Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ARB sto pajero pinin1800??????!!!

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

ARB sto pajero pinin1800??????!!!

Δημοσίευσηαπό barber01 » 31 Αύγ 2009, 10:38

kalimera !!!! 2 meres meres pan apo to1 login!sto site kai exw xathei!!!telika to peira to pinin!!kai oi prwtes voltes ksekinisan!!!diavasa gia to ARB aksizei ton kopo!! i tha mplekso!! peira to 18005d xwris to argo!!proteinete kati allo mporoun na mpoun kontes sxeseis!!!!thanks!!!! :shock:
Άβαταρ μέλους
barber01
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 29 Αύγ 2009, 09:47
Τοποθεσία: patra

Δημοσίευσηαπό alpininstis » 03 Σεπ 2009, 11:23

Γειά σου barber01 και καλορίζικο το οχημα ! ! !

Νομίζω οτι το πρώτο πράγμα που πρέπει να κάνεις -βελτιώσεις
είναι να βάλεις ενα κεντρικό διαφορικό με αργά απο το 2λιτρο
και μετά αν θέλεις βάζεις το ARB και οτι άλλο θέλεις .
Άβαταρ μέλους
alpininstis
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: 05 Δεκ 2007, 15:52

Δημοσίευσηαπό Mudnolis » 03 Σεπ 2009, 20:43

Γεια σου!

Πειραζει να σου πω πως εχεις παρει λαθος αυτοκινητο, αν θες να κανεις ολα αυτα? Η συμβουλη μου ειναι μην ακουμπησεις το αυτοκινητο καν. Θα χασει τελειως την αγοραστικη του αξια (λιγοι εκτιμουν τετοιες μετατροπες και κατα τη γνωμη μου θα μπλεξεις. Δως το και παρε κατι πιο "ευπλαστο" πχ. Pajero 10-12 ετων η κατα τη αποψη μου Defender η αν θες χωρους Discovery. ειδικα τα Disco τα βρισκεις σε αστειες πλεον τιμες και τα ανταλλακτικα βελτιωσης ειναι περισσοτερο απο καλες (φυσικα ΜΟΝΟ απο αγγλια!!)

Φιλικα
Μανωλης
Άβαταρ μέλους
Mudnolis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 977
Εγγραφή: 28 Μαρ 2007, 22:06
Τοποθεσία: Πεντελη

Δημοσίευσηαπό themis » 03 Σεπ 2009, 22:14

Για σας και απο εμενα,σιγουρα ο φιλος Μανωλης εχει καποιο δικιο ,για να κανεις ενα τετοιου ιδους οχημα καλο για εκτος δρομου θα πρεπει να ριξεις αρκετα λεπτα και εκτος απο ολα αυτα που χρειαζετε ενα οποιοδηποτε αυτοκινητο για να βελτηωθει θα χρειαστει και επιπλεον σασζαν με κυβωτιο υποπολαπλασιασμου,που αυτο να το υπολογησεις απο 1000-1500ε συν τη τοποθετιση.Τωρα εαν ολα αυτα τα ειχες υπολογησει επειδη εισαι πατζεροπληκτος ο δρομος ειναι ανοιχτος και απο βοηθεια οτι θες .....
pinin GDI 2.0L rear and front locker lift 6' tyre 32' long arm
Άβαταρ μέλους
themis
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: 16 Ιαν 2008, 21:55
Τοποθεσία: iliupoli


Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 59 επισκέπτες