Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Here I am !!!

Θέλετε να ρωτήσετε ή να μοιραστείτε κάτι που είναι άσχετο με τις μοτοσυκλέτες και τα τετρακίνητα; Στείλτε το εδώ!

Here I am !!!

Δημοσίευσηαπό GENERAL LEE » 15 Απρ 2015, 16:40

Χρονια πολλα κι απο μενα ....ναουμ...

Άβαταρ μέλους
GENERAL LEE
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 293
Εγγραφή: 23 Δεκ 2009, 19:58
Τοποθεσία: ATHENS

Re: Here I am !!!

Δημοσίευσηαπό GENERAL LEE » 15 Απρ 2015, 20:53

Που λες Σπυράκο ... Εγω άλλαξα Καφενειο ...και λεω να αράξω σε τούτο τον καφενέ να πίνω τον καφέ μου ...γιατι ο άλλος καφετζής με έδιωξε απ το Μαγαζι του ... Τον έθιξα λέει γιατι του ειπα οτι πληρώνετε ενώ αυτός δεν πληρώνετε ! Αποζημιώνεται !!!! Χαχαχαχα
Και οταν του κολλάς τις αποδείξεις στη μάπα στο παίζει Αλεκος ...
Και μου πε κιόλας οτι αν δεν υπήρχε αυτός εγω δε θα ηξερα τάβλι ... Και θα πρέπει να του χρωστώ ευγνωμοσύνη που το παίζω μάγκας άμα κανω κανά κολπο ! Τάβλι δεν τον είδα ποτε μου να παίζει αλλα δε γαμεις ...ο κάθε ένας με τα κόμπλεξ του και με τα συμφέροντα του ...
Σπυράκο οτι κάνει ο καφές μου θα σε αποζημιωσω φεύγοντας .

Βέβαια ο καφενές ειναι κληρονομιά ... και θεωρώ οτι ο μπάρμπας έχει πάντα το τελευταίο λόγο ... Αλλα μαλλον δεν ειναι έτσι τελικα ... Χαχαχαχα
Δε γαμεις ...όσο μεγαλώνεις μαθαίνεις ...

Άβαταρ μέλους
GENERAL LEE
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 293
Εγγραφή: 23 Δεκ 2009, 19:58
Τοποθεσία: ATHENS

Re: Here I am !!!

Δημοσίευσηαπό fokion » 16 Απρ 2015, 20:15

"Here I (you ) am"




\:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/
Άβαταρ μέλους
fokion
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1199
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004, 12:14
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ

Re: Here I am !!!

Δημοσίευσηαπό GENERAL LEE » 16 Απρ 2015, 22:58

Και δεν φτάνει που λες Σπυρακο που σε διώχνει απο το Μαγαζι του ο τελεμες , μολις κλείσει την πόρτα αρχίζει τα βρισίδια και τις απειλές ... Του θίξαμε τον εγωισμό βλέπεις και κανει τον ψευτομαγκα σ αυτούς που μείνανε στον καφενέ του για να δείξει ποιος ειναι το αφεντικό ! Χαχαχαχα
Και μένουν οι άνθρωποι με ανοιχτό το στόμα !!! Και οταν του λένε τα πράγματα όπως ειναι το γυρίζει στην τρελίτσα ! Χαχαχα ... Έβαζε και στοίχημα τα κλειδιά του μαγαζιού του !!!! Χαχαχα ... Τα κλειδιά του μαγαζιού που τόσα χρονια ίδρωσε για να χτίσει !!! Χαχαχαχα ... Το κακό βέβαια ειναι οτι δεν πρόλαβα να του πω να τα βάλει στον κόλο του τα κλειδιά ...anyway ...
Και να σου πω και κατι ρε Σπυρακο , άσχημο πράγμα να μένουν οι βρισιές και οι ψευτομαγκιές γραμμένες στον μουχλιασμένο τοίχο του βρωμοκαφενε ...
Τεσπα ... Το θέμα εδω γυρίζει σε προσωπικό επίπεδο και εγω δεν ειμαι ψευτόμαγκας ... Μικρός ειναι ο κόσμος και εχω μνήμη ελέφαντα προς το παρών , δόξα τον θεό ...
Ειναι τυχεράκιας όμως που με περιτριγυρίζουν λογικοί άνθρωποι ...
Τεσπα ...
Άβαταρ μέλους
GENERAL LEE
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 293
Εγγραφή: 23 Δεκ 2009, 19:58
Τοποθεσία: ATHENS

Re: Here I am !!!

Δημοσίευσηαπό GENERAL LEE » 16 Απρ 2015, 23:02

Δε μου λες Σπυράκο ... Θες να σου έρθω rescue στο pintos trophy ?
Δεν θελω λεφτα ! Να μου πληρώσεις μονο τις βενζίνες , τα διόδια , το φαγητό τα πιοματα και τον ύπνο !Α και 5 λαστιχακια μην χαλάω τα δικά μου ρε Σπύρο αν ειναι εύκολο .... Τα τσιγάρα μου όμως θα τα πληρώσω μοναχός μου !!!.. Η μαλλον συγγνωμη , όχι να μου πληρώσεις ....να με αποζημιώσεις !!!!! Αχαχαχαχαχαχαχαχααααα

\:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/
Άβαταρ μέλους
GENERAL LEE
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 293
Εγγραφή: 23 Δεκ 2009, 19:58
Τοποθεσία: ATHENS

Re: Here I am !!!

Δημοσίευσηαπό superspy » 17 Απρ 2015, 09:40

Άρη, ειλικρινά....
Δεν αξίζει να στεναχωριέσαι με τέτοιες καταστάσεις

Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Re: Here I am !!!

Δημοσίευσηαπό GENERAL LEE » 17 Απρ 2015, 19:20

Γεια σου ρε fok :mrgreen:
Σπύρο δεν ειναι έτσι ... Δεν ειναι στεναχώρια όπως την εννοείς ... Ειναι κατρακύλα ! Ειναι μηδενισμός , ειναι κατάντια ...
Στρουθοκαμηλισμός σε όλο του το μεγαλείο , νομίζουν οτι εμείς εδώ μασάμε χόρτο και οτι αυτοί γαμουνε στον ανήφορο ...
Κοροϊδία φίλε ... Και κοροϊδία κατάμουτρα !!!
Άβαταρ μέλους
GENERAL LEE
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 293
Εγγραφή: 23 Δεκ 2009, 19:58
Τοποθεσία: ATHENS

Re: Here I am !!!

Δημοσίευσηαπό fokion » 17 Απρ 2015, 19:24

Εισαι "αδικος" ομως Αρη.. ( προσεχε τα εισαγωγικά εχουν νοημα..)
Αδικος προς πολλά "στελεχη" που δεν παιρνουν ουτε καν τα "νομιμα" (σε αντιθεση με καποιες εκτος χωρου φιρμες) ποσο δε πολλοι που πανε επειδη γουσταρουν κι ΑΝ ο οργανωτης τους δωσει "κατι" κατοπιν ( και χωρις να εχει γινει συννενοηση προηγουμενως) εχει καλως... κι αν οχι και παλι καλη καρδια.....
"Τσουβαλιαζεις" ισως πανω στα νευρα σου αλλα ειναι κριμα....

Τελος παντων δεν ξερω ακριβως τι ειποθηκε, (μια και σε φορουμ που δεν ειμαι ευπροσδεκτος να εχω λογο δεν τα διαβαζω κι ολας, αλλα πανω κατω "επληροφορηθην"...) οποτε δεν μπορω να εχω σωστη αποψη, οποτε το σταματαω εδω οσον αφορα τη συγκεκριμενη "διαμαχη".

( Τα εγραψα πριν δω το μηνημα σου απο πανω)
Άβαταρ μέλους
fokion
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1199
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004, 12:14
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ

Re: Here I am !!!

Δημοσίευσηαπό GENERAL LEE » 17 Απρ 2015, 19:33

Fok ...
Αν ειναι να το κάνουμε αμερικαν μπαρ , χεστο καλύτερα ...
Αν πραγματικά θέλεις να κάνουμε συζήτηση , θελω να μου τα γράψεις παντελονάτα , το και το ρε παιδί μου ! Το ίδιο θα κανω κι εγω !
Ειμαι ανοιχτός να συζητήσουμε οτι θες , αλλα να το κάνουμε σαν να καθόμαστε στο ίδιο τραπέζι , με τον ίδιο σεβασμό ο ένας για τον άλλο , και μην στεναχώριεσε για τον καφέ σου , τον αποζημιωνω εγω !
Γίνε ποιο ξεκάθαρος !
Άβαταρ μέλους
GENERAL LEE
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 293
Εγγραφή: 23 Δεκ 2009, 19:58
Τοποθεσία: ATHENS

Re: Here I am !!!

Δημοσίευσηαπό fokion » 17 Απρ 2015, 19:43

Οχι. Καμια ορεξη να το κανουμε "αμερικαν μπαρ".

Για να μη γραφω κατεβατα δες την εγγυκλιο 3 παραγραφο 2.4.
Εκει περιγραφετε τι δικαιουται λαμβανην καθε στελεχος.

Ε εγω ( σορρυ αλλα μονο για τον κολο μου μπορω να εχω 100% αποψη ) περνω οτι μου δινουν. Δεν ζηταω ουτε αυτα. Αν μου δωσουν τα καυσιμα μου?? οκ
Αν μου δωσουν και φαι?? οκ.

Δε ξεχνω 2ημερο αγωνα που πηγα με ενα 20αρικο στη τσεπη δεν ειχα αλλα μεχρι τελος του μηνα και "καποιος" με κοιμησε σπιτι του...
Ο οργανωτης δεν εδωσε τιποτα - τυποις δεν το δικαιομουν τοτε θα μου πεις...

Φυσικά και "αυτο" αν το δεις καθαρα χρηματικά δεν εχει ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ σχεση με το χρημα που "χωνετε" ολοι οι αγωνιζομενοι. Ανομοια πραγματα...

Οσο ανομοια βεβαια ειναι και η καυλα του τρεχω και η - οποια - καυλα του στελεχωνω...

Γι αυτο και οσο κατεβαζει η κουτρα μου προσπαθω να βοηθω να μην "πετιουνται" λεφτα σε λαθος στημενα αυτοκινητα...
Και κανω και "γαργαρες" με προοπτική και να μεινει ο αγωνιζομενος αλλα ΚΑΙ να φτιαξει την "ατασθαλια".....

Αν θες κατι πιο συγκεκριμενο - διαφορετικό ( και σε αυτο το υφος παντα σεβομενοι το χωρο χωρις ειρωνιες και μπηχτες - δε λεω οτι ειπες κατι απλά το θετω ) εδω ειμαστε.

Δε κολωνω και το ξερεις... ( οχι δεν το ειπα σαν απειλη - απλά το λεω οτι θα απανταω στα ισα - καταλαβαινεις τι εννοω..)
Άβαταρ μέλους
fokion
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1199
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004, 12:14
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ

Re: Here I am !!!

Δημοσίευσηαπό GENERAL LEE » 17 Απρ 2015, 20:06

Fok ...
Δεν λεω οτι κανεις μεροκάματο , αλλα κανεις την καβλα σου χωρίς να μπαίνεις σε έξοδα , κάποιοι περνούν και δωράκια που μετά τα περιφρονούν ...
Ξέρεις πόσο κάνουν 5 fedima 33αρια ρε συ fok ?
Να σου δώσω μια πεντάδα να κανεις μια βόλτα πλοηγός για 190 km ?
Για τούτο τον αγώνα http://www.off-road.gr/article1535.html μιλάει ο τελεμες οτι σιγά και τι του δώσανε ...
Fok ... Για εσένα πρωσοπικα ξερω οτι αν ο Γιαννης σου ζητούσε να πληρώσεις , θα πλήρωνες , άρα ξεχνά το πρωςοπικο , δεν μιλάω για σένα .
Άβαταρ μέλους
GENERAL LEE
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 293
Εγγραφή: 23 Δεκ 2009, 19:58
Τοποθεσία: ATHENS

Re: Here I am !!!

Δημοσίευσηαπό superspy » 17 Απρ 2015, 21:31

GENERAL LEE έγραψε:Γεια σου ρε fok :mrgreen:
Σπύρο δεν ειναι έτσι ... Δεν ειναι στεναχώρια όπως την εννοείς ... Ειναι κατρακύλα ! Ειναι μηδενισμός , ειναι κατάντια ...
Στρουθοκαμηλισμός σε όλο του το μεγαλείο , νομίζουν οτι εμείς εδώ μασάμε χόρτο και οτι αυτοί γαμουνε στον ανήφορο ...
Κοροϊδία φίλε ... Και κοροϊδία κατάμουτρα !!!



Ματαιοδοξία - η ιδιότητα του ματαιόδοξου: το να νοιάζεται κανείς και να επιδιώκει πράγματα μάταια, ασήμαντα και να τα επιδεικνύει

δηλαδή, στην προκειμένη περίπτωση....
ανθρωποι που με πολύ εξαιρετικά μεγάλες πιθανότητες δεν κατάφεραν να είναι κύριοι στη δουλειά τους και στα προσωπικά τους (είχαν βρε παιδί μου κάποιον να τους τα ζαλίζει και να μην μπορούν να κάνουν διαφορετικά) βρήκαν το χώρο των αγώνων του 4Χ4 για να πουλήσουν μουρη και πάνω στις κινήσεις τους.... τους βγαίνει η ματαιοδοξία
διότι αν απλαμβάνεις την αναγνώριση στην επαγγελματική και προσωπική σου ζωή, κάνεις το χομπυ σου με στόχο να το πάς μπροστά όχι για γκλαμουρια και δωρεαν διακοπες.

Δε θα ξεχάσω πριν απο χρόνια τον μπάρμπα, που αφου δεν κατάφερε να τα βγάλει πέρα σαν Τ.Ε. να σκάει μια μέρα θεατής σε έναν Τ.Ε. Rally και με το καλημέρα να μου λεει: Ξέρεις τελικά πήγα και πέρασα σεμινάριο αγωνοδικών, μια και οι αγωνοδίκες είναι αυτοί που ελέγχουν τους Τ.Ε....
Έτσι απέδειξε σε μιά πρόταση ότι ούτε Τ.Ε. ήταν αλλά ούτε και για αγωνοδίκης ήταν ικανός...

Και μετά εσύ έχεις ελπίδα από τέτοια άτομα;

Και έπρεπε να περάσουν και τόσα χρόνια για να τους καταλάβεις; :-)
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Re: Here I am !!!

Δημοσίευσηαπό GENERAL LEE » 17 Απρ 2015, 21:41

Οκ ... Ματαιόδοξος ειναι και ο αγωνιζόμενος τότε , και ο οργανωτής θα έλεγα ... Ακόμη και μεταξύ μιας επιτροπής 4χ4 που συστάθηκε για συγκεκριμένο λόγο υπήρξε ματαιοδοξία !!!
ματαιότης ματαιοτήτων, τα πάντα ματαιότης !!!!
Άβαταρ μέλους
GENERAL LEE
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 293
Εγγραφή: 23 Δεκ 2009, 19:58
Τοποθεσία: ATHENS

Re: Here I am !!!

Δημοσίευσηαπό superspy » 17 Απρ 2015, 21:46

Ο αγωνιζόμενος σχεδόν επιβάλλεται να έχει την κατάλληλη δόση ματαιοδοξίας, είναι σαν τον καλλιτέχνη: χωρις ματαιοδοξία δεν έχει μέλλον.

Ο οργανωτής μπορεί να είναι φιλόδοξος αλλά δεν πρέπει ΠΟΤΕ να είναι ματαιόδοξος διότι σε αυτή την περίπτωση είναι εξαιρετικά επικίνδυνος, καθότι "παίζει" με τις ζωές των άλλων.

Η οποιαδήποτε δόση ματαιοδοξίας μέσα σε μια οποιαδήποτε επιτροπή είναι πάντα ελεγχόμενη.
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Re: Here I am !!!

Δημοσίευσηαπό fokion » 18 Απρ 2015, 07:36

GENERAL LEE έγραψε:Fok ...
Δεν λεω οτι κανεις μεροκάματο , αλλα κανεις την καβλα σου χωρίς να μπαίνεις σε έξοδα , κάποιοι περνούν και δωράκια που μετά τα περιφρονούν ...
Ξέρεις πόσο κάνουν 5 fedima 33αρια ρε συ fok ?
Να σου δώσω μια πεντάδα να κανεις μια βόλτα πλοηγός για 190 km ?
Για τούτο τον αγώνα http://www.off-road.gr/article1535.html μιλάει ο τελεμες οτι σιγά και τι του δώσανε ...
.


Χωρις να εχω ΙΔΕΑ πως εγιναν τα πραγματικά γεγονοτα καλιστα θα μπορουσε να παιχτηκε καπως ετσι:

"ψαχνουμε πλοηγο - ερχεσαι???"
"Μα τωρα το πηρα δεν εχει ουτε λαστιχα"
"Θα σου δωσω εγω μια 5αδα"

Μιλαμε μη ξεχνας για αγωνα Εκαλης = Δουκερης ( τοτε ) = Fedima ( τοτε ) = προ κρισης που ολα ηταν καλα και ανθηρα..
(Παρεπιπτοντως κοιταγα τις συμετοχες και εβαλα τα κλαματα σε σχεση με το "σημερα")

Οπως ειπα ομως ανομοια πραγματα.
Αλλη η καυλα του αγωνιζομενου - αλλη του στελεχους
Δε λεω υπαρχει κι αυτη αλλα απο την αλλη σε συγκρινεται..

Οπως ειπωθηκε. Η ματαιοδοξία παντου υπαρχει...
ομως την ματαιοδοξια ο καθενας την εννοει ισως και διαφορετικά.
Ο αγωνιζομαινος πχ να "φανει"... δε ξερω, γιατι μαλλον ειμαι ο χειροτερος αγωνιζομενος 4Χ4 στην Ελλαδα...
το στελεχος να "κανει σωστα τη δουλεια του" - που προφανως δε το βλεπει σα "δουλεια" - ωστε αυτο που αγαπαει, το χομπυ του, να προοδευει....
"γουσταρω να ειμαι ΤΕ σε 50 αυτοκινητα οχι σε 10" αν καταλαβαινεις τι εννοω
και ακομα περισσότερο σε 50 αυτοκινητα σωστα στημενα (απο αποψη κανονισμών ) και ακομα περισσότερο αν εχει με οποιοδηποτε τροπο εχει συμβαλλει καποια να χτιστουν σωστα εξ αρχης κι οχι να μαζευουμε τα αμαζευτα....

ο οργανωτης να κανει επεισεις σωστο αγωνα με τα μεσα που μπορει να εχει (προφανως απο ενα οριο και πανω) με οσες περισσότερες συμετοχες μπορει.
η ματαιοδοξια ( με την καλη εννοια ) του ειναι αυτη που "οδηγει" το να κανει τον αγωνα του καλυτερο την επομενη χρονια μαθαινοντας απο τα λαθη της προηγουμενης, και ακομα καλυτερο την μεθεπομενη...
για να εχει κοσμο... αυτο ειναι η καλως ( για μενα παντα ) εννοουμενη ματαιοδοξια του οργανωτη.

βεβαια συμφωνα με τα ανωτερω η λεξη ειναι λαθος "ματαιη δοξα"
Ομως σε ολες τις περιπτωσεις ματαιη δεν ειναι γιατι δημιουργει καλυτερα αυτοκινητα καλυτερους αγωνες...

Τελος παντων το ριξαμε στη φιλοσοφια και φυγαμε απο το (ποιο???? :mrgreen: :mrgreen: ) θεμα μας...
Άβαταρ μέλους
fokion
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1199
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004, 12:14
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ

Επόμενο

Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 10 επισκέπτες