Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Αναστροφη!

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

Αναστροφη!

Δημοσίευσηαπό QUADMAN » 25 Ιούλ 2006, 17:59

Θελω να ρωτησω κατι που το εχω απορια!Προ ενος μηνος περιπου ενας πιτσιρικας που ειχε βγαλει διπλωμα 20 ημερες πριν εκανε αναστροφη στην οδο Τατοιου μπροστα απο το Βενετη για οσους ξερουν στις 01:00 τη νυχτα χωρις να με παρει χαμπαρι οτι ερχομουν και επεσα επανω του.Προλαβα και πηδηξα απο την μηχανη αφου δεν προλαβαινα να σταματησω και επεσε η μηχανη στην πορτα του οδηγου.Φωναξα αστυνομια για την καταγραφη του συμβαντος και περιμενα τις επομενες μερες την θετικη δηλωση του για να επισκευασω την μηχανη(1800 ευρω ζημια!).Αντι αυτου μαθαινω απο την ασφαλιστικη του οτι θα κινηθει δικαστικα εναντιον μου για την δικη του ζημια???.Η δηλωση της αστυνομιας γραφει κατα λεξη "το ΙΧ εκανε αναστροφη με αποτελεσμα η μηχανη να μη προλαβει να σταματησει και να προσκρουσει στην αριστερη πλευρα του αυτοκινητου".
Αυτο ειναι παραβαση του ΚΟΚ η οχι(αναστροφη)?
Δεν δικαιωνομαι στο δικαστηριο βαση της αστυνομικης εκθεσης?
Να κανω και εγω αγωγη?
Good roads bring bad people
Bad roads bring good people

Απο γουρουνα σε ΚΤΜ 640 ADV τωρα αυτο ειναι καλο??????!!!!
Άβαταρ μέλους
QUADMAN
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: 08 Μαρ 2004, 17:14
Τοποθεσία: ΚΗΦΙΣΙΑ

Αναστροφη!

Δημοσίευσηαπό sacram » 25 Ιούλ 2006, 18:47

α) αν στο σημείο που έκανε αναστροφή απαγορεύεται, τότε δεν θα έχεις πρόβλημα
Β)αν στην αστυνομκή έκθεση γράφει οτι το ΙΧ είναι αυτό που έκοψε την πορεία σου, τοτε λογικα πάλι δεν θαχεις πρόβλημα
γ) να κάνεις αγωγή???? Νομίζω πως η ασφαλιστική σου, σου καλύπτει τα νομικά έξοδα κτλ κτλ


Καλά ξεμπερδέματα
Άβαταρ μέλους
sacram
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: 28 Μάιος 2005, 19:49
Τοποθεσία: ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΣΠΗ

Αναστροφη!

Δημοσίευσηαπό alexandros » 25 Ιούλ 2006, 20:00

οχι ρε γαμωο !!!!! κκριμα ρε Γιαννη !! ελπιζω να μην χτυπησες.... ???

οπως λεει και o sacram η ασφαλιστικη σου θα σε συμβουλεψει καλυτερα απ'όλους !!

περαστικα και καλο καλοκαιρι !!
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Αναστροφη!

Δημοσίευσηαπό QUADMAN » 25 Ιούλ 2006, 22:57

Ευχαριστω Αλεξ αλλα την γλυτωσα δεν σου ευχομαι καλο καλοκαιρι γιατι θα ερθω να παρω το μπλουζακι οποτε θα τα πουμε.
Στο σημειο που τρακαρα δεν εχει καποια πινακιδα οτι απαγορευεται η αναστροφη απλα ειναι μια λωριδα ανα κατευθυνση αρα υποθετω οτι εχει διπλη διαχωριστικη εκτος απο τα σημεια για να στριψει καποιος σε στενο.
Good roads bring bad people
Bad roads bring good people

Απο γουρουνα σε ΚΤΜ 640 ADV τωρα αυτο ειναι καλο??????!!!!
Άβαταρ μέλους
QUADMAN
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: 08 Μαρ 2004, 17:14
Τοποθεσία: ΚΗΦΙΣΙΑ


Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 19 επισκέπτες