Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Facelift 2004 σε Freelander!

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

Facelift 2004 σε Freelander!

Δημοσίευσηαπό axilleas » 14 Ιούλ 2006, 22:06

Πολλά λεγονται και ακούγονται για την περιβόητη αυτή αλλαγή, αλλά αν δεν τη δείς, δεν το αποφασίζεις!

Κοιτάξτε και χαζεψτε ενα Φρηλαντερ του 1998, πλήρες μεταμορφωμένο σε μοντέλο 2004!

http://www.mylandrover.eu/facelift

Σύντομα θα σας έχω αναλυτικά, ένα-ένα τα ανταλακτικά που χρειάζονται για να δούμε πόσο κοστίζει και να κρίνουμε αν τελικά αξίζει αυτή η μετατροπή...

Υ.Γ. Όποιος γνωρίζει καλες τιμες ας παραθέσει την αποψη του!!
"Τον άρχοντα τριών δει μέμνησθαι.
Πρώτον ότι ανθρώπων άρχει.
Δεύτερον ότι κατά τον νόμον άρχει.
Τρίτον ότι ουκ αει άρχει."
Αγάθων

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
axilleas
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 09 Ιουν 2006, 15:55

Facelift 2004 σε Freelander!

Δημοσίευσηαπό disco » 15 Ιούλ 2006, 08:58

Ωραία κουστούμια ρε Αχιλλέα. Εμενα προσωπικά μου αρέσει. Ακόμα μου αρέσει με 16"αρες όπως θα το κάνει ο Φίλος Φριλανδερ .Αλλα μήπως υπάρχει και κανένα φασε λιφτ για την κυλινδροκεφαλή, την φλάντζα με τα κολάρα θερμοστάτες ήλιοοροφές και τα ρέστα?? ? ΠΟΥ ΝΑ ΔΟΥΛΕΎΕΙ ΌΜΩΣ!
VoiP-Τηλ.-Skype
discopatra
Άβαταρ μέλους
disco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1742
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2005, 09:10
Τοποθεσία: Πατρα

Δημοσίευσηαπό pantg » 15 Ιούλ 2006, 15:54

Αχιλλέα για να μην παιδεύεσαι,

Εμπρός προφυλακτήρας (κάτι που στο site που αναφέρεις δεν έβαλαν),
πίσω προφυλακτήρας,
Τραβέρσα εμπρός προφυλακτήρα,
Τραβέρσα πίσω προφυλακτήρα,
Βάση εμπρός προφυλακτήρα
Βάση εμπρός προφυλακτήρα
Φανός δεξιά εμπρός
Φανός αριστερά εμπρός
Φανός δεξιά πίσω προφυλακτήρα
Φανός αριστερά πίσω προφυλακτήρα
Φανός δεξιά επάνω πίσω
Φανός αριστερά επάνω πίσω

Συνολική τιμή λιανικής 2195.16 Ευρώ.

Τιμή προσφοράς 1620 Ευρώ.

Τιμή με την έκπτωση που έχουμε 1450 Ευρώ (για τα μέλη του Συλλόγου)

Το σετ δίνεται ΟΛΟΚΛΗΡΟ και οι τιμές αφορούν τον επίσημο τιμοκατάλογο Μαϊου 2006. (πιθανόν να υπάρχουν μικροαλλαγές)

Επιμέρους εξαρτήματα δίνονται μόνο στις κανονικές τιμές λιανικής αλλά αν υπάρχει μεγάλη παραγγελία ίσως να μπορούμε να έχουμε τιμές προσφοράς και με την συμπληρωματική έκπτωση.

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό axilleas » 15 Ιούλ 2006, 16:01

Γεια σου ρε Παντελη!!!

Παιδια τα διαβάσατε...
Εμενα προσωπικα δεν μου φαινονται πολλά τα λεφτα για μια τετοια αλλαγη!
Αν έχεις περάσει το σταδιο της φλάντζας αξίζει να τα δώσεις να το κανεις κούκλα....

Παντελή, ποιον προφυλακτήρα λες; Διοτι αυτο που έχω στο σιτε αυτό έχει αλλάξει και προφυλακτήρα.
"Τον άρχοντα τριών δει μέμνησθαι.
Πρώτον ότι ανθρώπων άρχει.
Δεύτερον ότι κατά τον νόμον άρχει.
Τρίτον ότι ουκ αει άρχει."
Αγάθων

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
axilleas
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 09 Ιουν 2006, 15:55

Δημοσίευσηαπό disco » 17 Ιούλ 2006, 08:21

Η τιμή είναι πραγματικά καλή. Να ευχηθώ καλορίζικο το σετάκι Αχιλλέα??? Aντε και με 16"αρες...
VoiP-Τηλ.-Skype
discopatra
Άβαταρ μέλους
disco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1742
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2005, 09:10
Τοποθεσία: Πατρα

Δημοσίευσηαπό firelord » 17 Ιούλ 2006, 11:34

ειναι τοσο ελκυστικο που σκεφτομαι να το χωσω και στο Σαννυ της πεθερας μου, για να μοιαζει με Φιριλανδερ!
SV4LAX
ARES (amateur radio emergency services) Mobile stations
SV4LAX-8 Discovery
SV4LAX-9 Freelander
QRV SV4F Mount Pelion
info www.qrz.com
www.sz4srm.gr RADIO AMATEURS CLUB MAGNESIA
Άβαταρ μέλους
firelord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2982
Εγγραφή: 29 Σεπ 2004, 19:20
Τοποθεσία: Volos

Δημοσίευσηαπό pantg » 17 Ιούλ 2006, 13:35

axilleas έγραψε:Γεια σου ρε Παντελη!!!

Παιδια τα διαβάσατε...
Εμενα προσωπικα δεν μου φαινονται πολλά τα λεφτα για μια τετοια αλλαγη!
Αν έχεις περάσει το σταδιο της φλάντζας αξίζει να τα δώσεις να το κανεις κούκλα....

Παντελή, ποιον προφυλακτήρα λες; Διοτι αυτο που έχω στο σιτε αυτό έχει αλλάξει και προφυλακτήρα.


Αχιλλέα,

αυτή τη στιγμή δεν έχω κοιτάξει και πάλι το site στο οποίο αναφέρεσαι αλλά αν θυμάμαι καλά το μόνο που κάνει ο συγκεκριμένος (τον οποίο θυμάμαι) είναι να αντικαθιστά τα παλαιά φώτα (με το μονό κάτοπτρο) με τα καινούργιο με τα διπλά κάτοπτρα (που μοιάζουν στα φώτα του RaRo L322 ή του Disco 2 2003 MY ή του LR3)
Ανοίγει τις τρύπες στην βάση της πρόσοψης του αυτοκινήτου και κόβει τον παλαιό προφυλακτήρα (αυτόν που είχαν τα Freelander έως την τελευταία αλλαγή) έτσι ώστε να χωρέσουν τα στρογγυλά κάτοπτρα που κατεβαίνουν λίγο προς τα κάτω.

Ο καινούργιος προφυλακτήρας έχει διαφορετική μάσκα, πετάγεται λίγο περισσότερο προς τα έξω, έχει ενσωματωμένες τις βάσεις για τους προβολείς ομίχλης (που δεν συμπεριλαμβάνονται στο σετ αναβάθμισης αλλά μπορούν να μπούν) και κυρίως έχει τις εσοχές για να ταιριάξουν τα προς τα κάτω στρογγυλά δεύτερα κάτοπτρα στα καινούργια φώτα.

Οσον αφορά τα καινούργια φώτα μόνα τους μάλλον μπορούμε να τα έχουμε με 25% έκπτωση επί της τιμής λιανικής για όσους ενδιαφέρονται.

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό axilleas » 17 Ιούλ 2006, 20:51

pantg έγραψε:
axilleas έγραψε:Γεια σου ρε Παντελη!!!

Παιδια τα διαβάσατε...
Εμενα προσωπικα δεν μου φαινονται πολλά τα λεφτα για μια τετοια αλλαγη!
Αν έχεις περάσει το σταδιο της φλάντζας αξίζει να τα δώσεις να το κανεις κούκλα....

Παντελή, ποιον προφυλακτήρα λες; Διοτι αυτο που έχω στο σιτε αυτό έχει αλλάξει και προφυλακτήρα.


Αχιλλέα,

αυτή τη στιγμή δεν έχω κοιτάξει και πάλι το site στο οποίο αναφέρεσαι αλλά αν θυμάμαι καλά το μόνο που κάνει ο συγκεκριμένος (τον οποίο θυμάμαι) είναι να αντικαθιστά τα παλαιά φώτα (με το μονό κάτοπτρο) με τα καινούργιο με τα διπλά κάτοπτρα (που μοιάζουν στα φώτα του RaRo L322 ή του Disco 2 2003 MY ή του LR3)
Ανοίγει τις τρύπες στην βάση της πρόσοψης του αυτοκινήτου και κόβει τον παλαιό προφυλακτήρα (αυτόν που είχαν τα Freelander έως την τελευταία αλλαγή) έτσι ώστε να χωρέσουν τα στρογγυλά κάτοπτρα που κατεβαίνουν λίγο προς τα κάτω.

Ο καινούργιος προφυλακτήρας έχει διαφορετική μάσκα, πετάγεται λίγο περισσότερο προς τα έξω, έχει ενσωματωμένες τις βάσεις για τους προβολείς ομίχλης (που δεν συμπεριλαμβάνονται στο σετ αναβάθμισης αλλά μπορούν να μπούν) και κυρίως έχει τις εσοχές για να ταιριάξουν τα προς τα κάτω στρογγυλά δεύτερα κάτοπτρα στα καινούργια φώτα.

Οσον αφορά τα καινούργια φώτα μόνα τους μάλλον μπορούμε να τα έχουμε με 25% έκπτωση επί της τιμής λιανικής για όσους ενδιαφέρονται.

Χαιρετώ


Ρε Παντελή, sorry δηλαδη κι ολας, αλλά γιατί δεν το κοιτας; Να μην το ματιάσεις;
Κανε ενα κλικ να το δεις! Τσάμπα είναι! :razz:

Έλα, στο φέρνω και ποιο κοντα για μην παίζεις με την μπάρα και το ψάχνεις!
http://www.mylandrover.eu/facelift


Οταν λες 25% τι ακριβως εννοείς; Το 100% πόσο είναι;
(Θα την κάνω μόνος μου την πράξη να μου έρθει ποιο μαλακά) 8)
"Τον άρχοντα τριών δει μέμνησθαι.
Πρώτον ότι ανθρώπων άρχει.
Δεύτερον ότι κατά τον νόμον άρχει.
Τρίτον ότι ουκ αει άρχει."
Αγάθων

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
axilleas
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 09 Ιουν 2006, 15:55

Δημοσίευσηαπό pantg » 18 Ιούλ 2006, 14:12

Αχιλλέα γειά,

εκείνη την στιγμή δεν μπορούσα να δω το site.

Αυτό όμως που είχα τώρα ΣΙΓΟΥΡΑ έχει τον πιό καινούργιο προφυλακτήρα ο οποίος και συμπεριλαμβάνεται στο σετ (μαζί και με τον πισινό προφυλακτήρα και τα πίσω φώτα)

Χαιρετώ
pantg
 


Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 4 επισκέπτες