Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

SOS Πρόβλημα με την Αστυνομία στη Βαρυμπόμπη

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

SOS Πρόβλημα με την Αστυνομία στη Βαρυμπόμπη

Δημοσίευσηαπό ktmakis » 06 Μάιος 2006, 15:30

Και εκει που μόλις είχαμε ανέβει το λοφάκι και περιμέναμε το φίλο μας το Χριστόφορο που ήταν στην άσφαλτο ακόμα να βγάλει το αντινεμικό (γαμώ τη τύχη) μου ακούμε τη σειρήνα και βλέπουμε το chris περικυκλωμένο από ζετά, και 3 αστυνομικούς με Octavia μαύρο να μας κάνουνε νόημα να κατέβουμε. Τι να κάνουμε να αφήσουμε το Chris μόνο του δεν γινόταν τη στιγμή που έκατσε και δεν έφυγε.
Κατεβαίνουμε λοιπόν και αφού σε όλους κάτι μας έλειπε (αλλος πινακίδα, άλλος ασφάλεια) χάσαμε μια ώρα να περιμένουμε το ανακριτικό (που δεν ήρθε ποτέ) γιατί έκανε λένε καταγγελία η Εθνική Τράπεζα (πάω για ανάληψη και κλείσιμο του λογαριασμού μου ΤΩΡΑ) ότι καταπατάμε την ιδιοκτησία της. (Φτάνει μέχρι τις γραμμές του τράινου λένε) Ευτυχώς που αντί για το ανακριτικό ήρθε σε καμμια ώρα ένα περιπολικό με ένα αστυνομικό και μας έκοψε κλήσεις (καθρέπτες κ.α.) και δεν χασαμε τη μέρα σε κανα τμήμα. Γιαυτ'ο ΠΡΟΣΟΧΗ...καλύτερα μπείτε από το γεφυράκι πιο κάτω στο στρατόπεδο για να μην έχετε μπλέξίματα.
Άβαταρ μέλους
ktmakis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 968
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2005, 14:45
Τοποθεσία: Αθήνα - Μελίσσια

Re: SOS Πρόβλημα με την Αστυνομία στη Βαρυμπόμπη

Δημοσίευσηαπό sacram » 06 Μάιος 2006, 17:33

ktmakis έγραψε:Και εκει που μόλις είχαμε ανέβει το λοφάκι και περιμέναμε το φίλο μας το Χριστόφορο που ήταν στην άσφαλτο ακόμα να βγάλει το αντινεμικό (γαμώ τη τύχη) μου ακούμε τη σειρήνα και βλέπουμε το chris περικυκλωμένο από ζετά, και 3 αστυνομικούς με Octavia μαύρο να μας κάνουνε νόημα να κατέβουμε. Τι να κάνουμε να αφήσουμε το Chris μόνο του δεν γινόταν τη στιγμή που έκατσε και δεν έφυγε.
Κατεβαίνουμε λοιπόν
1o λάθος
ktmakis έγραψε:Ευτυχώς που αντί για το ανακριτικό ήρθε σε καμμια ώρα ένα περιπολικό με ένα αστυνομικό και μας έκοψε κλήσεις (καθρέπτες κ.α.)
:shock:
καλά. Το ών :withstupid: αυτό δεν κατάλαβε οτι πηγαίνατε για enduro και όχι για κόντρες στα λιμανάκια???
ktmakis έγραψε:Γιαυτ'ο ΠΡΟΣΟΧΗ...καλύτερα μπείτε από το γεφυράκι πιο κάτω στο στρατόπεδο για να μην έχετε μπλέξίματα.


Ελεος.
Αλλά πάλι καλά να λες. Αν δεν κάνω λάθος ο Αλέξανδρος δεν ήταν που του τη πέσανε σε χωμάτινο ταξίδι με τις γουρούνες και νομίσαν οτι ήταν καμικάζι εξωγήινος??? :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
sacram
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: 28 Μάιος 2005, 19:49
Τοποθεσία: ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΣΠΗ

Re: SOS Πρόβλημα με την Αστυνομία στη Βαρυμπόμπη

Δημοσίευσηαπό ktmakis » 07 Μάιος 2006, 12:12

Δεν μπορούσε να μην κόψει κλήσεις γιατί το άλλο ων γυναικείου φίλου που ήταν "αρχηγός" του ασφαλίτικου Octavia έκτελεί χρέη διοικητή του τμήματος Ασφαλείας Κιφισιάς!!!! Και μετά θα τσέκαρε να δει αν κοπηκαν οι κλήσεις...Οπότε μας έκοψε κλήσεις με τα λιγότερα χρήματα που γινόταν. Μόνο να βλέπατε το τρόπο που μίλαγε και φερόταν στους υφησταμένους της θα καταλάβετε ότι μιλάμε για τον ορισμό του ιθαγενή και τρομοκράτη αναλφάβητου ηγέτη μια ομάδας κυνηγών ελεφάντων.
Τόσα χρόνια δεν είχαμε ποτε πρόβλημα με τους αστυνομικούς της Βαρυμπόμπης και των βασιλικών. Μέχρι και φωτογραφίες μας τραβηξαν όταν τους ζητήσαμε να κρατήσουμε ενθύμιο για φίλους που ήρθαν παρεα εντουράδα. Και στα Βασιλικά πάντα συνενοούμασταν για το που θα περνάμε και όχι. Και άλλες φορέ μας
ρώτησαν πως μπορούνε να έρθουν στα πιστάκια να χαζέψουν αντί να κυνηγανε πιτσιρίκια που κάνουν κόντρες με τα παπιά. Τώρα πως φτάσανε να μας κυνηγάνε να μην μπαίνουμε απο την ξέφραγη και χωρίς σήμανση ιδιοκτησία της τράπεζας μάλλον μαλάκυνση εγκεφάλου δείχνει. Εμείς φταίμε που τόσα χρόνια φροντίζουμε αυτό που μας δίνει χαρά και του δίνουμε ζωή.
Εικόνα
Δίχρονο μέλος :dancing:
Άβαταρ μέλους
ktmakis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 968
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2005, 14:45
Τοποθεσία: Αθήνα - Μελίσσια

Re: SOS Πρόβλημα με την Αστυνομία στη Βαρυμπόμπη

Δημοσίευσηαπό alexandros » 08 Μάιος 2006, 07:20

μα καλα ηταν στημενοι εκει ... ?? για να κοψουν κλησεις σε εσας ... ??

δεν ειμαστε καλα !!!

ναι sacram ηταν στο Καρπενησι, μα μην περασετε ποτε πια απο εκει !! μας κρατησαν και εμας καμια ωρα και ψαχνανε να βρουνε τα ναρκωτικα που κουβαλαγαμε... !!
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Re: SOS Πρόβλημα με την Αστυνομία στη Βαρυμπόμπη

Δημοσίευσηαπό ktmakis » 08 Μάιος 2006, 09:38

Οχι δεν ήταν στημένοι εκει.
Μόλις είχαμε ανέβει το λοφάκι και περιμέναμε το chris που πάταγε άσφαλτο ακόμα να αλλάξει το αδιάβροχο και ξαφνικά τον περικύκλωσανε με αμάξια και μοτο.
Ετσι γίνεται στην Ελλάδα....Αντί να το φράξουν και να βάλουν μια ταμπέλα , εφαρμόζουν προειδοποιητικές μεθόδους μέσω των μπάτσων. Περιμέναμε μια ώρα έτσι για να το θυμόμαστε..."και να το πούμε και στους άλλους.....500 που πανε εκεί για προπόνηση και βόλτα"........
Εικόνα
Δίχρονο μέλος :dancing:
Άβαταρ μέλους
ktmakis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 968
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2005, 14:45
Τοποθεσία: Αθήνα - Μελίσσια

Re: SOS Πρόβλημα με την Αστυνομία στη Βαρυμπόμπη

Δημοσίευσηαπό DRZakias » 08 Μάιος 2006, 10:40

ktmakis έγραψε:Κατεβαίνουμε λοιπόν και αφού σε όλους κάτι μας έλειπε (αλλος πινακίδα, άλλος ασφάλεια) χάσαμε μια ώρα να περιμένουμε το ανακριτικό (που δεν ήρθε ποτέ) γιατί έκανε λένε καταγγελία η Εθνική Τράπεζα (πάω για ανάληψη και κλείσιμο του λογαριασμού μου ΤΩΡΑ) ότι καταπατάμε την ιδιοκτησία της. (Φτάνει μέχρι τις γραμμές του τράινου λένε) Ευτυχώς που αντί για το ανακριτικό ήρθε σε καμμια ώρα ένα περιπολικό με ένα αστυνομικό και μας έκοψε κλήσεις (καθρέπτες κ.α.) και δεν χασαμε τη μέρα σε κανα τμήμα. Γιαυτ'ο ΠΡΟΣΟΧΗ...καλύτερα μπείτε από το γεφυράκι πιο κάτω στο στρατόπεδο για να μην έχετε μπλέξίματα.


ΕΘΝΙΚΗ Π@@@@@ΔΕΣ.........αυτη την εχω κοψει προ πολλου.......
Τωρα για τους μπατσους τι να πεις αυτοι δε τρωγονται με τιποτα τελικα......(απο κατι τελειωμενους 40αρηδες ζωα που δεν εχουν με τι να ασχοληθουν μεχρι την καραπ@@α αρχηγογκομενα που πηρε το π##@@@σημο και νομιζει οτι κατι τρεχει στα γυφτικα!!!Ερε χειροπεδα και μαστιγιο που θες.....)

Θα μας το κοψουν και το enduro στο τελος.......

THANKS FOR THE WARNING ktmakis :wink:
Άβαταρ μέλους
DRZakias
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2005, 12:55
Τοποθεσία: ΣΚΟΝΗ ΠΕΤΡΕΣ ΛΑΣΠΗ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΣΤΟ ΓΙΑΠΙ

Re: SOS Πρόβλημα με την Αστυνομία στη Βαρυμπόμπη

Δημοσίευσηαπό THANOS_KTM » 08 Μάιος 2006, 10:51

Kάθε καλοκαίρι τα ίδια και τα ίδια κάνουν.Το χειμώνα που κάνει κρύο και βρέχει δεν ξεμυτάνε από το τμήμα.Ρε δε πάνε να μ@μηθούν.!!!!
Άβαταρ μέλους
THANOS_KTM
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 25 Ιαν 2005, 12:11

Re: SOS Πρόβλημα με την Αστυνομία στη Βαρυμπόμπη

Δημοσίευσηαπό geco » 08 Μάιος 2006, 11:33

DRZakias έγραψε:
Θα μας το κοψουν και το enduro στο τελος.......



Το εντούρο δεν ξέρω, αλλά την Βαρυμπόμπη ...μάλλον !

Αν και εγώ την έχω κόψει ήδη επειδή :

Έχει υπερβολικό συνωστισμό από μηχανάκια κάθε είδους!
Επικίνδυνο γιατί στο χώμα δεν υπάρχουν σαφείς κανόνες, προτεραιότητα, φανάρια, μονοδρόμηση κλπ γιά να ρυθμίσουν την κυκλοφορία. Έχω κάνει μετωπική και ξέρω πολλές άλλες παρόμοιες περιπτώσεις !!!

Είναι πολύ κοντά στην Αθήνα και μαζεύει... ότι τσουλάει πάνω σε ρόδες !!!
Έχω συναντήσει αντίθετα "τζιπ" μέσα στην σήραγγα κάτω από τις γραμμές του τραίνου! (Και όχι μόνο!)

Έχει κατοικίες παντού εκεί γύρω που συχνά ενοχλούνται και φωνάζουν την αστυνομία !

Μαζεύει πολλούς εκδρομείς, περιπατητές, ποδηλάτες, ορειβάτες κλπ που όλοι έχουν τα ίδια δικαιώματα με εμάς !
Άσε που εμείς είμαστε ... ντεμοντέ γιατί κάνουμε θόρυβο, τρέχουμε, ρυπαίνουμε και σκάβουμε το χώμα !!!

Μην ψάχνετε συνομωσίες, διαπλεκόμενα και "κακούς μπάτσους" που φταίνε γιά όλα.

Απλά πηγαίνετε λίγο πιό μακρυά !
Άβαταρ μέλους
geco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1523
Εγγραφή: 03 Μαρ 2004, 13:47
Τοποθεσία: Όπου έχει χώμα !

Re: SOS Πρόβλημα με την Αστυνομία στη Βαρυμπόμπη

Δημοσίευσηαπό DRZakias » 08 Μάιος 2006, 12:15

geco έγραψε:
DRZakias έγραψε:
Θα μας το κοψουν και το enduro στο τελος.......



Το εντούρο δεν ξέρω, αλλά την Βαρυμπόμπη ...μάλλον !

Αν και εγώ την έχω κόψει ήδη επειδή :

Έχει υπερβολικό συνωστισμό από μηχανάκια κάθε είδους!
Επικίνδυνο γιατί στο χώμα δεν υπάρχουν σαφείς κανόνες, προτεραιότητα, φανάρια, μονοδρόμηση κλπ γιά να ρυθμίσουν την κυκλοφορία. Έχω κάνει μετωπική και ξέρω πολλές άλλες παρόμοιες περιπτώσεις !!!

Είναι πολύ κοντά στην Αθήνα και μαζεύει... ότι τσουλάει πάνω σε ρόδες !!!
Έχω συναντήσει αντίθετα "τζιπ" μέσα στην σήραγγα κάτω από τις γραμμές του τραίνου! (Και όχι μόνο!)

Έχει κατοικίες παντού εκεί γύρω που συχνά ενοχλούνται και φωνάζουν την αστυνομία !

Μαζεύει πολλούς εκδρομείς, περιπατητές, ποδηλάτες, ορειβάτες κλπ που όλοι έχουν τα ίδια δικαιώματα με εμάς !
Άσε που εμείς είμαστε ... ντεμοντέ γιατί κάνουμε θόρυβο, τρέχουμε, ρυπαίνουμε και σκάβουμε το χώμα !!!

Μην ψάχνετε συνομωσίες, διαπλεκόμενα και "κακούς μπάτσους" που φταίνε γιά όλα.

Απλά πηγαίνετε λίγο πιό μακρυά !



Εχεις απολυτο δικιο....ολοι λιγο πολυ εχουμε βρεθει σε περιπτωση μετωπικης στη βαρυμπομπη.Μαζευτηκαμε πολλοι......καλυτερα παραεξω και σωοι παρα......να τρεχουμε και να μη φτανουμε. :wink: :wink: :wink:
Άβαταρ μέλους
DRZakias
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2005, 12:55
Τοποθεσία: ΣΚΟΝΗ ΠΕΤΡΕΣ ΛΑΣΠΗ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΣΤΟ ΓΙΑΠΙ

Re: SOS Πρόβλημα με την Αστυνομία στη Βαρυμπόμπη

Δημοσίευσηαπό sacram » 08 Μάιος 2006, 15:03

ναι ναι.
Στο ένα μέρος έχει συνωστισμό, το άλλο μέρος είναι μακριά, είμαστε θορυβώδης τύποι κτλ κτλ
Στο τέλος θα κάνουμε βόλτες στις ....ταράτσες μας

Εγω πάντως την Βαρυμποπη δεν την κόβω γιατί...α)είναι το σπίτι μου.
β)Γιατί οταν ήμουν μικρός εβλεπα τους <κακούς> endurades να κάνουν γυρω γύρω στα πιστάκια και ανυπομονούσα να μεγαλώσω για να κάνω και εγώ
γ)Γιατί στη βαρυμπόπη και μόνος σου να πας...θα βρείς εκεί παρέα
δ)και στην τελικά έχει πλάκα να σε κυνηγάνε με GSX750 και εσύ με το enduraki σου απλά να πατάς το...EΞΑΦΑΝΙΖΟΛ :D :D :lol: :lol: :twisted: :twisted: :twisted: :dancing:

(και φυσικά θα πηγαίνουμε και λίγο πιο μακριά για να δούμε και κάνα μέρος εκτός από τα στάνταρ στέκια μας)
Άβαταρ μέλους
sacram
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: 28 Μάιος 2005, 19:49
Τοποθεσία: ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΣΠΗ


Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχει 1 επισκέπτης