Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Διυλιστήρια και τιμή βενζίνης.

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

Διυλιστήρια και τιμή βενζίνης.

Δημοσίευσηαπό SUVord » 05 Οκτ 2011, 14:09

Μάλλον θα πρέπει οι αρμόδιες κρατικές αρχές αντί να ανακοινώνουν τις μέσες τιμές λιανικής πρατηρίων στις καθε περιοχές να ανακοινώνουν απλά και μόνο τις ημερήσιες τιμές διυλιστηρίου.
Μόνο ετσι θα ξέρουμε σε ποιόν να απονείμουμε τον τίτλο του κλέφτη και σε ποιό βαθμό.
Αυτή την την έβδομάδα οι διεθνείς τιμές έχουν πάρει την κατρακύλα αλλα στο Ελλαδιστάν οι βενζινάδες πωλούν στα ίδια επίπεδα τιμών με τον Σεπτέμβριο.
1/Κλέβουν οι βενζινάδες;
2/Κλέβουν τα διυλιστήρια;
3/Κλέβει το ίδιο το κράτος;
Ενας απο τους τρείς είναι ο κλέφτης με Κ κεφαλαίο αλλα ποιός;
Δεν έχω την απάντηση στο ερώτημα.
Προς τους αξιότιμους κυβερνωντες και ιδιαίτερα στους άμεσα εμπλεκόμενους με την ενέργεια, ζητώ ταπεινά και μετα φόβου Θεού και Διαβόλου τις ημερήσιες τιμές διυλυστηρίου.Απο εκεί και πέρα, επειδή το Δημοτικό σχολείο το έχω βγάλει, μπορώ να υπολογίσω τι θα πληρώσω στην αντλία του βενζινάδικου.
ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΚΡΥ ΤΟΥ ΚΙ ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΚΟΝΤΟ ΤΟΥ!
Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ!!!
LEEDS UNITED
Άβαταρ μέλους
SUVord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1369
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005, 16:47
Τοποθεσία: Σαπάν...

Διυλιστήρια και τιμή βενζίνης.

Δημοσίευσηαπό fokion » 06 Οκτ 2011, 06:25

Απο την στιγμη που ΟΛΟΙ οι φοροι και κερδη ειναι ποσοστα επι της αρχικής τιμης το 3 μου κανει πιο πιθανο...

πχ.
http://dsclick.infospace.com/ClickHandl ... 4E0EF931ED
Άβαταρ μέλους
fokion
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1199
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004, 12:14
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ


Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 18 επισκέπτες