Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΙΤΑΛΙΚΟΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

ΙΤΑΛΙΚΟΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ

Δημοσίευσηαπό JATH » 13 Ιουν 2006, 13:53

ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΑΚΟΛΟΥΘΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΡΟΗ ΤΩΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΠΟΔΕΙΞΗ ΤΟΥ ΤΡΟΧΟΝΟΜΟΥ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΜΕ ΚΟΚΚΙΝΟ, ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΤΗΣ ΔΙΑΒΑΣΗΣ ΤΩΝ ΠΕΖΩΝ ΑΚΟΥΩ ΕΝΑ ΤΡΟΜΕΡΟ ΘΟΡΥΒΟ ΣΤΟ ΤΖΑΜΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΝΑ ΔΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΕ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΠΕΡΙΠΟΥ ΔΥΟ ΜΕΤΡΩΝ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΤΟΣΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΟΧΟΝΟΜΟ ΠΟΥ ΡΥΘΜΙΖΕ ΤΗΝ ΡΟΗ, ΝΑ ΠΕΤΑΕΙ ΜΕ ΔΥΝΑΜΗ ΕΝΑ ΧΑΡΤΗ Η ΒΙΒΛΙΟ ΣΤΟ ΤΖΑΜΙ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΥΤΥΧΩΣ ΗΤΑΝ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΟ. ΜΕΤΑ ΤΟ ΣΟΚ ΣΤΑΜΑΤΑΩ 50/60 ΜΕΤΡΑ ΠΙΟ ΚΑΤΩ ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΩ ΜΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΑΝ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ ΤΡΕΧΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΑΡΑ ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΕΛΛΗΝΑΡΑΣ ΘΑ ΕΚΑΝΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.
ΑΦΟΥ ΤΟΝ ΒΡΙΣΚΩ ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΩ ΤΑ ΜΠΙΝΕΛΙΚΙΑ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΕΚΠΛΗΞΗ ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΩ ΟΤΙ Ο ΤΥΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΙΤΑΛΟΣ ΜΕ ΠΑΡΕΑ 4/5 ΑΤΟΜΩΝ ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΒΡΙΖΟΜΑΣΤΕ ΕΓΩ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΣ ΣΤΑ ΙΤΑΛΙΚΑ. ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΠΗΓΑΙΝΟΝΤΑΣ ΠΡΟΣ ΑΥΤΟΝ ΛΕΩ ΤΟΥ ΤΡΟΧΟΝΟΜΟΥ ΕΙΔΕΣ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗΣ ΕΙΣΠΡΑΤΩ ΕΝΑ ΣΗΚΩΜΑ ΤΩΝ ΩΜΩΝ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΙ ΕΓΩ.
ΕΡΩΤΩ ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΑΥΤΟ ΕΛΛΗΝΑΣ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ ???
ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΑΝ ΕΙΧΑ ΑΝΟΙΚΤΟ ΤΟ ΤΖΑΜΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΡΧΟΤΑΝ ΚΑΤΑΚΕΦΑΛΑ ΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ??
JATH
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: 15 Σεπ 2004, 14:22
Τοποθεσία: ΡΕΝΤΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ

Δημοσίευσηαπό mprizolas » 13 Ιουν 2006, 16:13

Να σε πιάσει πονοκέφαλος ?????? :roll: :razz: :razz:

Βρε καλά είχε κάνει ένας στο χωριό μου που τα τουλούμιασε τα παλιοζαγάρια όταν του έκλεψαν από το μαγαζί . Ξέρασε ο Ιταλός τα σκώτια του , πήρε τα πράγματα που είχαν κλέψει και ούτε αστυνομία κάλεσε ούτε τίποτα !!!
Δύο πράγματα ειναι απέραντα : η βλακεία ορισμένων ανθρώπων και το σύμπαν - για το δεύτερο δεν είμαι σίγουρος....."Αϊνστάιν".
mprizolas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2004, 07:52

Δημοσίευσηαπό GALLOPER » 13 Ιουν 2006, 18:17

Και αν οι Ιταλοί έχουν βάλει γερό χέρι στη βόρεια Αλβανία παίζοντας τα πρωτοξάδερφα των Αλβανών, γιατί να μη μπορούμε να παίξουμε και εμείς έτσι; Ο Εμβέρ Χότζα τα έσπασε με Ρώσους τα έσπασε με Κινέζουν όταν ήθελαν να εκμεταλλευτούν το υπέδαφος της Αλβανίας. Ήθελε να ωφεληθεί ο λαός του από αυτό. Γιατί να μην το παίξουμε ο χαμένος ξάδερφος και να ωφεληθούμε εμείς;

_________________
snowleopard: αιλουροειδές που ζει στα Ιμαλάια.
copy απο το φορουμ του μπρατ




Εχουμε ελπιδες αδερφια!!!!!!!!!!!
Το φανταζεστε να να παρουν οι Ιταλοι τα πρωτοξαδερφα τους :twisted: :twisted: :twisted: ε ρε γλεντια :twisted: :twisted: :twisted: τι μεγαλυτερη τιμωρια :?: :?: :?: :?:
Άβαταρ μέλους
GALLOPER
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 345
Εγγραφή: 15 Οκτ 2005, 19:00

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 13 Ιουν 2006, 18:44

Ούνα φάτσα ούνα ράτσα :?
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό GALILAIOS » 13 Ιουν 2006, 20:21

Una Fatsa Una Ratsa, αλλά όχι και σε τέτοιο σημείο!

Και ο πιό τραγικός των Ελλήνων, κάτι τέτοιο δε θα έκανε! Βέβαια θα μπορούσε να κάνει χειρότερα...

Πώς θα σου φαινόταν αν αντί για το χάρτη ή βιβλίο, σου ερχόταν στο παράθυρο όλο το αμάξι κάποιας κυρίας η οποία θα νομίζει ότι είναι η θηλυκή μετενσάρκωση του Αλόνσο και θα σου ζητούσε και τα ρέστα από πάνω;;;



:evil: :evil: :evil:
"Τ' ωραιότερο τραγούδι που 'χω ακούσει
το είπε ένας καπετάνιος πρίν πεθάνει...
Το πιο ωραίο, είναι το επόμενο λιμάνι".
ΠΑΥΛΟΣ ΠΑΥΛΙΔΗΣ - Σπασμένη Πολυθρόνα, 2004
Άβαταρ μέλους
GALILAIOS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 04 Φεβ 2006, 20:21
Τοποθεσία: Συκιές, Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Lepes » 14 Ιουν 2006, 07:52

Εμενα παντως Ελληναρας μου εχει πεταξει 3-4 κουκουτσια απο ροδακινο και εκανα προθερμανση ελαστικων απο το περα δωθε...μονο κατι μουτζες εφαγε(απο εμενα και αλλους 10) και κατι μπινελικια .Γιατι η σωματικη μου διαπλαση δεν μου επιτρεπει σωματικη μαχη....
ΒRAT PRESIDENT
www.brat???.gr
Άβαταρ μέλους
Lepes
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 482
Εγγραφή: 03 Μάιος 2004, 11:41
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό Santa » 14 Ιουν 2006, 09:13

Τι Ιταλικός πολιτισμός μου λέτε ? Ο ελληνικός είναι πέρα για πέρα <προχωρημένος> !!
Σε ένα φανάρι θυμάμαι κάπου στη Κηφισίας, ένας που περιμένει στο φανάρι τρώει πατατάκια και αποφασίζει να πετάξει το σακουλάκι απο το παράθυρό του. Ο αέρας σηκώνει την σακούλα και κατα περίεργο τρόπο μπαίινει στο παράθυρο του διπλανού αυτοκινήτου που περιμένει και αυτό στο φανάρι. Τσαντισμένος ο οδηγός βγαίνει να του ζητήσει το λόγο για την αναισθησία του αλλου και πιάνονται στις βρισιές! Βγαίνει λοιπόν και αυτός που του πέταξε την σακούλα έξω και κουβέντα στην κουβέντα πιάνονται στα χέρια....Απο τα νεύρα του πάει μπροστά στο αμάξι του παραπονούμενου ξηλώνει (!!) τον προφυλακτήρα και αρχίζει να κοπανάει (με τον προφυλακτήρα) το αμάξι του! Καταλαβαίνετε τι έγινε απο εκεί και πέρα. Εγώ όπως και όλοι οι αλλοι μείναμε με το στόμα ανοιχτό και μόνο ένας νταλικέρης κατέβηκε να τον σταματήσει.....

Τι Ιταλικός πολιτισμός μου λέτε?
Ο Έλληνας δεν πιάνεται σε κάτι τέτοια .....
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens

Δημοσίευσηαπό donald » 14 Ιουν 2006, 09:20

Άντε αυτός το έκανε!!!!! Ο δικός μας ο τροχονόμος τι έκανε, το έπαιξε διπλωμάτης :?: :?: Ούτε μία σύσταση :?: :?: Έτσι για το γόητρο μας, βρε παιδί μου, ή φοβήθηκε να μην χάσουμε τον τουρισμό :?: Ευτυχώς πάντως δεν έπαθες καμιά ζημιά. Άλλο κακό να μη σε βρει.:huh:
Άβαταρ μέλους
donald
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: 26 Μάιος 2006, 13:05
Τοποθεσία: Πολίχνη Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό helias » 15 Ιουν 2006, 07:45

Lepes έγραψε:Εμενα παντως Ελληναρας μου εχει πεταξει 3-4 κουκουτσια απο ροδακινο και εκανα προθερμανση ελαστικων απο το περα δωθε...μονο κατι μουτζες εφαγε(απο εμενα και αλλους 10) και κατι μπινελικια .Γιατι η σωματικη μου διαπλαση δεν μου επιτρεπει σωματικη μαχη....



Καλά να πάθεις κοντέ και αδύνατε,

:laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3:
Άβαταρ μέλους
helias
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 14 Φεβ 2006, 03:13
Τοποθεσία: Πεύκη Αττικής

Δημοσίευσηαπό Lepes » 15 Ιουν 2006, 08:40

:P:P:P:P:P:P:P:P
ΒRAT PRESIDENT
www.brat???.gr
Άβαταρ μέλους
Lepes
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 482
Εγγραφή: 03 Μάιος 2004, 11:41
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό jimnys » 15 Ιουν 2006, 11:41

Τελικά, απορείας άξιον φίλε μου, κατάλαβες γιτί έγινε όλο αυτό το σκηνικό???
Land Jimny Cruiser
Άβαταρ μέλους
jimnys
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: 20 Ιαν 2003, 17:32
Τοποθεσία: ΠΑΛΛΗΝΗ - ΠΙΣΣΩΝΑΣ

Δημοσίευσηαπό Santa » 15 Ιουν 2006, 23:20

jimnys έγραψε:Τελικά, απορείας άξιον φίλε μου, κατάλαβες γιτί έγινε όλο αυτό το σκηνικό???


Στην πραγματικότητα όχι. Δεν χρειαζόταν να ξηλώσει ούτε προφυλακτήρα ούτε να τους σπάσει το αυτοκίνητο ούτε κάν να βγεί να του ζητήσει το λόγο...
Αλλα θα έχετε παρατηρήσει, όπως και εγώ που είμαι οδηγός 25 χρόνια, οτι όταν είμαστε πίσω απο ένα τιμόνι <αλλάζουμε>. Δέν ξέρω γιατί αλλα γινόμαστε αγρίμια... Έχω βρεθεί απειρες φορές με συνεργάτες και φίλους σαν συνοδηγός και βλέπω μια συμπεριφορά στην οδήγηση που λές: είναι δυνατόν αυτός ο πράος και ήρεμος ανθρωπος που ξέρω τόσα χρόνια να συμπεριφέρεται έτσι? Κι όμως, μάλλον <βγάζουμε> τα εσώψυχά μας στην ασφαλτο. Εκεί φαίνεται πόσο εγωιστές είμαστε, εκεί φαίνεται πόσο <στριμμένοι> και παρανοικοί μερικές φορές γινόμαστε, εκεί θα δείξουμε πόσο στραβά γαμή...με χθές βράδι.....
Πιστέυω να μήν είμαι υπερβολικός αλλα είμαι 38 χρονών και προσπαθώ να είμαι όσο πιό ήρεμος μπορώ όταν οδηγάω. Τσαντίζομαι δεν λέω με διάφορες μαλακι...ες που γίνονται αλλα προσπαθώ να τους αποδείξω με ήρεμο τρόπο οτι είναι λάθος. Όταν βλέπω καυγά, την κάνω. Δεν έχω καιρό για χάσιμο και έχω και οικογένεια που με περιμένει να γυρίσω σπίτι.
Ποιός μου λέει αλλωστε οτι αυριο μπορεί και εγώ να κάνω το ίδιο και να με βρίζουν..... Στην ΕΛΛΑΔΑ ζουμε όλα είναι πιθανά !!!!
Εικόνα
<b>Παναγιώτης </b>
www.netfocus.gr
shop.netfocus.gr
Άβαταρ μέλους
Santa
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 01 Απρ 2006, 20:30
Τοποθεσία: Ag.Paraskevi Athens


Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 38 επισκέπτες