Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΚΑΚΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ....ΣΧΟΛΙΑ

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

ΚΑΚΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ....ΣΧΟΛΙΑ

Δημοσίευσηαπό DIMITRIS109 » 16 Μαρ 2012, 22:41

Θα ήθελα να σας δηιγηθω εν συντομια μια ιστορια με έναν επαγγελματια στον χώρο του αυτοκινήτου και να μου πειτε τι θα κάνατε στην θεση μου...

Λοιπόν...μετά αό πολύ ψαξιμο...ήθελα ένα τρειλερ αυτοκινήτου και παραγγειλα ένα, από πολύ γνωστή εταιρεία ..... συμφωνήσαμε τιμή πως θα είναι το τρειλερ κλπ....μετά από μια εβδομάδα πήρα το τρειλερ,πλήρωσα μετρητα τα χρήματα που ζήτησαν....και την πήρα.
Μετά από 2 μέρες διαπίστωσ ότι το καπάκι ξεφλούδισε....σε κάποια σημεία....μετά από συννενόηση και αφου τους φάνηκε κόπος η επισκευη μου είπαν να την παω από το μαγαζι στην λένορμαν να την δουν και να την φτιάξουν....ταυτόχρονα εγώ δηλωσα το τρειλερ, υπουργείο...έφτιαξα ασάλειες κλπ....
Εδω ξεκινα η ΓΕΛΟΙΟΤΗΤΑ... αφήνω το τρειλερ Τρίτη με συμφωνία σε 2 μέρες να την πάρω...Την Παρασκευη και μετάαπό 2 τηλεφωνήματα με παραπέμπουν από Δευτέρα...η Δευτέρα γίνεται η επόμενη Παρασκευη.....μετά η επόμενη Δευτέρα...τηλεφωνήματα συνεχώμενα άκρη να μην βγαζω...σε οικογενειακη επιχείρηση 3 ατόμων Πατερα Γιος κ θυγατερα .....ο ένας να ρίχνει ευθύνες στον άλλον...
Καταλήγουμε ότι 3 εβδομάδες μετά θα έπαιρνα το τρειλερ μου...παω λοιπόν από το μαγαζι...μου λένε τώρα τα "παιδιά" θα μου την φέρουν και θα την κοτσάρουν...μπαίνω στο γραφείο περιμένω κανά 10 λεπτο κ βλέπω από το παραθύρο δυο πακιστανους να βάζουν την μπαγκαζιέρα στο αυτοκίνητο μου....βγαινω και βλέπω μια άσχετη μπαγκαζιέρα...μεταχειρισμένη χωρίς ανατροπή με άλλο αριθμό πλαισιού να τοποθετείται στο αυτοκίνητο.....10 εγκεφαλικα έπαθα...
Εκτός ότι έχουν πουλήσει την μπαγκαζιέρα μου με περνάνε αλευρωμένο και μου βάζουν άλλη ΚΛΟΠΗ ΑΠΑΤΗ όλα μαζί...και το καλύτερο...α μου εει ο πατερας έλα από δευτέρα μα βαλουμε και ανατροπή!!!!!!! Φευγω να μην τσακωθω με άνθρωπο 80 χρονων....και πέρνω τον 40 χρονο γιο που αποποιειται τις ευθύνες του και τα φορτώνει στον πατέρα του....."έλεος"Του λεω ότι την επόμενη μέρα θα περάσω να πάρω την μπαγκαζιέρα "μου" και αυτή την φορά με μάρτυρες......
Αποτέλεσμα σήμερα να πηγαίνω στο γραφείο...στην εαιρεία να είναι ένα περιπολικο "τυχαία" και να δέχομαι και είθεση από την κόρη....ότι αειλησα τον αδερφούλι της....μου είχαν έτοιμη άλλη μπαγκαζιέρα.....όπως αυτή που μο έκλεψαν...με κάποιες μικροδιαφορές αμελητέες, την πήρα και έφυγα διότι δεν θα εβγαζα και άκρη....αφού ακόμα και για την απάτη να μου δώσουν άλλη μπαγκαζιέρα η κορη το επαιζε τρελίτσα....

Ρωτάω τώρα την άποψη σας....το τραβάμε πάμε δικηγόρο , αστυνομίες καταγγελίες κλπ.....ή δεν αξιζει τον κόπο...... sorry που σας εμπλεξα σε αυτό το κατεβατο....αλλά ακόμα και τώρα μου την έχει βιδώσει με την αληεία των κακκών επαγγελματιων
Άβαταρ μέλους
DIMITRIS109
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 111
Εγγραφή: 11 Σεπ 2007, 10:38
Τοποθεσία: ΣΥΝΤΑΓΜΑ ΑΘΗΝΑ

ΚΑΚΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ....ΣΧΟΛΙΑ

Δημοσίευσηαπό superspy » 16 Μαρ 2012, 23:03

Συγνώμη, αλλά άμα σου πήραν την μπαγκαζιέρα που ΕΣΥ έχεις δηλώσει με τον αρ. πλαισίου στο υπουργείο και γίνει ένα δυστύχημα από τον "άλλο" που τώρα την κυκλοφορεί (και εννοώ "χοντρό" δυστύχημα), σκέφτεσαι τι έχεις να τραβήξεις;
Σίγουρα αυτό με τον αριθμό πλαισίου θα πρέπει να το "εξασφαλίσεις" με κάποιο τρόπο.

Για τους επαγγελματίες δε το συζητάμε. Κάτι τέτοιοι τύποι είναι που έχουν καταντήσει την Ελλάδα έτσι, τους βρίσκεις παντού και δεν φταινε αυτοί. Οι "πελάτες" φταινε :evil:
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό DIMITRIS109 » 16 Μαρ 2012, 23:40

Σωστός φίλε....και να σκεφτείς ότι χτυπήσαν και στην καινουρια τον ίδιο αριθμό πλαισίου....δεν το σκεφτηκα καν!!!!!!
Άβαταρ μέλους
DIMITRIS109
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 111
Εγγραφή: 11 Σεπ 2007, 10:38
Τοποθεσία: ΣΥΝΤΑΓΜΑ ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό vagelis » 17 Μαρ 2012, 08:48

Γραψε και το ονομα του <επαγγελματια> να τον ξερουμε.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis


Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 2 επισκέπτες