Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Πρόβλημα σε ΤΟΥΟΤΑ 3.0 TORNADO

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

Πρόβλημα σε ΤΟΥΟΤΑ 3.0 TORNADO

Δημοσίευσηαπό kostaspatra » 22 Νοέμ 2013, 10:54

Γειά σας. Έχει ο πατέρας μου ένα ΤΟΥΟΤΑ 3.0 tornado από το 2007 έχει κάνει περίπου 85000ΚΜ .Στην εγγύηση πρίν απο 1,5 χρόνο του αλλάξαμε πολλαπλασιαστή μπέκ 20 μέρες πρίν λήξει η εγγύηση των 6 χρόνων το αυτοκίνητο παρουσίασε πρόβλημα.Είχε πέσει η απόδοση του και μερικές φορές ρετάριζε και έσβηνε.Μπήκε στην αντιπροσωποία όπου έκατσε 1.5 μήνα.Λύθηκε όλη η μηχανή και το συμπέρασμα των μηχανικών ήταν ότι ένας κύλινδρος έχανε συμπίεση και ένα μπέκ δεν ψέκαζε καλά. Αλλάχτηκαν όλα τα έλατηρια των κυλίνδρων, τα κουζινέτα από τις μπιέλες και μπήκαν και μπέκ νέας γενιάς όπως μας είπαν.Το αμάξι τώρα δουλεύει μία χαρά αλλα πάλι βγάζει βλάβη στον πολλαπλασιαστη των μπέκ. Μ'ηπως γνωρίζετε κάτι περισσότερο γιατι έχω ψάξει παντού στο internet αλλά δεν έχω βρεί άκρη.Το αμάξι το προσέχουμε σαν τα μάτια μας και ούτε το ταλαιπωρούμε ούτε το σχίζουμε σε πατηλίκια.Μέχρι και ενισχυμένο πετρέλαιο του βάζουμε και το φίλτρο το αλλαζουμε μαζί με τα λάδια προαιρετικά γιατι όταν κάναμε την επισκευή μας τα χρέωσαν όλα στα πετρέλαια της χώρας μας.Έχει παρουσιάσει άλλο αμάξι κάτι παρόμοιο γιατί στην αντιπροσωποία μας λένε ότι όλα τα άλλα είναι μία χαρά και δεν βγάζουν ζημιές.
kostaspatra
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 20 Νοέμ 2013, 00:04

Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 23 επισκέπτες