Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Παλι εμεις την πληρωσαμε,γιατι?

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

Παλι εμεις την πληρωσαμε,γιατι?

Δημοσίευσηαπό fatman » 07 Δεκ 2008, 21:29

Κυριακη ανοιγω τηλεοραση το μεσημερι(προσπαθω να την αποφευγω),συμβαινουν αληθεια ολα αυτα λεω, παω στη Λ.Αλεξανδρας στο μαγαζι μου (της οικογενειας μου επι 44 συναπτα ετη) και το βρισκω ΣΠΑΣΜΕΝΟ,ποιος θα μου πει το ΓΙΑΤΙ..
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΟ ΣΠΑΣΑΝΕ ΜΟΝΟ!
-ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΨΑΝΕ ΟΠΩΣ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΑΛΟΙΡΟΥΣ-ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ
Εικόνα
Porject Jay,L318,L316,L319
Land Rover ...ειναι εθισμος..
Άβαταρ μέλους
fatman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1157
Εγγραφή: 03 Δεκ 2002, 21:15
Τοποθεσία: Οπου φθανει...η τσεπη μας.. :)

Παλι εμεις την πληρωσαμε,γιατι?

Δημοσίευσηαπό superspy » 07 Δεκ 2008, 22:10

Τι να πει κανείς.....
Οι ανεγκέφαλοι κάνουν ότι γουστάρουν και καταστρέφουν τα πάντα. Χεσμένους μας έχει και το κράτος (λες και δε το ξέραμε μεγάλε θα μου πεις).

Κρίμα Αντρέα...
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Παλι εμεις την πληρωσαμε,γιατι?

Δημοσίευσηαπό vagelis » 08 Δεκ 2008, 08:24

Ρωτησε τους ραμπο της αστυνομιας.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Re: Παλι εμεις την πληρωσαμε,γιατι?

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 08 Δεκ 2008, 20:55

fatman έγραψε:Κυριακη ανοιγω τηλεοραση το μεσημερι(προσπαθω να την αποφευγω),συμβαινουν αληθεια ολα αυτα λεω, παω στη Λ.Αλεξανδρας στο μαγαζι μου (της οικογενειας μου επι 44 συναπτα ετη) και το βρισκω ΣΠΑΣΜΕΝΟ,ποιος θα μου πει το ΓΙΑΤΙ..
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΟ ΣΠΑΣΑΝΕ ΜΟΝΟ!
-ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΨΑΝΕ ΟΠΩΣ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΑΛΟΙΡΟΥΣ-ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ
Αντρέα έχεις δίκιο, ποιος θα πει το ΓΙΑΤΙ.. :evil:
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Παλι εμεις την πληρωσαμε,γιατι?

Δημοσίευσηαπό navara.zisis » 08 Δεκ 2008, 21:40

και εδω στην κοζανη κανουν βλακειες αλλα οχι και ετσι να σπανε τζαμια και να καταστρφουν περιουσιες[αλλα τι συγκρινω τωρα θα μου πεις]δινουν αποζημιωση σε αυτες τις περιπτωσεις?
Άβαταρ μέλους
navara.zisis
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 184
Εγγραφή: 20 Ιουν 2008, 19:16
Τοποθεσία: κοζανη

Re: Παλι εμεις την πληρωσαμε,γιατι?

Δημοσίευσηαπό leipsippos » 08 Δεκ 2008, 22:20

Ποιος να δωσει αποζημιωση; Το κρατος;
Γιατι; Φυσικη καταστροφη ειναι;
Κανονικα θα επρεπε, καθοτι απο τους φορους μας εχουμε πληρωσει την εκπαιδευση των αστυνομικων οι οποιοι πληρωνονταν για να μαθαινουν πραγματα τα οποια προφανως ...τσαμπα τα μαθαιναν! Οποτε να επρεπε το κρατος να αποζημιωνει καθοτι αυτο ηταν που ειχε την υποχρεωση να προστατευσει την προσωπικη περιουσια των πολιτων και τους απαγορευει να το κανουν οι ιδιοι (απο τοσο ξερω η οπλοκατοχη και οπλοχρησια συνιστα αδικημα σε τετοιες περιπτωσεις και δεν υπαγεται στην αυτοαμυνα καθοτι οι ενεργειες δεν στρεφονται εναντιον την σωματικης ακεραιοτητας , αλλα κατα υλικων αγαθων, οποτε εσυ εισαι ο φονιας αν τους την αναψεις!)
Κατα περειργο τροπο ακομα και τα 20-30 ατομα που κατα καιρους εχουν συλλαβει, τα μισα εχουν αποφυλακισθει γιατι τελικα απλα βρισκοντουσαν εκει (και εγω κατεβαινω για χαβαλε οποτε πανε "τα παιδια" για "αγωνα" και καθομαι στην μεση μεταξυ χουλιγκανς και ΜΑΤ για να εχω πιο σφαιρικη αποψη!)
Κατα διαβολικη συμπτωση διαβαζω στην εφημεριδα οτι το Ελ Πάσο στο Τεξας των ΗΠΑ ανακυρηχθηκε η πιο ασφαλης μεγαλη πολη στην χωρα. Δεν συμφωνω με τον τροπο που γινεται αυτο(στο Τεξας ειναι ελευθερη η οπλοφορια), αλλα εχει εναν αποτρεπτικο χαρακτηρα ο νομος τους, ο οποιος προφανως και .... δυστυχως απο οτι φιανεται ...δουλευει!
Ένας στο χώμα, χιλιάδες στον αγώνα!

"ΤΕΑΜ 100+"
Άβαταρ μέλους
leipsippos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1974
Εγγραφή: 08 Απρ 2005, 17:58
Τοποθεσία: Πευκόφυτοι Πετρώδεις Ορεινοί Όγκοι

Re: Παλι εμεις την πληρωσαμε,γιατι?

Δημοσίευσηαπό Researcher » 12 Δεκ 2008, 00:19

vagelis έγραψε:Ρωτησε τους ραμπο της αστυνομιας.


Ώραία η απαντησή σου!
Σε έναν συμπολίτη μας που του καταστρέψαν την περιουσία!
Δυστυχώς για την κοινωνία μας υπάρχουν άνθρωποι που τον κωλοπαιδαρισμό και την λογική του μάχεσθαι υπέρ του χαβαλέ τον νομιμοποιούν!
Ανθρωποι που δεν λένε κουβέντα για όλους αυτούς τους συνανθρώπους μας που πήγαν να καούν ζωντανοί γιατί απλά έτυχε να δουλεύουν εκείνη την ώρα σε εκείνα τα κτίρια...

έχεις δίκιο τελικά σ'αυτό που γράφεις σαν υπογραφή σου, μου πήρε καιρό να το καταλάβω...
..."κόπροι όλου του κόσμου ενωθείτε"...
Ποτέ μην αφήνεις τίποτα στην τύχη...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Researcher
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 306
Εγγραφή: 04 Μαρ 2007, 08:36
Τοποθεσία: Πατήσια, Αθήνα

Re: Παλι εμεις την πληρωσαμε,γιατι?

Δημοσίευσηαπό vagelis » 12 Δεκ 2008, 08:25

Researcher έγραψε:
vagelis έγραψε:Ρωτησε τους ραμπο της αστυνομιας.


Ώραία η απαντησή σου!
Σε έναν συμπολίτη μας που του καταστρέψαν την περιουσία!
Δυστυχώς για την κοινωνία μας υπάρχουν άνθρωποι που τον κωλοπαιδαρισμό και την λογική του μάχεσθαι υπέρ του χαβαλέ τον νομιμοποιούν!
Ανθρωποι που δεν λένε κουβέντα για όλους αυτούς τους συνανθρώπους μας που πήγαν να καούν ζωντανοί γιατί απλά έτυχε να δουλεύουν εκείνη την ώρα σε εκείνα τα κτίρια...

έχεις δίκιο τελικά σ'αυτό που γράφεις σαν υπογραφή σου, μου πήρε καιρό να το καταλάβω...
..."κόπροι όλου του κόσμου ενωθείτε"...

Σιγουρα ακουγονται ασκημα αυτα που λεω σ'αυτους που μας φυλανε.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό Jugulator » 16 Δεκ 2008, 10:29

Εντάξει , γιατί πέφτουμε από τα σύννεφα ; Κάποτε θα γινόταν και αυτό. Έχουν γίνει εξάλλου και παλιότερα τέτεοιες πρόβες , σε μικρότερο βαθμό βέβαια. Όταν την αλητεία , (δότι περί αυτού πρόκειται κι άς ακούγομαι παλιομοδίδικος) ΔΕΝ την καταδικάζουν ΑΜΕΣΑ και χωρίς υπεκφυγές όλοι : κόμματα , φορείς θεσμοί κ.λ.π., αυτή βρίσκει σε πρώτη φάση μια δικαιολογία , ένα "άλλοθι" .
Απο εκεί και πέρα : Τα καλοκακομαθημένα παιδιά μας των 13-19 ετών "νιώθουν" το αβάσταχτο βάρος της σημερινής κοινωνίας , της οικονομικής κρίσης , της ανεργίας και άλλων φαιδρών . Και πράττουν έτσι όπως πράττουν . Διότι και την Αστυνομία την θέλουμε αποδυναμωμένη και "ευνουχισμένη" ή τέλος πάντων να εφαρμόζει τιον Νόμο , αλλά στον γείτονα και όχι σε εμάς . Φυσικά και έχει και αυτή στις τάξεις της και επίορκους και αλήτες . Βρήτε μου μιά Αστυνομία στον κόσμο που να μην έχει . Τι θέλουμε λοιπόν ; να την καταργήσουμε ; Να είναι πιο άτεγκτη στην εφαρμογή του νόμου ; να είναι πιο ήπια ; να στέλνει προσκλήσεις σε όσους θέλει να συλλάβει ; Τι τέλος πάντων ;
Η Ελλάδα βρίσκεται σε ομηρία κάθε φορά που κάποιοι "χάνουν τα κεκτημένα" , κάποιοι θέλουν να συμπαρασταθούν σε κάποιους άλλους εντός και εκτός συνόρων , ή απλά θέλουν να εκτονωθούν .
Και άν διαμαρτυρηθείς για το ότι την πληρώνει κάποιος άλλος που δεν φταίει σου βάζουν και μια πολιτική ετικέτα σε βγάζουν σε ένα παράθυρο και τελείωσε το θέμα .
Υ.Γ. Εννοείται πως αποσυνδέω τελείως το θέμα του άδικου χαμού του παιδιού , από τα εγκλήματα που ακολούθησαν με αυτή την "αφορμή" .
Άβαταρ μέλους
Jugulator
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 390
Εγγραφή: 24 Νοέμ 2004, 12:43
Τοποθεσία: Βέροια

Δημοσίευσηαπό Captaindim » 20 Δεκ 2008, 07:02

Jugulator έγραψε:Εντάξει , γιατί πέφτουμε από τα σύννεφα ; Κάποτε θα γινόταν και αυτό. Έχουν γίνει εξάλλου και παλιότερα τέτεοιες πρόβες , σε μικρότερο βαθμό βέβαια. Όταν την αλητεία , (δότι περί αυτού πρόκειται κι άς ακούγομαι παλιομοδίδικος) ΔΕΝ την καταδικάζουν ΑΜΕΣΑ και χωρίς υπεκφυγές όλοι : κόμματα , φορείς θεσμοί κ.λ.π., αυτή βρίσκει σε πρώτη φάση μια δικαιολογία , ένα "άλλοθι" .
Απο εκεί και πέρα : Τα καλοκακομαθημένα παιδιά μας των 13-19 ετών "νιώθουν" το αβάσταχτο βάρος της σημερινής κοινωνίας , της οικονομικής κρίσης , της ανεργίας και άλλων φαιδρών . Και πράττουν έτσι όπως πράττουν . Διότι και την Αστυνομία την θέλουμε αποδυναμωμένη και "ευνουχισμένη" ή τέλος πάντων να εφαρμόζει τιον Νόμο , αλλά στον γείτονα και όχι σε εμάς . Φυσικά και έχει και αυτή στις τάξεις της και επίορκους και αλήτες . Βρήτε μου μιά Αστυνομία στον κόσμο που να μην έχει . Τι θέλουμε λοιπόν ; να την καταργήσουμε ; Να είναι πιο άτεγκτη στην εφαρμογή του νόμου ; να είναι πιο ήπια ; να στέλνει προσκλήσεις σε όσους θέλει να συλλάβει ; Τι τέλος πάντων ;
Η Ελλάδα βρίσκεται σε ομηρία κάθε φορά που κάποιοι "χάνουν τα κεκτημένα" , κάποιοι θέλουν να συμπαρασταθούν σε κάποιους άλλους εντός και εκτός συνόρων , ή απλά θέλουν να εκτονωθούν .
Και άν διαμαρτυρηθείς για το ότι την πληρώνει κάποιος άλλος που δεν φταίει σου βάζουν και μια πολιτική ετικέτα σε βγάζουν σε ένα παράθυρο και τελείωσε το θέμα .
Υ.Γ. Εννοείται πως αποσυνδέω τελείως το θέμα του άδικου χαμού του παιδιού , από τα εγκλήματα που ακολούθησαν με αυτή την "αφορμή" .


Σσσσσσσσσττττττττττττ…….!!!!!!!!!!!!!

Πιο σιγά , πιο σιγά να τα λες αυτά μην σε ακούσει κανένας επαναστατημένος 15αρης και γίνεις στόχος………

Άσε που άμα έχει και κανέναν «επαναστατημένο – βολεμένο εκ του ασφαλούς» μπαμπά ο οποίος τυχαίνει να είναι συνδικαλιστής , ποιητής , δημοσιογράφος , τραγουδιστής της επανάστασης ,κοματοσκυλο κ.λ.π.( Ναι ξέρετε όλοι αυτοί που έχουνε δουλέψει πάρα πολύ στην ζωή τους…..) θα σε βγάλει στα κανάλια και θα σε κάνει ρόμπα .

Αγάντα παιδιά , η «νέα τάξη πραγμάτων» έρχεται……

Άντε και Καλές Γιορτές.
ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΓΑΛΑΝΗ νέα επιτυχία «ΑΝΤΕ ΓΡΑΜΜΙΣΟΥ»

http://www.youtube.com/watch?v=ukhWJ-JF ... re=related

το κομμάτι ….!
Άβαταρ μέλους
Captaindim
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 17 Οκτ 2006, 10:36

Δημοσίευσηαπό Freelander » 20 Δεκ 2008, 10:56

CaptainDim... Oι βολεμένοι, τεμπέληδες, φευτοκουλτουριάδες και λοιποί που δεν αγχώνονται ποτέ μιας και έχουν εκ γενετης λυμένα όλα τους τα προβλήματα δεν βγαίνουν στο δρόμο να φωνάξουν και να διαδηλώσουν για κάτι αντιθέτως απολαμβάνουν το καπουτσίνο τους στο Κολωνάκι ή κάθονται αναπαυτικά στον καναπέ σχολιάζοντας σαν γνήσιοι νεοέλληνες αργόσχολοι τα κωλόπαιδα που δείχνει η τηλεόραση.

Ας μην ισοπεδώνουμε τις φωνές διαμαρτυρίας παιδιών απέναντι στη σαπίλα και στους αμόρφωτους πιστολέρο με τους κουκουλωμένους πλιατσικατζήδες που ψάχνουν αναμπουμπούλα για να χωθούν και να κάνουν την βρωμοδουλειά τους.
Mέλος ελληνικού TataClub
Άβαταρ μέλους
Freelander
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 617
Εγγραφή: 06 Δεκ 2004, 13:10
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό vagelis » 20 Δεκ 2008, 11:15

Freelander έγραψε:CaptainDim... Oι βολεμένοι, τεμπέληδες, φευτοκουλτουριάδες και λοιποί που δεν αγχώνονται ποτέ μιας και έχουν εκ γενετης λυμένα όλα τους τα προβλήματα δεν βγαίνουν στο δρόμο να φωνάξουν και να διαδηλώσουν για κάτι αντιθέτως απολαμβάνουν το καπουτσίνο τους στο Κολωνάκι ή κάθονται αναπαυτικά στον καναπέ σχολιάζοντας σαν γνήσιοι νεοέλληνες αργόσχολοι τα κωλόπαιδα που δείχνει η τηλεόραση.

Ας μην ισοπεδώνουμε τις φωνές διαμαρτυρίας παιδιών απέναντι στη σαπίλα και στους αμόρφωτους πιστολέρο με τους κουκουλωμένους πλιατσικατζήδες που ψάχνουν αναμπουμπούλα για να χωθούν και να κάνουν την βρωμοδουλειά τους.


+1000000000
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό ZooL » 20 Δεκ 2008, 14:47

Freelander έγραψε:Ας μην ισοπεδώνουμε τις φωνές διαμαρτυρίας παιδιών απέναντι στη σαπίλα και στους αμόρφωτους πιστολέρο με τους κουκουλωμένους πλιατσικατζήδες που ψάχνουν αναμπουμπούλα για να χωθούν και να κάνουν την βρωμοδουλειά τους.

...την ΔΙΑΤΕΤΑΓΜΕΝΗ βρωμοδουλειά τους παρακαλώ: http://www.tvxs.gr/v2046

Χ.

'08 Jeep Wrangler JK Unlimited V6 3.8lt

_____

JPForum.gr
- το Ελληνικό Jeep forum
Άβαταρ μέλους
ZooL
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 628
Εγγραφή: 16 Φεβ 2007, 16:06

Δημοσίευσηαπό camelg4 » 20 Δεκ 2008, 19:38

δλδ εσυ τι περιμενες οτι δεν θα υπαρχουν ασφαλιτες αναμεσα στους κουκουλοφορους?Ας βγαλουν τα κρανοι και τις κουκουλες για να μην μπορουν να χωθουν αναμεσα τους οι αφαλιτες!Και να δηλωσουν και εξεγερμενοι μετα.Αλλα οχι με την κουκουλα και επαναστατης!!!!εεεεεεεεεεεεεεεεεεε παρατραβηξε το αστειο και ειναι και κακογουστο ....
www.tsernikoudis.gr

Αιρεύονται γάρ έν αντί απάντων οι άριστοι, κλέος αέναον θνητών οι δε πολλοί κεκόρηνται όκωσπερ κτήνεα.
Άβαταρ μέλους
camelg4
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1761
Εγγραφή: 26 Δεκ 2006, 19:52
Τοποθεσία: polikastro

Δημοσίευσηαπό Captaindim » 25 Δεκ 2008, 20:29

camelg4 έγραψε:δλδ εσυ τι περιμενες οτι δεν θα υπαρχουν ασφαλιτες αναμεσα στους κουκουλοφορους?Ας βγαλουν τα κρανοι και τις κουκουλες για να μην μπορουν να χωθουν αναμεσα τους οι αφαλιτες!Και να δηλωσουν και εξεγερμενοι μετα.Αλλα οχι με την κουκουλα και επαναστατης!!!!εεεεεεεεεεεεεεεεεεε παρατραβηξε το αστειο και ειναι και κακογουστο ....


+1
ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΓΑΛΑΝΗ νέα επιτυχία «ΑΝΤΕ ΓΡΑΜΜΙΣΟΥ»

http://www.youtube.com/watch?v=ukhWJ-JF ... re=related

το κομμάτι ….!
Άβαταρ μέλους
Captaindim
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 17 Οκτ 2006, 10:36

Επόμενο

Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 28 επισκέπτες