Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Τα χρόνια που έρχονται

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

Δημοσίευσηαπό 747 » 14 Φεβ 2005, 14:13

1. Ανάμεσα στα λόγια σου, αναφέρεις Εβραίους,Αμερικάνους, μασόνους, τεχνοφοβία, αόρατες δυνάμεις του κακού και διάφορες άλλες παπαρίτσες. Ξαναδιάβασε το post και θα καταλάβεις οτι η κουβέντα είχε άλλο θέμα κι όχι αυτό που έχεις πιάσει εσύ.

2. Δικαιολογείσαι να μην μπορείς να συναισθανθείς κάποιο εθνικό θέμα, εδώ καλά καλά δεν ξέρεις να γράφεις σωστά ελληνικά.....

3. Αφού προτιμάς αυτούς που λένε το άσπρο-άσπρο και το μαύρο-μαύρο, μάθε πως το να πετάγεσαι σαν την πορδή σε κάθε post και να έχεις άποψη για όλα, είναι ελάττωμα, δεν είναι κατόρθωμα. Τις αερολογίες και τις θεωρίες πέτα τις στα post που οι ομιλούντες σε ανέχονται και πάψε να μας τα πρήζεις
747
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: 09 Δεκ 2003, 13:16
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό tazmania » 14 Φεβ 2005, 14:27

michailbm έγραψε:
IKE έγραψε:Θα σου πω ενα απλό παράδειγμα, έχω πάει στις περισσότερες ευρωπαικές χώρες και η Ελλάδα είναι με ΔΙΑΦΟΠΡΑ η πιο βρώμικη, αν σεβόμαστε τη χώρα μας σε στοιχειώδες βαθμό θα φροντίζαμε να την διατηρούμε καθαρή, δεν νομίζω να έρχονται το βράδυ οι ευραίοι, οι αμερικάνοι και οι μασόνοι να τη λερώνουν.


Έχεις καταλάβει για πιο θέμα μιλάμε???????
Έχω την εντύπωση πως με τα γραφόμενα σου προσπαθείς να "κάνεις εντύπωση" αναλώνοντας την κουβέντα σε πράγματα άσχετα και ανούσια!!!
Η Ελλάδα μπορεί να είναι η χώρα με τα περισσότερα σκουπίδια και με τα περισσότερα προβλήματα υποδομής και οργάνωσης από όλα τα κράτη της Ευρώπης αλλά είναι και η χώρα με τις περισσότερες ελευθέριες έκφρασης και της καλύτερης "εφαρμοσμένης" δημοκρατίας στον πλανήτη!!!
Και αυτό το αποκτήσαμε γιατι κάποιοι "ασυνείδητοι και κυνηγοί φαντασμάτων" (κατά τα λεγόμενα σου) πάλεψαν και παλεύουν γι' αυτά !!!!
Έπρεπε λοιπών να σκέφτεσαι τουλάχιστον δυο φορές πριν ελαφριά την καρδία γράψεις αυτά που γράφεις !!!!!
Κρίμα που υπάρχουν κάποιοι που αντιλαμβάνονται τα πράγματα με αυτόν τον τελείως επιφανειακό τρόπο!!!!!!!


Μην είσαι τόσο σίγουρος γι' αυτό :wink:
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό tazmania » 14 Φεβ 2005, 14:30

747 έγραψε:1. Ανάμεσα στα λόγια σου, αναφέρεις Εβραίους,Αμερικάνους, μασόνους, τεχνοφοβία, αόρατες δυνάμεις του κακού και διάφορες άλλες παπαρίτσες. Ξαναδιάβασε το post και θα καταλάβεις οτι η κουβέντα είχε άλλο θέμα κι όχι αυτό που έχεις πιάσει εσύ.

2. Δικαιολογείσαι να μην μπορείς να συναισθανθείς κάποιο εθνικό θέμα, εδώ καλά καλά δεν ξέρεις να γράφεις σωστά ελληνικά.....

3. Αφού προτιμάς αυτούς που λένε το άσπρο-άσπρο και το μαύρο-μαύρο, μάθε πως το να πετάγεσαι σαν την πορδή σε κάθε post και να έχεις άποψη για όλα, είναι ελάττωμα, δεν είναι κατόρθωμα. Τις αερολογίες και τις θεωρίες πέτα τις στα post που οι ομιλούντες σε ανέχονται και πάψε να μας τα πρήζεις


Αυτό νομίζω ότι είναι λίγο άτοπο για ένα forum. Από την άλλη αντιτίθεται σε αυτό που λέει ο michailbm :

Η Ελλάδα μπορεί να είναι η χώρα με τα περισσότερα σκουπίδια και με τα περισσότερα προβλήματα υποδομής και οργάνωσης από όλα τα κράτη της Ευρώπης αλλά είναι και η χώρα με τις περισσότερες ελευθέριες έκφρασης και της καλύτερης "εφαρμοσμένης" δημοκρατίας στον πλανήτη!!!
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό michailbm » 14 Φεβ 2005, 14:34

Taz Μπορεί να μην είναι τέλεια αλλά είναι χιλιόμετρα μακράν καλύτερη από τις άλλες δημοκρατίες που αυτή τη στιγμή υφίστανται!!!! :wink: :wink:
Άβαταρ μέλους
michailbm
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 19 Δεκ 2004, 15:04
Τοποθεσία: Χανια Κρητη - Αγια Θεσσαλια

Δημοσίευσηαπό IKE » 14 Φεβ 2005, 15:22

Παπαρίτσες, πορδές και πρήξημο, μπορεί να μην ξέρω σωστά ελληνικά όπως λέτε αλλα μαθαίνω απο εσάς!

Ποιο ακριβώς είναι δηλαδή το θέμα που θίγεται και εγω έπεσα τόσο έξω σχολιάζοντάς το? Με τα φτωχά μου ελληνικά έκανα κάποια σχόλια και ο ενας μου λέει αοριστίες (πως η Ελλάδα έχει περισσότερες "ελευθερίες") ,πως δεν έχω καταλάβει το θέμα (το οποίο είναι?) και ο 747 με βρίζει χύμα σαν να με είχε άχτι.


Το θέμα αν δεν κάνω λάθος είναι ο σχολιασμός ενος αποσπάσματος του λόγου της προέδρου της βουλής απο ένα δημοσιογράφο ο οποίος εντόπισε 3 "σκοτεινά" σημεία:

1) Περι συνόρων, ο δημοσιογράφος έκπληκτος ανακαλύπτει πως η ευρωπαική ένωση απαιτεί την εναρμόνιση σε θέματα διακυβέρνησης μεταξύ των χωρών, δεν ξέρω αν ο συγκεκριμένος είναι κατα της ΕΕ (νομίζω φαίνεται) αλλα αυτό δεν είναι κάτι καινούριο και ο ελληνικός λαός ασχέτως αν κάποιοι υποτιμούν τη γνώμη του έχει ταχθεί ΣΑΦΕΣΤΑΤΑ υπερ με τα εκλογικά αποτελέσματα απο τη μεταπολίτευση και ένθεν.Ειδικότερα για τα σύνορα δεν καταννοώ τον προβληματισμό, κάθε χώρα είναι υπεύθηνη για τη διαφύλαξη των συνόρων της, το οτι αυτά είναι και σύνορα της ΕΕ ταυτόχρονα τι ακριβώς αλλάζει και τι διευκρινίσεις θέλει ο δημοσιογράφος εδω?

2) Για την "ειρήνη" και την "ευημερία" που υποτιμιτικά βάζει σε εισαγωγικά ο αρθογράφος οι όποιες αποφάσεις που "χαριν" αυτών λαμβάνονται, προκύπτουν απο τους αιρετούς εκρπσώπους των λαών της ευρωπης και κάθε λαός έχει τον τελικό λόγο σε θέματα που τον επηρεάζουν. Για το οτι δεν υπάρχει ικανή εκρπσώπηση της γνώμης του αθρογράφου υπαίτιος είναι ο ελληνικός λαός αλλα και οι υπόλοιποι ευρωπαικοί λαοί που στην πλειοψηφία τους ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΟΥΝ με τον αρθογράφο και επιλέγουν ελπροσώπους με διαφορετική απο αυτόν γνώμη.

3) Περι των ατομικών δικαιωμάτων: Φυσικά και θα πρέπει να διαφυλάσονται αλλα και ενίοτε να παραβιάζονται. Το τελευταίο όσο τρομακτικό και αν ακούγεται είναι απαραίτητο για την σωστή λειτουργία της κοινωνίας (εκεί που χρειάζεται) και προκειμένου να διαφυλαχτεί η λεπτή ισορροπία μεταξύ δημοκρατίας και απολυταρχικών καθεστώτων απαιτείται ο έλεγχος και η σωστή λειτουργία των θεσμών αλλα και κυρίως ενήμεροι και ενεργοί πολίτες. Τωρα αν κάποιοι είναι εναντίων της παρακολούθησης του Κουφοντίνα πχ και κατα συνέπεια της παραβίασης των ατομικών δικαιωμάτων του δημοκρατία έχουμε, αν ο λαός συμφωνεί μαζί τους η επόμενη κυβέρνηση θα έχει πλέον αυτή την κατεύθηνση.

Φυσικά αν η ΕΕ είναι τόσο κακή και οι έλληνες συμφωνούνε στην πλειοψηφία τους με αυτό είναι ελεύθεροι να ψηφίσουν όποιο κόμμα τους εκφράζει σε αυτό το θέμα και να φύγουμε απο την Ευρωπαική Ενωση (σε στυλ σοσιαλιστικού "παράδεισου ελευθερίας και ευημερίας" Αλβανίας του 70).

Τέλος παρασύρθηκα και σχολίασα κυρίως τα δικά σας ποστ και όχι τόσο το αρχικό κείμενο όπως έκανα τώρα, μεγάλο λάθος όπως αποδείχθηκε απο την άστοχη συμπεριφορά ορισμένων.
Άβαταρ μέλους
IKE
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 760
Εγγραφή: 27 Φεβ 2003, 15:38
Τοποθεσία: ΒΑ Αττική

Δημοσίευσηαπό 747 » 14 Φεβ 2005, 15:25

tazmania έγραψε:
747 έγραψε:1. Ανάμεσα στα λόγια σου, αναφέρεις Εβραίους,Αμερικάνους, μασόνους, τεχνοφοβία, αόρατες δυνάμεις του κακού και διάφορες άλλες παπαρίτσες. Ξαναδιάβασε το post και θα καταλάβεις οτι η κουβέντα είχε άλλο θέμα κι όχι αυτό που έχεις πιάσει εσύ.

2. Δικαιολογείσαι να μην μπορείς να συναισθανθείς κάποιο εθνικό θέμα, εδώ καλά καλά δεν ξέρεις να γράφεις σωστά ελληνικά.....

3. Αφού προτιμάς αυτούς που λένε το άσπρο-άσπρο και το μαύρο-μαύρο, μάθε πως το να πετάγεσαι σαν την πορδή σε κάθε post και να έχεις άποψη για όλα, είναι ελάττωμα, δεν είναι κατόρθωμα. Τις αερολογίες και τις θεωρίες πέτα τις στα post που οι ομιλούντες σε ανέχονται και πάψε να μας τα πρήζεις


Αυτό νομίζω ότι είναι λίγο άτοπο για ένα forum. Από την άλλη αντιτίθεται σε αυτό που λέει ο michailbm :

Η Ελλάδα μπορεί να είναι η χώρα με τα περισσότερα σκουπίδια και με τα περισσότερα προβλήματα υποδομής και οργάνωσης από όλα τα κράτη της Ευρώπης αλλά είναι και η χώρα με τις περισσότερες ελευθέριες έκφρασης και της καλύτερης "εφαρμοσμένης" δημοκρατίας στον πλανήτη!!!


Εξαρτάται taz, το οτι ένα forum είναι ανοιχτό σε κουβέντα δε σημαίνει και αποδοχή της κάθε αντιλογίας, ειδικά αν αυτή υπάρχει μόνο και μόνο για να υπάρχει...
Και το οτι αντιτίθεται σε αυτό που λέει ο michailbm, φυσιολογικό είναι. Δεν είμαστε ούτε το ίδιο πρόσωπο, ούτε φίλοι, ούτε καν έχουμε γνωριστεί. Αλλιώς βλέπει εκείνος το κάθε θέμα, αλλιώς εγώ, αλλιώς εσύ. Κάπου υπάρχει συμφωνία, κάπου όχι. Μέχρι εκεί όμως.
747
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: 09 Δεκ 2003, 13:16
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό tazmania » 14 Φεβ 2005, 15:42

747 έγραψε:Εξαρτάται taz, το οτι ένα forum είναι ανοιχτό σε κουβέντα δε σημαίνει και αποδοχή της κάθε αντιλογίας, ειδικά αν αυτή υπάρχει μόνο και μόνο για να υπάρχει...


Αυτό δεν σημαίνει ότι μπορούμε να απαγορεύσουμε στον οποιανδήποτε να έχει γνώμη. Ο καθένας κρίνεται στα fora από αυτά που λέει.

747 έγραψε:Και το οτι αντιτίθεται σε αυτό που λέει ο michailbm, φυσιολογικό είναι. Δεν είμαστε ούτε το ίδιο πρόσωπο, ούτε φίλοι, ούτε καν έχουμε γνωριστεί. Αλλιώς βλέπει εκείνος το κάθε θέμα, αλλιώς εγώ, αλλιώς εσύ. Κάπου υπάρχει συμφωνία, κάπου όχι. Μέχρι εκεί όμως.


Η απάντηση πήγαινε κυρίως στον michailbm :wink:
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

For IKE

Δημοσίευσηαπό michailbm » 14 Φεβ 2005, 15:58

Τα αυθαίρετα συμπεράσματα και οι απόψεις σου με έχουν αφήσει άναυδο!!!!!:!: :!: :!: :!:
Πραγματικά που τα βρίσκεις και πως εσύ ερμηνεύεις με τέτοια βεβαιότητα τα λόγια των άλλων?:shock: :shock: :shock:
Αν θέλεις να γράψεις την άποψη σου γράφτηνε αλλά μην την βασίζεις πάνω σε διαστρεβλώσεις και σε αυθαίρετα συμπεράσματα που κάνεις από τα λόγια των άλλων!!! :x :x :x :x
ΔΕΝ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΙΣΩ ΑΠ ΤΙΣ ΛΕΞΕΙΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΕΣΥ ΝΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΡΜΗΝΕΥΣΕΙΣ!!!!!
Άβαταρ μέλους
michailbm
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 19 Δεκ 2004, 15:04
Τοποθεσία: Χανια Κρητη - Αγια Θεσσαλια

Δημοσίευσηαπό 747 » 14 Φεβ 2005, 16:05

Tazmania έχεις δίκιο. Δεν μπορούμε να το απαγορεύσουμε, μιας και ο καθένας έχει και μια........

Για την απάντηση, το ξέρω. Για να υπάρχει ισορροπία σου απάντησα.
Τελευταία επεξεργασία από 747 και 14 Φεβ 2005, 16:20, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
747
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: 09 Δεκ 2003, 13:16
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό 747 » 14 Φεβ 2005, 16:16

Το πραγματικό θέμα του post είναι οτι Η ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΒΟΥΛΗΣ ΕΙΠΕ ΚΑΤΑ ΛΕΞΗ: "τα εθνικά σύνορα και ένα μέρος της εθνικής κυριαρχίας θα περιορισθούν χάριν της ειρήνης, της ευημερίας και της ασφάλειας στη διευρυμένη Eυρώπη".
Αυτό και όχι ο σχολιασμός του δημοσιογράφου. Το άρθρο του το δημοσίευσα ολόκληρο μόνο και μόνο γιατί θα βρισκόταν ο κάθε @#$%#@$%^ να πει οτι έβαλα όποιο τμήμα μου άρεσε.
Εδώ λοιπόν....όποιος έχει άποψη πάνω σε αυτό απαντάει. Όποιος δεν έχει, καλύτερα. Όποιος έχει όρεξη για θεωρίες, αλλού παρακαλώ για να μην έχουμε και συνέχεια αντιπαραθέσεων. Άντε πια.
747
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: 09 Δεκ 2003, 13:16
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό IKE » 14 Φεβ 2005, 16:23

Πιο σωστά:

Οποιος έχει άποψη ΙΔΙΑ με του 747 τότε ποστάρει ενα μπράβο, οι υπόλοιποι θα καθυβρίζονται σαν ενοχλητικοί και επιζήμιοι και σε δευτερη φάση θα μπαίνουν στο γύψο (το πιάσατε το υπονοούμενο ε?).

Προφανώς το προηγούμενο ποστ μου είναι άσχετο με το θέμα και γεμάτο αοριστίες ειδικά αν το συγκρίνουμε με το σαφέστατο και εκτενές του michailbm που υποκαθιστά τα επιχειρήματα με θαυμαστικα. Για να μην αισθάνομαι μοναξιά σαν κακός χρήστης της ελληνικής πάντως έβαλε ενα αριστούργημα συντακτικού με bold, merci :)
Άβαταρ μέλους
IKE
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 760
Εγγραφή: 27 Φεβ 2003, 15:38
Τοποθεσία: ΒΑ Αττική

Re: For IKE

Δημοσίευσηαπό tazmania » 14 Φεβ 2005, 16:26

michailbm έγραψε:Τα αυθαίρετα συμπεράσματα και οι απόψεις σου με έχουν αφήσει άναυδο!!!!!:!: :!: :!: :!:
Πραγματικά που τα βρίσκεις και πως εσύ ερμηνεύεις με τέτοια βεβαιότητα τα λόγια των άλλων?:shock: :shock: :shock:
Αν θέλεις να γράψεις την άποψη σου γράφτηνε αλλά μην την βασίζεις πάνω σε διαστρεβλώσεις και σε αυθαίρετα συμπεράσματα που κάνεις από τα λόγια των άλλων!!! :x :x :x :x
ΔΕΝ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΙΣΩ ΑΠ ΤΙΣ ΛΕΞΕΙΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΕΣΥ ΝΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΡΜΗΝΕΥΣΕΙΣ!!!!!


Φαντάζομαι ότι αυτό δεν απευθύνεται σε εμένα :D :D
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό 747 » 14 Φεβ 2005, 16:35

IKE έγραψε:Πιο σωστά:

Οποιος έχει άποψη ΙΔΙΑ με του 747 τότε ποστάρει ενα μπράβο, οι υπόλοιποι θα καθυβρίζονται σαν ενοχλητικοί και επιζήμιοι και σε δευτερη φάση θα μπαίνουν στο γύψο (το πιάσατε το υπονοούμενο ε?).

Προφανώς το προηγούμενο ποστ μου είναι άσχετο με το θέμα και γεμάτο αοριστίες ειδικά αν το συγκρίνουμε με το σαφέστατο και εκτενές του michailbm που υποκαθιστά τα επιχειρήματα με θαυμαστικα. Για να μην αισθάνομαι μοναξιά σαν κακός χρήστης της ελληνικής πάντως έβαλε ενα αριστούργημα συντακτικού με bold, merci :)


Είδες τι κάνεις τώρα; Βάζω νέα αρχή στο θέμα, κι επειδή δεν έχεις τίποτα πιο σοβαρό να πεις, αναμασάς τα προηγούμενα. Φτάνεις να λες μέχρι και για γύψους με υπονοούμενα. Και φυσικά θα συνεχίζεις να πιστεύεις οτι δεν είσαι μπαγλαμάς.....τι να σου πώ.....κάποια στιγμή θα μεγαλώσεις κι εσύ.
747
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: 09 Δεκ 2003, 13:16
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: For IKE

Δημοσίευσηαπό IKE » 14 Φεβ 2005, 16:36

tazmania έγραψε:
Φαντάζομαι ότι αυτό δεν απευθύνεται σε εμένα :D :D


tazmania αγόρι μου μην αγχώνεσαι άδικα! δες το τίτλο του ποστ:

michailbm έγραψε:Θέμα δημοσίευσης: For IKE



ΥΓ. 747 έκανα ενα εκτενές ποστ και η απάντησή σου ήταν πως είμαι μπαγλαμάς! sauce-toast!!!
Άβαταρ μέλους
IKE
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 760
Εγγραφή: 27 Φεβ 2003, 15:38
Τοποθεσία: ΒΑ Αττική

Re: For IKE

Δημοσίευσηαπό 747 » 14 Φεβ 2005, 16:43

Ανέγνον, Έγνων, Κατέγνον........
747
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: 09 Δεκ 2003, 13:16
Τοποθεσία: Αθηνα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 5 επισκέπτες

cron