Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΕΠΙΣΤΡΑΤΕΥΣΗ ΕΠΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ ΟΔΗΓΩΝ !

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

Re: N

Δημοσίευσηαπό yannis24 » 30 Ιούλ 2010, 09:00

tornados έγραψε:δεν μπαινω καν στον κοπο να σου απαντησω για τον εναν και τον απλο λογο :
η λεξη αγωνιστης δεν εχει την ιδια εννοια για εμας τους δυο....
ο δικος σου αγωνιστης, ειναι για εμενα εκβιαστης, εκβιαστης και εκβιαστης !!! α......και γνησιος αντιπροσωπος του κεφαλαιου ε ??

αγωνιστης ειναι ο καθε ανθρωπος που ειναι στη μοιρα σου και τη μοιρα μου,τρεχεις λες να μεγαλωσεις τα παιδια σου,λοιπον και ο νταλικιερης ειναι ενας ανθρωπος που τρεχει σε αθλιες συνθηκες,σε περιβαλον κακο για την υγεια του χωρις ωραριο,και με αγχος,με κινδυνους κλπ....
τωρα πρεπει να σκεφτεις οτι εαν ο καψης και ο καθε αθλιος,ανθρωποι δηλαδη που δεν βιωνουν τη δικη μας μοιρα καταφεραν να σε πεισουν οτι οι βιοπαλαιστες αυτοκινητηστες(το μεγαλο ποσοστο τους)εκβιαζουν,η οτι ειναι ευνοημενοι αυτο ειναι αλλο θεμα,καλο θα ητανε να ακουσεις και το καλυτερο να δεις τη ζωη τους, το τι κανουνε για να την κερδισουν,και ποσα βγαζουνε,ας πουμε ξερεις οτι μεχρι προτεινως πληρωνανε τεραστιες εισφορες για ασφαλιση και λαμβανανε συνταξη κατωτερη του ΟΓΑ?
και σε καλω να θυμηθεις και να εχεις στη ακρη του μυαλου σου(για τα απερχομενα) οτι,οτι απεργια και να γινει οι δημοσιογραφοι αυτοι ελεγαν και θα λενε οτι βλαπτει αλλους κλαδους και πλητει αλλους και οτι οι απεργοι δεν εχουν το δικαιωμα να πλητουν αλλους και αλλες τετοιες λοιπες μπαρουφες.......ειδες ομως ποιοι ποτε δεν απεργουν?οι υπευθυνοι για ολα αυτα,οι πολιτικοι μαζι με τα καναλια...και αν νομιζεις οτι αφοτου ο νταλικιερης,και καθε κλαδος, βαλει λιγοτερα χρηματα στη τζεπη του,οτι εσυ θα συνεχισεις να ευημερεις σωζωντας τη δουλεια σου και την αμοιβη της κανεις μεγα λαθος,πιο πολυ κινδυνευεις και εσυ να μεινεις ανεργος....η να μην πληρωθει η δουλεια σου τοσο ωστε να φτανει να ταισεις τα παιδια σου


Σου ειχα απαντησει και εσενα αλλα επεσε το DSL και τωρα βαριεμαι να στα ξαναγραφω....
Στα γρηγορα -γρηγορα σου ελεγα οτι θεωρω τον εαυτο μου αρκετ εξυπνο και νοημων να μην καταπινω και δεχομαι τις πληροφοριες που μου σερβιρει ο Καψης και καθε Καψης αφιλτραριστες...γι΄αυτο τον λογο λοιπον, δεν βλεπω και ειδησεις ...δεν τους αντεχω....

Επισης σου ελεγα , οτι οπως ανεφερα και παραπανω εμεις οι Ελληνες εχουμε ενα κακο..... : Τα ξερουμε ολα, κανουμε παντα το σωστο και ΠΑΝΤΑ μα ΠΑΝΤΑ μας φταει καποιος αλλος....ειτε ειναι το κρατος, ειτε η πολιτεια, ειτε ο δημος, ειτε οι μασωνοι, ειτε οι σιωνιστες, ειτε το συστημα, ειτε η κοινωνια, ειτε ο γειτωνας, ειτε οι Ινκας και οι Μαγιας, ειτε οι αρχαιοι μων προγονοι.....ΕΜΕΙΣ παντως ΔΕΝ ΦΤΑΙΜΕ ποτε και δεν κανουμε ποτε λαθοι !!

Ελπιζω λοιπον σημερα να βρεθει μια καποια λυση στην απεργια και να μεινουν ολοι ικανοπποιημενοι....και οι μεν, και οι δε.....και προτιμω αυτες τις συζητησεις να τις κανω συντροφια με καμια παγωμενη μπυρα και κανενα μεζεδακι παρα μεσα απο ενα πληκτρολογιο....

αυτα απο εμενα....

Καλο σας καλοκαιρι κυριοι......

Γιαννης
Άβαταρ μέλους
yannis24
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 550
Εγγραφή: 13 Ιαν 2006, 12:02
Τοποθεσία: athens

Re: N

Δημοσίευσηαπό SHADOW200 » 30 Ιούλ 2010, 12:06

Aυτο ομως που δεν μπορω να καταλαβω με εσενα ρε φιλε ειναι οτι γιατι καποιος ο οποιος πουλαει ενα σπιτι που κανει αντικειμενικη αξια 1.000.000 ευρω πρεπει να φαει μουτζες απο 1000 ατομα ...δηλαδη αν κανει τοσο ,και πρεπει να το δωσει τσαμπα για να του δωσουν οι αλλοι αγκαλιες και συνγχαρητηρια και απο πισω να τον μουτζωνουν και να γελανε ??
Δεν το καταλαβαινω ρε φιλε , απο ποτε το εμποριο γινεται ελεημοσυνη ?? Κυριε ελεησον !!
Παραξενος εισαι και τελειος εκτος θεματος !!!
Οι νταλικες δεν ειναι φιλανθρωπικο ιδρυμα ουτε μπουρδελο πολυτελειας για ζιβαγκο , ειναι καθημερινος αγωνας για το μεροκαμματο με καθημερινη ρουλετα , ζωη-θανατος !!!
Τραβα πουθενα να ενταχθεις σε καμια κομματικη παραταξη μπας και παρεις κανα κουπονι τσαμπα ή καμια θεση υπουργου !!!
Εγω θα παρω MYTHOS , εσυ καμια BUD BEER ή CORONA ??
Άβαταρ μέλους
SHADOW200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1133
Εγγραφή: 29 Ιουν 2007, 10:39

Re: N

Δημοσίευσηαπό tornados » 30 Ιούλ 2010, 13:16

το αν χρειαζεται να συστρατευτεις με το λαο απεναντι στους πολιτικους ειναι θεμα αντιληψης των πραγματων του καθε καθενος, εαν ακομη δεν εχεις καταλαβει οτι αυτοι φταινε για ολα και θελεις να δεις και αλλες καταστροφες για να πειστεις,εαν αυτοι ακομη μπορουν και σε πειθουν με αυτα που λενε οταν εχεις δει το τι εχουνε προκαλεσει στη χωρα και στο λαο της,τοτε κανεις νταλικερης δε θα μπορεσει να σε πεισει οτι ειναι ρακενδυτος και αυτος και η οικογενεια του,οτι χρωσταει καθε βενζινα και μηχανικο,θα πρεπει να γινεις νταλικερης για να πειστεις,σου λεμε, οι ανθρωποι η πλειοψηφια τους, και αυτο πρεπει να το βρει η κυβερνηση,χρεωθηκαν,πηραν δανεια,πουλησαν κατι για να παρουν μια αδεια της οποιας την τιμη και υπεραξια δημιουργησαν οι ιδιες κολοκυβερνησεις,με το να μη δινουν αδειες δωρεαν απο την αρχη(ψηφοθηρικοι λογοι),και τωρα καλουν τους ανθρωπους να ξεχασουν τα χρηματα που επενδυσαν,σαν να πουν σε καποιον με ενα μαγαζι,ξερεις γκρεμιζω το μαγαζι σου και επειδη σαν κρατος το κοστολογω μηδεν, δεν παιρνεις τιποτα για να περασω το νεο δρομο,η σα να σου πουν εσενα μετα 30 χρονια, ξερεις επειδη οι ασφαλιστικες εισφορες ειναι μεγαλο κοστος για τον εργοδοτη και ετσι δε κανει επενδυσεις νεες μηδενιζω τα μεχρι τουδε ενσημα σου, καταργω τις συνταξεις, ωστε να ερθει ο γερμανος να κανει εργοστασιο,αυτο πως το βλεπεις?δεχεσαι να γινει στην πλατη σου,εχε υποψην σου οτι εαν εισαι μισθωτος στιχοιζεις περιπου 500 ευρω μινιμουν το μηνα στο ικα για τον εργοδοτη σου,και μαλιστα αυτο ειναι σκεψη της τροικας και να το ξερεις απο μενα
Άβαταρ μέλους
tornados
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: 16 Ιουν 2010, 17:31
Τοποθεσία: ημαθια

Re: N

Δημοσίευσηαπό yannis24 » 30 Ιούλ 2010, 14:40

SHADOW200 έγραψε: Παραξενος εισαι και τελειος εκτος θεματος !!!


εκτος θεματος δεν ειμαι ..... παραξενος μπορει......


SHADOW200 έγραψε:Τραβα πουθενα να ενταχθεις σε καμια κομματικη παραταξη μπας και παρεις κανα κουπονι τσαμπα ή καμια θεση υπουργου !!!


η θεση του υπουργου δεν θα με χαλαγε καθολου....
το να ενταχθω καπου.....θα το ψαξω.....θα γινω συνδικαλιστης....καποιων....δεν ξερω ακομα.....το σιγουρο ειναι παντως οτι θα συνδικαλιστω εντος των οριων των λεγομενων "κλειστων" επαγγελματων....εκει ειναι τα μπικικινια !!


SHADOW200 έγραψε:Εγω θα παρω MYTHOS , εσυ καμια BUD BEER ή CORONA ??


και εγω ΜΥΘΟ θα προτιμουσα απο τις επιλογες που μου δινεις....Αν και ξανακυκλοφορησε η FIX(ΦΙΞ ) παλι.....και την γουσταρω πολυ....
απλα...δεν ειναι οπως η παλια...και ασε που και στην τιμη της πλησιαζει τις μπυρε εισαγωγης.......
Άβαταρ μέλους
yannis24
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 550
Εγγραφή: 13 Ιαν 2006, 12:02
Τοποθεσία: athens

D

Δημοσίευσηαπό SHADOW200 » 30 Ιούλ 2010, 14:53

Μαζι με τη μπυρα λοιπον ζητα και ενα ζιβαγκο με μια μουτζα στην πλατη !
Άβαταρ μέλους
SHADOW200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1133
Εγγραφή: 29 Ιουν 2007, 10:39

Re: D

Δημοσίευσηαπό yannis24 » 30 Ιούλ 2010, 15:09

SHADOW200 έγραψε:Μαζι με τη μπυρα λοιπον ζητα και ενα ζιβαγκο με μια μουτζα στην πλατη !


ΟΚ....και στην πλατη και μπροστα !



βασικα περιμενω με αγωνια τα αποτελεσματα της συναντησης των φορτηγατζηδων.......για να δουμε.....

εχω πεθανει απο την αγωνια σου λεω......

τι θα κανουν οι "καρυδατοι" ? θα συνεχισουν τον αγωνα ή οι θα τους πεισουν οι ιδιοι ανθρωποι που τα ξεκινησανε ολα να σταματησουν......?
Άβαταρ μέλους
yannis24
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 550
Εγγραφή: 13 Ιαν 2006, 12:02
Τοποθεσία: athens

Re: D

Δημοσίευσηαπό tornados » 30 Ιούλ 2010, 17:49

δε θα σταματησουν να ξερεις,γιατι προκειται για τις ζωες τους,και πιο πολυ μαλιστα τωρα,που οι ανθρωποι εχουν διαβλεψει οτι το χειμωνα δε θα εχουν να πληρωσουν ουτε για να κινησουν μονο τα αυτοκινητα,λογο της τρελλης αυξησης των καυσιμων και των μειωμενων κομιστρων,και των αναδουλειων,λοιπον εσυ επιμενεις οτι ολος ο κοσμος κινειται απο υποκινητες ειναι υποχειριο και ζοριζουν την καλη μας κυβερνηση και αυτα αυτους τους λεβεντες ακτημωνες που προσπαθουν να "σωσουν"την πατριδα,μονο εσυ δεν υποκινησε,και μονον οι πολιτικοι ειναι καλοι δεν υποκινουνται και εχουν και δικιο και σε αυτο το θεμα,λοιπον επειδη εμεις ημαστε αγωνιστες καταλαβαμε αμεσως που κινησαι,νομιζεις εισαι αγωνιστης,μαλλον στο δημοσιο(γιατι και αυτοι νομιζουν οτι αγωνιζονται αν τους ρωτησεις),και μαλλον εχεις μια κομματικη ταυτοτητα καπου βαθια σε καποια τζεπη,και αυτα φαινονται,αφου ακομη πιστευεις εστω και ενα "και"των πολιτικων και αποριπτεις αβιαστα και παραυτα ανθρωπους του λαου
Άβαταρ μέλους
tornados
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: 16 Ιουν 2010, 17:31
Τοποθεσία: ημαθια

Re: D

Δημοσίευσηαπό SHADOW200 » 30 Ιούλ 2010, 21:49

Tελικα ...ο αγωνας συνεχιζεται ...και οποιος αντεξει ....
Άβαταρ μέλους
SHADOW200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1133
Εγγραφή: 29 Ιουν 2007, 10:39

Δημοσίευσηαπό Jugulator » 30 Ιούλ 2010, 22:21

Διάβασα ένα τρομακτικό νούμερο εδώ για αγορά άδειας : 800.000 € και.....μούφυγε ο τάκος ! :shock: Εντάξει να δεχτώ ότι ήταν μια από τις ελάχιστες έστω περιπτώσεις . Πόσο όμως έχει κατά μέσον όρο η αγορά μιας άδειας ; Ή πόσο έχει κατ' ελάχιστο ;
Άβαταρ μέλους
Jugulator
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 390
Εγγραφή: 24 Νοέμ 2004, 12:43
Τοποθεσία: Βέροια

Δημοσίευσηαπό yannis24 » 30 Ιούλ 2010, 22:31

Jugulator έγραψε:Διάβασα ένα τρομακτικό νούμερο εδώ για αγορά άδειας : 800.000 € και.....μούφυγε ο τάκος ! :shock: Εντάξει να δεχτώ ότι ήταν μια από τις ελάχιστες έστω περιπτώσεις . Πόσο όμως έχει κατά μέσον όρο η αγορά μιας άδειας ; Ή πόσο έχει κατ' ελάχιστο ;


τρομακτικο νουμερο για εσενα αδελφε....γι αυτους ολους που οδυρωντε και κλαινε ειναι νορμαλ....
ακουσες μηπως και για τον αλλον τον συνδικαλιστη με τις 16 αδειες ?
γαμω.....

μπουυυυυυυυυυυυυ..........ρε..............

η πλακα ειναι οτι :
1) το 90% των θιγμενων ειναι με κατι ροδοκοκκινα μαγουλακια και κατι κοιλιες πρησμενες απο την μασα.......καλοζωισμενοι ολοι τους !!
2)φορουν ορισμενοι κατι καπελακια "Η Ταν ή επι Τας" και το 95% δεν ξερουν τι σημαινει....
3) ειχα πει στον πεθερο μου σημερα και ειχε MEGA ειδησεις και τους ακουγα.....τοσο κλαψο!@#$νιαση ρε αδελφε........πωπωπω.....κοντεψαν να με κανουν να τους λυπηθω και εγω....
4)ηδη το 90% των πολιτων ειναι εναντιων τους....καπου μαλιστα ακουσα οτι πλακωσανε 1-2 και τους σπασανε τα παρπμριζ των φορτηγων.....
κριμα....ξεφτιλισανε τον αγωνα τους.....

μπουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ
Άβαταρ μέλους
yannis24
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 550
Εγγραφή: 13 Ιαν 2006, 12:02
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευσηαπό Jugulator » 30 Ιούλ 2010, 22:57

Εγώ έχω να πω το εξής : Σεβαστότατο το δικαίωμά τους στην απεργία . Το αντίθετο βέβαια για τις ενέργειές τους να εμποδίσουν τα ΙΧ φορτηγά .να φορτώσουν . Δυστυχώς αυτό το τελευταίο το κάνουν πολλές κατηγορίες εργαζομένων και "εργαζομένων"
Και πολύ καλά κάνουν που έχουν μαγουλάκια και είναι καλοζωϊσμένοι . Άν κάποιοι κλάδοι είναι καλοζωϊσμένοι , θεωρητικά υπάρχουν πιθανότητες (λίγες έστω) να βρεθώ και εγώ (ο οποιοσδήποτε "εγώ") στη θέση τους . Ήμουν ανέκαθεν της άποψης η ευημερία του άλλου να γίνει οδηγός και για μένα . Όχι όμως εις βάρος μου.
Όμως μεταξύ μας : Όσοι έχουν τη δυνατότητα να δίνουν αυτά τε τεράστια , έστω για μένα , ποσά , ε δεν είναι και ....τόσο να τους κλαις . Και για να τα δίνουν σημαίνει ότι υπολογίζουν να τα πάρουν πίσω πολύ γρήγορα .Ο νοών νοείτο . Δικαίωμά τους βεβαίως , δικά τους τα λεφτά , δική τους και η απόφαση .
Όμως ....κλειστό επάγγελμα ; Tότε να τα κάνουμε έτσι όλα . Θα αρέσει σε όλους τους σημερινούς κλειστοεπαγγελματίες ; Δεν νομίζω .
Φυσικά μεταξύ των απεργούντων θα υπάρχουν και ορισμένοι αναξιοπαθούντες που έπεσαν έξω , έχουν μεγάλα δάνεια κ.λ.π.
Παντού όμως υπάρχουν....
Άβαταρ μέλους
Jugulator
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 390
Εγγραφή: 24 Νοέμ 2004, 12:43
Τοποθεσία: Βέροια

N

Δημοσίευσηαπό SHADOW200 » 31 Ιούλ 2010, 07:02

Εκει στο στρατο δεν τρωτε ? Δεν εχετε κοιλιες και κωλους απο τη λουφα ???
Τι παραγετε εσεις ηθελα να ηξερα ? Θα σου πω εγω ...τιποτα μονο τρωτε στο ονομα της διεθνους απειλης, και τρωτε τρισσεκατομμυρια επιβαρυνοντας τα παντα ! Χρειαζεστε ομως και σεις για να βλεπουν να μαθαινουν τα "πολιτισμενα" κρατη στον κοσμο, να μεγαλωνουν οι τσεπες και οι κοιλιες και αυτων!!!
Τι ?? χαχαχα ακουσα οτι θα πανε φανταροι και στελεχη να οδηγησουν τα βυτια ..../χααχαχαχ καλο ...ε ρε κινουμεμες βομβες που θα γινουν μεσα στον αυγουστο ....ειναι γνωστοι τι οδηγοι υπαρχουν εκει μεσα ...και τι μυαλα ....
:D :D :D :D :D :D
Άβαταρ μέλους
SHADOW200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1133
Εγγραφή: 29 Ιουν 2007, 10:39

N

Δημοσίευσηαπό SHADOW200 » 31 Ιούλ 2010, 07:06

Γιατι πολλα ειναι 800.000 ευρω για ενα μαγαζι στη λεωφορο βουλιαγμενης ??
Αμα τα εχεις τα δινεις κανεις την επιχειρηση σου και περιμενεις τα κερδη σου ...
Σο κατω κατω και στην τραπεζα να πας να τα βαλεις αυτα τα λεφτα 80-100.000 το χρονο θα τα τσεπωνεις ...με ξαπλα μονο .... αγγαρεια κανουνε και τις αγορταζουνε ,αγγαρεια και ψυχικο ....
Ξερεις ομως κανενα να δινει 1.000.000 ευρω και να αγοραζει αερα κοπανιστο ???
Άβαταρ μέλους
SHADOW200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1133
Εγγραφή: 29 Ιουν 2007, 10:39

N

Δημοσίευσηαπό SHADOW200 » 31 Ιούλ 2010, 07:10

Kαι χοντροι με κοιλιες εγιναν απο την καθιστικη ζωη του επαγγελματος ,οχι απο την καλοπεραση , το αν καλοπερνανε το βλεπουμε ολοι στα λιμανια που τριγυρνανε μια ζωη ....με τον καφε και την μπαγκετα !
Άβαταρ μέλους
SHADOW200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1133
Εγγραφή: 29 Ιουν 2007, 10:39

Re: N

Δημοσίευσηαπό yannis24 » 31 Ιούλ 2010, 07:57

SHADOW200 έγραψε:Γιατι πολλα ειναι 800.000 ευρω για ενα μαγαζι στη λεωφορο βουλιαγμενης ??
Αμα τα εχεις τα δινεις κανεις την επιχειρηση σου και περιμενεις τα κερδη σου ...
Σο κατω κατω και στην τραπεζα να πας να τα βαλεις αυτα τα λεφτα 80-100.000 το χρονο θα τα τσεπωνεις ...με ξαπλα μονο .... αγγαρεια κανουνε και τις αγορταζουνε ,αγγαρεια και ψυχικο ....
Ξερεις ομως κανενα να δινει 1.000.000 ευρω και να αγοραζει αερα κοπανιστο ???


βλεπεις λοιπον οτι δεν εχεις ΚΑΜΙΑ επαφη με την πραγματικοτητα ?
με €800.000 εχεις μαγαζι στην Λεωφορ Βουλαγμενης που λες το κανεις αλαλ σιγουρα δεν κανεις αποσβεση σε 2-3-4 χρονια και μετα ανοιγεις και αλλο μαγαζι με €800.000..

τωρα για τρην τραπεζα που λες.....εκει και αν τα εχεις χαμενα....βρες μου μια τραπεζα που να βαλεις €800.000 και να παρεις πισω €80.000 (μιλαμε για επιτοκιο 10%) ή €100.000 (μιλαμε για επιτοκιο 12%) και ελα να μου πεις ποια ειναι να παω και εγω....
Άβαταρ μέλους
yannis24
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 550
Εγγραφή: 13 Ιαν 2006, 12:02
Τοποθεσία: athens

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 24 επισκέπτες