Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Ερωτηση για αγροτικο

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

Ερωτηση για αγροτικο

Δημοσίευσηαπό violin » 14 Σεπ 2011, 18:18

Μια ερωτησουλα ρε παιδια.
Η γυναικα μου απο φετος δικαιουται αγροτικο οχημα.σκεφτομαι πολυ σοβαρα να πουλησω το αμαξι μου και να παρουμε ενα αγροτικο διπλοκαμπινο για να τα κανω ολα(οικογενεια,εξορμησεις εκτος,κουβαληματα).
Εκτος απο τα κλασικα αγροτικα pick-up,χαρακτηριζονται και καποια αλλα οχηματα αγροτικα που θα μπορουσα να χρησιμοποιησω για τις αναγκες μου;
Δεκτες και προτασεις.
Ειμαι μεταξυ amarok,hilux,l200,navarra.
Άβαταρ μέλους
violin
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: 21 Μαρ 2008, 19:32

Δημοσίευσηαπό Jugulator » 16 Σεπ 2011, 07:50

Αν και είμαι fan της TOYOTA , θα σου πρότεινα το L200 . Έχει τετερακίνηση που μπορείς να χρησιμοποιήσεις και σε στεγνή άσφαλτο , ωραίο (για μένα) σουλούπι , είναι σύγχρονο σχεδιαστικά , και έχει καλή (επιτέλους) ιπποδύναμη .
Η λύση πάντως του αγροτικού διπλοκάμπινου είναι πολύ καλή . Μόνο μείον ο μεγάλος όγκος .
Άβαταρ μέλους
Jugulator
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 390
Εγγραφή: 24 Νοέμ 2004, 12:43
Τοποθεσία: Βέροια

Re: Ερωτηση για αγροτικο

Δημοσίευσηαπό yannis24 » 16 Σεπ 2011, 08:47

violin έγραψε:Μια ερωτησουλα ρε παιδια.
Η γυναικα μου απο φετος δικαιουται αγροτικο οχημα.σκεφτομαι πολυ σοβαρα να πουλησω το αμαξι μου και να παρουμε ενα αγροτικο διπλοκαμπινο για να τα κανω ολα(οικογενεια,εξορμησεις εκτος,κουβαληματα).
Εκτος απο τα κλασικα αγροτικα pick-up,χαρακτηριζονται και καποια αλλα οχηματα αγροτικα που θα μπορουσα να χρησιμοποιησω για τις αναγκες μου;
Δεκτες και προτασεις.
Ειμαι μεταξυ amarok,hilux,l200,navarra.


προσεξε μονο γιατι η νομοθεσια δεν σου επιτρεπει να το χρησιμοποιεις (και καλα), για καθημερινη χρηση παρα για οτι σχετιζεται με αγροτεικες δουλειες....
δηλ, αμα πεσεις σε κανενα περιεργο και σε σταματησει και σε δει με τα παιδια μεσα με καρεκλακια και τα σχετικα, μπορεις να φας καμια κληση !!
Άβαταρ μέλους
yannis24
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 550
Εγγραφή: 13 Ιαν 2006, 12:02
Τοποθεσία: athens

Re: Ερωτηση για αγροτικο

Δημοσίευσηαπό violin » 19 Σεπ 2011, 22:24

Παντως την προηγουμενη εβδομαδα που πηγα να δω το amarok,ο πωλητης μου ειπε:«κρατα αυτο που εχεις.το αγροτικο ειναι σκληρο και πανω απο τα 120km κουδουνιζει αρκετα».
Άβαταρ μέλους
violin
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: 21 Μαρ 2008, 19:32

Δημοσίευσηαπό Jugulator » 20 Σεπ 2011, 07:58

Εννοούσε το συγκεκριμένο αγροτικό ή είχε άποψη για όλα ;
Διότι εγώ , άλλα έχω ακούσει .Στην άσφαλτο δεν νομίζω να κουδουνίζει κανένα . Εκτός εάν ο πωλητής θεωρούσε ότι θα πηγαίνεις με..........120 χλμ στο χώμα ! :)
Αυτά πάντως που έγραψε πιο πάνω ο Γιάννης , ισχύουν . Τυπικά έχεις πολλούς περιορισμούς στη χρήση του διπλοκάμπινου . Κάποτε τους είχα διαβάσει και......ζαλίστηκα . Μόνο για μεταφορά εργατών , σε μέρη που...δεν πηγαίνει λεωφορείο κ.λ.π. Άλλο το τι γίνεται στην πραγματικότητα.
Άβαταρ μέλους
Jugulator
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 390
Εγγραφή: 24 Νοέμ 2004, 12:43
Τοποθεσία: Βέροια


Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 8 επισκέπτες