Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Για πειτε τη γνωμη σας επιτελους...

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

Για πειτε τη γνωμη σας επιτελους...

Δημοσίευσηαπό PanY » 23 Δεκ 2009, 21:43

http://www.opengov.gr/minfin/?p=219#comments

Το πιο πιθανο ειναι οτι γραφουμε εκει να το διαβαζουμε μεταξυ μας αλλα δεν εχουμε να χασουμε τιποτα.

Αφορα στα τελη και τον ειδικο φορο.
'06 Wrangler TJ 4.0

Jeep και πάλι Jeep αλλά... Δεν είμαστε "Αμερικανακια"!!!
Άβαταρ μέλους
PanY
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 443
Εγγραφή: 06 Αύγ 2008, 21:40
Τοποθεσία: Athens

Για πειτε τη γνωμη σας επιτελους...

Δημοσίευσηαπό superspy » 25 Δεκ 2009, 12:19

Λες; :-)
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Για πειτε τη γνωμη σας επιτελους...

Δημοσίευσηαπό SUVord » 25 Δεκ 2009, 13:18

Η 'εκφραση γνώμης και άποψης σε μία κυβερνητικη αρχή στην Ελλάδα είναι ένα υποκριτικό τερτίπιο και τίποτα παραπάνω, που εξυπηρετεί αποκλειστικά και μόνο την επικοινωνιακή πολιτική των εκάστοτε κυβερνόντων.
Η αντιπροσωπευτική Δημοκρατία, όπως τουλάχιστον έχει εξελιχθεί τα 300 τελευταία χρόνια στον δυτικό κόσμο απαιτεί δημοψηφίσματα και όχι φόρα έκφρασης απόψεων.
ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΚΡΥ ΤΟΥ ΚΙ ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΚΟΝΤΟ ΤΟΥ!
Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ!!!
LEEDS UNITED
Άβαταρ μέλους
SUVord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1369
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005, 16:47
Τοποθεσία: Σαπάν...

Δημοσίευσηαπό PanY » 25 Δεκ 2009, 18:28

Ε ναι, δεν ειπαμε οτι θα κανουν οτι τους πουμε αλλα δεν χανουμε τιποτα να γραψουμε την αποψη μας και σ ενα αλλο φορουμ εκτος εκεινων που διαβαζονται μονο απο εκεινους με τα ιδια με μας ενδιαφεροντα. Κι εγω σκεφτηκα πως μαλλον ειναι αδικος κοπος αφου γραμμενους μας εχουν ουτως η αλλως ομως δεν εχουμε να χασουμε τιποτα αφιερωνοντας δυο λεπτα απ το χρονο μας για να πουμε τη γνωμη μας για το συγκεκριμενο θεμα και μονο.
'06 Wrangler TJ 4.0

Jeep και πάλι Jeep αλλά... Δεν είμαστε "Αμερικανακια"!!!
Άβαταρ μέλους
PanY
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 443
Εγγραφή: 06 Αύγ 2008, 21:40
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό mytilini » 26 Δεκ 2009, 10:18

Θα μου επιτρέψετε να διαφωνήσω καλοπροαίρετα και τεκμηριωμένα: απέστειλα σε άλλο ζήτημα συγκεκριμένη πρόταση με στατιστικά στοιχεία και πλήρη τεκμηρίωση και με πήραν τηλέφωνο...Νόμιζα ότι μου έκαναν πλάκα αλλά όταν από την άλλη γραμμή μου ζήτησαν ανάλυση σε συγκεκριμένο πεδίο, κατάλαβα ότι είχαν διαβάσει πολύ καλά το mail μου...Τι να πώ, μακάρι να έχει γίνει μια καινούργια αρχή πάνω σε υγιείς βάσεις, όχι τίποτα άλλο αλλά για να ξέρουν και οι κυβερνώντες ότι εμείς οι "από κάτω" έχουμε πλήρη αντίληψη του τι συμβαίνει στη χώρα και στη ζωή μας. Φυσικά ο καιρός θα δείξει (και πολύ σύντομα μάλιστα)
mytilini
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2004, 06:32
Τοποθεσία: AΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό megalexandros » 26 Δεκ 2009, 23:29

Μυτιλινιε μας κουφανες!!!!Παλι καλα που μας παιρνουν ακομα υπ οψη.Για τα τελη και τον ειδικο φορο δε χρειαζεται .... οικονομοτεχνικη μελετη για να δειχτει η αδικια της φετινης επιβολης.Θυμιζω οτι το πασοκ προεκλογικα ειχε πει οτι θα εξεταζε το θεμα και θα ειχε ημ. πληρωμης μεχρι 31/1/10
Άβαταρ μέλους
megalexandros
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: 22 Μάιος 2009, 22:14

Δημοσίευσηαπό SUVord » 26 Δεκ 2009, 23:47

Η παραφροσύνη του κάτσε πρώτα να σε π....ω για να έχεις το δικαίωμα να επειχηρηματολογήσεις γιατι αυτό δεν είναι σωστό, είναι εμπαιγμός της λογικής.
ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΚΡΥ ΤΟΥ ΚΙ ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΚΟΝΤΟ ΤΟΥ!
Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ!!!
LEEDS UNITED
Άβαταρ μέλους
SUVord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1369
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005, 16:47
Τοποθεσία: Σαπάν...

Δημοσίευσηαπό megalexandros » 27 Δεκ 2009, 01:36

SUVord έγραψε:Η παραφροσύνη του κάτσε πρώτα να σε π....ω για να έχεις το δικαίωμα να επειχηρηματολογήσεις γιατι αυτό δεν είναι σωστό, είναι εμπαιγμός της λογικής.
Συμφωνω.ΑΛΛΑ ποιος σου ειπε οτι σε αυτα εχουμε..... λογικη :?:
Άβαταρ μέλους
megalexandros
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: 22 Μάιος 2009, 22:14

Δημοσίευσηαπό SUVord » 27 Δεκ 2009, 14:38

megalexandros έγραψε:
SUVord έγραψε:Η παραφροσύνη του κάτσε πρώτα να σε π....ω για να έχεις το δικαίωμα να επειχηρηματολογήσεις γιατι αυτό δεν είναι σωστό, είναι εμπαιγμός της λογικής.
Συμφωνω.ΑΛΛΑ ποιος σου ειπε οτι σε αυτα εχουμε..... λογικη :?:


Καλά τώρα, αλλα τι είδους πολιτική πράξη είναι αυτή τέτοια ώρα και να μην κοιμάσε;

Οσο για τον κολητό σου, ενημέρωσέ τον για τι καπέλο αντιστοιχεί στα 20 λεπτά προπορείας μήπως και βάλει το ρολόι της ιστοσελίδας στην πολιτικά ορθή ώρα.
Ολα αυτά, βέβαια, αφού ξυπνήσεις πρώτα.
ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΚΡΥ ΤΟΥ ΚΙ ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΚΟΝΤΟ ΤΟΥ!
Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ!!!
LEEDS UNITED
Άβαταρ μέλους
SUVord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1369
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005, 16:47
Τοποθεσία: Σαπάν...

Δημοσίευσηαπό megalexandros » 29 Δεκ 2009, 00:24

Ξυπνησα και να μαι.Το ΙΝ.ΚΑ. εκανε προσφυγη για τα τελη κυκλοφοριας.Η αποψη μου, κατοπιν εορτης.Λεφτα πισω δε παιρνουμε, ας μη γινουν χειροτερα του χρονου
Άβαταρ μέλους
megalexandros
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: 22 Μάιος 2009, 22:14

Δημοσίευσηαπό SUVord » 29 Δεκ 2009, 13:11

megalexandros έγραψε:Ξυπνησα και να μαι.Το ΙΝ.ΚΑ. εκανε προσφυγη για τα τελη κυκλοφοριας.Η αποψη μου, κατοπιν εορτης.Λεφτα πισω δε παιρνουμε, ας μη γινουν χειροτερα του χρονου


...Και λεφτά πίσω δεν θα πάρεις, και του χρόνου τα πράγματα θα γίνουν χειρότερα εδω στη χώρα τής παράνοιας και της υπερβολής με δρόμους φέροντες ονομασίες όπως <<Εθνικής Αμύνης>> και διάσημων εταίρων της αρχαιότητας...Χρυσοστόμου Σμύρνης και Φρύνης γωνία!
ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΚΡΥ ΤΟΥ ΚΙ ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΚΟΝΤΟ ΤΟΥ!
Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ!!!
LEEDS UNITED
Άβαταρ μέλους
SUVord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1369
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005, 16:47
Τοποθεσία: Σαπάν...


Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 21 επισκέπτες