άβαταρ μέλους
magic
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 235
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2004, 15:32
Τοποθεσία: Αθηνα

Καλά τα λες magic

Δημοσίευσηαπό AXAROS » 23 Φεβ 2006, 03:37

Αλλά τι άλλο δούλευει στην Ελλάδα σε συλλογικό επίπεδο ;
Και εν πάσει περιπτώση στην ίδια λογική θα έπρεπε να είμαστε κάθε μέρα στους δρόμους και για πολύ πιο σημαντικά θέματα.

Ξεφεύγουμε σε πολιτική συζήτηση νομίζω ...
ΧΩΜΑ και ξερό ψωμί
Άβαταρ μέλους
AXAROS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: 18 Ιαν 2005, 14:13
Τοποθεσία: Να μη σας νοιάζει αδιάκριτοι

Καλά τα λες magic

Δημοσίευσηαπό vayero4_4 » 23 Φεβ 2006, 04:58

Δεν ειμαστε ακριβως κοροιδα, εχουμε ενα ελαττωμα ομως σημαντικο ως λαος: δεν μπορουμε να παραδεχτουμε οτι ειμαστε αφραγκοι. Αυτο μας στοιχιζει σε ολα τα πραγματα, απο τους καφεδες έως τα διοδια. Μπορει να κανει ενας καφες 5 ευρω? οχι βεβαια. Μπορει να στοιχιζει ενας δρομος τοσα ωστε να μην τα εχουμε και να αναγκαζομαστε να βαλουμε καποιον να τον στρωσει και να τον εκμεταλευεται βαζοντας μας να πληρωνουμε τα μαλλια της κεφαλης μας για ενα περασμα? δεν μπορει. Μπορει να κοστιζει η μεταφορα ενος μικρου μπουκαλιου νερο απο το super-market εως το περιπτερο 0.34 ευρω, παραπανω απο το διπλασιο της τιμης του (0.16 στο super-market, 0.50 στο περιπτερο)? Οχι βεβαια!

Σιγα ομως μη δεν τα πληρωσουμε! Τι δηλαδη? να μας πουν τσιγκουνηδες ή φτωχαδακια?
Kia Sorento 2.5 CRDi - BFG M/T 245/75R16 :l33t:
Άβαταρ μέλους
vayero4_4
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 309
Εγγραφή: 14 Οκτ 2004, 18:56
Τοποθεσία: Ιωάννινα

Ενας κουκος δεν φερνει την ανοιξη

Δημοσίευσηαπό leipsippos » 23 Φεβ 2006, 19:14

AXAROS Απο οτι βλεπεις οι φιλοι magic kai vayero καλυψαν την ερωτηση. Οσο πιο πολλοι χρηστες στη Αττικη οδο, τοσο πιο μεγαλο το αντιτιμο. Γιατι; Μα αφου το σηκωνει η τσεπη τους! Τι συμφερει την αττικη οδο; 100 χρηστες την ημερα με 1 ευρω ή 75 χρηστες με 2 ευρω διοδια; Απο την στιγμη που ανεβαζει σε 2.5 ευρω και ακομα περνανε 100 χρηστες θα το παει στα 3. Γιατι θα το παει στα 3; Γιατι οπως ειπαν και τα παιδια ΤΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ, αν ΔΕΝ θες να τα πληρωσεις, ΜΗΝ την χρησιμοποιεις. Αμα συνεχιζουν ολοι να την χρησιμοποιουν σαν αν μην συνβαινει τιποτα σημαινει οτι τους συμφερει ακομα να πληρωνουν τα 3 ευρω για την χρηση.

Εγω αντιτιθεμαι στο 1.30 που ειναι για τις μηχανες και οποτε εχω να παω αεροδρομιο παω απο Μεσογειων και λεωφορο Λαυριου, κανω 10-15 λεπτα παραπανω και τα χιλιομετρα ειναι σχεδον τα ιδια. Δεν ειμαι τσιγκουνης, την τσεπη μου κοιταω, οτι κανει και η εταιρεια εν προκειμενω. Δεν τους τα χρωσταω για καποιο λογο και αν εχω 15' παραπανω στην διαθεση μου δεν βλεπω τον λογο να πληρωσω 3 ευρω για να το παιξω Large! Στο κατω κατω απο το να τα δινω σε αυτους τα μαζεψα και πηγα και πηρα μια εξατμιση μεγκλα για το ΚΤΜ.

Για τις τιμες τωρα. Οι τιμες αυξανουν αναλογικα, εαν αυξηθουν τα απλα διοδια θα υπαρξει και αυξηση στις μειωμενες τιμες, σου ειπα τα παντα να τα βλεπεις στο μεγαλο καδρο. Καποιοι ειναι στο οριο ηδη να πληρωνουν 50 ευρω τον μηνα για διελευσεις, θα σταματησουν την χρηση, καποιοι αλλοι θα αναγκαστουν να γυρισουν σε συνδρομητες για να γλυτωσουν καποια εξοδα, ενω τωρα κανουν απλη καθημερινη χρηση (πιστεψε με ξερω προσωπικα τετοιο ατομο οσο περιεργο και αν ακουγεται). Ειναι λιγο περιεργα τα πραγματα στην ελλαδα ωσον αφορα στους καταναλωτες, εχουμε ξεφυγει απο την προσωπικη επαφη με τον μπακαλη, τον χασαπη που τους ξεραμε και προσεχαν να μην μας δωσουν σκαρτο πραγμα γιατι προσπαθουσαν να εχουν και ενα προσωπο στην πιατσα. Ο φραπες (ωχαδερφισμος) εχει γινει τροπος ζωης και εννοιες οπως "μακροπροθεσμοι στοχοι" απλα δεν υπαρχουν. Αποταμιευση, οικονομια και αλλα συναφη, ειναι πραγματα για τα οποια μας επρηζαν οι παππουδες μας. Ειδικα οι νεοτερες γενιες θα εχουν πολλα προβληματα εαν συνεχισει αυτο το συστημα. Στην εικονα μπαινουν και τηλεορασεις, διαφημηστικα κτλ στην μεση (τα δυτικα προτυπα, που εχουν κατι αυτοκινητοδρομους 7 λωριδες στο Λος Αντζελες και θελουμε και εμεις το SUV των 3 τοννων και των 6,5 λιτρων να πηγαινουμε χαλαρα στο ηλιοβασιλεμα ασχετο που δεν εχουμε δεκαρα να παρουμε γλα αυριο) μην το ψαχνεις ειναι πολλα τα παραλογα και ξεκινουν απο εμας, του καταναλωτες. Εφ οσοσν δε μπορουμε να καταλαβουμε τι σημαινει η δυναμη του συνολου,ειμαστε αξιοι της μοιρας μας.
Άβαταρ μέλους
leipsippos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1974
Εγγραφή: 08 Απρ 2005, 17:58
Τοποθεσία: Πευκόφυτοι Πετρώδεις Ορεινοί Όγκοι

Δημοσίευσηαπό fokion » 23 Φεβ 2006, 20:12

Κατ' αρχην να πω οτι τα διοδια της αττικης οδου ειναι ακριβα τελεια και παυλα.

Ομως υπαρχουν και οι εξεις παραγοντες.
Η γυναικα μου για να παει στη δουλεια της και ιδιαιτερα για να γυρισει ηθελε 45 στην καλυτερη με 1 ωρα, με απιστευτο σταματα ξεκινα. Σε αυτες τις συνθηκες κοστολογήστε την παραπανω βενζινα, την φθωρα του αυτοκινητου απο τα σταματα ξεκινα ρελαντι + το βασικωτερο τα νευρα και το χρονο.

Περιπτωση αλλη

Δουλευω πικερμι και η κορη μου με την μανα της στου Ζωγραφου. Καθε Τριτη και Πεμπτη την βλεπω τα απογευματα για 3-4 ωρες ( οσοι καταλαβαν...) η Αττικη οδος ειναι σωτηρια....
Άβαταρ μέλους
fokion
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1199
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004, 12:14
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ

Re: Ενας κουκος δεν φερνει την ανοιξη

Δημοσίευσηαπό AXAROS » 23 Φεβ 2006, 21:06

leipsippos έγραψε:AXAROS Απο οτι βλεπεις οι φιλοι magic kai vayero καλυψαν την ερωτηση. Οσο πιο πολλοι χρηστες στη Αττικη οδο, τοσο πιο μεγαλο το αντιτιμο. Γιατι; Μα αφου το σηκωνει η τσεπη τους! Τι συμφερει την αττικη οδο; 100 χρηστες την ημερα με 1 ευρω ή 75 χρηστες με 2 ευρω διοδια; Απο την στιγμη που ανεβαζει σε 2.5 ευρω και ακομα περνανε 100 χρηστες θα το παει στα 3. Γιατι θα το παει στα 3; Γιατι οπως ειπαν και τα παιδια ΤΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ, αν ΔΕΝ θες να τα πληρωσεις, ΜΗΝ την χρησιμοποιεις. Αμα συνεχιζουν ολοι να την χρησιμοποιουν σαν αν μην συνβαινει τιποτα σημαινει οτι τους συμφερει ακομα να πληρωνουν τα 3 ευρω για την χρηση.
μας.


Μα Leipsippe εγώ δεν έχω εναλλακτική ... Σας είπα Νέα Μάκρη - Ασπρόπυργος ... Το έχετε κάνει ποτέ από Διόνυσο ή διασχίζοντας το κέντρο από την Μεσογείων;

Τι να κάνω ρε παιδιά ; Να αυτοπυρποληθώ σε ένδειξη διαμαρτυρίας ;

Για μένα η ουσία είναι ότι μπήκαμε στη λογική να πληρώνουμε το μονοπωλιακού χαρακτήρα by-pass της πόλης όταν στο εξωτερικό όπως προείπαν και άλλοι αυτή η υπηρεσία είναι δωρεάν.
Τελευταία επεξεργασία από AXAROS και 24 Φεβ 2006, 03:56, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
ΧΩΜΑ και ξερό ψωμί
Άβαταρ μέλους
AXAROS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: 18 Ιαν 2005, 14:13
Τοποθεσία: Να μη σας νοιάζει αδιάκριτοι

Re: Ενας κουκος δεν φερνει την ανοιξη

Δημοσίευσηαπό sacram » 23 Φεβ 2006, 21:37

και να σκεφτείτε (γιανα γίνει κατανοητό το μέγεθος της κατάντιας), οτι για πολλούς συνανθρώπους μας, σχεδόν 3 ευρώ είναι ο μισθός τους ανά ώρα!!!!
Αχαρε που να πας να περάσεις τη γέφυρα Ρίο-Αντίριο, όπου θα σου ζητήσουν μισό μεροκάματο
Άβαταρ μέλους
sacram
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: 28 Μάιος 2005, 19:49
Τοποθεσία: ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΣΠΗ

Στο γαμ#σι προστιμα,μαγκια κλανια και αποστημα...

Δημοσίευσηαπό JOKER.1208 » 23 Φεβ 2006, 22:04

Αδερφια ηρεμια!!!
Τουλαχιστον γαμ@με ακομα ΑΦΟΡΟΛΟΓΙΤΑ!!!! :D
Άβαταρ μέλους
JOKER.1208
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 21 Ιουν 2005, 08:16
Τοποθεσία: κυψελη

Στο γαμ#σι προστιμα,μαγκια κλανια και αποστημα...

Δημοσίευσηαπό fokion » 23 Φεβ 2006, 22:05

Για ποσο........
Άβαταρ μέλους
fokion
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1199
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004, 12:14
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ

Τι????

Δημοσίευσηαπό JOKER.1208 » 23 Φεβ 2006, 22:17

Ξερεις κατι και δεν μας το λες???? :shock:
Άβαταρ μέλους
JOKER.1208
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 21 Ιουν 2005, 08:16
Τοποθεσία: κυψελη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 15 επισκέπτες