Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Τα Φούμαρα και οι πλερέζες

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

Τα Φούμαρα και οι πλερέζες

Δημοσίευσηαπό SUVord » 28 Αύγ 2013, 15:52

Επι δεκαετίες τσεπώνουν χοντρές διαφημίσεις.
Επι δεκαετίες το παίζουν ειδήμονες.
Επι δεκαετίες έκαναν τη " μπάζα" τους.
Κι αφού φλόμωσαν και καλλιέργησαν την ελληνική φαντασίωση με κάθες φύσης και παραφύσης Φεράρι, Λαμποργκίνι και Πόρσε τώρα προσπαθούν δια της θρησκοληπτικής εξομολόγησης να αναδυθούν εκ νέου στη πιάτσα.Αστο ρε πλιατσικολόγε.Δε σε παίρνει.Πέτα κανα ανεμόπτερο να ξεδίνεις και άσε τις ευκαιριακές σου αρπαχτές.
ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΚΡΥ ΤΟΥ ΚΙ ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΚΟΝΤΟ ΤΟΥ!
Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ!!!
LEEDS UNITED
Άβαταρ μέλους
SUVord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1369
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005, 16:47
Τοποθεσία: Σαπάν...

Re: Τα Φούμαρα και οι πλερέζες

Δημοσίευσηαπό superspy » 28 Αύγ 2013, 16:49

H αλήθεια είναι ότι ο έντυπος τύπος έχει πεθάνει (για την Ελλάδα) εδώ και αρκετά χρόνια. Απλά μερικοί που κατάφερναν να πουλάνε μούρη στους αδαείς και να τα τρωνε μέχρι και εκβιάζοντας τις εισαγωγικές εταιρίες, τώρα προσπαθούν και πάλι να πουλάνε μούρη. Στους άσχετους.

Παράλληλα θεώρησαν από ήδη από τα τέλη του '90, το internet, σαν εχθρό. Λογικό θα μου πεις, καθώς παρείχε πληροφορία δωρεάν, απευθείας από την πηγή. Τώρα προσπαθούν να το βάλουν και αυτό στο τσεπάκι τους, φυσικά με την ίδια ξεπερασμένη νοοτροπία του παρελθόντος.

Η πλάκα είναι ότι πρόσφατα είχα συνάντηση με ένα διαφημιστικό γραφείο που έχει αναλάβει την εκπροσώπηση γνωστής εταιρίας αυτοκινήτου του 4Χ4, (για να φτιάξω ένα site) και πάνω εκεί στην κουβέντα, ο υπεύθυνος μου ανέφερε σχετικό περιοδικό του χώρου, που ο "τα κάνω όλα" ιδιοκτήτης του, τους έχει φέρει σε δύσκολη θέση ΑΠΑΙΤΩΝΤΑΣ διαφήμιση και αυτοκίνητα για δοκιμή κλπ και τους ανέφερε ότι έχει 10.000 αναγνώστες το μήνα .... :assshaking: :assshaking:
"Εσύ τι γνωρίζεις;" με ρώτησε...

Και μετά από μια μικρή σιωπή δευτερολέπτων μου συμπλήρωσε.... Καλά αφού δεν έπιασε αυτό το αστείο, το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις; :-)


Αλλά τι περιμένεις, εδώ μερικοί ματαιόδοξοι είναι ικανοί να πουλήσουν και την ψυχή τους για λίγη -λανθασμένα θεωρούμενη- δημοσιότητα...
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!


Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 18 επισκέπτες

cron