Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Off-roading και ...γάμος

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

Δημοσίευσηαπό mato » 08 Οκτ 2004, 11:11

giagoulas έγραψε:Μιας και ανοίκτηκε φιλοσοφική κουβέντα ας πω την αποψη μου......


... συμπυκνωμένη - τα είπες όλα - είμαι απόλυτα σύμφωνος, ειδικά περί αντίληψης των σχέσεων και (εξ' ορισμού) συμβιβασμού.
... πολύ θα ήθελα να τα πούμε από κοντά (για τα "κοντά" :D ) αν δοθεί ευκαιρία (όταν κατέβω Αθήνα ή αν ανέβεις Θεσσαλονίκη).

Επί τη ευκαιρία, ξεχάσατε την περίπτωση του να σε πιάσει ...όψιμη μούρλα για τις λάσπες (ήδη κάποια χρόνια παντρεμένος, όπως συνέβη στην περίπτωσή μου), οπότε τα περί "προειδοποιήσεων, παρέας" κλπ. δεν έχουν πεδίο αναφοράς, μόνο μια συνολική θεώρηση έχει νόημα (όπως την επιχειρεί ο giagoulas).
Άβαταρ μέλους
mato
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 852
Εγγραφή: 24 Μαρ 2004, 23:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό tedos » 08 Οκτ 2004, 11:16

superspy έγραψε:
tazmania έγραψε:
Εγώ, Δεύτερο ραντεβού, την πήγα εκδρομή στην Νότια Εύβοια και από τότε "κόλλησε σαν βδέλλα", με την καλή έννοια :twisted: :twisted:




Άντε λοιπόν..... αφού είναι εντάξει η TazLady μην την αφήνεις ελεύθερη....

TazLady όπως βλέπεις έχω ξεκινήσει πολιορκία εκ των έσω!


:lover: :lover: :lover: Αρχισανε τα οργανα!!!!!
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό teroulas » 08 Οκτ 2004, 12:58

:D :lol: :lol: Άντε άντε :lol: :lol: :D
Δαμιανός
Άβαταρ μέλους
teroulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 20 Μάιος 2004, 08:54
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Gorgorofteros » 08 Οκτ 2004, 14:41

Τελικά όλοι συμφωνούμε , οτι η Επιστήμη έχει σηκώσει ψηλά τα χέρια , η Θρησκεία δεν κάνει τίποτα επίσης , οπότε αυτοσχεδιάστε και επιμείνετε .
- θα πάω, θα πάω , θα πάω, θα πάω , θα πάω , θα πάω , θα πάω .....
- Ρε δε πα να πάς στο διάολο........
-Μωρό μου πόσο σε αγαπάω, μα πως με καταλαβαίνεις. !!!!!!!

Την Παρασκευή το μεσημέρι (φεύγοντας εσείς για ταξίδι) μην ξεχάστε να της στείλετε λουλούδια , ε .. αμα δεν τσιμπήσει και τότε , κερνάω μπουγάτσα με κρέμα στην Δράμα (6-7 Νοε., προλαβαίνετε να δοκιμάστε).

Ρε παιδιά η ζωή είναι ωραία οταν είσαι με τους φίλους σου στο βουνό .
Δεν έχεις μουρμούρα, τρώς οσο θές και οτι θές και το κυριότερο για 47 ώρες μιλάς συνέχεια για μηχανές την 48η, βρίζεις την κυβέρνηση που ασφαλτοστρώνει την Ελλάδα (Ακου βίτσια ρε συ που έχουν οι άνθρωποι, μα αν ήθελε ο θεός τα βουνά ασφαλτοστρωμένα , δεν θα μας τα είχε παραδώσει με χώμα).

Για περισσότερες συμβουλές δείτε τις ταινίες ¨ΟΙ ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ Νο 1 & 2¨ , οι Ιταλοί τα είπαν όλα.

Η Υπομονή και κυρίως η Επιμονή έχουν θεαματικά αποτελέσματα.

Καλό Σαββατοκύριακο (και μην ξεχάστε να ενοικιάστε τις ταινίες )
KΕΡΑΣΙ CLUB
Άβαταρ μέλους
Gorgorofteros
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 372
Εγγραφή: 13 Απρ 2004, 08:19
Τοποθεσία: Χαλάνδρι - Αθήνα

Δημοσίευσηαπό superspy » 08 Οκτ 2004, 15:06

Gorgorofteros έγραψε:....
- θα πάω, θα πάω , θα πάω, θα πάω , θα πάω , θα πάω , θα πάω .....
- Ρε δε πα να πάς στο διάολο........
-Μωρό μου πόσο σε αγαπάω, μα πως με καταλαβαίνεις. !!!!!!!
....
Ρε παιδιά η ζωή είναι ωραία οταν είσαι με τους φίλους σου στο βουνό .
Δεν έχεις μουρμούρα, τρώς οσο θές και οτι θές και το κυριότερο για 47 ώρες μιλάς συνέχεια για μηχανές την 48η, βρίζεις την κυβέρνηση που ασφαλτοστρώνει την Ελλάδα (Ακου βίτσια ρε συ που έχουν οι άνθρωποι, μα αν ήθελε ο θεός τα βουνά ασφαλτοστρωμένα , δεν θα μας τα είχε παραδώσει με χώμα).....


Να γιατί το αγαπάω αυτό το παιδί...... Κατευθείαν μέσα στην καρδία μου μιλά!
ΒΑΛΤΕ ΧΩΜΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΑΣ!
:lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό tedos » 08 Οκτ 2004, 16:31

superspy έγραψε:[

Να γιατί το αγαπάω αυτό το παιδί...... Κατευθείαν μέσα στην καρδία μου μιλά!
ΒΑΛΤΕ ΧΩΜΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΑΣ!
:lol: :lol: :lol:


Ε τοτε αυτον επρεπε να παντρευτεις οχι τη Περσα...... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό synodigos » 08 Οκτ 2004, 17:14

Παιδια οι γυναικες παντα προσπαθουν να κανουν αυτο που τις αρεσει και τιποτα παραπανω!!Το θεμα παντως ειναι οτι πρεπει να κανουμε αυτο που μας αρεσει εμας γιατι στο τελος θα καταληξουμε με συμπτωματα καταθλιψης.Παντως εγω χωρισα με την κοπελα μου που τα ειχα δυο χρονια για το off-road!!!Δεν ηθελε να πηγαινω εκδρομες.Γι αυτο πριν την εκδρομη στο καραντερε φροντισα να μεινω ελευθερο πουλακι(οχι πονηρες σκεψεις επ'αυτου!!!)Αλλα αυτο που πραγματικα με εξοργισε ηταν οταν της ειπα οτι θα παρω τζιπ και της εδειξα φωτο,ΚΑΤΕΒΑΣΕ μουτρα λεγοντας οτι τα τζιπ ειναι κακασχημα και οτι ειμαι φιγουρατζης που θελω να το αγορασω!!Ετσι λοιπον αποφασισα την επομενη κοπελα που θα βρω πρωτα να την παω μια αναγνωριστικη βολτα και μετα να συναψω σχεσεις.κατι σαν test drive ας πουμε.ΖΗΤΩ ΟΙ ΑΝΥΠΑΝΤΟΙ!!!ΖΗΤΩ ΤΑ ΤΖΙΠ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΝ ΤΑ ΣΥΝΟΡΑ ΜΕ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΦΕΡΝΟΥΝ ΚΟΝΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΚΕΙ ΚΟΠΕΛΕΣ!!!
Κάποιος είπε πως ο δρόμος είναι η φλέβα της φωτιάς,ψυχή μου πάντα να κυλάς.Κάποιος είπε πως ταξίδι είναι μόνο η προσευχή,καρδία μου να ΄σαι ζωντανή...
Άβαταρ μέλους
synodigos
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 25 Φεβ 2004, 14:14
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευσηαπό blackchris » 09 Οκτ 2004, 06:26

fatman έγραψε: αυτος με γνωρισε με την τωρα συζυγο και με παντρεψε και απο πανω και μου το επαιζε και σοφος.


Και του μιλάς ακόμα ?????
Εγώ θα του είχα κόψει και την καλημέρα :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό blackchris » 09 Οκτ 2004, 06:33

teroulas έγραψε:Tip: Δεν είναι ανάγκη όταν καμμιά φορά την πάρουμε μαζί μας να σκαρφαλώσουμε σε όλα τα περίεργα σημεία των βουνών, και κρεμασμένοι με τροχούς στον αέρα να την έχουμε μέσα να στριγκλίζει, ας το κάνουμε πιο βόλτα ρε παιδί μου....


Θα διαφωνήσω και εγώ. Δεν υπάρχει ομορφότερο θέαμα απο το να φρικάρεις την γυναίκα σου και να αρχίσει να στριγκλίζει υστερικά. :twisted: :twisted:
Άλλωστε μόνο έτσι θα διαπιστώσεις ότι όσο και αν στριγκλίζει, όσο και να χτυπιέται παραδόξως δεν θα πάθει τίποτα αλλά αντιθέτως σε 5 λεπτά θα τα έχει ξεχάσει όλα και θα είναι μες΄ την τρελή χαρά.
Μην μασάτε οι γυναίκες είναι αθάνατες το μόνο σίγουρο είναι ότι θα μας θάψουν. :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό blackchris » 09 Οκτ 2004, 06:51

synodigos έγραψε:Παιδια οι γυναικες παντα προσπαθουν να κανουν αυτο που τις αρεσει και τιποτα παραπανω!!Το θεμα παντως ειναι οτι πρεπει να κανουμε αυτο που μας αρεσει εμας γιατι στο τελος θα καταληξουμε με συμπτωματα καταθλιψης.Παντως εγω χωρισα με την κοπελα μου που τα ειχα δυο χρονια για το off-road!!!Δεν ηθελε να πηγαινω εκδρομες.Γι αυτο πριν την εκδρομη στο καραντερε φροντισα να μεινω ελευθερο πουλακι(οχι πονηρες σκεψεις επ'αυτου!!!)Αλλα αυτο που πραγματικα με εξοργισε ηταν οταν της ειπα οτι θα παρω τζιπ και της εδειξα φωτο,ΚΑΤΕΒΑΣΕ μουτρα λεγοντας οτι τα τζιπ ειναι κακασχημα και οτι ειμαι φιγουρατζης που θελω να το αγορασω!!Ετσι λοιπον αποφασισα την επομενη κοπελα που θα βρω πρωτα να την παω μια αναγνωριστικη βολτα και μετα να συναψω σχεσεις.κατι σαν test drive ας πουμε.ΖΗΤΩ ΟΙ ΑΝΥΠΑΝΤΟΙ!!!ΖΗΤΩ ΤΑ ΤΖΙΠ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΝ ΤΑ ΣΥΝΟΡΑ ΜΕ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΦΕΡΝΟΥΝ ΚΟΝΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΚΕΙ ΚΟΠΕΛΕΣ!!!


Αγόρι μου που ήσουν κρυμμένος τόσον καιρό !!!!!!!!!!!!! :P :P :P :P :P :P
ΕΥΓΕ ΝΕΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΣ ΑΝΩΤΕΡΑ. :P :P
Σε ασπάζομαι αδερφικός και σε παροτρύνω να συνεχίσεις ακάθεκτος :D :D :D
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό giagoulas » 09 Οκτ 2004, 11:52

blackchris έγραψε:
synodigos έγραψε:Παιδια οι γυναικες παντα προσπαθουν να κανουν αυτο που τις αρεσει και τιποτα παραπανω!!Το θεμα παντως ειναι οτι πρεπει να κανουμε αυτο που μας αρεσει εμας γιατι στο τελος θα καταληξουμε με συμπτωματα καταθλιψης.Παντως εγω χωρισα με την κοπελα μου που τα ειχα δυο χρονια για το off-road!!!Δεν ηθελε να πηγαινω εκδρομες.Γι αυτο πριν την εκδρομη στο καραντερε φροντισα να μεινω ελευθερο πουλακι(οχι πονηρες σκεψεις επ'αυτου!!!)Αλλα αυτο που πραγματικα με εξοργισε ηταν οταν της ειπα οτι θα παρω τζιπ και της εδειξα φωτο,ΚΑΤΕΒΑΣΕ μουτρα λεγοντας οτι τα τζιπ ειναι κακασχημα και οτι ειμαι φιγουρατζης που θελω να το αγορασω!!Ετσι λοιπον αποφασισα την επομενη κοπελα που θα βρω πρωτα να την παω μια αναγνωριστικη βολτα και μετα να συναψω σχεσεις.κατι σαν test drive ας πουμε.ΖΗΤΩ ΟΙ ΑΝΥΠΑΝΤΟΙ!!!ΖΗΤΩ ΤΑ ΤΖΙΠ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΝ ΤΑ ΣΥΝΟΡΑ ΜΕ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΦΕΡΝΟΥΝ ΚΟΝΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΚΕΙ ΚΟΠΕΛΕΣ!!!


Αγόρι μου που ήσουν κρυμμένος τόσον καιρό !!!!!!!!!!!!! :P :P :P :P :P :P
ΕΥΓΕ ΝΕΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΣ ΑΝΩΤΕΡΑ. :P :P
Σε ασπάζομαι αδερφικός και σε παροτρύνω να συνεχίσεις ακάθεκτος :D :D :D



Γιατί δε μαζευεστε να κάνετε μια επαναστατική απελευθερωτικη οργάνωση ?

Ξέρω κάποιον που έχει και την τεχνογνωσία και την εμπειρία :D :D :D
-------------------------------------------------------
Ο ιπτάμενος Γιαγκουλας MIG 29
-------------------------------------------------------
Αν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πάς, Θα πάς εκεί που κοιτάς.

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ

www.tataclub.gr
Άβαταρ μέλους
giagoulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 773
Εγγραφή: 21 Ιαν 2004, 00:21
Τοποθεσία: Bombay - Bollywood

Δημοσίευσηαπό giagoulas » 09 Οκτ 2004, 11:56

mato έγραψε:
giagoulas έγραψε:Μιας και ανοίκτηκε φιλοσοφική κουβέντα ας πω την αποψη μου......


... συμπυκνωμένη - τα είπες όλα - είμαι απόλυτα σύμφωνος, ειδικά περί αντίληψης των σχέσεων και (εξ' ορισμού) συμβιβασμού.
... πολύ θα ήθελα να τα πούμε από κοντά (για τα "κοντά" :D ) αν δοθεί ευκαιρία (όταν κατέβω Αθήνα ή αν ανέβεις Θεσσαλονίκη).

Επί τη ευκαιρία, ξεχάσατε την περίπτωση του να σε πιάσει ...όψιμη μούρλα για τις λάσπες (ήδη κάποια χρόνια παντρεμένος, όπως συνέβη στην περίπτωσή μου), οπότε τα περί "προειδοποιήσεων, παρέας" κλπ. δεν έχουν πεδίο αναφοράς, μόνο μια συνολική θεώρηση έχει νόημα (όπως την επιχειρεί ο giagoulas).


Φιλε mato ευχαριστως να τα πουμε απο κοντά.

Δε ξέρω αν θα μου βγεί , αλλά μέσα στο χειμωνα θα προσπαθήσω ετσι και αλλιώς να ανέβω ένα ΣΚ Θεσ/νικη.
-------------------------------------------------------
Ο ιπτάμενος Γιαγκουλας MIG 29
-------------------------------------------------------
Αν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πάς, Θα πάς εκεί που κοιτάς.

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ

www.tataclub.gr
Άβαταρ μέλους
giagoulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 773
Εγγραφή: 21 Ιαν 2004, 00:21
Τοποθεσία: Bombay - Bollywood

Δημοσίευσηαπό vagelis » 09 Οκτ 2004, 12:52

Δεν ειναι δυνατον να ταιριαξουν δυο εκ διαμετρου αντιθετα πραγματα,γι'αυτο να παρακαλατε να σας βγει καλη μαγειρισα.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό blackchris » 09 Οκτ 2004, 14:35

vagelis έγραψε:Δεν ειναι δυνατον να ταιριαξουν δυο εκ διαμετρου αντιθετα πραγματα,γι'αυτο να παρακαλατε να σας βγει καλη μαγειρισα.


Άμα θέλουμε καλή μαγείρα έχουμε τον Tedo - Μαμαλάκη σιγά μην φορτωθούμε γυναίκα. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό synodigos » 09 Οκτ 2004, 19:44

Παντως για μια αρχη καλο θα ηταν πριν παρετε δραστικα μετρα,οπως εκανα εγω, να δοκιμασετε τα παρακατω:
1/ Να της πειτε ποσο πολυ της κολακευουν τα ποδια της οι γαλοτσες
2/Να της εξηγησετε οτι οι ψηλοτακουνες γοβες της εχουν πολλα κοινα με τα fedima
3Οτι κατα την προσπαθεια της να κρατηθει στο καθισμα ενω εσεις θα κανετε τρελιτσες στην οδηγηση,προκαλουνται συσπασεις στον κολπο και θα αποζημιωθει για την ολη ταλαιπωρια.
Κάποιος είπε πως ο δρόμος είναι η φλέβα της φωτιάς,ψυχή μου πάντα να κυλάς.Κάποιος είπε πως ταξίδι είναι μόνο η προσευχή,καρδία μου να ΄σαι ζωντανή...
Άβαταρ μέλους
synodigos
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 25 Φεβ 2004, 14:14
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 4 επισκέπτες