Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Γκαζακια στη μουρη μου...

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

Γκαζακια στη μουρη μου...

Δημοσίευσηαπό leipsippos » 02 Μάιος 2010, 21:32

Καθομουν για καφε στους Διοσκουρους στο Νεο Ψυχικο σημερα απογευμα οταν ξαφνικα ειδα μια λαμψη και κροτο μεσα απο τον θαλαμο των ΑΤΜ της τραπεζας, περιπου ενα δευτερολεπτο αργοτερα ακουλουθησε και δευτερη πιο ισχυρη εκρηξη η οποια πεταξε τα πλεξιγκλας προς τα εξω.
Απολογισμος; Καηκαν τα φυλλαδια με τις προσφορες, βρωμισε ο τοπος απο το πλαστικο που καηκε και η φωτια εσβησε μεσα σε 2 λεπτα γιατι ανοιξε το συστημα πυρασφαλειας.
30 λεπτα νωριτερα λεγαμε να αφησουμε διπλα ακριβως τις μηχανες, και ευτυχως που δεν το καναμε.
Η ερωτηση ειναι χιλιοειπωμενη αλλα τι σκεφτοταν αυτοι οι ανθρωποι; Οτι θα καψουν τι; Τα φυλλαδια με τους καταθετικους λογαριασμους; Οτι θα δωσουν ενα ηχηρο μυνημα στους τραπεζιτες; Τι;
Γιατι τιποτα απο αυτα δεν εγινε. Το μονο που θα μπορουσαν αν κανουν ειναι να τραυαμτισουν κανα παιδακι που επαιζε μπαλα εκι περα , καθως εχει πεζοδρομο διπλα και πλατεια ακριβως διπλα, αντε στην χειροτερη να καιγοταν το παπακι κανενος απο τα παιδια που δουλευουν σερβιτοροι στις καφετεριες, τρεχαν ολοι να παρουν τα μηχανακια τους απο κει.
Επειδη εχω δουλεψει σε τραπεζα ξερω οτι δεν ιδρωνει το αυτι τους για τετοια θεματα, το μονο θετικο ειναι καποιοι τζαμαδες και κανας μπογιατζης θα βγαλουν καμια δεκαρα απο αυτη την ιστορια.

Η φωτο ειναι μερικα λεπτα μετα το συμβαν (το ΑΤ νεου Ψυχικου ελαμψε δια της απουσιας τους και ας ειναι μετρημενα 160 μετρα απο το σημειο!)

Εικόνα

Uploaded with ImageShack.us
Ένας στο χώμα, χιλιάδες στον αγώνα!

"ΤΕΑΜ 100+"
Άβαταρ μέλους
leipsippos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1974
Εγγραφή: 08 Απρ 2005, 17:58
Τοποθεσία: Πευκόφυτοι Πετρώδεις Ορεινοί Όγκοι

Γκαζακια στη μουρη μου...

Δημοσίευσηαπό H1N1 » 03 Μάιος 2010, 08:33

Μη προσπαθείς να τους "καταλάβεις" κάτι τέτοιους "αγωνιστές"...

Είναι απλά υπάνθρωποι με πάρα πολλά απωθημένα-συμπλέγματα που ανήθικοι άνθρωποι (;) εκμεταλλεύονται κ εξωθούν στην αλητο-αναρχία, με άλλοθι τον "πόλεμο κατά του συστήματος".

Κρίμα γιά τους άτυχους τέτοιων ενεργειών, όπως ο Αξαρλιάν, ο νεαρός Αφγανός κ τόσοι άλλοι.
Άβαταρ μέλους
H1N1
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 330
Εγγραφή: 18 Σεπ 2009, 09:06
Τοποθεσία: Αλσούπολη, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό JOKER.1208 » 04 Μάιος 2010, 09:08

ΑΚΟΜΗ 2 ΕΡΓΑΤΙΚΑ ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΤΗ ΜΑΥΡΗ ΛΙΣΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΝΕΚΡΟΥΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥΣ...
Δύο εργάτες έχασαν τη ζωή τους στην Αθήνα και την Παιανία εν ώρα εργασίας.
Ο ένας τραυματίστηκε θανάσιμα όταν, κατά την διάρκεια επισκευής κυλίνδρου σε τόρνο, τον χτύπησε στο κεφάλι μεταλλικό αντικείμενο. Ο δεύτερος, 41 ετών, ήταν υπάλληλος εταιρείας χωματουργικών εργασιών στη Παιανία και τραυματίστηκε σοβαρά όταν κατά τη διάρκεια της εργασίας του, βαρέου τύπου ερπηστριοφόρου φορτωτής που προσπαθούσε να ανεβάσει σε καρότσα φορτηγού ανετράπη. Μεταφέρθηκε σε σοβαρή κατάσταση στο νοσοκομείο "Σισμανόγλειο", όπου και απεβίωσε στις 3:30 μ.μ..

Προσωπικά αυτή η είδηση μου φαίνεται σαν πραγματική τρομοκρατία.
Βέβαια από αυτήν την τρομοκρατία δεν κινδυνεύεις αν πίνεις (και καλά κάνεις) καφέ στο Νέο Ψυχικό, ούτε αν έχει μέσα σου κατασταλάξει η ιδέα για τον μεγαλύτερο εσωτερικό εχθρό…
Καλημέρα.

Joker.
MAN IS THE PARASITE
Άβαταρ μέλους
JOKER.1208
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 21 Ιουν 2005, 08:16
Τοποθεσία: κυψελη

Δημοσίευσηαπό SUVord » 04 Μάιος 2010, 14:19

JOKER.1208 έγραψε:ΑΚΟΜΗ 2 ΕΡΓΑΤΙΚΑ ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΤΗ ΜΑΥΡΗ ΛΙΣΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΝΕΚΡΟΥΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥΣ...
Δύο εργάτες έχασαν τη ζωή τους στην Αθήνα και την Παιανία εν ώρα εργασίας.
Ο ένας τραυματίστηκε θανάσιμα όταν, κατά την διάρκεια επισκευής κυλίνδρου σε τόρνο, τον χτύπησε στο κεφάλι μεταλλικό αντικείμενο. Ο δεύτερος, 41 ετών, ήταν υπάλληλος εταιρείας χωματουργικών εργασιών στη Παιανία και τραυματίστηκε σοβαρά όταν κατά τη διάρκεια της εργασίας του, βαρέου τύπου ερπηστριοφόρου φορτωτής που προσπαθούσε να ανεβάσει σε καρότσα φορτηγού ανετράπη. Μεταφέρθηκε σε σοβαρή κατάσταση στο νοσοκομείο "Σισμανόγλειο", όπου και απεβίωσε στις 3:30 μ.μ..

Προσωπικά αυτή η είδηση μου φαίνεται σαν πραγματική τρομοκρατία.
Βέβαια από αυτήν την τρομοκρατία δεν κινδυνεύεις αν πίνεις (και καλά κάνεις) καφέ στο Νέο Ψυχικό, ούτε αν έχει μέσα σου κατασταλάξει η ιδέα για τον μεγαλύτερο εσωτερικό εχθρό…
Καλημέρα.

Joker.


Πραγματικά δεν σε καταλαβαίνω...
Ψάχνεις τρομοκράτες παντού...
...και τα μυαλά στο κάγκελο...
...τη συγκεκριμένη μέρα και ώρα προσπαθούσα να πείσω τη γυναίκα μου να "θυμυθούμε" τα παλιά.Είμαι ένοχος; ¨η μπάς και είσαι παρλαπίπας;
Θα συνέλθετε επι τέλους με τις ψυχοσωματικές σας ανωμαλίες;
ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΚΡΥ ΤΟΥ ΚΙ ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΚΟΝΤΟ ΤΟΥ!
Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ!!!
LEEDS UNITED
Άβαταρ μέλους
SUVord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1369
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005, 16:47
Τοποθεσία: Σαπάν...

Δημοσίευσηαπό xtrail » 04 Μάιος 2010, 19:01

ΕΛΕΟΟΟΟΟΟΣ....βαρεθηκα τις μαλακιες κάποιων να συγκρίνουν εργατικά ατυχήματα (γιατί περί τέτοιου πρόκειται ασχετα αν οι άτυχοι δουλευαν για κάποια μεγάλη πολυεθνική εταιρία) με την "ψευτοτρομοκρατία" κάποιων δειλων.
Οποιος έχει δουλέψει σε γιαπί (είμαι ένας από αυτούς) η πιθανότητα ατυχήματος είναι ιδιαίτερα αυξημένη, όσοι δουλεύουν εκεί γνωρίζουν τους κινδύνους και μπαινουν εκεί και με δική τους ευθύνη και δεν έχει καμιά σχέση με το συμβάν που περιγράφει ο leipsippos, στην οποία μπορεί να σκοτωθεί ακόμα και ένα αθώο παιδάκι που μπορεί να τύχει να περνάει από εκεί.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Γκαζακια στη μουρη μου...

Δημοσίευσηαπό megalexandros » 05 Μάιος 2010, 20:13

leipsippos έγραψε:...............
Γιωργο εσυ σταθηκες τυχερος.Οπως ειδες σημερα τρεις συνανθρωποι μας πηγαν τζαμπα για χαρη των <επαναστατων>.
Άβαταρ μέλους
megalexandros
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: 22 Μάιος 2009, 22:14

Re: Γκαζακια στη μουρη μου...

Δημοσίευσηαπό leipsippos » 05 Μάιος 2010, 23:26

Τι να πω; Ημουν κέντρο εκεινη την ώρα για μια δουλεια. Άρχισαν τα σπαγαν, πεσαν κατι χημικά και μετά η κόλαση. Τον καπνό τον είδα, δεν μπορούσα να καταλάβω τι ακριβώς καιγοταν αλλα ηξερα οτι καιγοταν κατι. Οταν εφτασα σπιτι εμαθα τι είχε γίνει.
Το οτι είχαν προθεση να κάψουν το καταλαβαινες ευκολα, ειχαν αρχισει απο νωρις 100 περιπου άτομα να φωναζουν "Να καει, να καει, το μπουρδέλο η βουλη" στην αρχη το αντιμετώπισα χιουμοριστικα, δεν είχαν τόσο αδικο, μετα αρχισαν να ξηλώνουν της θήκες που έχουν οι δωρεάν εφημερίδες για τις κανουν πολιορκητικους κριους ωστε να σπάσουν το φυλάκιο έξω απο την βουλή. Κάπου εκει χάθηκε η μπάλα...
Μετά κάποιοι έχασαν την ζωή τους, και καποιοι άλλοι όποιο δίκιο είχαν. Αλλά τι να το κάνεις το δίκιο. Ό,τι και να πεις μετά δεν αλλάζει κάτι, μόνο αν δεν αλλάξει αυτός ο ηλίθιος λαός που ξέρει αν αναφέρει τον σωκράτη, τον Κολοκοτρώνη, τον Καραμανλη τον Παπανδρέου στα καφενεία αλλα απο πράξεις τίποτα.
Μόνο φωνές, γκαζάκια, πλακάτ, μολότωφ ξέρουμε, ουσια καμία.

Τα παιδία ήταν τραπεζικοί, δουλευαν εκεί, ήταν περίπου στην ηλικία μου, εχω δουλεψει και εγω στο Σύνταγμα, σε τράπεζα, μια μέρα είχα κατεβει απο τον τέρτο σε 30" γιατι με πηραν τηλεφωνο και μου λενε οτι εχουν βαλει βομβα στο ισόγειο.
Οι τραπεζικοί εφεραν την κριση => τους αξιζει να πεθάνουν να υποθέσω; Στην πυρά;
Ένας στο χώμα, χιλιάδες στον αγώνα!

"ΤΕΑΜ 100+"
Άβαταρ μέλους
leipsippos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1974
Εγγραφή: 08 Απρ 2005, 17:58
Τοποθεσία: Πευκόφυτοι Πετρώδεις Ορεινοί Όγκοι

Re: Γκαζακια στη μουρη μου...

Δημοσίευσηαπό maverickman » 06 Μάιος 2010, 08:49

εδω ακριβως ερχεται και κολλάει ο στιχος απο την μελωδια της παρακμης...

..." στην εποχη αυτη που ζουμε των μετριων (χαρακτηρίστε την οπως αλλιώς θελετε) βασιλιαδες οι τρελοι των ηλιθιων "....

active member

βικιλεξικό:

παρακμη = η βαθμιαία πτώση της πολιτικής, στρατιωτικής, οικονομικής ισχύος ενός κράτους, ενός πολιτισμού, μιας κοινωνίας
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Re: Γκαζακια στη μουρη μου...

Δημοσίευσηαπό megalexandros » 06 Μάιος 2010, 21:40

leipsippos έγραψε:Τι να πω; Ημουν κέντρο εκεινη την ώρα ....... τα σπαγαν........ χημικά ....... κόλαση...... Τον καπνό τον είδα..... καιγοταν κατι...
Ησουν παλι στο επικεντρο; Σε κυνηγα η το κυνηγας;
Άβαταρ μέλους
megalexandros
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: 22 Μάιος 2009, 22:14

Re: Γκαζακια στη μουρη μου...

Δημοσίευσηαπό leipsippos » 06 Μάιος 2010, 23:24

Ελα ντε; Σημερα παντως απεφυγα επιμελως τις 2 (Ο καθενας την δικια του, μία δεν γινεται, γιατι οι μεν θρηνουν διαφορετικα απο τους δε!) πορειες , ανεβηκα απο Τουρκοβουνια! Εκει ειναι πιο δυσκολα να διαδηλωσεις και να τα καψεις, αδυσωπητος ανηφορος γαρ!
Ένας στο χώμα, χιλιάδες στον αγώνα!

"ΤΕΑΜ 100+"
Άβαταρ μέλους
leipsippos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1974
Εγγραφή: 08 Απρ 2005, 17:58
Τοποθεσία: Πευκόφυτοι Πετρώδεις Ορεινοί Όγκοι

Δημοσίευσηαπό maverickman » 07 Μάιος 2010, 11:20

ουπς λαθος
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη


Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 11 επισκέπτες